Hledejte Anthonyho

Cudzinec na úteku

Anthony Zimmer

Krimi / Thriller / Romantický / Drama

Francie, 2005, 90 min

Další eNHáčko jak vyšité. Totiž Nepravděpodobný Hrdina, čili člověk, který se náhodou dostane do situace, se kterou nepočítal, a chová se naprosto jinak, než by divák se selským rozumem čekal. Sophie už od Večírku daleko a pomaličku stárnoucí, ale pořád ještě vzrušující (režisér po ní nahotu nechtěl). Lokality perfektní, od leteckých nájezdů kamery na řítící se TGV až po panoramatický výhled ze Zimmerovy vily. Hvězdičkově u mě dvakrát lepší než remakovaný Cizinec, na kterého jsem si mimochodem napsal recenzi v kultu a po právu to film schytal. Viděno v prvním dabingu pod taktovkou Filipa Jančíka (ucházející).(7.1.2017)

Skromný snímek, který v sobě skrývá nečekaný poklad. A to nemluvím jen o krásné a časem nedotčené Sophie Marceau, která mimochodem i dobře hraje, ale také o nenáročném, ale zajímavém námětu, místy prvoplánovitém, ale přesto inteligentním scénáři, a hlavně také o zcela "nefrancouzské typicky francouzské kriminálce". Jérome Salle jednoduše vzal jak z amerického, tak francouzského žánru to nejlepší a spojil to dohromady. Ve filmu tak zůstal přítomen ten neobyčejný nádech francouzské malebnosti a výjimečnosti, ale zároveň je cítit za každým záběrem americké puntíčkářství a profesionalita. Hledejte Anthonyho je variace na tisíckrát ohranou písničku, která ale do té původní přináší cosi nového. A to se hodí pochválit. Špička ve svém žánru. [září 2006](13.9.2006)

Kriminálka, u které mi radost ze sledování zkalilo příliš rychlé odhalení pointy, kterou jsem vytušil zhruba v polovině filmu. Na druhou stranu, Sophie Marceau je stále velmi půvabná a Francouzi tenhle druh kriminálního filmu dovedli k obstojné rutině. Celkový dojem: 55 %.(28.3.2009)

Francouzský moderní a slušně natočený thriller. Sophie je stále nádherná baba :-) !!!(28.3.2011)

Slibně se rozvíjející krimi ztrácí dech a vyústí ve velmi divný konec. Od začátku jsem čekal, jak se dobře rozehraná partie bude vyvíjet a zamotávat, ale scénarista jako by ztratil veškerou inspiraci. Jérôme Salle pro mé prozatím představuje režiséra průměrných snímků.(19.7.2009)