Vetřelci v Coloradu (TV film)

Komedie / Dobrodružný

Česko, 2002, 65 min

Zvláštní případ. Chvílemi jsem si myslel, že to natočil nějaký diletant, za chvíli jsem se dobře bavil nějakým pěkným nápadem. Je to hravý televizní film pro děti, který se mi vcelku líbil i navzdory tomu, že hlavní padouch nosí tričko mých oblíbených Iced Earth. Ale co by to bylo za Janáka bez klišé, že?(12.7.2010)

• Terva

Nečekané, veselé a mnohdy i napínavé dobrodružství, které ocení zejména mladší generace.(30.1.2012)

Karel Janák natočil podle vlastního námětu celkem pohodový prázdninový příběh o stopování rádobytrampů mladší trojicí dětských hrdinů. I když je scénář místy nadnesený, příběh zdařile navazuje např. na podobné dětské dobrodružství - Třetí skoba pro Kocoura. Zpočátku mi chvíli trvalo, než jsem si zvykl na dětské herce, ale postupem jsem sledoval jejich nápadité (byť předvídatelné) kousky. A pobavila mě řada hlášek - vidění světa starších sourozenců očima mladších dětí: ""Víc než načerno vyhazujou z vlaku opilce."/ A nejezdí se do deseti let vlakem zadarmo?" Jediný, co mi skutečně vadilo, byl rotvajler ve spojení s hajným...(5.7.2010)

• blackrain

Odpad dát nemůžu, i když jsem byla přinucena tenhle film sledovat. Po počátečním odporu jsem se vyživala v poznávání pro mě známých míst. Třeba scéna s vlakem, který jel po mostě přes údolí. To údolí se jmenuje Prokopské podle sv. Prokopa a nachází se přímo pod barrandovským sídlištěm. Pak se natáčelo na Karlštejnsku a Příbramsku. Jinak byl příběh hrozně naivní. Musím říct, že jsme taky takhle blbli.(5.7.2010)

Janakuv rezijni debut je filmem pro deti, sve si v nem ale najde i spousta filmovych nadsencu (odkaz na Baye a nastup a la Armageddon se neda prehlednout):) Pomerne originalni namet, jehoz zpracovani sice zas tak moc nenadchne, ale na jedno zkouknuti, proc ne?:) Abych nezapomnel: Adela Doudova predvadi strhujici vykon coby novodoba femme fatale!:)))(26.2.2005)