Král Šamanů (TV seriál)

Shaman King

Animovaný / Akční / Fantasy / Komedie

Japonsko, 2001, 64x24 min

• Baxt

Zaručeně jeden z nejsračkoidnějších seriálů, které na Jetixu můžete najít. Nejdřív se vás zeptám, je opravdu tohle něco, čím by se děti řekněme od pěti do dvanácti měly bavit den co den? Král Šamanů je bizarní dílo od bizarních lidí, co se netají inspirací ze všech stran světa, najdeme tu Matrix, Pokémony i Tygra a draka (skutečně delikatesní kombinace!) a celé to vytvoří nepříliš pohledný mišmaš. Japonci neumí najít míru, kde končí důmyslnost a začíná kýč, jdou směle dál a tvoří formu bez hranic, která má očividně zakrýt chabý děj. Posílají k mému oku opravdu jen ten nejhorší výběr z jejich seriálové anime tvorby? Nehodlám se tím zabývat a dávám čistokrevný odpad, jakožto výraz zhnusení nad tvůrci a komentátory, kteří nedokážou napsat nic delšího, než pár řádek přepálených dětských žvástů.(8.6.2008)

Strop anime seriálů pro děti je zkrátka 3*. To mně nikdo nevymluví.(1.6.2007)

• Kristusazapad

Seriál kvalitný asi ako fillery v Narutovi.(25.12.2014)