Deep Star 6

DeepStar Six

• slovenský

Deep Star 6

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 1989, 105 min (Director's cut: 87 min)

Mac Ahlberg

50%(3.8.2009)

U tohoto podmořského sci-fi hororu v mém případě pracuje hodně nostalgie. Deepstar Six je sice neškodné béčko přiživující se na jiných podmořských flácích téhož roku (Abyss, Leviathan), jenže asi právě tou silnou naivitou nepostrádá určité osmdesátkové kouzlo. Máme tu jedenáctičlennou posádku, která trpí hluboko pod mořem ponorkovou nemocí, ústředního neprůstřelného hrdinu, lehkou erotiku a v poslední řadě jednu slizskou potvoru, co připomíná přerostlého korýše. Ten sice záhadně mění svou velikost, ale vypadá hodně dobře (masky má na starosti Chris Walas) a velkým dílem se zaslouží o rychlou redukci posádky. O ten zbytek se totiž postarají tamní podmínky. Plytký scénář zachraňuje Cunninghamova režie, Manfrediniho hudba tentokrát dost průměrná.(15.8.2011)

Nemůžu si pomoct, ale já jsem byl spokojen. Příšera byla pěkně udělaná, hezká bestie. No pravda, že se skoro půlka lidí pozabijí navzájem. Herecky taky slušně obsazené. Já byl spokojen.(21.3.2015)

Nemůžu si pomoct,ale já jsem byl spokojen. Příšera byla pěkně udělaná a pořádně velká bestie, měla super otevírající tlamu. No pravda,že se skoro půlka lidí pozabijí navzájem,tak proto čtyři hvězdičky. Herecky taky slušně obsazené.(9.5.2006)

• Radyo

Tohle opravdu není žádná náročná scifárna. Triky jsou poněkud prostoduché, děj naivní, hrdinové nevýrazní a divák znuděný.(31.7.2002)