Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Piráti Karibiku: Truhlica mŕtveho muža

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Komedie

USA, 2006, 150 min

Jack Sparrow ještě trhlejší, dobrodružství ještě dobrodružnější, akce ještě akčnejší a vizuální efekty ještě efektivnější . Oproti prvnímu dílu přibylo trošičku nudy / ta se mihne naštěstí jen na začátku / a ubylo trošičku humoru. Co tedy zůstalo stejné ? Dobrá hudba, krásná Keira, ale především nám zůstala vynikající pirátská zábava z Karibiku.(27.5.2007)

• RHK

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire.(11.1.2010)

Čistokrevný popkorn. Tvůrci si řekli, že když měla jednička gigantický úspěch, proč to nezkusit znovu, že? A rovnou dvěma díly. No, popravdě, tento díl hodně zachraňuje nevyčerpatelné charisma Johnnyho Deppa. Orlando Bloom mi čím dál více připadá jen jako okoukaný hezounek, Keira Knightley je dle mého mínění průměrná herečka a aby byla skutečně krásná, musela by něco přibrat, protože vypadá jako anorektička, no a Geoffrey Rush se na scéně mihne jen na moment. Oproti jedničce ovšem přibylo zajímavých triků, takže koukat je stále na co, děj není v žádném případě nudný, no a jak jsem psal výše, skvělý Jack Sparrow, to vše vydá suma sumárum za 4 hvězdy.(9.3.2007)

Podobný případ jako u pokračování Mumie. Dražší, delší, akčnější, ale lepší? To sotva. Úžasné triky a choreografie nedokážou vyvážit slabý scénář a překvapivě slabé herecké výkony (jedinou výjimkou je samozřejmě Depp). Závěrečný záběr na Johnnyho Deppa je úchvatný a na pokračování se rozhodně těším, viz. konec.(28.7.2006)

Mít to o půl hodiny míň, byla by to svižná popcornová jízda nabitá nápady a sršící vtipem, ale střídmá stopáž by asi nepůsobila dostatečně "velkofilmově", takže je to nastavené hromadou nezajímavých pasáží a celkově PIRÁTůM stejně jako HARRY POTTERůM chybí spád. Akční scény jsou se svou groteskovou dynamikou a šmrncem fajn, i když by mohly být delší a propracovanější, triky a exotická výprava jsou velkorysé a působivé a kamera kouzlí moc pěkné obrázky. Johnny Depp se jako Jack jen vykrádá, přičemž je polovinu času vtipný a druhou polovinu trapný a Keira opět hravě přehraje tragického Blooma (ale jejich lásku jim nežeru ani na chvíli). Škoda toho nevyrovnaného tempa, protože jinak je to perfektní destrukční trikový rodinný velkofilm.(18.8.2006)

• - Aby pri natáčaní scény bozkávania medzi Elizabeth Swann (Keira Knightley) a Jackom Sparrowom (Johnny Depp) získali skutočne prekvapenú reakciu Orlanda Blooma (Will Turner), rozhodli sa mu ju vystrihnúť z jeho scenára. (dadula7)

• - Spoiler: Natáčanie bolo zahájené na konci februára 2005 v Palos Verdes, scénou zrušenia Elizabethinej (Keira Knightley) svadby. (Greenpeacak)

• - Bill Nighy (Davy Jones) musel počas celého natáčania nosiť "teplákovú súpravu", ktorá zaznamenávala jeho pohyby, aby uľahčila prácu animátorom zo spoločnosti Light and Magic. (Greenpeacak)