poster

Psí poslání

 • USA

  A Dog's Purpose

 • Slovensko

  Psia duša

 • Velká Británie

  A Dog's Purpose

Dobrodružný / Komedie / Drama / Rodinný / Fantasy

USA, 2017, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Handle
  ****

  Uf, tak takovou citovou vydíračku už teda sakra dlouho nepamatuju. Nutno ale říct, že nejde o žádný kýč, jak by se to mohlo zdát po těch podprůměrných ohlasech z USA (jsem ale přesvědčený o tom, že to zapříčilo i zveřejněné video ze zákulisí). Neříkám, že je to filmařsky nějak mega výrazné a že není občas scénář lehce vyumělkovaný, ale rozhodně bych tomu nedal 40 % jak nějakému béčkovému rodinnému TV filmu. Mně se to naopak moc líbilo, byl to samozřejmě doják jak prase, brečelo celé kino. No dobrá, i já jsem měl párkrát co dělat, abych se tam hystericky nerozbulel, fakt emotivní masakr, ale možná jsem moc cíťa na tohle... :)(31.1.2017)

 • luka4615
  ****

  Příjemně a nenáročně plynoucí film, který pohladí po duši zejména majitele psů. A Dog's Purpose mimoto nabídne i plnou náruč klišé a "vyděračské", emocemi vybičované scény, avšak to filmu tváří v tvář jeho poklidnému tempu a finálnímu poselství rádi odpustíte. Za ty hluboké a upřímné psí oči to vážně stojí! „I had a purpose, I was needed again and again and again. With each new life I was learning a new lesson.“ (22.4.2017)

 • malylada
  *****

  Nejsem žádný pejskař a kdyby mi někdo řekl, že uvidím nejdojemnější film za posledních x let, při kterém budu mít asi desetkrát na krajíčku, tak si budu ťukat na čelo. Film se nese ve stylu Kdopak to mluví v podání psích mazlíčků. Zápletka je především o psím hrdinovi a Ethanovi, kdy vzniká krásné pouto mezi člověkem a zvířetem, které zachycuje osudy lidí zvířecím pohledem. Moc příjemně se koukalo na to, jak psí hrdina přirozeně sedí do každé scény a především, jak zábavně a vtipně je odvyprávěn. Byl jsem až v šoku, když v půlce pes umírá, dojde k reinkarnaci a začíná nový příběh, WTF !!!! Vlčák s policistou, malý ratlík, prožívajíc nový osud, až nakonec odloučený hafan, který se shledá s dávným přítelem....Každý z příběhů zapůsobí jinak, některý méně, některý více, ale vždy odlišným způsobem a to i náhledem jako na člověka takového. Psí hrdinové bez digitálních efektu byli neskuteční, doprovázení výbornými hláškami z psího pohledu. Tvůrci si naprosto pohrávají s divákem a těch situacích, kde ždímají emoce je nespočet. Mohl bych namítnout, že je to cílené právě na emoce, ale samotné příběhy jsou jako vystřižené ze života a tímto nápadem naprosto geniálně spojeny. Jako rodinný film o přátelství s roztomilými hrdiny naprostý strop.......9/10(4.2.2017)

 • BarryLyndon
  *****

  Pro lidi se psí minulostí osobní film...(22.4.2017)

 • Pajkenzi
  ****

  Musím říct, že jsem čekala víc, myslela jsem si kdo ví jak to bude dojemný, ale možná jedna scéna u které mi naskočily slzy. Hudba mi tam nepasovala vůbec. Co se týče samotného příběhu, tak ano musím říct, že to měli dobře vymyšlené, líbilo se mi, že to bylo i psíma očima, že tam byli i pocity psa, jak pes stárne. Konec byl pěkně udělaný, že člověk pochopil pointu celého příběhu. Bohužel to u mě jako TOP film neustál.(26.4.2017)

 • - Původně měl psí hlas namluvit herec Bradley Cooper. Až později jej nahradil Josh Gad. (Tessy98)

 • - Spoiler: Autor knižní předlohy W. Bruce Cameron je autorem mnoha bestsellerů a stejně jako hlavní postava ve filmu Ethan (Dennis Quaid) dostal svého prvního pejka, když mu bylo osm let. A také věřil tomu, že se po letech jeho kamarád k němu vrátil. (Lucasion)

 • - Tvůrci filmu sklidili ostrou kritiku, když server TMZ zveřejnil video z natáčení, na kterém je německý ovčák nucený vlézt do nádrže, která simuluje divoké peřeje. Pes vypadá vyděšeně a do vody je násilím nucen proti své vůli. V závěru videa dokonce pes zmizí pod hladinou, kdy není jasné, jestli se jedná o součást scénáře nebo se jedná o nešťastné vyústění celé situace. Režisér filmu Lasse Hallström popřel že by byl v době incidentu přítomen, přestože server TMZ, tvrdí opak. Zároveň dodal, že by jinak incidentu zabránil. Producent filmu Gavin Polone podrobně vysvětlil, co se vlastně toho dne stalo. Video bylo složeno ze dvou záběrů. Polone připustil, že při prvním pokusu o natočení scény byl pes do vody chvíli přemlouván a při druhém pokusu se pes skutečně ponořil pod hladinu, ale jenom na pár vteřin a následně ho okamžitě vylovil bezpečnostní tým, aniž by to na psovi zanechalo nějaké stopy. (deadman93)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace