Šarlotina pavučinka

Šarlotina pavučinka

Rodinný / Komedie / Drama / Fantasy

USA / Německo, 2006, 113 min

• mandes

rozpočet : $85 million otvárací víkend : $12,026,000 tžby celosvetovo : $145,322,519(18.12.2006)

• *Elfík*

Hlavní role? Prase. Mluvící prase! Jeho kamarádka, tedy vedlejší role? Pavouk. Mluvící pavouk! Tímto říkám všem, kteří trpí fobií z pavouků. V tomto filmu se jí zbavíte. Možná, já tedy ne, mě je totiž ještě špatně. Protože dívat se skoro hodinu a půl na obrovského pavouka s velkýma, chlupatýma nohama, s kusadly, které se hýbají a s očima, které mžourají a k nim se přidávají několik mžourátek po celé hlavě, je prostě a zkrátka nechutné! Zvlášť, když je pointa nesníst prase. Lidé mají rádi prasátka. Mají je rádi na stole. Mají rádi šunčičku, vepřovou panenčičku a tak dále. Že máte hlad, co?! Takže se nedívejte na záchranu prasátka, které má být správně v udírně a poté na stole. Pardon, vegetariáni, jste blázni, vážně!(27.12.2011)

Soundtrack Danny Elfman: 1. Everything You Ever Wanted - Hawk Nelson [4:05] ,2. Now That You've Come Into My Life - Mark Schultz [3:13] ,3. I Wonder - Billy Ray Cyrus [3:47] ,4. I Will Be Your Friend - Amy Grant [4:01] ,5. Make a Wish - Bob Carlisle/Lucy Kane [5:18] ,6. Beautiful World - Leign Nash [4:00] ,7. Never Alone - BarlowGirl [4:31] ,8. Circle of Friends - Point of Grace [4:14] ,9. Long Way Home - Ginny Owens [4:16] ,10. Home - Natalie Grant [4:47] ,11. There Is a Fountain - Selah [3:56] ,12. The Fall - The Send [3:25],(10.5.2011)

Tak jsem si opet pobrecela... pribeh o jedinecnem prasatku a jeho vernych pratelich je roztomily, dojemny a krasny. Animace a prace se zviraty se povedla a o vtipne hlasky neni nouze. Mym oblibencem je jak jinak nez potkan Templeton, ale ziskali si me i ostatni. Vzdycky se na to rada podivam znovu.(31.12.2011)

• Rosana

Huh, lidi, já mám ráda pohádky, ale toto na mě bylo až příliš infantilní! ´SPOILER: Zásadní dílo o tom, zda prase sežerou, nebo nesežerou. Bohužel vyhrálo soutěž a tak ho nesežrali. Sežerou ho příští léto (to ve filmu nebylo řečeno, ale je to jasné). Pavouk umřel, ale podařilo se zachránit 514 jehoo potomků, druhý díl je film Arachnofobie (1990). Prostě nemůžu zkousnout mluvící zvířátka...sorry :((23.8.2009)

• - Jeden rok trvalo, než digitální pavučiny pavoučice Šarloty vypadaly podle režisérových představ. (Pumiiix)

• - Snímek byl z větší části natáčen v Austrálii, kde ale nebylo to správné roční období. Proto štáb musel nasprejovat ekologickou barvou všechny stromy na podzimní odstín. (imro)

• - 85-milionová adaptace dětské knížky vydělala Paramountu během prvního víkendu promítání (15. – 17. 12. 2006) sotva 11,4 mil. dolarů. Stačilo to jen na třetí příčku žebříčku. Pozornost diváků si ale udržela i během následujících týdnů a celkový obrat se vyšplhal až na 82,5 milionu. (imro)