Zamilovaný kněz

Miffo

Komedie / Drama

Švédsko, 2003, 105 min

• hygienik

Zhliadneme kňaza, čo by rád vzťah, vozíčkarku, čo chce sex a sociálnu podporu, ale je zakomplexovaná i celú skupinu klišé o medziľudských vzťahoch. Jediné klišé, ktoré je tu demítizované, je predstava o Švédsku ako o bezproblémovom mieste pre život. Lenže práve túto ilúziu som si chcel zachovať. Tento film je na švédske pomery naozaj slabý.(3.7.2016)

"Bereš si zde přítomného ....' - 'Ano!" - "Jsi si jistá...???" :-)(19.3.2012)

Další severská komedie, která ale není až tak černá jak je zvykem u severských komedií a to i přesto, že se zde objevuje kněz, pohybově hendikepovaná sociálka s prořízlou hubou a sokyně s "nohami na zami". Zezačátku jsem se docela dost nudil, ale postupem času je to lepší a lepší. Humorných scén přibývá. Chybí snad už jen marihuana a sprosté slova, ale to už by se blížilo výbornému Kurzu negativního myšlení. Solidní oddychovka, ale od severské komedie čekám víc.(23.10.2009)

Tobias je nově vysvěcený luteránský kněz. Úmyslně nastoupí do sboru na okraji Stockholmu, kde do kostela chodí minimálně lidí. Do oka mu padne Carola, která jezdí na vozíčku a její rodina není zrovana moc příkladně křesťanská. Přesto se zdá, že oba dva k sobě cítí jisté sympatie.(27.9.2005)

Vcelku netradiční švédská komedie, při které se sice nebudete smíchy popadat za břicho, ale určitě vám bude pohodově a fajn a budete si říkat - no jo, to se přece může stát:-) A tak sympatický kněz v podání Jonase Karlssona trochu úsměvně hledá štěstí ve svém životě a toto hledání ho přivede až na samotnou periférii města, do studeného, moderního, leč opuštěného kostela, kam nikdo nechodí. A při oslovování svých potencionálních oveček narazí na poněkud svéráznou, prostořekou dívku, která dá dvě krabičky cigaret denně, je na podpoře, žije se svojí matkou, která je vcelku pěkné kvítko a na pivo nejde daleko. A aby to nebylo tak jednoduché, tato dívka je na invalidním vozíku. Ale protože sympatie těchto dvou zcela opačných lidiček přijde tak nějak plíživě, nenápadně a leccos natropí, raději se podívejte na tenhle milý film sami.On se mi totiž líbil na čtyří hvězdičky.(3.1.2013)