poster

Zamilovaný kněz

 • Švédsko

  Miffo

Komedie / Drama

Švédsko, 2003, 105 min

Kamera:

Olof Johnson

Střih:

Anders Nylander
(další profese)
 • rikitiki
  ****

  Velmi milý film, s několika vtipnými a drsnými momenty. Fakt, že švédské filmy jsou i drsnější, mě nijak neodrazuje od udělení čtyř hvězdiček, protože přece nemůžou být všechny severské filmy stejné. Je příjemné vidět milostný film, kde se všechno rozhodně neutápí v růžovém oparu. Snad až ten konec byl trochu moc sladký. Proto díkybohu za studenou sprchu scény v závěrečných titulcích. P. S. Po dalším shlédnutí. Vydavatel to dost zlikvidoval dabingem a tím, že nedal české titulky. V originále mnohem líp vyniknou vpodstatě všechny a skvělé herecké výkony.----- A jinak řečeno: Dvě svatby a jeden pohřeb po švédsku.(18.11.2009)

 • italka63
  ****

  Vcelku netradiční švédská komedie, při které se sice nebudete smíchy popadat za břicho, ale určitě vám bude pohodově a fajn a budete si říkat - no jo, to se přece může stát:-) A tak sympatický kněz v podání Jonase Karlssona trochu úsměvně hledá štěstí ve svém životě a toto hledání ho přivede až na samotnou periférii města, do studeného, moderního, leč opuštěného kostela, kam nikdo nechodí. A při oslovování svých potencionálních oveček narazí na poněkud svéráznou, prostořekou dívku, která dá dvě krabičky cigaret denně, je na podpoře, žije se svojí matkou, která je vcelku pěkné kvítko a na pivo nejde daleko. A aby to nebylo tak jednoduché, tato dívka je na invalidním vozíku. Ale protože sympatie těchto dvou zcela opačných lidiček přijde tak nějak plíživě, nenápadně a leccos natropí, raději se podívejte na tenhle milý film sami.On se mi totiž líbil na čtyří hvězdičky.(3.1.2013)

 • e(l)a
  ***

  "Bereš si zde přítomného ....' - 'Ano!" - "Jsi si jistá...???" :-)(19.3.2012)

 • Amper01
  *

  Tento film byl pro mne obrovským zklamáním. Kdyby hlavní postavou nebyl kněz, ale kdokoli jiný, byl by to krásný film. Ale takhle jen poukázali na to, proč by mladí neměli dělat kněze. A navíc - tento by jej vlastně neměl dělat vůbec, když se za sedm let nenaučil ani základní desatero - nesesmilníš. Náš kněz si vesele chodí do kostela a mezitím sexuje hned se dvěma ženami. Opravdu smutné...(4.10.2011)

 • rockwoman
  ****

  Když se kněz zamiluje do živelný pohromy musí počítat s občasnýma přeháňkama a možná ho nemine ani nějaká ta blesko-facka. Je nevzdělaná, drzá a obléká se jako polská štětka, ale on jí miluje, chápete ho? No jasně. :-) ... ♪♬♫ Bonnie Tyler - It's A Heartache ♪♬♫(27.5.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace