Šarlotina pavučinka

Šarlotina pavučinka

Rodinný / Komedie / Drama / Fantasy

USA / Německo, 2006, 113 min

• ilemas

Nuda k uzoufání, dialogy o ničem, bez špetky humoru, zápletka žádná. Nehrát tam jinak skvělá Dakota Fanning (zde mě moc nenadchla) tak totální odpad! Babe, galantní prasátko bylo mnohem lepší.(23.8.2009)

• Hrabka

Mluvící zvířata mám rád, ale nutností je, aby i příběh stál aspoň za něco. V tomto případě se to říct moc nedá. Celkem trapárna a to i když se na to podívám z pohledu dítěte. Pan krysa a vrány byli fajn, některé hlášky se povedly i ostatním, ale jako celek nic moc. Jestli má tenhle film dopomoci, aby se děti přestaly bát pavouků, tak za sebe můžu říct, že mně ty sviňuchy osminohý přijdou odpudivý pořád stejně... Neuvěřitelná cesta je prostě těžko k překonání. 50%(20.1.2012)

• Trellíno

Zabijeme prasátko! Ne, počkat, je tu nějaký nápis! Hm fajn, ale už mě nudí. Zabijeme prasátko!! Ne, počkat, je tu další nápis! Hm, ten je lepší než minulej, ale už mě taky omrzel. Takže zabijeme prasátko!!! Ne, počkat, je tu další nápis. Pošleme ho na soutěž! Ale jestli nevyhraje, tak ho zabijeme!!! OK. Jo, takže tohle je to veledílo, který mělo na rajčatech takový super hodnocení? Ok, říkal jsem si, třeba se to bude líbit aspoň dětem, ale když jsem se rozhlédnul po kině, tak se evidentně až na pár výjimek nudili úplně stejně jako já, a to už je co říct.(19.1.2007)

Scénář sice (tradičně) podceňuje dětského diváka a valí mu morality a poučení do hlavy palicí, ale všechno ostatní je velice povedené. Efekty jsou vynikající, zvířata tedy opravdu vypadají jako živá, jejich interakce s živými herci je také bez nedostatků. Skvělá je i hudba. Český dabing vás sice připraví o skoro všechna známější jména ze seznamu v záhlaví, ale jinak patří k těm povedenějším. S původním anglickým dabingem ovšem stejně laťka stoupne až na slušných 70%.(6.4.2007)

Ale nebylo to zase tak špatné. Když už nic, tak alespoň krysák Templeton vyprodukuje dostatečné množství zábavy, aby nahradil ostatní zvířecí osazenstvo. Herecké výkony samozřejmě jen průměrné, ani role Dakoty Fanning mě nedokázala nijak vytrhnout. Ale o to tady pochopitelně vůbec nešlo, na prvním místě jsou jen zvířata, která ale bohužel měla kromě světlejších chvilek i momenty o dost slabší. Ani bych neřekl, že je to film, který je určený jen pro děti a naprosto nevhodný pro dospělé. Spíše záleží na vkusu každého diváka a jeho ohleduplnosti k hloupému a jednoduchému scénáři, kterému je předurčen šťastný a "poučný" konec. Ovšem mám takový dojem, že úzkostní arachnofobici asi nebudou dvakrát nadšení.(21.1.2012)