• SK název

Horor / Fantasy / Drama / Mysteriózní

Kanada / Francie / Japonsko / USA, 2006, 127 min

Hlavne v prvej polovici vizuálne úchvatný horor, všetku silu čerpajúci z pôsobivej výpravy, zvuku a solídneho herectva. Škoda, že čím viacej skrytého napokon odkrýva, tým viac sa stáva obsahovo predvídateľnejším, povrchnejším, stavaným iba na efekt. Medzi hernými adaptáciami ako Resident Evil alebo Doom však jasný víťaz. Napokon, ide o solídnu áčkovú produkciu.(20.10.2006)

Laik žasne, odborník se díví. Já jsem kombinace, totiž divící se laik. Dostala jsem, co jsem chtěla: bála se (občas), lekla se (párkrát), ptala se (pořád). Odpovědi bych asi dostala u odborníků - fandů hry. Ale konec mi to položil do úplně jiné roviny, ten konec v "bílém obýváku". Máme své vlastní vnitřní démony, noční i denní můry, které si musíme přeprat sami, protože i ti nejblížší, byť stojí přímo vedle nás, jsou vlastně někde "jinde" ? Ale to zas bude asi úplně jiný "horor".(14.7.2006)

Líbivá fúze asijské obrazotvornosti, francouzského přeefektizovaného mainstreamu a videoherního looku. Nádherná výprava a vůbec ne sterilní vizualizace, tematicky to jde ale úplně mimo mě. Silent Hill hezky čančá prázdnotu, do které bych se přitom docela rád hlouběji ponořil. Nulový příběh tomu ale minimálně u mě brání.(10.12.2007)

Opět důkaz, že svět PC her a svět filmu zatím spolu moc nekamarádí. Gans náramně vykresluje tíživou atmosféru Silent Hillu, ale je z toho cítit příklon k mainstreamovému pojetí a z toho pramenící poněkud sterilní zobrazení hrůz TEMNA. Těch pár digitálních bubáků a velmi decentní gore to nezachránilo (ovšem Pyramidhead byl i přes malý prostor úchvatný). Chtělo to prostě více přitlačit na pilu, vyhodit nudnou dějovou linii se zcela zbytečným Seanem Beanem, která hutnou atmosféru filmu zbytečně ředila a nic neřešila a především rozplétání záhady učinit více přehlednější. Bylo to moc překombinované a v závěru ukecané! Radha Mitchell byla ale skvělá.(31.7.2006)

První polovina a úplný závěr jsou hodně dobrý - ten kontrast mezi prosluněným domem a Silent Hillem, atmosféra "ghost city", ve kterém sněží popel a v řádně zatuchlé a plesnivé škole pobíhají zakrslé potvory a dějí se zvláštní věci... Navíc skvěle fanaticky démonická Alice Krige, jenže - to, co se dělo od vstupu do démonova pokoje až těsně před úplný konec mě ani trochu nenadchlo. Měla jsem najednou pocit, že se dívám najednou na úplnějiný film. Atmosféra pryč a jediné co zbylo - tuna krve á la teenagerovská vyvražďovačka. Velká škoda, protože začátek vypadal taaaak slibně.(22.6.2007)

Silent Hill je současně perfektní žánrovkou, nejlepším filmem podle videohry vůbec, jedinou adaptací hry, která plně využívá potenciál své předlohy a zároveň jedinou adaptací, která funguje i jako samostatný film. A Gans je ďábel, co si ten chlap v áčkovce dovolí za gore scény, to se jen tak nevidí! (a už se v životě nevzruším při představě toho, že by mě ošetřovala dobře rostlá zdravotní sestřička v minisukni)...(2.7.2006)

