poster

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže

 • Česko

  Piráti z Karibiku 2: Truhla mrtvého muže

 • USA

  Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

 • Slovensko

  Piráti Karibiku: Truhlica mŕtveho muža

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Komedie

USA, 2006, 150 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Matty
  ****

  Místy chaotický zmatek, karneval nelogických dějových kliček, případně trapně zklamávající pokus o skloubení pirátského filmu s vážnou romancí a otcovsko-synovským dramatem, nemluvě o donekonečna natahovaném konci, který vlastně pořádným koncem není. První díl udělal z ničeho hit. Dvojka byla hitem ještě před svým vznikem. Pokud jste první díl neviděli, resp. stejně jako já viděli dávno, budete tím množstvím jmen a dějových linií dosti dezorientováni. Filmu by občasná vysvětlující zastávka vůbec neuškodila. Na druhou stranu, po celých 150 minut jsem měl pocit, že za své peníze dostávám maximum zábavy, ač místy přerůstající samotnému režisérovi přes hlavu. Při akčních scénách tak jako tak můžete příběhové nedostatky smést ze stolu. Několikrát byla vizuální dokonalost na samé hranici kýče, s jedinou. Truhla se naštěstí nebere vážně, někdy balancuje hraně grotesky. 75% Zajímavé komentáře: Marius, Silas, Eddard, MIMIC, numi, Cornon, Fanak(30.7.2006)

 • B!shop
  *****

  No tak trochu jsem to cekal. Prvni dil zustava neprekonan. Zatimco prvni dil byl vyvazena smes akce, dobrodruzstvi a sem tam nejaky vtipek, dvojka je dobrodruzna komedie. A komickejch veci tu je zbytecne moc. Kdyby se neco nepodstatneho z uvodnich cca. 90 minut vypustilo, byl by film o moc lepsi. Triky jsou o tridu lepsi nez v prvnim dile a ty ostrovy atd. jsou fakt nadherny. Do toho opet skvely herci, ale Depp uz to trochu prehanel s tou komicnosti, ale na druhou stranu je fajn, ze vlasne nikdy nevime, jak se zachova. Hudba zustala stejna, takze parada a bitvy jsou vyborny, jen nich mohlo bejt vic. Nejdriv me potesilo, ze ve filmu hraje Bill Nighy, ale byl tak upravenej pocitacem, ze by bylo fuk, kdo by Daveyho hral, ale hlas mel hustej. A konec me trochu nastval, sice to je podobny jako u Matrix Reloaded, takze Verbinski hezky naladil na treti dil, ale urcite to slo aspon trochu uzavrit, v podstate postavy trdlovali 150 minut zbytecne, protoze se nic nevyresilo a krom toho to je v podstate variace na prvni dil. Ale i tak to je vyborna podivana a jeden z nejlepsich popkornu tohohle roku a s privrenym okem to da 5*, hlavne za zaverecnejch masakralnich 50 minut.(3.8.2006)

 • kiddo
  ****

  Od Bruckheimerova druhého útoku na moji peněženku jsem nečekala nic než slátaninu s množstvím hudby, výborné kamery a Deppa větším než malé. Dostalo se mi Filmu, který měl všechny předpoklady pro to, aby překonal svého předchůdce a dosáhl až na 5*. Dvojka, aniž by na moment ztratila romantický hravý nádech srovnatelný s atmosférou Stevensonova Ostrova pokladů, dospěla a zbavila se oné schematičnosti, která tak brzdila první díl. Ano, je tu ono VÍCE charakteristické pro neplánovaná pokračování. Ovšem tentokrát to zcela překvapivě kromě více prvků podbízejících se divákovi znamená i více živoucích emocí, vyprofilovaných postav, dramatu, dobrodružství, romance, komiky, fantastického dobrodružství a inteligentních dialogů (jejich počet oproti minulu stoupl na dva). A pozor – oživování mrtvých postav je provedeno tak logicky, že dokonce zalátává nedořečenosti prvního dílu! Bohužel, přestože film ani na chvíli nepřestává bavit, k 70 % ho sráží jeho až děsivá nekoncepčnost a roztěkanost, kdy vzájemně nesourodým scénám chybí jakákoli spojnice, a přepsání a proškrtání scénáře by od věci rozhodně nebylo. Co na tom, že dvacet minut na ostrově lidojedů, je fakticky perfektně odvedenou ukázkou ryzí filmařiny, když ve výsledku v kontextu filmu nemá sekvence co dělat? Jen díky Verbinského nepopiratelnému umu, díky kterému to vše působí přesně opačně, než že je to celé sprostě vycucané z prstu (což taky je), nepostrádá snímek rytmus a tah na bránu, přestože jsme mnohdy místo přímého kopu svědky jen nepochopitelného kličkování od drnu k drnu. Depp, coby do reality ukotvenější Sparrow, dokazuje, že všeho moc škodí, Keira se ukazuje jako jeden z největších současných talentů a Bloom jako neoddiskutovatelné herecké dřevo. I přes zcela odlišné pojetí i atmosféru snímek odkaz jedničky ani tak nezradil; fenomén Pirátů z Karibiku je ukázkovým příkladem nádherného milováníhodného braku plného klukovského nadšení – a tím i zůstal.(30.8.2006)

 • POMO
  ***

  Zbytočná prekombinovanosť a prehnaná dĺžka verzus skvelé morské príšery a slizký (doslova a do písmena!) záporák v podaní Billa Nighyho a jeho maskérov/digitálnych kúzelníkov. Depp je rovnako dobrý, no už neprekvapí. Vyhodiť nejakú tú dejovú rovinu, skrátiť na 120 min, a bolo by to za 4*.(8.8.2006)

 • Lynn
  ***

  Typický druhý díl - handicapován tím, že nemůže překvapit jako díl první, i tím, že tu zásadně musí být všeho více a vše bombastičtější. A tak je to občas zbytečně překombinovaná přehršel digitálních efektů. Trpí to zkrátka stejnými úskalími jako například Jacksonův "King Kong" (mám obavy, že kulisy z "King Konga" byly recyklovány pro natočení scén na kanibalském ostrově :-) ) Za velký klad ale považuji, že si tvůrci nenechali mluvit do vzhledu ohavných pirátských potvůrek (kvůli přístupnosti), které tak často působí až hororově. Celkově dobrý zábavný film, popcorn nutný! :8)(27.8.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace