Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Piráti Karibiku: Truhlica mŕtveho muža

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Komedie

USA, 2006, 150 min

Oscar 1 : Vizuální efekty + 3 nominace: Výprava, Zvuk, Střih zvuku(23.1.2007)

Tak ke kladům, opravdu nádherné triky a sem tam nějaká zábavná scéna. K záporům : moc dlouhé, moc překombinované, moc stejné jako jednička. Takže měla bych jednu dobrou radu: stříhat, stříhat a stříhat. A navíc je docela problém, že to moc nefunguje jako samostatný film, takže kdo neviděl Perlu, trochu se v tom ztrácel, což mi přijde škoda, když už je to takový trhák a do kina se vypraví i lidé, kteří jinak nechodí.(15.8.2006)

Vrátil jsem se do dětských let a připadal si jako v sedmém nebi. Druzí Piráti jsou splněním klukovských snů. Já jsem si tu vypiplanost a přeplácanost všeho možného ohromně užíval. Rozhodně film pro všechny malé i velké kluky. A holky taky :-)(3.5.2007)

Čistokrevný popkorn. Tvůrci si řekli, že když měla jednička gigantický úspěch, proč to nezkusit znovu, že? A rovnou dvěma díly. No, popravdě, tento díl hodně zachraňuje nevyčerpatelné charisma Johnnyho Deppa. Orlando Bloom mi čím dál více připadá jen jako okoukaný hezounek, Keira Knightley je dle mého mínění průměrná herečka a aby byla skutečně krásná, musela by něco přibrat, protože vypadá jako anorektička, no a Geoffrey Rush se na scéně mihne jen na moment. Oproti jedničce ovšem přibylo zajímavých triků, takže koukat je stále na co, děj není v žádném případě nudný, no a jak jsem psal výše, skvělý Jack Sparrow, to vše vydá suma sumárum za 4 hvězdy.(9.3.2007)

Gore Verbinski roste v obrovského režiséra. Točí jak kvalitní horory (Kruh), nebo kvalitní dramata (Pan Rosnička), tak i kvalitní vysokorozpočtové a hlavně vysokovýdělečné letní blockbustery. Kecy o tom, že jde o infantilní zábavu a že film je určen pro mladší publikum nechám stranou, neboť jsem se bavil i já, a to vrchovatě. Takový oddechový, vtipný a dobrodružný film zde chyběl od prvního dílu. Pokračování vypadá o poznání dráž - přibyla další loď (Bludný Holanďan), větší akční sekvence (ostrov "hrdlořezů" kanibalů a bitka všichni vs. všichni ostatní), roli záporáka po kapitánu Barbossovi převzal Davy Jones a změna je to až neuvěřitelná. Na to, jak byl Geoffrey Rush božský, Bill Nighy jej hravě strká do náprsní kapsy. Nutno podotknout, že obrovský podíl na tom mají vizuální efekty a masky, které jsou u Davyho Jonese to nejlepší, co jsem za poslední léta viděl. Vrátil se i hláškující Jack Sparrow, tentokrát mi dokonce nevadil ani Orlando Bloom a Keiře to s krátkými vlasy sekne.. Já byl rozhodně spokojen a i přes poměrně velkou kritiku se těším na další pokračování..(31.7.2007)