Clerks 2: Muži za pultem

Clerks 2: Muži za pultom

Muži za pultom

Komedie / Drama

USA, 2006, 94 min

Návrat našich oblíbených hrdinů se, bez nadsázky, nemohl povést lépe. Kevin Smith natočil nejen tu nejvtipnější, ale v rámci žánru také nejchytřejší, nejdojemnější a zkrátka nejhodnotnější komedii pod Sluncem. Brilantní scénář je nabušen jak drsnými a perverzními vtipy, které neznají hranic v odvážnosti, genialitě i účinku na bránici, tak hodnotnými dialogy, příjemnou sentimentalitou, lehkou romantikou a nádherným závěrem... Dokonce i ta krátká muzikálová vsuvka byla velice vhodná a osvěžující, v Clerks 2 skutečně platí - co nápad, to perla. 10/10(20.7.2008)

Jedničku mám mnohem raději, pánové nám tu dost přibrali, nejsou už tak trhlí, Jay a Bob mluví na můj vkus až moc, ale zase ta romantická linka je velmi pěkná a Rosario Dawson moc milá ženská postava a to já často netvrdím.(16.5.2007)

Více než důstojné pokračování....navíc se tam šuká s mulou, takže to prostě musí být bomba!(15.1.2007)

Dlouho sem vás neviděl. Kde ste byli?---Spolu s Bobem jsme si koupili káru a jezdili jsme si všude možně, dokud nás jeden místní polda nezabásnul za podezření z neatraktivnosti. Úchyláci to jsou, co jinýho :D Kevin Smith nám tentokrát přidal do HappyMeal asi kousky trávy, jinak si totiž nedokážu představit ty neskutečný vlny smíchu, který jsem vyluzoval z pus(s)y. Jay a Silent Bob s mega velkým hip-hop rádiem zase předvádí ty nejultimátnější taneční kreace a spolu s geniálním Eliasem tvoří to -nej- z celého filmu. Většinou nemám v oblibě, když do pokračování mého oblíbeného filmu naverbují nové postavy. Jsou tam povětšinou na obtíž a akorát lezou na nervy než na nerv smíchovský. ALE, kdo by neodolal Rosario Dawson s nádherným úsměvem a smyslem pro humor??..... snad jen Elias, který je až tak moc velký magor až se stal mojím Bohem, co se týče balení holek (né, samozřejmě si dělám legraci). Závěrečné brnkání na emotivnější strunu vůbec nevadí a pokud máte Smithe rádi, budete se mnou jistě souhlasit. Víc takových...divných!!!!!!! 95%(11.7.2008)

Uplynulo dvanáct let, Dante s Randalem se stále opírají o prodejní pult, stále debatují o stejných nesmyslech, ale přesto jsem po Smithově prvoligovém debutu viděl kousek z Ligy mistrů. Není to jen o tom, že se kluci konečně vybarvili, hudba hrála více do skoku, Jay s Bobem našli správnou míru svého setrvání v záběru kamery, mezidruhová erotika směle zavoněla originalitou, ale tentokrát se navíc nešetřilo perlami typu: „Nemůžeme spolu spát, ona by hrozně chtěla, ale v její pipince žije skřítek Polštáříček a když jí ho tam dám, tak mi ho Polštáříček ukousne." či Randalovým uměleckým ztvárněním děje celé Tolkienovy ságy v rámci půl minutového vystoupení.(5.7.2012)

• Kevin Smith