Clerks 2: Muži za pultem

Clerks 2: Muži za pultom

Muži za pultom

Komedie / Drama

USA, 2006, 94 min

Jedničku mám mnohem raději, pánové nám tu dost přibrali, nejsou už tak trhlí, Jay a Bob mluví na můj vkus až moc, ale zase ta romantická linka je velmi pěkná a Rosario Dawson moc milá ženská postava a to já často netvrdím.(16.5.2007)

Soundtrack James L. Venable: 1. Anne Frank vs. Helen Keller ,2. (Nothing But) Flowers - Talking Heads ,3. Regret ,4. Welcome Home - King Diamond ,5. Of Parts Enlarged ,6. Neckin' on the Swing - James L. Venable ,7. The First of the Fallen ,8. The Invisible Guests - King Diamond ,9. The Unholiest Act ,10. Goodbye, Horses - Q Lazzarus ,11. On Knowing Pickles ,12. Raindrops Keep Fallin' On My Head - B.J. Thomas ,13. Twelve Step ,14. ABC - Jackson 5 ,15. The Perfect Gift ,16. Think Fast - All Too Much ,17. Party Planning ,18. Goin' Away Party - James L. Venable ,19. I'm Gonna Miss You, Man ,20. Naughty Girls (Need Love Too) - Samantha Fox ,21. Abstinence ,22. Everything - Alanis Morissette ,23. Semantics ,24. Misery - Soul Asylum ,25. Battle Of The Mega-Geeks ,(9.6.2011)

Příjemné překvapení, v což jsem po nezáživném prequelu už ani nedoufal. Snad až na prvních cca 20 minut, s rádobyvtipnými dialogy, nesoucími se v duchu svého předchůdce, za které by Smith zasloužil "znásilnit Gandalfovou holí", ale počínaje skvělým slovním soubojem Randal vs LOTR fans film chytil druhý dech a já si až do závěrečných titulků všechny ty filmové citace, narážky na současné moderní trendy a dialogy s vtipnými životními postřehy, včetně překvapivého Randalova citového výlevu v závěru, v pohodě užil. Takže pro mě nečekaně jsem rád, že v hodnocení Smithovy tvorby mohu pokračování "týpků za pultem" zařadit po bok chytrých fláků Dogma a Hledám Amy.(3.1.2007)

Návrat ke kořenům není v případě Clerks 2 jen prázdný pojem, protože tohle zkrátka není další Mallrats nabo Jay a Tichý Bob vrací úder. Možná proto sem měl na začátku problém s nižší kadencí vtipů, ale když jsem se naladil na tempo filmu, ve kterém, stejně jako v jedničce, jsou vedle geniálních fórů i zcela seriózní dialogy, měl mě Smith tam, kde chtěl. Zkrátka návrat do Jersey se povedl. Jay a Bob opět utržení ze řetězu, Randall hláškuje jak o život a Dante trochu přibral. Je to zábavné, je to chytré, je to dojemné a je to přesně to, na co fanoušci Smithe čekali. A pokud by se tahle parta měla za pár let ještě jednou vrátit, určitě u toho zase rád budu.(2.9.2006)

Mnohem, opravdu mnohem vtipnější než první díl. Pár scének je geniálních, několik jich vyšumí do ztracena, jako celek se Clerks II vyšplhali k pěkným čtyřem hvězdičkám. Což je od minula sympatický pokrok. Komediálním vrcholem filmu je bez diskuzí Donkey show, po ní následuje na můj vkus až příliš dlouhý smírný konec. Jednoznačný plus dávám za to, že Smithův humor od dob prvních Mužů za pultem dospěl, a přitom ještě přiostřil, díky čemuž jsem se smál i tomu, čemu bych se v trochu jiném podání ani nepousmál. 85%(15.9.2008)