Král Šamanů (TV seriál)

Shaman Kingu

Shaman King

Animovaný / Akční / Fantasy / Komedie

Japonsko, 2001, 64x24 min

Opening je zrejme super v akejkoľvek reči. Shaman King vôbec nie je na zahodenie. Celkom v pohode charaktery a súboje. Animačne to na rok 2001 celkom ujde. Toto anime trpí väčšou porciou dielov tak, že zopár dielov proste uvarí len z vody. Pridá nejaký obligátny bojový turnaj, v ktorom by malo o niečo ísť a nakoniec nejde o nič. A koniec je trocha až príliš obligátny. V každom prípade ma to bavilo. (Hodnotenie 3,5)(22.4.2015)

Ano, ubral jsem jednu jedinou hvězdu za animaci. Ano jenom za to. Proč? Vždyť když se na to jenom podíváte je to sračka, úplná hloupost. Proč se mi to líbí? Proč jsem to ohodnotil tolika *. To moje honba za dáváním jenom samých pěti* došla tak daleko. To jsem se zbláznil. Nikoliv. Uvědomte si v čem žiju. Ve světě změn. Hledání smyslu života, budoucnost, rozpad státu, zkorumpovaná politika, prohnilá společnost, rozpad společnosti, světové krize, ropa, Ukrajina, Sýrie, Severní Korea, šílenství Japonska, otaku, vymírající věková pyramida, strach z Ruska, Evropská unie, Hladomory v Africe, rakovina, AIDS, Meteorit, konec konsumu, konec západu, konec USA, šílená Čína, přelidněná Indie, terorismus, diktátoři, útlak, konce vlastenectví, konec češství, konec společnosti, nefunkční globalizace, nezaměstnanost, smysl života, špionáž, sledování dat, Velký bratr, policejní stát, národnost, přistěhovalci. Těch problémů jsou milióny. Ač si třeba řeknete, že miliardy lidí si žijí líp jak já, stejně je můj život složitý až dost. A právě proto mám rád, ne, já potřebuji odpočinek a oddych u jednoduchého prostého ukončeného příběhu. Potřebuji optimismus a tenhle seriál, sic sebepředvídatelnější, je optimistický. Čas od času nutně potřebuji jednoduché emoce, optimismus a jednoduchou dějovou linku, abych (ač se mi to píše těžce, protože to nemám rád) odešel na chvíli z reality. Není na tom nic špatného. Ale myslím si, že v těhlech případech si to dílo zaslouží dobré hodnocení, vždyť mi to něco dá. Je tu ovšem i věc na kterou musím upozornit. Nemyslím tím, že je každej sračkoidní seriál takový. Přece nemůžu takto ohodnotit ecchi, kde perverzní malej sráč ošahává holky, slintá nad jejich spodním prádlem a nakonec ho všichni obdivujou a chápou jaký ve skutečnosti je, seč sebeperverznější tak je docela milý. Co mě má tohle, a teď bych byl hodně sprostý, dát, co je to za hrdinu, co je to za postavu. Není obdivuhodný, není roztomilý, není NIC, je to nicka. To je velký rozdíl (doufám, že jsem to vysvětlil správně, kdyžtak mi napište do pošty). V poslední řadě se obrátím na jeden názor tady, jestli je to pro děti nebezpečné (tenhle seriál). Já bych řekl, že ne. Vždyť tam není žádný špatný vzor. Jsou tam správné přednosti a vlastnosti. Je to jednoduché, tak proč ne. Čas od času.(29.5.2014)

Japonské anime, niekedy bizarné, ale svoju silu to má. Jeden z mála animákov, ku ktorým nemám zásadnejšie výhrady.(22.6.2007)

• Kristusazapad

Seriál kvalitný asi ako fillery v Narutovi.(25.12.2014)

• Momo_desu

Po čase som si uvedomila, že to bol dosť veľký podpriemer. Škoda malo to veľký potenciál.(24.1.2013)