poster

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže

 • Česko

  Piráti z Karibiku 2: Truhla mrtvého muže

 • USA

  Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

 • Slovensko

  Piráti Karibiku: Truhlica mŕtveho muža

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Komedie

USA, 2006, 150 min

 • Lima
  ***

  Jízda, při které střídavě přesedáte z Trabantu do závodní formule. Ale za vidění tenhle nevyrovnaný mix zdlouhavých obkecávaček, přeplácaného děje a ďábelské akce stejně stojí. Už jenom kvůli úžasnému Billy "Davy Jones" Nighymu, který dokazuje, že i pouhýma očima a sugestivní modulací hlasu se dají uhrát zázraky.(14.8.2006)

 • Segrestor
  ****

  Čekal jsem trochu víc od tak megalomanského filmu. Z traileru jsem doslova plápolal nedočkavostí. Po zhlédnutí filmu jsem byl trochu na rozpacích a přemýšlel, jestli také propadnu té pirátské mánii nebo ne. No, nepropadl. Příliš dlouhé a příliš komplikované. Kam se podělo to odlehčení a veselost prvního filmu Prokletí Černé perly? Každopádně už jsem viděl horší filmy s piráty a tak nakonec dávám za horší 4.(23.4.2011)

 • Dudek
  *

  Oproti prvnímu dílu rozhodně krok zpět. Tvůrci se snaží jasně uchopit propriety svého úspěchu a složit z nich pokračovaní se zbrusu novým příběhem, které bude obsahovat všechno to co se lidem líbilo v původním filmu. Samozřejmě si uvědomují, že diváci jsou lační i po něčem novém a tak přichází Kraken, větší důraz na velkolepost a propracovanost příběhu. Jenže zapomněli na jednu věc. Ač je to divné, první Piráti z Karibiku na mě zapůsobili hlavně svou uvolněností, příběh se nebral vážně a bylo to po douhé době zase něco "nového". Truhla mrtvého muže tohle ale postrádá, akce je prokládána nudnými dialogy, hrdinové ničím nepřekvapují a jedinou novinkou se tak stává nahrazení posádky nemrtvé za posádku mořských tvorů. Dalším omylem je tu dějová linka. Zatímco u prvního dílu se dalo věřit tomu, že se nejedná pouze o nataženou epizodku televizního seriálu, u TMM mi to nikdo nenamluví. Naprosto banální zápletka s uměle kladenými cíli působí příliš vykonstruovaně a díky dříve zmíněným dialogovým vsuvkám nedokáže držet rytmus. Snad se tvůrci ze svých chyb poučí a závěr (?) trilogie bude stát za to... [TOP 19/9 62%](13.1.2007)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Kvůli krátkému sestřihu z filmu Domino (2005) museli Keiře Knightley prodloužit vlasy. (imro)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 90. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Okolo druhého pirátského dobrodružství se rozpoutala reklama nevídaných rozměrů a snímek za 225 milionů dolarů vydělal během úvodního víkendu (7. – 9. 7. 2006) rekordních 135,6 milionu. Piráti tak překonali Spider-Mana s jeho 114,8 miliony, přičemž bájnou stovku zdolali za dosud nepokořené jediné dva dny. V pátek dokonce trhli film Star Wars: Epizoda III – Pomsta Sithů s 55,8 milionu, a tím byl pátek historicky nejziskovějším dnem premiéry. Další zápisy zlatým písmem byly v překonání 250-milionové hranice za 10 dnů (Epizoda III potřebovala o den více), 300 milionů za 16 dnů (Epizoda III opět potřebovala o jeden den více) a hranici 350 milionů zdolala v průběhu 23 dnů (Shrek 2 měl dotehdy rekord s 26 dny). (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace