poster

Hledejte Anthonyho

 • Česko

  Cizinec na útěku

 • Francie

  Anthony Zimmer

 • Slovensko

  Cudzinec na úteku

 • Velká Británie

  Anthony Zimmer

Krimi / Thriller / Romantický / Drama

Francie, 2005, 90 min

 • jojinecko
  ***

  Zaujímavá a správne zauzlená detektívka, ozvláštnená francúzskym šarmom a rafinovanosťou. Len do chvíle, kým sa to celé neskončí a vy zistíte, že to je vlastne dosť nezmyselný odrb. Ale hlavne, že sa na to dobre pozerá...(25.11.2010)

 • Damiel
  ****

  Salle postavil film zejména na hereckých výkonech, nečekejte žádnou akci á la James Bond. Pár akčních sekvencí tu sice je, ale pouze vkusně doplňují slušně gradované napětí příběhu. Režisér dokáže atmosféru gradovat i v pomalejších scénách a přesně ví, kdy má přeřadit na vyšší rychlostní stupeň. Asi každého chlapa okouzlí opravdu šarmantní Sophie Marceau, na které ty přibývající roky nejsou znát (proč, to neřešte). V poloze chladné, ale zároveň nesmírně koketní krásky je prostě dokonale sexy. Lehce introvertní, téměř „al pacinovský“ (v těch slunečních brýlích) Yvan Attal se s ní výtečně doplňuje. Navzdory množství klidných pasáží a umírněné akci, jak jsem už zmínil, uběhne film jako voda. Salle – scénárista mohl příběh trochu více propracovat, nicméně to bychom už asi neměli ten příjemný lehký koktejl na letní podvečer. Škoda ale, že si více nepohrál alespoň se závěrem, který filmově „skoukanější“ divák začne v tušit jako revmatik blížící se bouřku v kolenou.(16.7.2006)

 • genetique
  ****

  Aj bez odbočiek k dramatickému, akčnému, či inému žánru sa dá natočiť kvalitný thriller. Škoda, že som pointu prekukol už pred samotným jej vyvrcholením, no aj tak je táto vykonštruovaná hra spracovaná veľmi lišiacky. Ťahanie za nitky je takmer presné, len málokedy sa tvorcom nejaká vyšmykne. 75%.(30.7.2007)

 • baribal
  **

  Typičtí frantíci, nuda nuda šeď šeď. Charismatické hlavní postavy jsou utopeny v neoriginalitě a moři nudy.(9.11.2012)

 • numi
  ****

  Skromný snímek, který v sobě skrývá nečekaný poklad. A to nemluvím jen o krásné a časem nedotčené Sophie Marceau, která mimochodem i dobře hraje, ale také o nenáročném, ale zajímavém námětu, místy prvoplánovitém, ale přesto inteligentním scénáři, a hlavně také o zcela "nefrancouzské typicky francouzské kriminálce". Jérome Salle jednoduše vzal jak z amerického, tak francouzského žánru to nejlepší a spojil to dohromady. Ve filmu tak zůstal přítomen ten neobyčejný nádech francouzské malebnosti a výjimečnosti, ale zároveň je cítit za každým záběrem americké puntíčkářství a profesionalita. Hledejte Anthonyho je variace na tisíckrát ohranou písničku, která ale do té původní přináší cosi nového. A to se hodí pochválit. Špička ve svém žánru. [září 2006](13.9.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace