Clerks 2: Muži za pultem

Clerks 2: Muži za pultom

Muži za pultom

Komedie / Drama

USA, 2006, 94 min

Kevin Smith je zpet a rozjel to neuveritelnym zpusobem. Na puvodni Clerks navaze behem minuty, takze skoro nepoznate, ze prvni dil vzniknul pred hezky dlouhou dobou a tohle je jen pokracovani a pride vam, ze puvodni film pokracuje a to ne nejakym nastavovanim deje, ale vcelku logickym vyvojem postav. A od zacatku do vas pere jeden for za druhym, tentokrat podtrzeny sviznou hudbou, takze se film rychle zene do finale. Navic 80% foru je pekelne sprostejch. Navic se vraci Jay, opet s nekolika slusnejma hlaskama a Silent Bob, kterej se nakonec taky rozpovida. A je fajn, videt zas pohromade O'Hallorana a Andersona. Jenze to porad neni vse, je tu navic krasna Rosario Dawson, na chvily se objevi Ben Affleck a Jason Lee a objevuje se tu dalsi vetsi postava, totalni looser Elias, kterej si mysli, ze jeho holka ma v kunde skritka. Jak je u Kevina Smithe zvykem, resi se tu vsemozny organy, jsou tu narazky na nabozenstvi i barvy pleti, probere se i par filmu a nechybi ani trochu reseni vztahu a mezi postavama to slusne jiskri, v pripade jednoho foru mezi postavou a zviretem. Vyslednej dojem tak trochu pokazi zbytecne sentimentalni a dojemna zaverecna desetiminutovka, kde si vsichni vsechno vysvetli, ale nejak to Smith zakoncit musel a v podstate si lepsi zaver neumim predstavit. Ale i kdyz tu je tech 10 minut udobrovani, stale to je z 99% totalni masakr. Jeden z mejch nejocekavanejsich filmu, od kteryho jsme hodne cekal, me nastesti nezklamal a s klidem davam 5*. Takovejhle komedii neni nikdy dost, snad Kevin zas neco podobnyho v blizke dobe natoci, hlavne aby tam byl Jay a Silent Bob.(25.9.2006)

Příjemné překvapení, v což jsem po nezáživném prequelu už ani nedoufal. Snad až na prvních cca 20 minut, s rádobyvtipnými dialogy, nesoucími se v duchu svého předchůdce, za které by Smith zasloužil "znásilnit Gandalfovou holí", ale počínaje skvělým slovním soubojem Randal vs LOTR fans film chytil druhý dech a já si až do závěrečných titulků všechny ty filmové citace, narážky na současné moderní trendy a dialogy s vtipnými životními postřehy, včetně překvapivého Randalova citového výlevu v závěru, v pohodě užil. Takže pro mě nečekaně jsem rád, že v hodnocení Smithovy tvorby mohu pokračování "týpků za pultem" zařadit po bok chytrých fláků Dogma a Hledám Amy.(3.1.2007)

silent lamb Jay ♥(15.4.2007)

Scénář: Kevin Smith .. ,,Today is the first day of the rest of our lives."(2.12.2006)

Dvojce filmu Clerks se dá (třeba i vzhledem ke stejnému hodnocení zde a na IMDB), vytknout v podstatě totéž. Některé scénky jsou geniální, některé trošku vyšumí, ve prospěch tohoto dílu však mluví malinko sevřenější příběh.(4.6.2007)