Medzi regálmi bájneho obchodu Quick Stop, v ktorom dvaja flákači Randall a Dante zabíjajú deň táraním o sexe, preberaním Hviezdnych vojen, čítaním komiksov a zhúleným meditovaním nad podstatou bytia. Kevin Smith sa vracia na miesto svojho kultového debutu, kde jeho hlavní hrdinovia dospievajú do kristových rokov. Je čas si rozmyslieť, čo ďalej. Voľné pokračovanie úspešného filmu Jay a mlčanlivý Bob vracajú úder... (oficiální text distributora)

EvilPhoEniX

Pro mě přehypovaná komedie a Kevin Smith mi příliš nesedí. Pár slušných hlášek se našlo ( diskuze Lotra vs Star Wars byla fajn), ale jinak to tak nějak plyne bez většího překvapení a zaujetí. Žádný vyloženě velký záchvat smíchu se nekoná a příběhově mi to taky nepřišlo moc zajímavé. Vidět to 10 let zpět možná by to za 4 hvězdy bylo, dnes už ani náhodou. 6/10. ()

S.Quentin QUALE

V komentáři k prvnímu dílu jsem zmiňoval něco jako Smithův cit k rovnováze, no ten se trochu vytratil, 12 let se strašně znát, ale na druhou stranu přibylo odkazování na všecko možné z jednadvacátýho století, což místy vyloženě rozsekává na padrť. Přičtu-li skvělou Rosario Dawson, hodnotím o půlstupínek hůře než díl první. Btw. patřím na stranu LOTRa!!! 85% ()

Psema

Jasný důkaz Smithovi geniality, které prostředí Jersey svědčí více než komukoliv jinde na světě. Tohle vskutku není pokračování Jaye a Boba vracejících úder. Je to návrat zpět na začátek, kdy se vážné situace řeší tak, jak velí život. Pro zasvěcence dokonalé dílo, dotvářející úctyhodnou mozaiku a vyplňující další místo v téhle, dnes už Smithofilské, sáze. Kevine!!! Klaním se a doufám v "brzký" návrat. ()

Cappuccino

Vidím, že v komentároch sa už všetci poriadne vybúrili. Súhlasím prakticky so všetkým čo už moja topka povedala, plus ešte ako malú čerešničku dodám, že Clerks dvojka je oproti prvej, geniálnej časti okorenená mimo skvelých dialógov aj hudobnou stránkou a děsne sexy Rosario Dawson. Humor a životná filozofia v jednom. Nádhera! Chcem pokračovanie! ()

Nin

Clerks 2 jsou pro mě i po letech bomba. Možná je to i tím, že věkově se mi tahle výpověď třicátníků nejvíc dotýká, ale jsem přesvědčený o tom, že i objektivně je tohle jeden z nejlepších filmů Kevina Smithe. Možná i nejlepší. Smith odvážně přesunul hlavní dvojici z večerky do fastfoodu a "zvýšil sázky", když hlavní hrdina si teď jen nevybírá mezi tím, s jakou holkou bude chodit, ale s jakou založí rodinu. Opět může působit trochu naivně, jak Smith píše ženské postavy (většinou to jsou svým způsobem sebevědomé Superholky, které jsou ale velmi rychle ochotné stát se zcela oddanými zamilovanými holkami - ne že by takové neexistovaly, ale očividně je tohle oblíbená Smithova fantazie), ale nějak nakonec i tohle funguje, a spíš je to holt asi film pro chlapy. Každopádně v tomhle filmu Kevin zúročil všechny své předcházející zkušenosti, protože filmařsky už je tahle komedie prostě parádní. Postavy jsou o chlup propracovanější, mají o něco lepší dialogy, spoustu kvalitních vtípků (i když někdy pořádně úchylných) a naprosto luxusní komediální timing. Nechybí ani epické scény, na které divák jen tak nezapomene (muzikálové tančení a Mezidruhová erotika). Fakt super film. A napotřetí mi dokonce přišel vtipný i ujetý loser milující Transformers a Pána prstenů. (9/10) ()

• Smithova dcera Harley Quinn je malá dívka, které mává Dante z okna restaurace. (Kulmon)
  • Na festivalu v Cannes 2006 neměl film konkurenci a dostalo se mu osmiminutové ovace ve stoje. (Kulmon)
  • Jedna z věcí, která nejvíce vybízela Smithe natočit tento film, byl slib, který dal svému kamarádovi Jasonu Mewesovi, že když nebude používat drogy, bude si moct ještě zahrát Jaye. (Kulmon)

Malkovich vykrade Comic-Con

Malkovich vykrade Comic-Con

05.07.2016

John Malkovich už se objevil ve třech comicsových filmech (Red, Red 2, Jonah Hex) a teď se ke kresleným sešitům vrací. Výjimečně se ale neupsal klasické adaptaci, nýbrž komediálnímu heistu jménem… (více)

Jste připraveni na mroží horor?

Jste připraveni na mroží horor?

18.07.2014

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

28.07.2008