Král Šamanů (TV seriál)

Shaman King

Animovaný / Akční / Fantasy / Komedie

Japonsko, 2001, 64x24 min

• Momo_desu

Po čase som si uvedomila, že to bol dosť veľký podpriemer. Škoda malo to veľký potenciál.(24.1.2013)

• SeBig

Tenhle seriál jsem nesnášel!(10.2.2012)

Na Jetixu jsem vyrůstal. Samozřejmně nejdříve tuším FOX-KIDS? až pak to byl Jetix, teď to je zase Disney Chanel, na který už nekoukám. Myslím si, že tenhle seriál mě bavil na Jetixu ze všech nejvíc. vždy jsem se těšil na další a další díl a nechtěl jsem ani jeden zameškat. Pamatuji si na parádní boje a příběh. Zkrátka to byla slušná podívaná.(2.3.2013)

• Baxt

Zaručeně jeden z nejsračkoidnějších seriálů, které na Jetixu můžete najít. Nejdřív se vás zeptám, je opravdu tohle něco, čím by se děti řekněme od pěti do dvanácti měly bavit den co den? Král Šamanů je bizarní dílo od bizarních lidí, co se netají inspirací ze všech stran světa, najdeme tu Matrix, Pokémony i Tygra a draka (skutečně delikatesní kombinace!) a celé to vytvoří nepříliš pohledný mišmaš. Japonci neumí najít míru, kde končí důmyslnost a začíná kýč, jdou směle dál a tvoří formu bez hranic, která má očividně zakrýt chabý děj. Posílají k mému oku opravdu jen ten nejhorší výběr z jejich seriálové anime tvorby? Nehodlám se tím zabývat a dávám čistokrevný odpad, jakožto výraz zhnusení nad tvůrci a komentátory, kteří nedokážou napsat nic delšího, než pár řádek přepálených dětských žvástů.(8.6.2008)

• Langy10

Fakt nechtějte vedet co si o tomhle serialu myslim...(5.7.2010)

• laky158

nesnáším anime!!! a rovněž jetix!!!(23.3.2009)

Jeden z lepších jetixových seriálů které jsme rád sledoval.(25.2.2006)

Japonské anime, niekedy bizarné, ale svoju silu to má. Jeden z mála animákov, ku ktorým nemám zásadnejšie výhrady.(22.6.2007)

Strop anime seriálů pro děti je zkrátka 3*. To mně nikdo nevymluví.(1.6.2007)

Žádná falešná moralita, žádné soustavné poučování o tom, co by se mělo a co se nesmí. To je na tom hodně sympatické. A znělka se mi teda víc líbila v češtině :)). Na Jetixu je to jeden z top seriálů.(5.4.2008)

Tak jsem přečetl všechny zdejší rozporuplné komentáře (od braku k 5*) a pokusím se také ohodnotit svůj dojem ze seriálu. Na Jetixu dávají kde co a dobrých 80% slátanin není pro člověka staršího 10 let ke koukání. Ovšem ten zbytek se (nejen) podle mého vymyká běžnému průměru (Witch, Naruto, Gallaxy Footbal, Spiderman, X-Men, Tutenstein). Pro japonskou mangu mám slabost a série Shaman King rozhodně patří spolu s Narutem k tomu nejpopulárnějšímu. Samozřejmě zfilmování klipovitosti komixů (jakkoliv výborných) se neobejde bez změn. Vezměme si jen takového Asterixe, jsou tady díly výborné i ty, které se moc nepovedly. Také série Král šamanů nedokáže udržet geniálnost předlohy po celých (tuším) 64 dílů, předloze by určitě lépe posloužil dvouhodinový film, přesto dávám slabší 4*. Výborná znělka, dabing ze zásady nehodnotím - rozhodně není odrazem kvality či nekvality původního filmu, kresba velmi kvalitní, děj má spád, nechybí zde humor, jsou zde zajímavé myšlenky a nápady. **Zápory** - nutně vyplývající z faktu, že je série zaměřená na současného dětského diváka, členění na zbytečně mnoho částí, děj se mnohdy opakuje a poměrně pomalu se posouvá kupředu, je zde spousta dějových odpoček, které rozleptávají děj atd...(11.11.2009)

Klasika mýho dětství, ale na víc než na tři to prostě nedam.(28.10.2010)

Casem menim hodnoceni ze 4 na 5. Tohle anime totiz neni uplne pro deti, jak tu nektere ne-deti krici jenom proto, ze se jim nelibi. Bohuzel je to na jetixu a dabing je u toho zlo.(25.12.2011)

Na anime slabé, na Jetix skvělé. Kdyby se tyhle věci ládovaly skrze DC bylo by líp.(9.11.2011)

Tento seriál som ako malá žrala, hviezda dolu za neustále opakovanie dielov :((13.4.2012)

Kdybych to viděla tak v desíti, dvanácti letech, určitě by se mi to líbilo tak o 100 % víc :)(26.12.2007)

• diodoros

Japonské fantasy anime so slabou animáciou, chytľavou hudbou a jednoduchým dejom. V deji ide o šamanov, ktorí sa spoja so svojimi ochrannými duchmi a bojujú proti sebe o titul kráľa... s čím súvisí samozrejme veľké množstvo mega súbojov, s veľkými efektmi, žiadnou gravitáciou, prehnanými schopnosťami a podobne. Ide o obyčajnú komédiu (niektoré vtipy fungujú, niektoré nie...) s niekoľkými temnejšími časťami, väčšinou však ide iba o fillery. Seriál bez nejakej výpovednej hodnoty, so škaredou animáciou, šialenými postavami a vtipmi a bez myšlienky.(17.7.2008)

• 2Hitman3

Koukal sem na to kdyz sem lezel doma nemocny, musim rict ze me to na par dilu docela i chytlo, bohuzel cileni na detske publikum mi vzalo chut sledovat tento serial dele nez bylo trvani one nemoci..(14.1.2013)

jenom za tu znělku!! (v anglickém znění)(19.1.2008)

Když už se mi přihodí, že si zapnu televizi a tam běží nějaký anime tak se divam jen z lenosti zmáčknout tlačítko na ovladači, ale pak to překliknu. Avšak ještě žádný anime pro děti mě nezujalo, tak abych se podíval do programu kdy bude pokračování. Zajímavý nápad s duchy a šamany mě aspoň na jednu řadu připoutal a myslím že z tohohle námětu by se dal udělat i dost dobrý hraný film v téhlé moderní době plné digitálních triků, ale samozřejmě pouze pro mladší 18..........možná 15 :-D...........ale pokémonům se to podle mě rozhodně nerovná tady je vidět aspoň náznak vtipu, napětí, apod. zatímco v pokemonech nenajdete ani to.(6.2.2008)

<< předchozí 1 2 3