• Francie

Scénografie:

Carol Spier

Kostýmy:

Wendy Partridge

Sharon je náměsíčná ( to má být ta nemoc na kterou umírá? Nebo mi něco uniklo?) a ve spánku opakovaně vykřikuje: Silent Hill. Její adoptivní matka Rose usoudí, že pokud místo znovu uvidí a rozpomene se, její noční můry zmizí. Do městečka je dostane šum rádia a následný smyk. „Jen temné síly odemykají a zamykají dveře do Silent Hill.“ Když se Rose probere, Sharon je pryč a v podivném místě se s ní ocitá jen policistka Cybil. Počítačovou hru, která byla předlohou neznám. Což se ukázalo (alespoň v mém případě) jako velký nedostatek. Rose bloudila v mlze a já tápala v příběhu. Ovšem znalcům hry a milovníkům žánru můžu popřát jen „Welcome to Silent Hill“. Protože pochmurné městečko vypadá patřičně děsivě, stejně jako náboženská fanatička Christabella.(16.5.2006)

Soundtrack Jeff Danna a Akira Yamaoka: 1 - Silent Hill ,2 - Water Falls. ,3 - Eternal Longing ,4 - Tainted ,5 - Waiting... For You ,6 - A Path Less Taken ,7 - Entrenching Ashes ,8 - Deafening Silence ,9 - Grey Children ,10 - Ring of Fire ,11 - Great Divide ,12 - Opened Way ,13 - Your Flesh is Also Mine ,14 - Sacred Land of Moneton ,15 - Midwich ,16 - A Place of Mental Scars ,17 - Its Throne Revealed ,18 - Janitor Cleaning ,19 - Pain of Separation ,20 - Xuchilbara ,21 - The Good in All ,22 - Alessa's Harmony ,23 - Murder of Crows ,25 - False Prophet ,26 - Find Reason ,27 - Straight Down to Samael ,28 - Brookhaven ,29 - The Demon Speaks ,30 - Alessa's Darkness and Rose Become One ,31 - Samael(14.5.2011)

A) Moc dlouhá stopáž, B) Proč, když jinak všechno vypadá tak dokonale, musí to kurvit ty CGI výblitky?, C) Nespokojenost s tím, jak se děj vyvíjel ve druhé polovině. / Tahle démonní duchařina se rozjela moc hezky, vypadala skvěle a nechyběla jí atmosféra, ale o to jsem zklamanější kam to celý dospělo - do počítačově vymodelovaný nudy a stupidního konce, kdy už můj zájem beztak docela vyšuměl. Škoda za 6/10.(24.11.2010)

• TeeAge

Začínalo sa to celkom dobre, no od začiatku som mal pocit, že tomu bude chýbať zmysluplnosť. Ajkeď to nie je povinnosťou filmu vysvetliť niektoré veci, tu by to bolo určite pridalo na váhe. Niektoré scény fakt vyzerali ako z počítačovej hry. V konečnom dôsledku som sa však často nudil. Škoda. To je jediné, čo pri filme nestrpím.(1.12.2008)

Líbivá fúze asijské obrazotvornosti, francouzského přeefektizovaného mainstreamu a videoherního looku. Nádherná výprava a vůbec ne sterilní vizualizace, tematicky to jde ale úplně mimo mě. Silent Hill hezky čančá prázdnotu, do které bych se přitom docela rád hlouběji ponořil. Nulový příběh tomu ale minimálně u mě brání.(10.12.2007)

• Sean Bean

• - Režisér chtěl původně do filmu obsadit i Cameron Diaz. (imro)

• - Kromě písně „Ring of Fire“ od Johnnyho Cashe je každá nota hudby převzatá z původní videoherní série Silent Hill. Ta má zatím pět částí. (imro)

• - V Christabelině kostele je místo oltáře obrovská malba znázorňující upálení čarodejnice. Tváře jednotlivců v davu pod hranicí jsou ve skutečnosti tváře členů štábu. Obličej upalované je dělaný tak, aby vznikla určitá podobnost s herečkou Deborah Kara Unger (Dahlia). (Othello)