Hledejte Anthonyho

Cudzinec na úteku

Krimi / Thriller / Romantický / Drama

Francie, 2005, 90 min

• baribal

Typičtí frantíci, nuda nuda šeď šeď. Charismatické hlavní postavy jsou utopeny v neoriginalitě a moři nudy.(9.11.2012)

Ve Francii se prý ročně natočí 300 filmů, jak jsem kdesi četl. Z tohoto množství je nám dovoleno ochutnat pouze drobky. A tento drobek rozhodně stál za to. Velmi příjemný, pohodový film s přesně dávkovaným napětím a nezbytnou špetkou tajemství doplněný výbornou hudbou. Já jsem pointu neprokoukl a tak jsem si ji mohl na závěr naplno užít, takže o to víc jsem spokojenější oproti bystřejším divákům. A navíc tu hraje Sophie...(6.6.2007)

Slibně se rozvíjející krimi ztrácí dech a vyústí ve velmi divný konec. Od začátku jsem čekal, jak se dobře rozehraná partie bude vyvíjet a zamotávat, ale scénarista jako by ztratil veškerou inspiraci. Jérôme Salle pro mé prozatím představuje režiséra průměrných snímků.(19.7.2009)

Aj bez odbočiek k dramatickému, akčnému, či inému žánru sa dá natočiť kvalitný thriller. Škoda, že som pointu prekukol už pred samotným jej vyvrcholením, no aj tak je táto vykonštruovaná hra spracovaná veľmi lišiacky. Ťahanie za nitky je takmer presné, len málokedy sa tvorcom nejaká vyšmykne. 75%.(30.7.2007)

Salle postavil film zejména na hereckých výkonech, nečekejte žádnou akci á la James Bond. Pár akčních sekvencí tu sice je, ale pouze vkusně doplňují slušně gradované napětí příběhu. Režisér dokáže atmosféru gradovat i v pomalejších scénách a přesně ví, kdy má přeřadit na vyšší rychlostní stupeň. Asi každého chlapa okouzlí opravdu šarmantní Sophie Marceau, na které ty přibývající roky nejsou znát (proč, to neřešte). V poloze chladné, ale zároveň nesmírně koketní krásky je prostě dokonale sexy. Lehce introvertní, téměř „al pacinovský“ (v těch slunečních brýlích) Yvan Attal se s ní výtečně doplňuje. Navzdory množství klidných pasáží a umírněné akci, jak jsem už zmínil, uběhne film jako voda. Salle – scénárista mohl příběh trochu více propracovat, nicméně to bychom už asi neměli ten příjemný lehký koktejl na letní podvečer. Škoda ale, že si více nepohrál alespoň se závěrem, který filmově „skoukanější“ divák začne v tušit jako revmatik blížící se bouřku v kolenou.(16.7.2006)