Clerks 2: Muži za pultem

Clerks 2: Muži za pultom

Muži za pultom

Komedie / Drama

USA, 2006, 94 min

Uplynulo dvanáct let, Dante s Randalem se stále opírají o prodejní pult, stále debatují o stejných nesmyslech, ale přesto jsem po Smithově prvoligovém debutu viděl kousek z Ligy mistrů. Není to jen o tom, že se kluci konečně vybarvili, hudba hrála více do skoku, Jay s Bobem našli správnou míru svého setrvání v záběru kamery, mezidruhová erotika směle zavoněla originalitou, ale tentokrát se navíc nešetřilo perlami typu: „Nemůžeme spolu spát, ona by hrozně chtěla, ale v její pipince žije skřítek Polštáříček a když jí ho tam dám, tak mi ho Polštáříček ukousne." či Randalovým uměleckým ztvárněním děje celé Tolkienovy ságy v rámci půl minutového vystoupení.(5.7.2012)

Jasný důkaz Smithovi geniality, které prostředí Jersey svědčí více než komukoliv jinde na světě. Tohle vskutku není pokračování Jaye a Boba vracejících úder. Je to návrat zpět na začátek, kdy se vážné situace řeší tak, jak velí život. Pro zasvěcence dokonalé dílo, dotvářející úctyhodnou mozaiku a vyplňující další místo v téhle, dnes už Smithofilské, sáze. Kevine!!! Klaním se a doufám v "brzký" návrat.(26.1.2007)

Ja sa len modlím, aby toto nebola bodka za Smithovou tvorbou. Ale ak by bola, tak dokonalá! Nestáva sa často, že by si odomňa nejaká komédia zaslúžila 5hviezdičiek. Možno nie plných, ale určite nasmiatych. To čo som pri prvej časti označil ako negatívum, musím povedať, že tu sa otočilo o 180stupňov a je vidno, že Smith má už čo-to za sebou. Rozlúčková párty je nezabudnuteľná , pomylil ma len trošku sladučký koniec. Jedna komédia vládne všetkým! Pán Prsteňov vs. Star Wars RULEZ! 100%.(17.9.2006)

• - Smithova dcera Harley Quinn je malá dívka, které mává Dante z okna restaurace. (Kulmon)

• - Jedna z věcí, která nejvíce vybízela Smithe natočit tento film, byl slib, který dal svému kamarádovi Jasonu Mewesovi, že když nebude používat drogy, bude si moct ještě zahrát Jaye. (Kulmon)

• - Slovo „fuck“ a různé variace na něj je ve filmu použito 136krát. (Kulmon)