poster

Hledejte Anthonyho

 • Česko

  Cizinec na útěku

 • Francie

  Anthony Zimmer

 • Slovensko

  Cudzinec na úteku

Krimi / Thriller / Romantický / Drama

Francie, 2005, 90 min

 • Snorlax
  ***

  Jeoffrey de Peyrac francouzského filmu, sympatický, zábavný a zajímavý, ale jeho kulhání zkrátka nemůžete přehlédnout. Pointa není úplně blbá, ale scenárista si to zřejmě myslí o divácích. Divák musí být buď úplný idiot, nebo nedávat celou dobu vůbec pozor, co se děje. Pak má šanci vyvrcholení do té doby slušného thrilleru uvěřit. Attal má charisma srovnatelné s propisovací tužkou. Vše zachraňuje krásná a výborně hrající Sophie Marceau společně s hudbou a vycizelovaným zvukem vůbec.(11.11.2012)

 • claudel
  ***

  Slibně se rozvíjející krimi ztrácí dech a vyústí ve velmi divný konec. Od začátku jsem čekal, jak se dobře rozehraná partie bude vyvíjet a zamotávat, ale scénarista jako by ztratil veškerou inspiraci. Jérôme Salle pro mé prozatím představuje režiséra průměrných snímků.(19.7.2009)

 • IQ Tiqe
  ***

  Anthony Zimmer měl u mě dlouhou dobu náběh na 4*. Byla to slušná kriminálka, ne výborná, ale slušná - nic geniálního, komplikovaného, ale dobře koukatelná. Se zpracováním, hudbou (místy mi připomínala Bourna) i herci jsem byl spokojen. Ale pak přišel závěr. SPOILER: A s koncem filmu jsem měl dojem, že si režisér myslí, že divák v průběhu filmu zapomíná, co se událo před tím, jinak si to nedokážu vysvětlit. Odpustil bych mu, že nám ukáže, kdo je kdo a bude mít pocit, jak nás ohromě překvapil, budiž. Ale jednoduše řečeno - po odhalení Anthonyho identity jsem nevěřil, že to co jsem do té doby viděl, se mohlo stát, tak jak jsem to viděl. Je to slabších 70%, závěr mě zklamal.(15.5.2010)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Být vlastníkem nového obličeje a objemného balíku peněz, tak bych si koupil malý ostrůvek a užíval bych si života obklopen děvami nevalné pověsti. Jenže Anthony je trošku jiný. Láska ho nutí vykouknout z anonymity někde poblíž své vyvolené Chiary, i když ví, že policie i mafie na tento krok čeká. Já jsem se přitom tedy celkem bavil, při sledování Sophie Marceau jsem pocítil jisté pnutí v kalhotách, ale napětí jsem si moc neužil, neboť jsem neuváženě dříve zahlédl remake Cizinec.(26.4.2013)

 • Faye
  ****

  Francouzské filmy a herce (a taky vína) mám ráda. A tohle je další stylová kriminálka. Doporučuji především těm, kteří nutně potřebují „ vyprat“ pár desítek milionů. Rychle se koukněte, jak se to dělá, než se to rozkřikne : -). Anthony Zimmer je muž, který miluje peníze a nebezpečí a Chiara ta miluje luxus. A rozehrají promyšlenou a velmi překvapivou hru. V roli agenta KGB se mihne i Daniel Olbrychski, ale hlavně zde exceluje Sophie Marceau, která zřejmě nějak dokáže obelstít čas .... „Víte co se říká o vzhledu?. Něco jako .... že se mu nedá věřit.“ A já jí těch skoro 40 let opravdu nevěřím.(16.6.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace