Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Piráti Karibiku: Truhlica mŕtveho muža

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Komedie

USA, 2006, 150 min

Je to lehké, je to hloupé, vzato kol a kolem to není ani moc epické, ale co... Těch pár nápaditých, výtečně přestřelených akčních scén (mlýnské kolo), musím ocenit, míhání jazyků hbitější než míhaní šavlí a kordů, též, i přes mírnou repetitivnost. I potrhle náhlé proměny situací (neustálé výměny držitelů Truhly). To dobré nechat, i **** bych dal, ve 150 minutách se však Verbinski nevyhnul chvílím nudy, které odhalují, jak se k téhle podívané neustále přilepují další a další kousíčky, až je to celé překynulé. Silné ***.(8.3.2010)

Jsem nadšen! Tenhle film je jako jízda na úžasné horské dráze, která nejede ani moc pomalu, abych se stačil nudit, ale ani moc rychle na to, abych všechno nestačil vstřebat. Samozřejmě vrcholnými scénami filmu jsou útěk z rožně X útěk v obřích klecích, mlýnské kolo, no a pak samozřejmě finále. Krom nich je ale film i jinak úžasně nabitý, vyzařuje z něj radost všech zúčastněných, je vidět, jak je to všechny bavilo. Jack Sparrow v podání famózního Johnnyho Deppa předvádí skutečně ohromně vtipné kousky a Keira podle mého názoru hraje moc dobře, na svůj věk přímo výborně. Navíc kdo by odolal jejím našpuleným rtíkům, že? Abych hlavní trojici uzavřel, Orlando nehraje zase tak špatně... Zkrátka i když se tenhle film může někomu zdát jako hloupý tahák na peníze, když začne hrát ta známá hudba (kterou si pobrukuju dodneška) a na plátně bouří vtipná a parádní akce, na všechny ty kritiky zapomenu. Jen jedno mi pořád vrtá hlavou, pravidla těch kostek, co hráli na palubě Bludného Holanďana...(10.7.2007)

// Distribútor: Buena Vista // Počet premietajúcich kín v USA: 4,133 // Otvárací Víkend USA: $135,634,554 // Diel rovnako perfektný ako prvý. Nemám čo iné dodať...... 100%(1.1.2011)

Zbytočná prekombinovanosť a prehnaná dĺžka verzus skvelé morské príšery a slizký (doslova a do písmena!) záporák v podaní Billa Nighyho a jeho maskérov/digitálnych kúzelníkov. Depp je rovnako dobrý, no už neprekvapí. Vyhodiť nejakú tú dejovú rovinu, skrátiť na 120 min, a bolo by to za 4*.(8.8.2006)

Typická megalomanie z Bruckheimerovy dílny, která stojí a padá s režijním umem páně Verbinského, který dokázal celému kolosu vtisknout ten správný punc klasického pirátského dobrodružství, říznutého solidní dávkou nadhledu, jelikož bez jeho pevného vedení by nakonec mohly Deppovy skopičiny, strhující triková stránka, či potenciál špičkového hereckého obsazení (démonický Bill Nighy, charismatický Stellan Skarsgård) vyšumět do ztracena. Celek neztrácí na dynamice ani minutu, děj – ač velmi prostinký – letí kupředu zběsilou rychlostí, takže i 150 minutová stopáž je nakonec příjemně koukatelným zážitkem. No brain popcornová zábava, která svůj cíl (pobavit všechny na okolo) splní na sto procent tehdy, pokud nejste zarytým intelektuálem, jemuž chybí cit pro trošku legrace.(14.1.2007)

• - Ve scéně, kdy jsou posádka a Gibbs Will (Kevin McNally) v klesích z kostí, lze zaznamenat v jednotlivých záběrech měnící se polohu a výšku klecí. (chleba24)

• - Aby se Gore Verbinski vyhnul historickým chybám, pro stropní světlík si nechal dovézt německé sklo z 18. století. (Siriuss)

• - Při natáčení ohrožovali štáb skuteční piráti, kvůli kterým muselo být natáčení pozastaveno. Odcizili peníze na výplatu herců, notebooky, pasy, šeky ale např. i natáčecí zařízení. (Siriuss)