Už dlouho jsem neviděl podobně vydařený horůrek. Tenhle má nepřekvapivě japonské kořeny, což se projevuje mj. skutečně, ale doopravdy bravurní hudbou i propracovaným světem, kde se odehrává příběh za hranicemi normálnosti. Člověk, který vymyslel monstra ze Silent Hillu musel prožít extrémně ponuré dětství, respektive ujíždět na těch nejtvrdších drogách. Zplodila by snad vaše fantazie něco jako nemocniční zombie-sestřičku se střevem omotaným okolo palice? Silent Hill mě i přes nestřídmou délku dokázal po celou dobu strašit i překvapovat něčím novým, užíval jsem si pohledné hlavní hrdinky (Resident Evil měl jenom je :), kroutil jsem hlavou nad jejich místy (ne)pochopitelně videoherním chováním (jdi z bodu A do bodu B, kde najdeš klíč k místu C) a dlouho po doběhnutí (rovněž skvělých) závěrečných titulků mou mysl znepokojovaly některé nedořečené odpovědi. Suma sumárum, víc toho současný horor snad ani nabídnout nemůže a to myslím nejsou vůbec špatné reference. 85% Zajímavé komentáře: M.a.t.t., kitano, gr8 escape, wipeout, Le_Danseur, Nomád(10.7.2006)

Krutě přestřelená stopáž zbytečně ředí atmosféru snímku na hranice současného hororového standardu, který mohl být, při vystříhání asi dvaceti minut scén (a nejenom těch s pátrajícím Seanem Beanem), jasným králem videoherních adaptací. Christophe Gans má zatraceně vybroušené vizuály a zvláště ty ze samotného Silent Hillu jsou delikatesy, které je možno ochutnávat do nekonečna, stejně tak jako řádně užívat mistrovskou ruchovou i hudební stopu. Oproti tomu absolutně selhává v dramatické stavbě příběhu, který k sobě skládá přespříliš rozvláčnými dialogy, čímž se snímek chvílemi degraduje do béčkových vod. Naštěstí je padající popel, pochodující nemrtví, poplašní siréna a herecký výkon Radhy Mitchell natolik sugestivní a strhující, až je vlastně možno na všechna negativa pozapomenout a s klidem konstatovat: „Messieur Gans, le Pacte des loups, est-il pardonner.“(23.8.2006)

Tak pro začátek nehrál jsem pořádně žádný z dílu SH. Pomalý rozjezd filmu, který nám pomalu a v klidu představí malou holčičku, její adoptivní matku a jejího manžela. Poprvé a naposledy spolu a divák ještě neví co ho čeká. Krásný kamerový let nad propastí a jdeme na to. Vše začíná nenápadně, hledání městečka, pak honička s policistkou a jsme v cíli naší cesty Silent hill. Z nebe stále něco padá a celý film je laděn do šedé velmi depresivně a mrazivě. Holčička se ztratila a matka se vydá na cestu za jejím hlasem a nalézá opravdu hrůzostrašné městečko plné všeho co peklo má rádo. Dokonalá stylizace filmu přidává hodně procent. Hlavní hrdinka se do postavy perfektně vžila a vše působí realisticky(když pomineme pekelné potvory:)). Film je nečekaně drastický, což zrovna pro mě je velké plus a závěr s ostnatým drátem je opravdová labužnická pochutina. Jen škoda, Hollywoodského stylu "řekni co si naznačil" a film tak dostává 5-10 minut vysvětlovacího času pro méně chápavé a vnímavé. Co lze filmu vytknout? podle mě nic. Atmosférou, jde o nejlepší kousek natočený tento rok a jako adaptace hry je Silent hill možná to úplně nejlepší, co bylo zatím natočeno (fanoušci Dooma snad ani nedoufali :)). Už nevím, jak se rozplývat nad snímkem, který splnil moje očekávání jak jen to šlo a nebýt mé malé pochybnosti hluboko v hlavě, tak bych dal drtivých 5*.(4.8.2006)

Scénář: Roger Avary .. Slibný a poutavý rozjezd, plný režijních a vizuálních fines se postupně utápí v nudných motivech pálení čarodějnic, náboženské nesnášenlivosti a samoúčelných krvavých masakrech. Ještě že ta mladičká Jodelle Ferland, podobně jako v Tideland, je luxusní a byla radost na ní znovu pohledět a považuji ji za obrovský příslib do budoucnosti. 50%.(11.10.2006)

