Clerks 2: Muži za pultem

Clerks 2: Muži za pultom

Muži za pultom

Komedie / Drama

USA, 2006, 94 min

Návrat našich oblíbených hrdinů se, bez nadsázky, nemohl povést lépe. Kevin Smith natočil nejen tu nejvtipnější, ale v rámci žánru také nejchytřejší, nejdojemnější a zkrátka nejhodnotnější komedii pod Sluncem. Brilantní scénář je nabušen jak drsnými a perverzními vtipy, které neznají hranic v odvážnosti, genialitě i účinku na bránici, tak hodnotnými dialogy, příjemnou sentimentalitou, lehkou romantikou a nádherným závěrem... Dokonce i ta krátká muzikálová vsuvka byla velice vhodná a osvěžující, v Clerks 2 skutečně platí - co nápad, to perla. 10/10(20.7.2008)

Ze začátku mi přišlo, že Smith prostě ztratil cit a že už to nevyjde, jenže pak přišla druhá polovina a s ní Kinky Kelly atd. atd. "Clerks 2" občas hrajou na vážnější notu, než jednotka ale nevadí to protože pravým Smithofilům na hrdinech záleží a milují je (naprosto heterosexuálním způsobem). Další klad je opět neuvěřitelně přirozená Rosario Dawson who made me actually believe that Becky would fuck Dante.(25.11.2006)

Velké, ale fakt velké překvapení. Čekal jsem totiž po Jayovi a Bobovi, které zrovna dvakrát nemusím, něco horšího. Ale dostalo se mi skvělé komedie, plné narážek na nejrůznější filmy (od Mlčení jehňátek, až po Pána prstenů). A právě tu parodii Pána prstenů si budu ještě hodně dlouho pamatovat. Takže, kdyby tam bylo míň Jaye a Boba, (hlavně ze začátku, ke konci mi už zas tak nevadili), tak bych dal plný počet. Takhle to jsou "jen" 4 pěkné *.(24.4.2009)

Clerks 2 spravili z "iba" výborných New Jerseyských flákov (Clerks, Mallrats, Jay and Silent Bob + kraťasy) výnimočný počin a uzavreli týmto najdospelejším Smithizmom (behom dvoch dní) časť mojej malej filmovej histórie. Návrat k počiatokm vtipne, s doteraz nasilnejším odkazom, so slzou v oku (žiadna nostalgia) a v starej forme. Všetkým čo sa chystajú vrhnúť na túto perlu, lebo v pravo hore svietia pekné percentá, doporučujem vyššie menované filmíky. Bude to oveľa silnejšie.(19.12.2006)

Smith se po dvanácti letech vrací ke své partičce životních zkrachovalců z New Yersey a nám nezbývá než být vděční, jelikož postavy Randella a Danteho mají i po těch dlouhých letech co říci. Nové postavy jsou stejně nezapomenutelné jako ty nám již známé. Rosaria Dawson vás přesvědčí, že hrát umí a katolík Elias vás prostě dostane. Jako většina Kevinových snímků to stojí hlavně a především na geniálně vybroušených dialozích - ať již těch o vážných věcech, tak i těch popkulturních. Krom skvěle zachycené melancholie je tu především geniální humor. Většině scének jsem se smál ještě dlouho po jejich zkončení (jestli vás tohle nepřesvědčí, že celovečerní Bayovi Transformers budou filozofické podobentsví nejvyšších kvalit tak nevím). No a v neposlední řadě se na plátna ve vrcholné formě vrací kultovní duo Jay a Silent Bob. Upřímně doufám, že za další dekádu se s touhle partičkou opět setkáme...(16.9.2006)