poster

Zamilovaný kněz

 • Švédsko

  Miffo

Komedie / Drama

Švédsko, 2003, 105 min

 • hygienik
  **

  Zhliadneme kňaza, čo by rád vzťah, vozíčkarku, čo chce sex a sociálnu podporu, ale je zakomplexovaná i celú skupinu klišé o medziľudských vzťahoch. Jediné klišé, ktoré je tu demítizované, je predstava o Švédsku ako o bezproblémovom mieste pre život. Lenže práve túto ilúziu som si chcel zachovať. Tento film je na švédske pomery naozaj slabý.(3.7.2016)

 • e(l)a
  ***

  "Bereš si zde přítomného ....' - 'Ano!" - "Jsi si jistá...???" :-)(19.3.2012)

 • DannyBoy80
  ***

  Další severská komedie, která ale není až tak černá jak je zvykem u severských komedií a to i přesto, že se zde objevuje kněz, pohybově hendikepovaná sociálka s prořízlou hubou a sokyně s "nohami na zami". Zezačátku jsem se docela dost nudil, ale postupem času je to lepší a lepší. Humorných scén přibývá. Chybí snad už jen marihuana a sprosté slova, ale to už by se blížilo výbornému Kurzu negativního myšlení. Solidní oddychovka, ale od severské komedie čekám víc.(23.10.2009)

 • toma.baza
  ****

  Tobias je nově vysvěcený luteránský kněz. Úmyslně nastoupí do sboru na okraji Stockholmu, kde do kostela chodí minimálně lidí. Do oka mu padne Carola, která jezdí na vozíčku a její rodina není zrovana moc příkladně křesťanská. Přesto se zdá, že oba dva k sobě cítí jisté sympatie.(27.9.2005)

 • italka63
  ****

  Vcelku netradiční švédská komedie, při které se sice nebudete smíchy popadat za břicho, ale určitě vám bude pohodově a fajn a budete si říkat - no jo, to se přece může stát:-) A tak sympatický kněz v podání Jonase Karlssona trochu úsměvně hledá štěstí ve svém životě a toto hledání ho přivede až na samotnou periférii města, do studeného, moderního, leč opuštěného kostela, kam nikdo nechodí. A při oslovování svých potencionálních oveček narazí na poněkud svéráznou, prostořekou dívku, která dá dvě krabičky cigaret denně, je na podpoře, žije se svojí matkou, která je vcelku pěkné kvítko a na pivo nejde daleko. A aby to nebylo tak jednoduché, tato dívka je na invalidním vozíku. Ale protože sympatie těchto dvou zcela opačných lidiček přijde tak nějak plíživě, nenápadně a leccos natropí, raději se podívejte na tenhle milý film sami.On se mi totiž líbil na čtyří hvězdičky.(3.1.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace