• Francie

Horor / Fantasy / Drama / Mysteriózní

Kanada / Francie / Japonsko / USA, 2006, 127 min

Soundtrack Jeff Danna a Akira Yamaoka: 1 - Silent Hill ,2 - Water Falls. ,3 - Eternal Longing ,4 - Tainted ,5 - Waiting... For You ,6 - A Path Less Taken ,7 - Entrenching Ashes ,8 - Deafening Silence ,9 - Grey Children ,10 - Ring of Fire ,11 - Great Divide ,12 - Opened Way ,13 - Your Flesh is Also Mine ,14 - Sacred Land of Moneton ,15 - Midwich ,16 - A Place of Mental Scars ,17 - Its Throne Revealed ,18 - Janitor Cleaning ,19 - Pain of Separation ,20 - Xuchilbara ,21 - The Good in All ,22 - Alessa's Harmony ,23 - Murder of Crows ,25 - False Prophet ,26 - Find Reason ,27 - Straight Down to Samael ,28 - Brookhaven ,29 - The Demon Speaks ,30 - Alessa's Darkness and Rose Become One ,31 - Samael(14.5.2011)

Tak Silent Hill mě mile překvapil! I když - spíše svou první částí (končící scénou prvního vkročení do kostela) - krásná specifická atmosféra, podporovaná pěknou kamerou a vcelku minimalistickým, avšak opravdu velmi příjemným hudebním doprovodem. Ačkoli je film zařazen mimo jiné do kolonky "horor", já se nebála ani chvíli, což je vzhledem k faktu, že na horory moc nekoukám kvůli své přebujelé fantazii, která mě občas trápí, když jsem v noci sama doma, očividně mínus - avšak netvrdila bych to tak úplně - nulový strach téměř dokonale vyvážila právě silná vizuální a hudební stránka - občas jsem se přistihla s pusou dokořán a nevěřícným výrazem - jak jinak, hlavně ve scénách s "Trojúhelníkem" (tak jsem mu původně chtěla říkat, avšak kamarádem trefně vymyšlené označení "Školník" je myslím mnohem hezčí) - opravdu roztomilý chlapík, který s sebou tahá kurevsky velký dranžírák! Škoda jen, že dostal tak málo prostoru - ten kluk má talent! V druhé části filmu se bohužel začaly množit scény, nad jejichž trapností jsem se občas škodolibě uchechtla - avšak nudit jsem se asi po většinu času opravdu nestihla. Pokud by se snímek nesl v duchu té mnou opěvované první části, pak bych možná byla schopna sáhnout i po 4* - druhá část je však tak na 2*, a tudíž celkově musím dát "pouhé" 3*. . . Mimochodem - vskutku mile depresivní konec... (dalšímu zhlédnutí bych se asi moc nebránila...!Školník! *IN LOVE*)(7.1.2007)

• Mr.Apache

Nechci tvrdit, že by některé nápady a scény nebyly působivé. Problém je, že místo na atmosféru sází tento film na efekt, a záměrně vypichuje takové aspekty námětu, jaké nejsou pro působivost samotné hry příliš podstatné. Jednoznačně promarněná šance, která ignoruje mysteriózní podstatu a snovost světa Silent Hillu, a vše mění na hrubozrné a povrchní satanské fantasy.(21.8.2007)

Takhle má vypadat pořádný horor. Takhle má vypadat pořádná herní adaptace. Christophe Gans by měl režírovat už jen adaptace, očividně by mu to šlo o několik tříd lépe, než 'kolegovi' Bollovi. Příběh je vyprávěn pomalu a atmosféra houstne každou přibývající minutou. Padající popel, siréna, tma... Radha Mitchell je neuvěřitelně sexy, kéž by to oblečení měla dvoudílné :-) A vůbec, celé herecké obsazení se nadmíru povedlo. Snad až na Kima Coatese, který mi tu moc neseděl. Hudební stránka je perfektní, na stejné úrovni je pak i ta vizuální. Efekty jsou velice nadprůměrné a ani krví se tu nešetří. Geniální konec je už pak třešničkou na dortu. Nechávám si hvězdičkovou rezervu pro tu nejlepší adaptaci všech dob :-)(9.10.2006)

• Jara.Cimrman.jr

Rád vyhledávám nové lokality pro trávení dovolené, ale Silent Hill v tomto směru jednoznačně neuspělo. Počasí nic moc, žádné moře na dohled, obchody bez zboží a ani ti bubáci se svým bububu a huhly huhly nejsou kdovíjakou atrakcí. Nemohu s klidným svědomím napsat, že jsem se tam nudil, protože ty dvě hoďby uběhly celkem svižně, ale mě moc nebaví zamotávání lidí do ostnatého drátu ani upalování čarodějnic a když to srovnám s tím výletem na Kokořín ...(6.10.2013)