Peklo začíná na zemi

Xavi Giménez

Kostýmy:

Bina Daigeler
  • Orthank

Ale no tak...nechať odhaliť pointu už na začiatku filmu, to sa u podobného psycháča jednoducho nepatrí. A to nám ešte do hlavy režisér hustí koláž nezmyselných prestrihov, a šteklivých scén, aby nás prefíkane zmiatol. To očakávanie, ktoré tkvie vo vyvrátení môjho predpokladu sa v závere odrazu stalo zdrojom maximálneho sklamania. Škoda, a pritom to malo tak sľubnú atmosféru.(17.2.2011)

• petero

I vás bude celí čas prenasledovať myšlienka, čo znamenala preboha ta úvodná scéna, ktorá s nasledujúcim dejom nemá absolútne nič spoločné. Jednoduchý dej z vizuálne zaujímavo koncipovanej psychiatrickej liečebne, kde sa pacienti neliečia, ale umierajú, je ku koncu pozmenený v štýle veľkého zvratu – neprekvapí, aj to tu už bolo. Má to svoj hypnotický nádych, len čo je pravda. A aj vysvetlenia úvodnej scénky sa dočkáte – a možno budete reagovať tak ako ja. So zdvihnutým obočím a „No tak dobre. Ďalší podpriemer mám za sebou.“(27.5.2006)

Tvůrci zde stvořili opravdu podivnou směsici snových pasáží, halucinací a erotického jiskření. Divákova mysl musí být po celou dobu jeho trvání v obrovském střehu, protože rozeznat skutečnost s fikcí je opravdu těžký úkol. Tedy hlavně když z toho začne režisér postupem času dělat skutečný guláš a vlastně popírá vše, co jsme měli možnost vidět před půlhodinou. Tento film staví právě především na podivných halucinacích, které jsou ovšem mnohdy velice pěkně ztvárněny co se kamerových záběrů a triků týká. Bohužel jejich smysl jaksi většinou vyšumí do ztracena. Tohle je právě důvod proč samotná atmosféra snímku je tolik nerovnoměrná což je na jednu stranu dobře, jenže nudné pasáže zde zcela převyšují ty zajímavé. Pokud se tedy nebudeme bavit o ženských přednostech hlavní herečky.(14.7.2010)

• KajusaK

:D) ne bohužel se to nedalo dokoukat :D) absolutní katastrofa. Film nudný od samého začátku...Nato že je to dlouhé jen 93 minut, tak děs a utrpení..(1.5.2014)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 16.2.2011 - Mám rád španielske horory a thrillery. Niekedy aj Almodovara, ale spomínané dva žánre viac ... A to aj vtedy keď podobne ako HIPNOS vykrádajú Lyncha prípadne IDENTITU. Nesmie im však chýbať to podstatné: filmárska invencia, dokonalé vizuálne stvárnenie a sexi herečka ktorá nemá zábrany ukázať svoje na prvý pohľad príjemné nahé telo :-). HIPNOS je po vizuálnej stránke skvelý a do detailov premyslený film, pohrávajúci si s kompozíciou záberov, ich takpovediac výtvarným riešením, perspektívou a umnou strihovou skladbou. Toto všetko povyšuje neoriginálny námet na príťažlivý divácky zážitok dokazujúci, že film - to je predovšetkým obraz. Čo môže potenciálnych divákov odradiť, je nezmyselný distribučný názov, odkazujúci skôr k "opusom" BRIANa YUZNAu. (18.11.2005)(18.11.2005)