Šarlotina pavučinka

Schweinchen Wilbur und seine Freunde

Šarlotina pavučinka

Rodinný / Komedie / Drama / Fantasy

USA / Německo, 2006, 113 min

Rozpočet $85miliónovTržby USA $82,985,708Tržby Celosvetovo $145,322,519Tržby za predaj DVD v USA $83,507,066 //počet predaných kusov 4,932,446║ Maximálne jednoduchý dej a neobratný režisér robia z tejto fantasy takmer nudnú záležitosť, ako tak nad vodou to držia zvieratká buď tie skutočné ale aj počítačovo animované boli na úrovni, nejaké tie vtipy potešia ale dohromady to fakt nemá čo ponúknuť, dokonca aj ináč celkom príjemne hravá Dakota Fanning tu akási neviditeľná. /50%/(10.11.2008)

milý a dojemný rodiný film,který snad nemůže nikoho urazit,se srdcem večného 6 letého špunta dávám milých a upřímných 9z10.(24.12.2010)

Ale nebylo to zase tak špatné. Když už nic, tak alespoň krysák Templeton vyprodukuje dostatečné množství zábavy, aby nahradil ostatní zvířecí osazenstvo. Herecké výkony samozřejmě jen průměrné, ani role Dakoty Fanning mě nedokázala nijak vytrhnout. Ale o to tady pochopitelně vůbec nešlo, na prvním místě jsou jen zvířata, která ale bohužel měla kromě světlejších chvilek i momenty o dost slabší. Ani bych neřekl, že je to film, který je určený jen pro děti a naprosto nevhodný pro dospělé. Spíše záleží na vkusu každého diváka a jeho ohleduplnosti k hloupému a jednoduchému scénáři, kterému je předurčen šťastný a "poučný" konec. Ovšem mám takový dojem, že úzkostní arachnofobici asi nebudou dvakrát nadšení.(21.1.2012)

Pohádka o neobvyklém přátelství mezi pavoučicí a prasátkem. Roztomilé, vtipné, rozhodně NE nudné a zároveň nenásilně poučné. Už dlouho jsem neviděl film s mluvícími zvířaty, který by na mě udělal jakýkoli dojem. A přes mou arachnofobii děkuji Julii Roberts za propůjčení tomu ošklivému pavoukovi ohromného charisma, které odteď možná zachrání nejednoho osminožce od mojí ruky. Jistě, je to naivní a dětsky poučné, ale podáné tak laskavou a kouzelnou formou, že čtyři hvězdy si Pavučinka zaslouží.(5.11.2009)

Já fakt nevim. 2-3, ale s odstupem času jsem zjistila, co všechno mi utkvělo v paměti a že si to ty 3 mooožná i zaslouží.(3.1.2011)