Šarlotina pavučinka

Schweinchen Wilbur und seine Freunde

Šarlotina pavučinka

Rodinný / Komedie / Drama / Fantasy

USA / Německo, 2006, 113 min

"Šarlotina pavučinka" je překrásný a dojemný film, který potěší jak děti, tak dospělé. Sice jsem měla chvílemi pocit, že sleduji novější verzi "Prasátka Babe", ale ve finále jsem svůj názor přehodnotila. Tohle bylo ještě lepší.:-) Ostatně... U kterého filmu o přesladkých mluvících zvířátkách si můžete skutečně říct: "Tak tuhle zápletku jsem ještě neviděla?" Miluju pavoučici a miluju tu úžasnou hudbu + úžasnou závěrečnou písničku.(22.8.2009)

Jasné, že na Babe to nemá, ale deti, ktorým je to predovšetkým určené spokojné budú. Zvierat je tu plná farma, vždy kecajú o dušu a prasiatko je sympatické aj keby nepovedalo za celý film ani slovo. Nápad s pavučinami mi príde taký divný a zvláštny ako pripadal všetkým obyvateľom mestečka, ale prečo nie? Z môjho pohľadu pozerateľný priemer, ale ak mám hodnotiť objektívne podľa žánru a detského či rodinného pohľadu, tak sa musím prikloniť k slabším štyrom hviezdam. 70%.(14.9.2016)

• ilemas

Nuda k uzoufání, dialogy o ničem, bez špetky humoru, zápletka žádná. Nehrát tam jinak skvělá Dakota Fanning (zde mě moc nenadchla) tak totální odpad! Babe, galantní prasátko bylo mnohem lepší.(23.8.2009)

Scénář sice (tradičně) podceňuje dětského diváka a valí mu morality a poučení do hlavy palicí, ale všechno ostatní je velice povedené. Efekty jsou vynikající, zvířata tedy opravdu vypadají jako živá, jejich interakce s živými herci je také bez nedostatků. Skvělá je i hudba. Český dabing vás sice připraví o skoro všechna známější jména ze seznamu v záhlaví, ale jinak patří k těm povedenějším. S původním anglickým dabingem ovšem stejně laťka stoupne až na slušných 70%.(6.4.2007)

Také neslané, nemastné rodinné dielko, ktoré zaujme hlavne detské publikum, ale dá sa povedať, že ani tí starší nudou nezaspia.(8.11.2010)

• - 3 miliony dostala za film hlavní lidská hrdinka, teprve třináctiletá Dakota Fanningová. (Pumiiix)

• - 47 čuníků se vystřídalo v roli pašíka Wilbura. Každé bylo "specialistou" na něco jiného. Jedno se umělo mazlit, jiné zase třeba chodit správně určeným směrem... (Pumiiix)

• - Jména krav Elwyn a Brooks jsou odkazem na autora, jehož celé jméno je Elwyn Brooks White. (imro)