Král Šamanů (TV seriál)

Shaman King

Shaman King

Animovaný / Akční / Fantasy / Komedie

Japonsko, 2001, 64x24 min

Takový normální dobrodružný a místy celkem i vtipný shounen s dostatečně zajímavým příběhem a pestrými postavami. Jako tady snad všichni, i já jsem ho sledovala na Jetixu, i když mi chvilku trvalo než jsem mu přišla na chuť, protože na první pohled mi přišel jako strašná blbost. Ale pak jsem mu dala šanci a ejhle, vyklubal se z něj docela dost povedený kousek. Samozřejmě v originále je ještě o třídu lepší. Pěkná animace, český opening znám zpaměti, ty japonské jsou strašně uřvané a moc se mi nelíbí. 7,5/10(7.4.2015)

Jeden z lepších jetixových seriálů které jsme rád sledoval.(25.2.2006)

Tak jsem přečetl všechny zdejší rozporuplné komentáře (od braku k 5*) a pokusím se také ohodnotit svůj dojem ze seriálu. Na Jetixu dávají kde co a dobrých 80% slátanin není pro člověka staršího 10 let ke koukání. Ovšem ten zbytek se (nejen) podle mého vymyká běžnému průměru (Witch, Naruto, Gallaxy Footbal, Spiderman, X-Men, Tutenstein). Pro japonskou mangu mám slabost a série Shaman King rozhodně patří spolu s Narutem k tomu nejpopulárnějšímu. Samozřejmě zfilmování klipovitosti komixů (jakkoliv výborných) se neobejde bez změn. Vezměme si jen takového Asterixe, jsou tady díly výborné i ty, které se moc nepovedly. Také série Král šamanů nedokáže udržet geniálnost předlohy po celých (tuším) 64 dílů, předloze by určitě lépe posloužil dvouhodinový film, přesto dávám slabší 4*. Výborná znělka, dabing ze zásady nehodnotím - rozhodně není odrazem kvality či nekvality původního filmu, kresba velmi kvalitní, děj má spád, nechybí zde humor, jsou zde zajímavé myšlenky a nápady. **Zápory** - nutně vyplývající z faktu, že je série zaměřená na současného dětského diváka, členění na zbytečně mnoho částí, děj se mnohdy opakuje a poměrně pomalu se posouvá kupředu, je zde spousta dějových odpoček, které rozleptávají děj atd...(11.11.2009)

Opening je zrejme super v akejkoľvek reči. Shaman King vôbec nie je na zahodenie. Celkom v pohode charaktery a súboje. Animačne to na rok 2001 celkom ujde. Toto anime trpí väčšou porciou dielov tak, že zopár dielov proste uvarí len z vody. Pridá nejaký obligátny bojový turnaj, v ktorom by malo o niečo ísť a nakoniec nejde o nič. A koniec je trocha až príliš obligátny. V každom prípade ma to bavilo. (Hodnotenie 3,5)(22.4.2015)

Na Jetixu jsem vyrůstal. Samozřejmně nejdříve tuším FOX-KIDS? až pak to byl Jetix, teď to je zase Disney Chanel, na který už nekoukám. Myslím si, že tenhle seriál mě bavil na Jetixu ze všech nejvíc. vždy jsem se těšil na další a další díl a nechtěl jsem ani jeden zameškat. Pamatuji si na parádní boje a příběh. Zkrátka to byla slušná podívaná.(2.3.2013)