Clerks 2: Muži za pultem

Clerks 2: Muži za pultom

Muži za pultom

Komedie / Drama

USA, 2006, 94 min

Smith se elegantně vyhnul všem neduhům své prvotiny, přitvrdil v humoru (párty s oslem), elegantně se opřel do fenoménu Pána Prstenů, hrdiny nechal v brilantních dialozích vynášet ta nejpravdivější životní moudra, obsadil Rosario Dawson a vůbec, to co dělá jeho filmy geniálními se opět sešlo v tom nejfajnovějším hávu, který si lze představit. Díky Kevine, uvidíme, jak bude zbytek života, který na konci tohoto filmu započal, vypadat.(5.1.2007)

• Subjektiv

Nejvtipnějším v Clerks II bylo opíchání osla a nejdojemnějším zjištění, že ta "super děvka" je osel. Mno. Pro mě totéž co jednička, ovšem s obohacením o rodinné hodnoty, které je zajímavé pouze tím, že se objevuje mezi vším tím humorem, který nezná míru a hranice. Nulový respekt k zastydlým normám slušného chování mi nevadí. Jenom se mu v tomto podání neumím moc smát.(22.12.2010)

Scénář: Kevin Smith .. ,,Today is the first day of the rest of our lives."(2.12.2006)

silent lamb Jay ♥(15.4.2007)

Ať žije Kevin Smith! Ať žijou Transformers! Věčná sláva oslům a Michaelu Jacksonovi! U jinýho filmu bych asi pět jen tak nenapálil, ale tady už začíná fungovat i jistý druh nostalgie a navíc, takový filmy se prakticky netočej. Smith ukazuje, že Jersey Girl byla jenom takovou slabší chvilkou, potvrzující, že nikdo není neomylný. Druzí Clerks ho znovu představují jako autora svěžího, originálního, citlivého a navíc ohromně vtipnýho. Na jedničku navazuje tak parádně, že byste ani neřekli, kolik že už od ní vlastně uplynulo let. Nic zde nepůsobí jako nastavená kaše, všechny postavy se věrohodně "posunuli" dál, byť vlastně řeší stále tytéž problémy. Celý film je protkán spoustou narážek a odkazů nejen na Smithovu tvorbu. Některé vtipky a scénky jsou doslova zabijácké (přehrávání Pána prstenů, skvostný Jason Lee, parádní muzikálové číslo či cokoliv týkající se nové postavy - superTransformergeeka Eliase). A ještě k tomu Kevin stále umí vztahy, páč to jiskření mezi dvěmi nejmenovanými postavami - to se prostě jen tak nevidí. Takže - pro neSmithovce stopro za čtyři, ti ostatní si asi stejně jako já rádi tu poslední pátou hvězdičku dobrovolně přidají. Díky Kevine, tohle jsem abych pravdu řekl ani moc nečekal. Lord? :)))))(4.8.2006)