Deep Star 6

DeepStar Six

• slovenský

Deep Star 6

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 1989, 105 min (Director's cut: 87 min)

Mac Ahlberg

Nemůžu si pomoct,ale já jsem byl spokojen. Příšera byla pěkně udělaná a pořádně velká bestie, měla super otevírající tlamu. No pravda,že se skoro půlka lidí pozabijí navzájem,tak proto čtyři hvězdičky. Herecky taky slušně obsazené.(9.5.2006)

• choze

První a nejslabší příspěvek podmořské filmové vlny roku 1989 vyprovokované PROPASTÍ Jamese Camerona. Právě jeho tehdejší kámoš Lewis Abernathy přišel souběžně se svým podvodním scénářem DS6 a potom, co nevyslyšel Cameronovo naléhání, aby nevypouštěl svůj projekt do konkurenčního boje s PROPASTÍ, jejich přátelství vzalo na pár let za své. Na režisérskou stoličku pak usedl Sean S. Cunnigham, spíše hororový producent (LAST HOUSE ON THE LEFT, série DůM, LAST FRIDAY: JASON GOES TO HELL, JASON X, FREDDY VS. JASON) než hororový režisér (PÁTEK TŘINÁCTÉHO, NEW KIDS), který Abernathymu coby režisérovi později produkoval DůM IV. DS6 zjevně opisuje od VETŘELCE, ale nenabízí ani podobně propracované monstrum, ani obdobně tíživou atmosféru, ani nezapomenutelné hororové výjevy jako bylo vyhřeznutí Vetřelce z hrudníku (i když pár úmrtí tu ujde). Žánr to neposouvá ani o píď a dramatické scény působí značně nedramaticky. Na stejné téma doporučuji podstatně lepšího LEVIATHANA z téhož roku.(16.9.2006)

Tak tohle byla moje hororová klasika v dětství. Viděno nesčetněkrát a opravdu jsem ten film miloval!! Teď už by mi to hrůzu určitě nenahnalo, ale ve své době jsem z toho měl obstojné mrazení nejen v zádech!(29.1.2010)

Nemůžu si pomoct, ale já jsem byl spokojen. Příšera byla pěkně udělaná, hezká bestie. No pravda, že se skoro půlka lidí pozabijí navzájem. Herecky taky slušně obsazené. Já byl spokojen.(21.3.2015)

50%(3.8.2009)