Král Šamanů (TV seriál)

Shaman King

Animovaný / Akční / Fantasy / Komedie

Japonsko, 2001, 64x24 min

• Langy10

Fakt nechtějte vedet co si o tomhle serialu myslim...(5.7.2010)

Klasika mýho dětství, ale na víc než na tři to prostě nedam.(28.10.2010)

• 2Hitman3

Koukal jsem na to, když jsem ležel doma nemocny, musím říct že mě to na pár dílu docela i chytlo, bohužel cílení na dětské publikum mi vzalo chuť sledovat tento seriál dele než bylo trvání oné nemoci.(14.1.2013)

• Baxt

Zaručeně jeden z nejsračkoidnějších seriálů, které na Jetixu můžete najít. Nejdřív se vás zeptám, je opravdu tohle něco, čím by se děti řekněme od pěti do dvanácti měly bavit den co den? Král Šamanů je bizarní dílo od bizarních lidí, co se netají inspirací ze všech stran světa, najdeme tu Matrix, Pokémony i Tygra a draka (skutečně delikatesní kombinace!) a celé to vytvoří nepříliš pohledný mišmaš. Japonci neumí najít míru, kde končí důmyslnost a začíná kýč, jdou směle dál a tvoří formu bez hranic, která má očividně zakrýt chabý děj. Posílají k mému oku opravdu jen ten nejhorší výběr z jejich seriálové anime tvorby? Nehodlám se tím zabývat a dávám čistokrevný odpad, jakožto výraz zhnusení nad tvůrci a komentátory, kteří nedokážou napsat nic delšího, než pár řádek přepálených dětských žvástů.(8.6.2008)

Takový normální dobrodružný a místy celkem i vtipný shounen s dostatečně zajímavým příběhem a pestrými postavami. Jako tady snad všichni, i já jsem ho sledovala na Jetixu, i když mi chvilku trvalo než jsem mu přišla na chuť, protože na první pohled mi přišel jako strašná blbost. Ale pak jsem mu dala šanci a ejhle, vyklubal se z něj docela dost povedený kousek. Samozřejmě v originále je ještě o třídu lepší. Pěkná animace, český opening znám zpaměti, ty japonské jsou strašně uřvané a moc se mi nelíbí. 7,5/10(7.4.2015)