Vetřelci v Coloradu (TV film)

Komedie / Dobrodružný

Česko, 2002, 65 min

Janakuv rezijni debut je filmem pro deti, sve si v nem ale najde i spousta filmovych nadsencu (odkaz na Baye a nastup a la Armageddon se neda prehlednout):) Pomerne originalni namet, jehoz zpracovani sice zas tak moc nenadchne, ale na jedno zkouknuti, proc ne?:) Abych nezapomnel: Adela Doudova predvadi strhujici vykon coby novodoba femme fatale!:)))(26.2.2005)

Tak to se povedlo. Obyčejný film o neobyčejném prázdninové dobrodružství se jeví jako ideální řešení. Žádné přeplácanosti stupiditama, aby to bylo in. Prostě něco, co děckám doporučit a vědět, že se budou dobře bavit, a že ze sledovačky nedostanou psotník.(4.9.2012)

• kajas

Mám takový pocit, že jsem tohle viděla jako malý capart se školou v kině. Byla jsem určitě moc nadšená. Dnes jsou mi představitelé hlavních dětských rolí docela nesympatičtí (hlavně ta holčička). Film ale naštěstí netrvá dlouho a některé scény jsou velice zábavné. A Janák už tehdy koketoval s myšlenkou "roštěnek na pokusy", kterou tak úspěšně rozvinul s duem Kotek a Mádl :).(3.8.2013)

Zvláštní případ. Chvílemi jsem si myslel, že to natočil nějaký diletant, za chvíli jsem se dobře bavil nějakým pěkným nápadem. Je to hravý televizní film pro děti, který se mi vcelku líbil i navzdory tomu, že hlavní padouch nosí tričko mých oblíbených Iced Earth. Ale co by to bylo za Janáka bez klišé, že?(12.7.2010)

Líbí se mi, co v komentáři o filmu napsal Segrestor. Přesně - jednoduché prázdninové dětské dobrodružství bez zbytečných přeplácanin, pitvoření, rádoby šaškáren. Možná ta akce v závěru je přitažená za vlasy a málo akčně střižená, ale jinak solidní vedení dětských herců, zajímavý nápad i příběh.(11.12.2012)

• - Snímek získal na mezinárodním festivalu dětských filmů v Chemnitzu Hlavní cenu dětské poroty, Cenu diváků a Čestné uznání mezinárodní poroty. (Terva)