poster

Král Šamanů (TV seriál)

 • Japonsko

  Shaman King

 • anglický

  Shaman King

Animovaný / Akční / Fantasy / Komedie

Japonsko, 2001, 64x24 min

 • Hopper
  *****

  Japonské anime, niekedy bizarné, ale svoju silu to má. Jeden z mála animákov, ku ktorým nemám zásadnejšie výhrady.(22.6.2007)

 • tuwanakha
  ****

  Tak jsem přečetl všechny zdejší rozporuplné komentáře (od braku k 5*) a pokusím se také ohodnotit svůj dojem ze seriálu. Na Jetixu dávají kde co a dobrých 80% slátanin není pro člověka staršího 10 let ke koukání. Ovšem ten zbytek se (nejen) podle mého vymyká běžnému průměru (Witch, Naruto, Gallaxy Footbal, Spiderman, X-Men, Tutenstein). Pro japonskou mangu mám slabost a série Shaman King rozhodně patří spolu s Narutem k tomu nejpopulárnějšímu. Samozřejmě zfilmování klipovitosti komixů (jakkoliv výborných) se neobejde bez změn. Vezměme si jen takového Asterixe, jsou tady díly výborné i ty, které se moc nepovedly. Také série Král šamanů nedokáže udržet geniálnost předlohy po celých (tuším) 64 dílů, předloze by určitě lépe posloužil dvouhodinový film, přesto dávám slabší 4*. Výborná znělka, dabing ze zásady nehodnotím - rozhodně není odrazem kvality či nekvality původního filmu, kresba velmi kvalitní, děj má spád, nechybí zde humor, jsou zde zajímavé myšlenky a nápady. **Zápory** - nutně vyplývající z faktu, že je série zaměřená na současného dětského diváka, členění na zbytečně mnoho částí, děj se mnohdy opakuje a poměrně pomalu se posouvá kupředu, je zde spousta dějových odpoček, které rozleptávají děj atd...(11.11.2009)

 • 2Hitman3
  **

  Koukal jsem na to, když jsem ležel doma nemocny, musím říct že mě to na pár dílu docela i chytlo, bohužel cílení na dětské publikum mi vzalo chuť sledovat tento seriál dele než bylo trvání oné nemoci.(14.1.2013)

 • laserr
  ***

  Strop anime seriálů pro děti je zkrátka 3*. To mně nikdo nevymluví.(1.6.2007)

 • TaanStari
  ***

  Žádná falešná moralita, žádné soustavné poučování o tom, co by se mělo a co se nesmí. To je na tom hodně sympatické. A znělka se mi teda víc líbila v češtině :)). Na Jetixu je to jeden z top seriálů.(5.4.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace