Clerks 2: Muži za pultem

Clerks 2: Muži za pultom

Muži za pultom

Komedie / Drama

USA, 2006, 94 min

Hudobno-tanečná romantická komédia pre celú rodinu. Jedine, že by nie ;-). Smial som sa nahlas. A zároveň som bol dojatý a romanticky nabudený (nie vďaka scéne s oslom!). Smith v špičkovej forme - asi len on dokáže natočiť scénu, v ktorej si postavy vyznávajú lásku a v pozadí 120-kilový magor prevádza sodomiu so zvieraťom navlečeným vo vybíjanej koži. A funguje to, je to nechutne vtipné i milé zároveň. A absolútne neodolateľnej Rosario Dawson by som za toto dal Oscara.(16.4.2007)

Mnohem, opravdu mnohem vtipnější než první díl. Pár scének je geniálních, několik jich vyšumí do ztracena, jako celek se Clerks II vyšplhali k pěkným čtyřem hvězdičkám. Což je od minula sympatický pokrok. Komediálním vrcholem filmu je bez diskuzí Donkey show, po ní následuje na můj vkus až příliš dlouhý smírný konec. Jednoznačný plus dávám za to, že Smithův humor od dob prvních Mužů za pultem dospěl, a přitom ještě přiostřil, díky čemuž jsem se smál i tomu, čemu bych se v trochu jiném podání ani nepousmál. 85%(15.9.2008)

Podruhé snad ještě lepší, o dalších projekcích ani nemluvím. Smithovy filmy mám docela rád, ale Clerks 2 převyšuje jeho ostatní kousky minimálně o třídu. Kolik hodin jsme jen strávili s kámošema v KFC rozjímáním nad tímto geniálním dílem. Právě dementní práce ve fast foodu dává příběhu neuvěřitelný odpich. Nenapadá mě jiný film, kde by byl přechod od perverzností k tvrdé realitě prováděn tak ladným způsobem. Z Randalla se stal hláškující Bůh, Dante se stará o hořkost příběhu, flákači Jay a mlčenlivý Bob dostávají jen tolik prostoru, aby se divákovi neomrzeli a zároveň se na jejich další výstup těšil. Jeden z mála filmů, na který mám chuť skoro pořád a po tomto zjištění již definitivně vplul mezi to nejlepší, co jsem kdy viděl.(8.10.2011)

Zasmál jsem se nesrovnatelně víckrát než u prvního dílu, který mě nepotkal zrovna v nejlepší chvíli. Přesto jsou obě hlavní postavy Danteho a Randala chvílemi až moc debilními kusy společnosti, v čemž hlavně Randal opravdu exceluje a je Smithem napsaný tak, aby lidi pobavil svou tupostí (jak jednoduché). Rosario Dawson je krásná mulatka, která ke dvojici rychle zapadne a další nová postava fanoušek LOTRa a Transformerů je prvotřídní otloukánek, který párkrát Randala (je to vzájemné) pěkně utře. Malé camoe roličky několika známých herců z televize ať Bena Afflecka nebo geniálního pomocníka Sydney Bristow z Aliasu. Clerks 2 jsou plné drsného humoru, dokonalé dvojice Jay a mlčenlivého Boba a mají nezapomenutelný konec:).(15.3.2007)

Smith se elegantně vyhnul všem neduhům své prvotiny, přitvrdil v humoru (párty s oslem), elegantně se opřel do fenoménu Pána Prstenů, hrdiny nechal v brilantních dialozích vynášet ta nejpravdivější životní moudra, obsadil Rosario Dawson a vůbec, to co dělá jeho filmy geniálními se opět sešlo v tom nejfajnovějším hávu, který si lze představit. Díky Kevine, uvidíme, jak bude zbytek života, který na konci tohoto filmu započal, vypadat.(5.1.2007)