Zathura: Vesmírné dobrodružství

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2005, 97 min

Jon Favreau

Předloha:

Chris Van Allsburg (kniha)

David Koepp, John Kamps

John Debney
  • Sinecod

Dva hloupý a nesympatický paňáři běhají po domě bez jakéhokoliv smyslu, kdy se něco stane a místo toho, aby to řešili a posunulo je to ve filmu někam dál, pořád jen zmateně pobíhají, vaří si makaróny se sýrem nebo se hádají koho má tatík raději a to zrovna ve chvíli, kdy jim barák rotuje vesmírem a chtějí je zabít ještěří obludy. Děti jsou zlo a ve filmu obzvlášť plus absolutní nesmysl s jakousi časovou smyčkou nebo úplně blbou hrou. Srovnání s Jumanji chápu, vždyť je tam hra, hůůůů! Zatímco Jumanji je fajn film s postavami, které dělají smysluplné věci a posunují se stále dál, aby měl film spád a rozuzlení, tady se furt bincáme na jednom místě a pak bác (ne, autobus ne) konec. Ani ta Kristen se mi tam nelíbila. Kravina to je a ty já nerada.(7.4.2014)

• Jara.Cimrman.jr

Při Sázkách a dostihách se mi splašily koně, při hraní Monopolů jsem způsobil světovou finanční krizi a při šachách jsem se omylem na týden zamkl v bílé věži. Takže kdybych se při šmrdlání Zathury ocitl mezi meteorickým rojem, tak by mne to rozhodně z míry nevyvedlo. Ovšem očekával bych tam o něco větší zábavu než je tato unylá propagace rodinných hodnot, která sice moc nebolí, ale jeden kosmonaut, jeden robot a stádo ještěrek z toho žádný velký fantazijní zážitek nedělá.(15.4.2014)

Že to bolo s deckami ma mierne odrádzalo a o to viac som sa tešil, keď som sa pri tom bavil. Čakal som otrepané detské frázy (pár sa ich tu aj tak našlo našlo), nezmyselnú pointu a zaspávajúce tempo. Všetko menované malo však svoj úplný opak. Ale asi mi už chýbalo poriadne vypnúť a užiť si klasickú rodinnú nenáročnú jedenapolhodinovku. Ono to vlastne ani nič viac byť nemalo a tak som rád, že som si to mohol vychutnať. Takže po dlhšej dobe by som rád niečo podobné ešte zhliadol, jasné Favreau? 75%.(6.11.2007)

Vesmírne Jumanji. Má to pár dobrých nápadov a dokonca aj celkom dobré efekty. V niektorých chvíľach je to však na mňa už priveľmi detské.(22.7.2011)

• Jamal

Nic moc, Jumanji bylo lepší..... (( ::(17.2.2008)