Clerks 2: Muži za pultem

Clerks 2: Muži za pultom

Muži za pultom

Komedie / Drama

USA, 2006, 94 min

Smith se elegantně vyhnul všem neduhům své prvotiny, přitvrdil v humoru (párty s oslem), elegantně se opřel do fenoménu Pána Prstenů, hrdiny nechal v brilantních dialozích vynášet ta nejpravdivější životní moudra, obsadil Rosario Dawson a vůbec, to co dělá jeho filmy geniálními se opět sešlo v tom nejfajnovějším hávu, který si lze představit. Díky Kevine, uvidíme, jak bude zbytek života, který na konci tohoto filmu započal, vypadat.(5.1.2007)

Rozpočet $5miliónovTržby USA $24,148,068Tržby Celosvetovo $26,983,776Tržby za predaj DVD v USA $26,440,798 //počet predaných kusov 1,422,072║ Tento tip humoru ma až tak nechytil, aj keď miestami to malo niečo do seba ale väčšinou sprostredkovaný humor išiel len okolo mňa... potešila aspoň účasť Rosario Dawson v tomto filme. /45%/(15.1.2009)

Podruhé snad ještě lepší, o dalších projekcích ani nemluvím. Smithovy filmy mám docela rád, ale Clerks 2 převyšuje jeho ostatní kousky minimálně o třídu. Kolik hodin jsme jen strávili s kámošema v KFC rozjímáním nad tímto geniálním dílem. Právě dementní práce ve fast foodu dává příběhu neuvěřitelný odpich. Nenapadá mě jiný film, kde by byl přechod od perverzností k tvrdé realitě prováděn tak ladným způsobem. Z Randalla se stal hláškující Bůh, Dante se stará o hořkost příběhu, flákači Jay a mlčenlivý Bob dostávají jen tolik prostoru, aby se divákovi neomrzeli a zároveň se na jejich další výstup těšil. Jeden z mála filmů, na který mám chuť skoro pořád a po tomto zjištění již definitivně vplul mezi to nejlepší, co jsem kdy viděl.(8.10.2011)

Více než důstojné pokračování....navíc se tam šuká s mulou, takže to prostě musí být bomba!(15.1.2007)

The best of Kevin Smith. Nekompromisně vtipné, správně jayovsky šílené, dokonale uvěřitelné a ve své upřímnosti i dojemné. Takhle se uzavírají volné životní příběhy, takhle se přátelí čistě heterosexuální kámoši a takhle se vyznává láska.(11.1.2008)

• Trevor Fehrman

• - Randalovo řečnění proti Pánu prstenů je téměř doslova vzaté ze Smithova slovního výpadu proti této trilogii z Londýnského pořadu "Evening with Kevin Smith 2: Evening Harder". (Kulmon)

• - Slovo „fuck“ a různé variace na něj je ve filmu použito 136krát. (Kulmon)

• - Jay (Jason Mewes) tancuje jako Buffalo Bill (Ted Levine) ve filmu Mlčení jehňátek (1991). (Kulmon)