• Francie

Horor / Fantasy / Drama / Mysteriózní

Kanada / Francie / Japonsko / USA, 2006, 127 min

Hodne velky zklamani. Hru jsem sice nehral, ale znam ji, od rezisera jsem videl jen Bratrstvo vlku a to se mi libilo hodne a trailer vypadal slibne, takze ocekavani bylo velke, ale nakonec nic moc. Gans je machr pres audiovizualni stranku, hudba k deni skvele pasovala, do toho neprijemne zvuky a naprosto perfektni prostredi, vsude takova spina a rozklad, proste parada. Jenze to je tak vsechno. Atmosfera nic moc, ale par scen bylo slusnejch, ale abych se u toho bal, to ani omylem. Pribeh je misty zamotanej az moc a konec byl nejakej divnej, nebo sem ho jen nepochopil. Hercu tu moc neni, ale Radha Mitchell je v pohode, narozdil od takoveho Seana Beana, sceny s nim zbytecne zdrzovali. Dost jsem se u filmu nudil a kdyz uz horor neni strasidelnej, mel by aspon bavit, ale ani to se mu moc nedarilo. Nicmene za tech nekolik skvelejch scen dam ty 4*, i kdyz je to spis na 3*. Mozna by filmu prospelo min demonu, ale "Reznik" byl skvelej. No po druhym skouknuti jsem se bavil o dost vic, ted uz mam jedinou vytku jen k tem potvoram, tech skutecne strasidelnejch tu bylo minimum, nejlepsi je ten Pyramid s kterym je spojena skvela scenka svlikani. Porad jsem se sice v zaveru filmu krapet ztracel, ale uz mi to nevadilo a dobre jsem se bavil.(30.6.2006)

Proč má tenhle horor tak nízké hodnocení? To se těm, co hráli hru, tak nelíbí ten filmový přerod a nebo ti, co nehráli hru, ten film nechápou? Už když se začalo mluvit o natáčení, byla jsem u vytržení a to jsem hru nehrála! Poté jsem si sehnala otřesný kinorip, protože lepší verze nebyla a to ke všemu bez titulků, které jsem tehdy kvůli velmi špatnému zvuku i potřebovala .. a stejně jsem po shlédnutí byla úplně mimo, jak to bylo strašidelný a bizardní. Siréna, popel, temné prostřední, scény u kostela, ty jsou prostě bezchybné... bohužel... opravdu tomu NĚCO chybí...(8.6.2006)

Soundtrack Jeff Danna a Akira Yamaoka: 1 - Silent Hill ,2 - Water Falls. ,3 - Eternal Longing ,4 - Tainted ,5 - Waiting... For You ,6 - A Path Less Taken ,7 - Entrenching Ashes ,8 - Deafening Silence ,9 - Grey Children ,10 - Ring of Fire ,11 - Great Divide ,12 - Opened Way ,13 - Your Flesh is Also Mine ,14 - Sacred Land of Moneton ,15 - Midwich ,16 - A Place of Mental Scars ,17 - Its Throne Revealed ,18 - Janitor Cleaning ,19 - Pain of Separation ,20 - Xuchilbara ,21 - The Good in All ,22 - Alessa's Harmony ,23 - Murder of Crows ,25 - False Prophet ,26 - Find Reason ,27 - Straight Down to Samael ,28 - Brookhaven ,29 - The Demon Speaks ,30 - Alessa's Darkness and Rose Become One ,31 - Samael(14.5.2011)

• choze

Vizuální žranice, která si většinu zbytečně dlouhé stopáže vystačí bez příběhu a když se na konci Avery pokusí dát tomu všemu nějaký smysl, akorát člověka znechutí. Strašidelných holčiček snad už po všech těch KRUZÍCH a TEMNÝCH VODÁCH bylo dost a silenthillské zrůdy jsou až příliš počítačové a moc často ukazované než aby nahnaly strach. A Radha Mitchell opravdu není ženská, na kterou bych se vydržel přes dvě hodiny dívat, jak se prdelí po popelem zapadaném městečku.(25.7.2007)

Tak něco takového se opravdu moc často nevidí. Christophe Gans je vizuální mág a to co předvedl v "Silent Hill" nemá obdoby. Celý film vlastně stojí POUZE na těch vizuálních vychytávkách, případně na hutné atmošce, jelikož o ději se dá mluvit spíše v uvozovkách. Veeeeeeelice mile mě překvapila brutalita filmu, možná jsem zvrácenej úchyl, ale vidět v normálním hororu uváděném v multiplexech takovéhle chuťovky mi přináší nevýslovný pocit blaženosti. Herecké výkony hlavních dvou představitelek (Radha Mitchell a hlavně Jodelle Ferland) jsou výborné a ostatní nejsou vůbec špatné. Vůbec jsem jaksi nepochopil proč v tom filmu hraje Sean Bean, protože jeho postava je úplně a dokonale zbytečná, no budiž. Uznávám že v prostředku filmu jsem se u toho fakt dost vařil, ale brilantní začátek a hlavně nezapomenutelné finále si jasně zasluhují čisté hodnocení jaké jsem dal. Jestli máte možnost "Silent Hill" vidět, jděte do toho, protože takovýhle filmů je velice pomálu, vlastně ne. Je jenom jeden.(11.7.2006)