Divočina

• slovenský

Divočina

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný / Komedie

Kanada / USA, 2006, 94 min

Nebola to až taká katastrofa, prvotný zámer pobaviť sa naplnil tak z polovice keď od takej polovice bol utopený v záplave dramatických eskapád ala syn-otec. Nič originálne tu nehľadajte, tvorcovia sa držia zásady nejaké tie bláznivé zvieratká čo vyzerajú funny plus tanečné scénky a "smiešne" hlášky a nakoniec to všetko pokoreníme troškou emócií. Taký Madagaskar bez tých pravých tučniačikov a nameisto toho už otrepaná veverička, pubertálna žirafa so zvláštnym zmyslom pre výber partnera, nahúlený had, lemravá koala a desiatky ďaľších zvieracích komparzistov. Napriek všetkému to je poyerateľné a ako oddychovka poslúži v rámci svojich obmedzených možností celkom dobre. 2,5*(10.1.2007)

Nevyrovná se to Madagascaru, ale i tak vtipné..Nejlepší byla ta koala xD(27.5.2010)

• milka

Ani Madagaskar se mi nelíbil a když se mám ještě koukat na jeho klona, tak asi není něco v pořádku. Zápletka je úplně stejná, akorát zpívající lemury nahradily zpívající pakoni nebo co to vůbec bylo za havěť. Vtipy jsem zaznamenal snad jenom 2 a oba z úst koaly. Jediný co se mi na tomto filmu líbilo, byla docela povedená animace, která byla určitě lepší než v Madagaskaru. Ale i tak se to společně s Karcoolkou řadí k animovanému dnu roku.(1.1.2007)

Něco mezi "Madagaskarem" a "Za plotem".. výsledek posuďte sami. Pro mě je pohádka pro děti, pro mě už průměr :)(3.4.2011)

• packa

Animace výborná, ale to je snad jediný klad. Neskutečně infantilní dílko! Navíc už mě poslední dobou pěkně sere, že v každým animáku musí být buď veverka, nebo tučňáci. Tvůrci tohoto filmu se nebáli extrému a vrazili tam pro jistotu tyto živočichy oba, asi aby zdvojnásobili zábavnost snímku. Musím podotknout, že marně. Nicméně dětem se film jistě líbit bude, jen chudák dospělý si to bude muset nějak odtrpět.(29.10.2008)

• - Plameňáci v newyorské zoo jsou skotští, protože režiséru Spazi Williamsovi připadalo, že vypadají jako dudy. Sám Spaz na dudy ve volném čase občas hraje. (hippyman)

• - Během pracovního promítání pro největší výrobce hraček zástupci společností překvapivě odmítli vyrábět nabízené licencované produkty, neboť nevěřili předpokládanému komerčnímu úspěchu filmu. (imro)

• - Dvě lodi v přístavu v New Yorku jsou pojmenované "The Lily Maia" a "Nicolai" po dceři produkční designérky Lily a synovi producenta Nickovi. (HappySmile)