Vetřelci v Coloradu (TV film)

Komedie / Dobrodružný

Česko, 2002, 65 min

Tak to se povedlo. Obyčejný film o neobyčejném prázdninové dobrodružství se jeví jako ideální řešení. Žádné přeplácanosti stupiditama, aby to bylo in. Prostě něco, co děckám doporučit a vědět, že se budou dobře bavit, a že ze sledovačky nedostanou psotník.(4.9.2012)

Sice mi není úplně jasné, kde ty tři děti pokaždé "vyčarovaly" luxusní stan, nafukovací plavidlo či něco k snědku, ale dobře, hlavně, že se K.Janák (téměř) dokázal vyhnout svému pozdějšímu oblíbenému tématu prvních (nebo kolikátých) zásunů...(6.7.2010)

Zvláštní případ. Chvílemi jsem si myslel, že to natočil nějaký diletant, za chvíli jsem se dobře bavil nějakým pěkným nápadem. Je to hravý televizní film pro děti, který se mi vcelku líbil i navzdory tomu, že hlavní padouch nosí tričko mých oblíbených Iced Earth. Ale co by to bylo za Janáka bez klišé, že?(12.7.2010)

Janakuv rezijni debut je filmem pro deti, sve si v nem ale najde i spousta filmovych nadsencu (odkaz na Baye a nastup a la Armageddon se neda prehlednout):) Pomerne originalni namet, jehoz zpracovani sice zas tak moc nenadchne, ale na jedno zkouknuti, proc ne?:) Abych nezapomnel: Adela Doudova predvadi strhujici vykon coby novodoba femme fatale!:)))(26.2.2005)

• blackrain

Odpad dát nemůžu, i když jsem byla přinucena tenhle film sledovat. Po počátečním odporu jsem se vyživala v poznávání pro mě známých míst. Třeba scéna s vlakem, který jel po mostě přes údolí. To údolí se jmenuje Prokopské podle sv. Prokopa a nachází se přímo pod barrandovským sídlištěm. Pak se natáčelo na Karlštejnsku a Příbramsku. Jinak byl příběh hrozně naivní. Musím říct, že jsme taky takhle blbli.(5.7.2010)

• - Snímek získal na mezinárodním festivalu dětských filmů v Chemnitzu Hlavní cenu dětské poroty, Cenu diváků a Čestné uznání mezinárodní poroty. (Terva)