Král Šamanů (TV seriál)

Shaman King

Animovaný / Akční / Fantasy / Komedie

Japonsko, 2001, 64x24 min

• Momo_desu

Po čase som si uvedomila, že to bol dosť veľký podpriemer. Škoda malo to veľký potenciál.(24.1.2013)

• SeBig

Tenhle seriál jsem nesnášel!(10.2.2012)

Na Jetixu jsem vyrůstal. Samozřejmně nejdříve tuším FOX-KIDS? až pak to byl Jetix, teď to je zase Disney Chanel, na který už nekoukám. Myslím si, že tenhle seriál mě bavil na Jetixu ze všech nejvíc. vždy jsem se těšil na další a další díl a nechtěl jsem ani jeden zameškat. Pamatuji si na parádní boje a příběh. Zkrátka to byla slušná podívaná.(2.3.2013)

• Baxt

Zaručeně jeden z nejsračkoidnějších seriálů, které na Jetixu můžete najít. Nejdřív se vás zeptám, je opravdu tohle něco, čím by se děti řekněme od pěti do dvanácti měly bavit den co den? Král Šamanů je bizarní dílo od bizarních lidí, co se netají inspirací ze všech stran světa, najdeme tu Matrix, Pokémony i Tygra a draka (skutečně delikatesní kombinace!) a celé to vytvoří nepříliš pohledný mišmaš. Japonci neumí najít míru, kde končí důmyslnost a začíná kýč, jdou směle dál a tvoří formu bez hranic, která má očividně zakrýt chabý děj. Posílají k mému oku opravdu jen ten nejhorší výběr z jejich seriálové anime tvorby? Nehodlám se tím zabývat a dávám čistokrevný odpad, jakožto výraz zhnusení nad tvůrci a komentátory, kteří nedokážou napsat nic delšího, než pár řádek přepálených dětských žvástů.(8.6.2008)

• Langy10

Fakt nechtějte vedet co si o tomhle serialu myslim...(5.7.2010)

Jeden z lepších jetixových seriálů které jsme rád sledoval.(25.2.2006)

• laky158

nesnáším anime!!! a rovněž jetix!!!(23.3.2009)

Ano, ubral jsem jednu jedinou hvězdu za animaci. Ano jenom za to. Proč? Vždyť když se na to jenom podíváte je to sračka, úplná hloupost. Proč se mi to líbí? Proč jsem to ohodnotil tolika *. To moje honba za dáváním jenom samých pěti* došla tak daleko. To jsem se zbláznil. Nikoliv. Uvědomte si v čem žiju. Ve světě změn. Hledání smyslu života, budoucnost, rozpad státu, zkorumpovaná politika, prohnilá společnost, rozpad společnosti, světové krize, ropa, Ukrajina, Sýrie, Severní Korea, šílenství Japonska, otaku, vymírající věková pyramida, strach z Ruska, Evropská unie, Hladomory v Africe, rakovina, AIDS, Meteorit, konec konsumu, konec západu, konec USA, šílená Čína, přelidněná Indie, terorismus, diktátoři, útlak, konce vlastenectví, konec češství, konec společnosti, nefunkční globalizace, nezaměstnanost, smysl života, špionáž, sledování dat, Velký bratr, policejní stát, národnost, přistěhovalci. Těch problémů jsou milióny. Ač si třeba řeknete, že miliardy lidí si žijí líp jak já, stejně je můj život složitý až dost. A právě proto mám rád, ne, já potřebuji odpočinek a oddych u jednoduchého prostého ukončeného příběhu. Potřebuji optimismus a tenhle seriál, sic sebepředvídatelnější, je optimistický. Čas od času nutně potřebuji jednoduché emoce, optimismus a jednoduchou dějovou linku, abych (ač se mi to píše těžce, protože to nemám rád) odešel na chvíli z reality. Není na tom nic špatného. Ale myslím si, že v těhlech případech si to dílo zaslouží dobré hodnocení, vždyť mi to něco dá. Je tu ovšem i věc na kterou musím upozornit. Nemyslím tím, že je každej sračkoidní seriál takový. Přece nemůžu takto ohodnotit ecchi, kde perverzní malej sráč ošahává holky, slintá nad jejich spodním prádlem a nakonec ho všichni obdivujou a chápou jaký ve skutečnosti je, seč sebeperverznější tak je docela milý. Co mě má tohle, a teď bych byl hodně sprostý, dát, co je to za hrdinu, co je to za postavu. Není obdivuhodný, není roztomilý, není NIC, je to nicka. To je velký rozdíl (doufám, že jsem to vysvětlil správně, kdyžtak mi napište do pošty). V poslední řadě se obrátím na jeden názor tady, jestli je to pro děti nebezpečné (tenhle seriál). Já bych řekl, že ne. Vždyť tam není žádný špatný vzor. Jsou tam správné přednosti a vlastnosti. Je to jednoduché, tak proč ne. Čas od času.(29.5.2014)

