Opravdu nádherné písničky s chytrými texty. Obzvlášť jeden mi utkvěl v hlavě... "Opakem války není mír. Je to tvorba."(19.4.2008)

Five-hundred-twenty-five.. Kontroverzní muzikál, překvapivě řízený ze stoličky sentimentálně komediálního specialisty Chrise „Harry Potter je Sám doma“ Columbuse, si i přes svoji melodickou jednoduchost získá široké pole nekomerčních diváků, protože právě tady absolutně schází hýřivé exhibice kostýmní stylovosti á la Moulin Rouge a celé to vypadá jako 30.let stará nahrávka ze zaprášeného pultu. Kdekdo z hrdinů z nižších vrstev tu má AIDS (skvělá scéna umírajících v kruhu), je gay nebo si pravidelně píchá, především jde ale o lásku a prachobyčejné mezilidské vztahy. Jsme totiž v New Yorku, nikdo z nich nemá peníze a každý to řeší po svém (v tomhle kontextu potěší ohnivá davová scéna z úvodu nebo sexy taneční vystoupení Rosario Dawson – prakticky jediná známá tvář). Není tu ani ryze hlavní postava, všichni se vzájemně doplňují a proplétají. A i když jsou jejich osudy příběhově prosté, mají co říct. Nemůžu si ale pomoct, že si toho ambiciózní Columbus vzal na svá bedra příliš a viditelně mu to mnohdy dře jako zrezivělý řetěz a emocionálně nezasahuje vždycky tak, jak by si zřejmě přál. Bohémy jsem rád ochutnal, ale příště si dám zase něco jiného!! No, už když jsem "tady" začínal, dal jsem si docela přísnou laťku, takže ***.(4.6.2008)

Viva La Vie Boheme! Srdcovka, díky které jsem objevil ještě lepší záznam broadwayského představení. Objektivní hodnocení po mně nechtějte. Zajímavé komentáře: Faye, Wendy(23.4.2008)

Keby som mal hodnotiť iba hudobnú zložku musel by som dať 5* pretože songy sa mi dokonale vryli pod kožu. Avšak či už prostredím alebo príbehom ma to skrátka nezaujalo. Toto je jeden z tých muzikálov, ktoré sa lepšie počúvajú ako pozerajú(23.3.2008)

Záblesky slávy, no žiaden večný plameň. Ako celok to funguje, jasan!, akurát po opici. Hudobné čísla sa točia v kolotoči mizerných až po dokonalé. Škoda- preškoda, že si nad tým viac neposedeli….. No day but today!(3.2.2009)