poster

Hledejte Anthonyho

 • Česko

  Cizinec na útěku

 • Francie

  Anthony Zimmer

 • Slovensko

  Cudzinec na úteku

Krimi / Thriller / Romantický / Drama

Francie, 2005, 90 min

 • Politik
  ***

  Původní film k filmu Cizinec si zaslouží dle mého názoru stejný počet hvězdiček jako samotný film Cizinec, v mém případě 3. Sophie je symatičtější než slavná Angelina Jolie, ale Atlan na Johnnyho Deppa prostě nemá. Děj je prakticky stejný až na místa odehrání a drobnostmi, námět však úplně stejný a osnova scénáře také. Co dodat, film který rozhodně diváka neurazí, ale žádného zázraku se také nedočká.(27.2.2011)

 • Beagle
  ****

  Sympatická francouzská kriminálka s atmosférou a Sophií Marceau. Dovedu si představit, jak by to mohlo dopadnout v Hollywoodském podání, a rozhodně by to nebylo ono...(15.10.2008)

 • Damiel
  ****

  Salle postavil film zejména na hereckých výkonech, nečekejte žádnou akci á la James Bond. Pár akčních sekvencí tu sice je, ale pouze vkusně doplňují slušně gradované napětí příběhu. Režisér dokáže atmosféru gradovat i v pomalejších scénách a přesně ví, kdy má přeřadit na vyšší rychlostní stupeň. Asi každého chlapa okouzlí opravdu šarmantní Sophie Marceau, na které ty přibývající roky nejsou znát (proč, to neřešte). V poloze chladné, ale zároveň nesmírně koketní krásky je prostě dokonale sexy. Lehce introvertní, téměř „al pacinovský“ (v těch slunečních brýlích) Yvan Attal se s ní výtečně doplňuje. Navzdory množství klidných pasáží a umírněné akci, jak jsem už zmínil, uběhne film jako voda. Salle – scénárista mohl příběh trochu více propracovat, nicméně to bychom už asi neměli ten příjemný lehký koktejl na letní podvečer. Škoda ale, že si více nepohrál alespoň se závěrem, který filmově „skoukanější“ divák začne v tušit jako revmatik blížící se bouřku v kolenou.(16.7.2006)

 • IQ Tiqe
  ***

  Anthony Zimmer měl u mě dlouhou dobu náběh na 4*. Byla to slušná kriminálka, ne výborná, ale slušná - nic geniálního, komplikovaného, ale dobře koukatelná. Se zpracováním, hudbou (místy mi připomínala Bourna) i herci jsem byl spokojen. Ale pak přišel závěr. SPOILER: A s koncem filmu jsem měl dojem, že si režisér myslí, že divák v průběhu filmu zapomíná, co se událo před tím, jinak si to nedokážu vysvětlit. Odpustil bych mu, že nám ukáže, kdo je kdo a bude mít pocit, jak nás ohromě překvapil, budiž. Ale jednoduše řečeno - po odhalení Anthonyho identity jsem nevěřil, že to co jsem do té doby viděl, se mohlo stát, tak jak jsem to viděl. Je to slabších 70%, závěr mě zklamal.(15.5.2010)

 • meave
  ****

  Ak ste milovníkom dramatických thrillerov či krvavých akcií, tak sa na to kľudne vykašlite. Toto je taká príma pohodová /preemotivovanosťou až takmer ženská/ kriminálka a pátraní po známom neznámom Anthonym s nežným srdcom a geniálnym mozgom, pričom polícia sa spolieha na srdce a mafia pasie po mozgu..najradšej po rozprsknutom. K tomu pekná príroda, hudba i herci ... príjemné.(9.2.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace