Třetí sudička (TV film)

Pohádka

Československo, 1986, 48 min

Každý, kdo říká, že u protějšku jde o duši a vnitřní krásu a na vzhled se nedívá, tak kecá. Zas na druhou stranu, je-li někdo sudičkami obdařený moudrostí, možná se vyrovná i s pásovým oparem.(1.5.2011)

Odpočinková, pohodová pohádka, ve které vlastně není žádný zlosyn, který by princovi znepříjemňoval snahy o získání srdce krásné princezny. Někoho možná bude štvát spousta rádoby filozifických otázek o kráse, lásce a podobné kraviny. Mně to nevadilo. Pro jednou příjemná změna od všech tě padouchů, černokněžníků a draků, kterých jsou mraky. Ještěže to Štursa moc nenatáhl, jinak by to bylo horší, než žvýkačka Hubba Bubba po půlhodině. Resumé? Neunudí, nevyvolá ve vás nadšení, takový čistý průměr.(25.8.2008)

V jednoduchosti příběhu je jeho síla. Bez zbytečných odboček se jasně naplňuje sudiččina věštba a kouzlo lásky vítězí. Pěkné exteriéry, neokoukaní herci, vhodně zařazená písnička.(1.5.2011)

• Aven

Od 10. minuty je jasné, jak to celé dopadne - to bych ještě bral, je to pohádka. Ale herecké výkony prince a princezny byly tak neuvěřitelně toporné, že jsem z toho lezl po zdi. A k tomu ta idiotská, nerýmující se šaškova písnička. Brrr.(26.8.2008)

• honzic

Pohádka s velkými myšlenkami, leč trochu nudná. Hodnocení: 45 %(30.1.2012)