Třetí sudička (TV film)

Pohádka

Československo, 1986, 48 min

• honzic

Pohádka s velkými myšlenkami, leč trochu nudná. Hodnocení: 45 %(30.1.2012)

Odpočinková, pohodová pohádka, ve které vlastně není žádný zlosyn, který by princovi znepříjemňoval snahy o získání srdce krásné princezny. Někoho možná bude štvát spousta rádoby filozifických otázek o kráse, lásce a podobné kraviny. Mně to nevadilo. Pro jednou příjemná změna od všech tě padouchů, černokněžníků a draků, kterých jsou mraky. Ještěže to Štursa moc nenatáhl, jinak by to bylo horší, než žvýkačka Hubba Bubba po půlhodině. Resumé? Neunudí, nevyvolá ve vás nadšení, takový čistý průměr.(25.8.2008)

Ani nemusíte vidět přední brněnské herce, abyste poznali, že pohádka byla natočena v brněnské televizi. Méně kvalitní barevný filmový materiál, chudé dekorace a valná část děje natáčená v ateliéru. V tomto duchu se nese většina počinů z brněnské a ostravské televize, i když samotná kvalita dílka bývá lepší. Hvězdička navíc za výkon Dramomíry Hofmanové v roli královny. Jinak bych dal dvě.(28.2.2006)

V jednoduchosti příběhu je jeho síla. Bez zbytečných odboček se jasně naplňuje sudiččina věštba a kouzlo lásky vítězí. Pěkné exteriéry, neokoukaní herci, vhodně zařazená písnička.(1.5.2011)

• WANDRWALL

Ošklivá tvář, ale pěkný duch a plná pokladna zlaťáků. Takový ženich má na to aby si vzhled u felčaře vylepšil, a nestačí pak vybírat mezi urozenými nevěstami.(7.8.2010)