Clerks 2: Muži za pultem

Clerks 2: Muži za pultom

Muži za pultom

Komedie / Drama

USA, 2006, 94 min

Deseti minutové debaty na téma Transformers nebo Pán prstenů, sex s oslíkem, odzbrojucí a hláškující hrdinové, plus pro Smithe typická dvojice Jay a Mlčenlivý Bob? Jeden z nejlepších filmů o životě, s pořádnou dávkou chytrého humoru, co kdy vznikl.(11.7.2008)

Více než důstojné pokračování....navíc se tam šuká s mulou, takže to prostě musí být bomba!(15.1.2007)

Velké, ale fakt velké překvapení. Čekal jsem totiž po Jayovi a Bobovi, které zrovna dvakrát nemusím, něco horšího. Ale dostalo se mi skvělé komedie, plné narážek na nejrůznější filmy (od Mlčení jehňátek, až po Pána prstenů). A právě tu parodii Pána prstenů si budu ještě hodně dlouho pamatovat. Takže, kdyby tam bylo míň Jaye a Boba, (hlavně ze začátku, ke konci mi už zas tak nevadili), tak bych dal plný počet. Takhle to jsou "jen" 4 pěkné *.(24.4.2009)

Návrat našich oblíbených hrdinů se, bez nadsázky, nemohl povést lépe. Kevin Smith natočil nejen tu nejvtipnější, ale v rámci žánru také nejchytřejší, nejdojemnější a zkrátka nejhodnotnější komedii pod Sluncem. Brilantní scénář je nabušen jak drsnými a perverzními vtipy, které neznají hranic v odvážnosti, genialitě i účinku na bránici, tak hodnotnými dialogy, příjemnou sentimentalitou, lehkou romantikou a nádherným závěrem... Dokonce i ta krátká muzikálová vsuvka byla velice vhodná a osvěžující, v Clerks 2 skutečně platí - co nápad, to perla. 10/10(20.7.2008)

Trefné, stupidní, vážné, směšné a zároveň velmi přirozené. Komedie, která způsobuje nával smíchu. Dialogy co CLERKS 2 obsahují, můžu poslouchat i 4 hodiny! 3* hvězdy nedám to bych sám sobě lhal a na 5* to není (z mého pohledu). Scéna o Pánu prstenů je velmi dobrá :-). "Ze zadku do pusy - To nejde! - Ale někdy v silném okamžiku ..." .(9.8.2012)

• - Na festivalu v Cannes 2006 neměl film konkurenci a dostalo se mu osmiminutové ovace ve stoje. (Kulmon)

• - 5-milionový budget se studiu MGM vyplatil hned během prvního víkendu promítání (21. – 23. 7. 2006), neboť snímek vydělal na šesté příčce amerického žebříčku návštěvnosti 10 mil. dolarů. Celkový obrat v USA se vyšplhal na 24,1 milionu. (imro)

• - Ačkoliv Kevin Smith prakticky ve všech svých filmech má narážky a propletence se svými dřívějšími filmy, je toto první skutečné pokračování. (Kulmon)