Pokoj v duši

Soul at Peace

(festivalový název)

Slovensko, 2009, 93 min

Prosty nicim nevtierajuci pribeh s nadhernou cistou liniu,neskutocne krasne prostredie nasej krajiny na ktore nikdy nedam dopustit,chlast,sila v autentickosti,slovensky rukopis,a moja maximalna spokojnost!!! Bathory,suck,jakubisko,uc sa!!!Bravo,nazdar(18.3.2009)

Po dlouhé době příjemný a pěkný čistokrevný sloveský příběh.(9.4.2010)

• triatlet

Pokud je umění natočit film o ničem, pak je Pokoj v duši jedním z nejumělečtějších snímků. Nádherná písnička Jany Kirschner mi evokovala výpravný příběh ze života, ale dostalo se mi útržkovitých scén, v nichž se místy odráží Križanova lyrika, ale celkově mozaika obyčejných strarostí nefunguje - namátkou zcela vyčpělý motiv psíčka/ štěněte.(17.12.2010)

Na slovenské pomery viac než dobré. Príbeh zo života. 70%(13.2.2011)

Fajn prostredie a "slovenskosť" bola najlepšia voľba. Eastern o tvrdom a pritom zlomenom chlapíkovi. Keby tam bola nejká jedna silnejšia scéna, išiel by som na 4 (Takmer sme mali vlastného SEKALA...). Takto je mediálna kampaň v nepomere ku kvalite filmu. Ale slušný pokus, len tak ďalej...(1.3.2011)