poster

Wolf Creek

 • Austrálie

  Wolf Creek

 • Slovensko

  Wolf Creek

 • Slovensko

  Vraždy vo Wolf Creek

Horor / Thriller

Austrálie, 2005, 99 min

Režie:

Greg McLean

Scénář:

Greg McLean

Kamera:

Will Gibson

Kostýmy:

Nicola Dunn
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ****

  Nejprve krásy australského kontinentu, vzápětí pro zúčastněné už ne tak přitažlivé hrátky s narušeným sadistou. U hororů (a těch kvalitních je stále méně) mi přijde ideální, když je režisér zároveň scénáristou a jako v případě Grega McLeana je u projektu od samého začátku. Je tu pak cítit „jen“ jeho vize. Prvních třicet, čtyřicet minut se prakticky „nic“ neděje, kocháme se přírodou, na daný žánr netriviálním scénářem i slušnými hereckými výkony tria přátel. Charaktery, ač jsou jakkoliv dobře naťuknuté, v závěru kapku ztrácí na významu, protože je nakonec jedno, která z dívek skončí v náruči jediné mužské postavy. Každopádně mi ale několik těchhle desítek minut nevadilo. V hororu snad nejde jen o několik usekaných prstů a litrů krve, ale i o celkovou atmosféru či vizuální look, ostatně i odlehlá pumpa s vidlákovským osazenstvem měla svoje kouzlo. Jasně, najdou se logické drobnosti (proč „farmáře“ po postřelení neumlátit třeba jen holýma rukama?), ale většinu času jsou tři přátelé rozumnými lidmi v kritických chvílích. Po podobně reálných snímcích je mi pak diváka, který se například u pokračování naprosto ubohé série Saw tetelí blahem při dvou efektních úmrtích (i přesto, že jsou pouze samoúčelná) a hnedka sází neoprávněné 4*, docela líto. Wolf Creek je reálný snímeček s reálným nebezpečím (stačí se rozhlédnout, i u nás na kterémkoliv větším nádraží je podobných podivínů požehnaně), kterému sluší necenzurovaná podoba i australské exteriéry. Opatrných, ale pro daný žánr oprávněných 80%..(19.8.2008)

 • Lima
  ***

  Dávejte si pozor, psychopatů, kteří vám nabídnou zdánlivě nezištnou pomoc, chodí po světě spousta a bydlí-li dokonce v jižních australských pustinách, kde se pomoci nedovoláte, zaděláváte si určitě na malér... Sympatický zástupce ze země, kde vzniká hororů jako šafránu a určitě jeden z těch lepších Texas Chainsaw Massacre klonů. Sice je představování charakterů třech hlavních představitelů vzhledem k průběhu filmu zbytečné, protože s nimi režisér ve druhé půli dále nepracuje a skutečnost, jestli "ten má rád tu a ta jeho" je dost nepodstatná, ale budu asi jeden z mála, komu dlouhá "seznamovací" první půle nevadila. Nechal jsem se ukolébat idylou, kterou vystřídalo tušení něčeho zlého (což začalo už přítomností místních obyvatel se správně buranským výrazem), aby mně pak režisér nečekaným a nečekaně brutálním vývojem děje pořádně chytil pod krkem. Ze čtyřhvězdičkového hodnocení sráží tenhle film několik snad až příliš efektních scén a poněkud omšelá hra s divákem v podobě prezentace filmu coby příběhu "podle skutečné události". To ani omylem. Pro příznivce filmové brutality je ale tenhle kousek jistým zářezem do topůrka zakrvavené sekyry.(26.2.2006)

 • LiVentura
  ***

  Hrůzné a pro silnější žaludky, nejhorší je, že tací lidé mezi námi žijí..!(24.8.2014)

 • ricci.s
  *

  Nie nie, toto mi fakt nesadlo. Ženská má možnosť zabiť psychopatického vraha, ktorý leží postrelený v bezvedomí a jediné, na čo sa zmôže, je udrieť ho dvakrát s brokovnicou po chrbte? Nemyslíte vážne :D A presne takéto nelogické scény zvyknú totálne pochovať celý, aj dobre rozbehnutý film. Smola...(1.7.2010)

 • Mahalik
  ***

  Čajíček! Patřím mezi tu skupinu lidí (v číslech je to asi kolem 0,001% fandy), kteří si nestěžují na úvodní půlhodinku, o niž všichni říkají, že je nudná, dlouhá a přivolává narkolepsii. Taková noční scéna v uzavřeném autě, kdy slyšíte jen kapky padající na střechu auta a blížící se světlo, které je neidentifikovatelný, to je pravý maso. Byť jsem zvráceným divákem, který se rád podívá na "hnus", tak musím uznat, že TOTO nebylo vůbec šokujícího rázu. I Hannah Montana je kontroverznější! Když mi ale podsunete před nos myšlenku, že je to podle skutečné události a že to asi opravdu nebylo jednoduchý dostat se z toho pekla, tak mi vychází solidní 3*, o kterých vám za dva měsíce řeknu, že byli prvoplánový a vlastně udělený z bolesti hlavy. Což platí i o filmu...(5.6.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace