Hledejte Anthonyho

Anthony Zimmer

Cudzinec na úteku

Krimi / Thriller / Romantický / Drama

Francie, 2005, 90 min

Sympatická francouzská kriminálka s atmosférou a Sophií Marceau. Dovedu si představit, jak by to mohlo dopadnout v Hollywoodském podání, a rozhodně by to nebylo ono...(15.10.2008)

Slibně se rozvíjející krimi ztrácí dech a vyústí ve velmi divný konec. Od začátku jsem čekal, jak se dobře rozehraná partie bude vyvíjet a zamotávat, ale scénarista jako by ztratil veškerou inspiraci. Jérôme Salle pro mé prozatím představuje režiséra průměrných snímků.(19.7.2009)

Jeoffrey de Peyrac francouzského filmu, sympatický, zábavný a zajímavý, ale jeho kulhání zkrátka nemůžete přehlédnout. Pointa není úplně blbá, ale scenárista si to zřejmě myslí o divácích. Divák musí být buď úplný idiot, nebo nedávat celou dobu vůbec pozor, co se děje. Pak má šanci vyvrcholení do té doby slušného thrilleru uvěřit. Attal má charisma srovnatelné s propisovací tužkou. Vše zachraňuje krásná a výborně hrající Sophie Marceau společně s hudbou a vycizelovaným zvukem vůbec.(11.11.2012)

Parádní thriller s trochu krkolomnou zápletkou, přesto skládám hluboké koření všem geniálním uživatelům, kteří pointu odhalili v polovině, někteří dokonce po prvních 15 minutách filmu. Já jsem spíš taková naivní trubka, která se nechá scénáristou vést za ručičku až do konce, abych potom s otevřenými ústy kroutila hlavou a říkala si: "Jo tak takhle to bylo..." a pak mi to nedá, takže si to pustím znova, tentokrát už vědoucí, takže si můžu vychutnat všechny ty drobné náznaky zápletky a říkat si: "No jo, vždyť to přece bylo jasný od začátku...". A Sophie Marceau náhodou vypadá na čtyřicet dost dobře, určitě líp, než taková Anželína v pětatřiceti. Jo mimochodem ten Cizinec je prý remake tohohle filmu, takže se na něj budu muset kouknout taky (samozřejmě kvůli Deppovi, Anželínu vidět nemusím).(3.6.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $6,304,000(2.7.2010)