Sharon je náměsíčná ( to má být ta nemoc na kterou umírá? Nebo mi něco uniklo?) a ve spánku opakovaně vykřikuje: Silent Hill. Její adoptivní matka Rose usoudí, že pokud místo znovu uvidí a rozpomene se, její noční můry zmizí. Do městečka je dostane šum rádia a následný smyk. „Jen temné síly odemykají a zamykají dveře do Silent Hill.“ Když se Rose probere, Sharon je pryč a v podivném místě se s ní ocitá jen policistka Cybil. Počítačovou hru, která byla předlohou neznám. Což se ukázalo (alespoň v mém případě) jako velký nedostatek. Rose bloudila v mlze a já tápala v příběhu. Ovšem znalcům hry a milovníkům žánru můžu popřát jen „Welcome to Silent Hill“. Protože pochmurné městečko vypadá patřičně děsivě, stejně jako náboženská fanatička Christabella.(16.5.2006)

• Enšpígl

Jsem rád, že na CSFD má tento film hodně plakátů / 15 /, protože hodně hvězdiček ode mě dostat nemůže . To co ze začátku vypadalo jako slušně atmosférická záležitost s lekacími prvky se proměnilo v debilitu, ano jistě kdybych hrál PC hry možná bych to viděl jinak . Místo natáčení klidně mohlo být v Ostravě - regionu razovitem, ale je fakt že vizuální stránka filmu bylo to nejsilnější, co mě bylo dopřáno, tedy když nepočítám obě hlavní představitelky, které byli velmi půvabné.(18.11.2006)

Skvělá atmosféra, skvělá monstra, dobrý film. Horror movie of the year(14.8.2007)

Není to dokonalé a nebude se to zdaleka líbit všem, ale Christophe Gans natočil vynikající herní adaptaci a zároveň dokázal nakrmit laické davy. Silent Hill kráčí po zlaté střední cestě, o které všichni dlouhá léta vykřikovali, že neexistuje. Skvělá Radha Mitchell, atmosféra ve které se utopíte a audiovizuální hrátky promyšlené do posledního detailu. Ještě pár adaptací japonských herních pecek od pečlivých tvůrců a nebudeme muset do tohoto žánru kopat. Mezitím upalujte do kina, abyste si užili horor, který se distancuje od veškeré konkurence. Operuje zkrátka na úplně jiném území a nepodobá se ničemu, co letos vypadlo nebo vypadne z amerických hororových továren. A to je fajn. Moc fajn. (9/10)(15.6.2006)

Christophe Gans a jeho ďalší precízne sfilmovaní vizuál ale aj solídne triky zdobia tento príbeh zo zabudnutého mesta, v týchto záležitostiach sa on nezaprie. Nuž príbeh alebo jeho podstata je už troška iný oriešok ale zas nič čo by sa nedalo zniesť, ba pre horror v celku slušne zostavený aj vďaka výbornej hľadajúcej mame v podaní málo známej herečky Radhy Mitchell, mierne nevyužitej postave Seana Beana, tým pádom sa mohla Radha len viac zvýrazniť. Obludné postavičky sú v tomto žánry neokukané takže nerušia budovaní príbeh, neviem ako to je z hrou, ktorej je tento film prepis, takže verím že určitý potenciál čo mala bol využitý nadmieru dobre. ║Rozpočet $50miliónovTržby USA $46,982,632Tržby Celosvetovo $97,607,453Tržby za predaj DVD v USA $22,180,253 //počet predaných kusov 1,320,090║ film som videl v kine na Comicsalon Bratislava 2006 takže bol to pre mňa slušný zážitok /videl v kine: 75%/(20.2.2008)

Proč má tenhle horor tak nízké hodnocení? To se těm, co hráli hru, tak nelíbí ten filmový přerod a nebo ti, co nehráli hru, ten film nechápou? Už když se začalo mluvit o natáčení, byla jsem u vytržení a to jsem hru nehrála! Poté jsem si sehnala otřesný kinorip, protože lepší verze nebyla a to ke všemu bez titulků, které jsem tehdy kvůli velmi špatnému zvuku i potřebovala .. a stejně jsem po shlédnutí byla úplně mimo, jak to bylo strašidelný a bizardní. Siréna, popel, temné prostřední, scény u kostela, ty jsou prostě bezchybné... bohužel... opravdu tomu NĚCO chybí...(8.6.2006)

Po audiovizuální stránce skvělé. Takřka vše se povedlo převést z předlohy, jenže to je paradoxně ten největší zápor, jelikož filmový Silent Hill tak vyznívá pouze jako další díl z herní série kde ovšem nemáme možnost interakce - postupujeme od levelu k levelu až do finále. Jako kdybyste sledovali někoho hrát některý z dílů Silent Hillu a to doslova. Scénář není nejsilnější, ale v rámci snímku funguje a závěr do celkové nálady zapadne nadmíru dobře. Herci jsou také dobře vybraní a i ta holčička se dá přežít. Celkově se ovšem jedná spíše o netradiční zážitek než o skutečně dobrý film. Ovšem když nic jiného, tak Christophe Gans dokázal, že snímky dle her nemusí být zákonitě céčkoidní záležitostí, ale i béčkoidní.(15.11.2007)

Tak něco takového se opravdu moc často nevidí. Christophe Gans je vizuální mág a to co předvedl v "Silent Hill" nemá obdoby. Celý film vlastně stojí POUZE na těch vizuálních vychytávkách, případně na hutné atmošce, jelikož o ději se dá mluvit spíše v uvozovkách. Veeeeeeelice mile mě překvapila brutalita filmu, možná jsem zvrácenej úchyl, ale vidět v normálním hororu uváděném v multiplexech takovéhle chuťovky mi přináší nevýslovný pocit blaženosti. Herecké výkony hlavních dvou představitelek (Radha Mitchell a hlavně Jodelle Ferland) jsou výborné a ostatní nejsou vůbec špatné. Vůbec jsem jaksi nepochopil proč v tom filmu hraje Sean Bean, protože jeho postava je úplně a dokonale zbytečná, no budiž. Uznávám že v prostředku filmu jsem se u toho fakt dost vařil, ale brilantní začátek a hlavně nezapomenutelné finále si jasně zasluhují čisté hodnocení jaké jsem dal. Jestli máte možnost "Silent Hill" vidět, jděte do toho, protože takovýhle filmů je velice pomálu, vlastně ne. Je jenom jeden.(11.7.2006)

rozpočet-$50 million tržby celosvetovo- $97,570,95(23.9.2006)

Tak Silent Hill mě mile překvapil! I když - spíše svou první částí (končící scénou prvního vkročení do kostela) - krásná specifická atmosféra, podporovaná pěknou kamerou a vcelku minimalistickým, avšak opravdu velmi příjemným hudebním doprovodem. Ačkoli je film zařazen mimo jiné do kolonky "horor", já se nebála ani chvíli, což je vzhledem k faktu, že na horory moc nekoukám kvůli své přebujelé fantazii, která mě občas trápí, když jsem v noci sama doma, očividně mínus - avšak netvrdila bych to tak úplně - nulový strach téměř dokonale vyvážila právě silná vizuální a hudební stránka - občas jsem se přistihla s pusou dokořán a nevěřícným výrazem - jak jinak, hlavně ve scénách s "Trojúhelníkem" (tak jsem mu původně chtěla říkat, avšak kamarádem trefně vymyšlené označení "Školník" je myslím mnohem hezčí) - opravdu roztomilý chlapík, který s sebou tahá kurevsky velký dranžírák! Škoda jen, že dostal tak málo prostoru - ten kluk má talent! V druhé části filmu se bohužel začaly množit scény, nad jejichž trapností jsem se občas škodolibě uchechtla - avšak nudit jsem se asi po většinu času opravdu nestihla. Pokud by se snímek nesl v duchu té mnou opěvované první části, pak bych možná byla schopna sáhnout i po 4* - druhá část je však tak na 2*, a tudíž celkově musím dát "pouhé" 3*. . . Mimochodem - vskutku mile depresivní konec... (dalšímu zhlédnutí bych se asi moc nebránila...!Školník! *IN LOVE*)(7.1.2007)

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 37 49