Třetí sudička (TV film)

Pohádka

Československo, 1986, 48 min

Tak tuto pohádku jsem už strašně moc dlouho neviděl, a nebo si to pletu s jiným filmem o třech sudičkách... Ale docela, jsem byl i potěšen jejím znovu uvedením. Pohádka o veliké lásce, která přemáhá nepřízeň osudu, od scénáristky Boženy Šimkové a režiséra Štursy byla sama o sobě tak za slabé tři, a to jen za výkony všech těch brněnských herců, v čele s Vlastou Fialovovou, jednou z nejvýraznějších temnějších hereček. To bylo tak jediné světlé pozitivum z celého tohoto filmu. Jen za ateliéry a dekorace určitě ne, možná ještě za kostýmy. Interiéry co jsem si všiml se natáčeli na pravém pohádkovém hradu Bouzov.(12.5.2007)

Ani nemusíte vidět přední brněnské herce, abyste poznali, že pohádka byla natočena v brněnské televizi. Méně kvalitní barevný filmový materiál, chudé dekorace a valná část děje natáčená v ateliéru. V tomto duchu se nese většina počinů z brněnské a ostravské televize, i když samotná kvalita dílka bývá lepší. Hvězdička navíc za výkon Dramomíry Hofmanové v roli královny. Jinak bych dal dvě.(28.2.2006)

V jednoduchosti příběhu je jeho síla. Bez zbytečných odboček se jasně naplňuje sudiččina věštba a kouzlo lásky vítězí. Pěkné exteriéry, neokoukaní herci, vhodně zařazená písnička.(1.5.2011)

• Danulinda

Psanou podobu pohádky se třemi sudičkami jsem měl vždy velmi rád, ale toto zpracování s většinou nevěrohodnými výkony zdejších herců mě spíše zklamalo.(11.4.2010)

Odpočinková, pohodová pohádka, ve které vlastně není žádný zlosyn, který by princovi znepříjemňoval snahy o získání srdce krásné princezny. Někoho možná bude štvát spousta rádoby filozifických otázek o kráse, lásce a podobné kraviny. Mně to nevadilo. Pro jednou příjemná změna od všech tě padouchů, černokněžníků a draků, kterých jsou mraky. Ještěže to Štursa moc nenatáhl, jinak by to bylo horší, než žvýkačka Hubba Bubba po půlhodině. Resumé? Neunudí, nevyvolá ve vás nadšení, takový čistý průměr.(25.8.2008)