Japonské anime, niekedy bizarné, ale svoju silu to má. Jeden z mála animákov, ku ktorým nemám zásadnejšie výhrady.(22.6.2007)

Strop anime seriálů pro děti je zkrátka 3*. To mně nikdo nevymluví.(1.6.2007)

Žádná falešná moralita, žádné soustavné poučování o tom, co by se mělo a co se nesmí. To je na tom hodně sympatické. A znělka se mi teda víc líbila v češtině :)). Na Jetixu je to jeden z top seriálů.(5.4.2008)

Tak jsem přečetl všechny zdejší rozporuplné komentáře (od braku k 5*) a pokusím se také ohodnotit svůj dojem ze seriálu. Na Jetixu dávají kde co a dobrých 80% slátanin není pro člověka staršího 10 let ke koukání. Ovšem ten zbytek se (nejen) podle mého vymyká běžnému průměru (Witch, Naruto, Gallaxy Footbal, Spiderman, X-Men, Tutenstein). Pro japonskou mangu mám slabost a série Shaman King rozhodně patří spolu s Narutem k tomu nejpopulárnějšímu. Samozřejmě zfilmování klipovitosti komixů (jakkoliv výborných) se neobejde bez změn. Vezměme si jen takového Asterixe, jsou tady díly výborné i ty, které se moc nepovedly. Také série Král šamanů nedokáže udržet geniálnost předlohy po celých (tuším) 64 dílů, předloze by určitě lépe posloužil dvouhodinový film, přesto dávám slabší 4*. Výborná znělka, dabing ze zásady nehodnotím - rozhodně není odrazem kvality či nekvality původního filmu, kresba velmi kvalitní, děj má spád, nechybí zde humor, jsou zde zajímavé myšlenky a nápady. **Zápory** - nutně vyplývající z faktu, že je série zaměřená na současného dětského diváka, členění na zbytečně mnoho částí, děj se mnohdy opakuje a poměrně pomalu se posouvá kupředu, je zde spousta dějových odpoček, které rozleptávají děj atd...(11.11.2009)

Klasika mýho dětství, ale na víc než na tři to prostě nedam.(28.10.2010)

Na anime slabé, na Jetix skvělé. Kdyby se tyhle věci ládovaly skrze DC bylo by líp.(9.11.2011)

Tento seriál som ako malá žrala, hviezda dolu za neustále opakovanie dielov :((13.4.2012)

Casem menim hodnoceni ze 4 na 5. Tohle anime totiz neni uplne pro deti, jak tu nektere ne-deti krici jenom proto, ze se jim nelibi. Bohuzel je to na jetixu a dabing je u toho zlo.(25.12.2011)

Kdybych to viděla tak v desíti, dvanácti letech, určitě by se mi to líbilo tak o 100 % víc :)(26.12.2007)

• diodoros

Japonské fantasy anime so slabou animáciou, chytľavou hudbou a jednoduchým dejom. V deji ide o šamanov, ktorí sa spoja so svojimi ochrannými duchmi a bojujú proti sebe o titul kráľa... s čím súvisí samozrejme veľké množstvo mega súbojov, s veľkými efektmi, žiadnou gravitáciou, prehnanými schopnosťami a podobne. Ide o obyčajnú komédiu (niektoré vtipy fungujú, niektoré nie...) s niekoľkými temnejšími časťami, väčšinou však ide iba o fillery. Seriál bez nejakej výpovednej hodnoty, so škaredou animáciou, šialenými postavami a vtipmi a bez myšlienky.(17.7.2008)

• 2Hitman3

Koukal sem na to kdyz sem lezel doma nemocny, musim rict ze me to na par dilu docela i chytlo, bohuzel cileni na detske publikum mi vzalo chut sledovat tento serial dele nez bylo trvani one nemoci..(14.1.2013)

jenom za tu znělku!! (v anglickém znění)(19.1.2008)

<< předchozí 1 2 3