poster

Zathura: Vesmírné dobrodružství

 • USA

  Zathura: A Space Adventure

 • USA

  Zathura

 • Slovensko

  Zathura: Vesmírne dobrodružstvo

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2005, 97 min

Režie:

Jon Favreau

Předloha:

Chris Van Allsburg (kniha)

Scénář:

David Koepp, John Kamps

Hudba:

John Debney
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • BadoXXII
  ***

  Vesmírne Jumanji. Má to pár dobrých nápadov a dokonca aj celkom dobré efekty. V niektorých chvíľach je to však na mňa už priveľmi detské.(22.7.2011)

 • D.Moore
  ***

  Jumanji křížené s The Explorers... Dvě a půl. Děti ať si přidají, kolik hvězdiček chtějí, protože na rozdíl od zmíněných přece jen o něco dospělejších, orignálnějších a vtipnějších snímků je Zathura pouze slabý odvárek určený právě jim. Ano, několik scén se mi opravdu líbilo, zaujal mě i malý představitel mladšího z bratrů, pohádkové vizuální stránce nemám co vytknout a astronautův odchod byl opravdu parádní, jenže pořád to bylo zbytečně ukřičené a příliš mravokárné.(27.10.2012)

 • BioGrower
  ***

  Solídne zábavné sci:fi béčko pre deti.(4.6.2007)

 • Tuxedo
  ***

  V době, kdy dětský film rovná se omletý příběh s morálním ponaučením, je Zathura příjemným osvěžením. Sice má také omletý příběh a morální ponaučení, ale to vše je zabaleno ve velice sympatickém hávu.(19.2.2006)

 • Sinecod
  *

  Dva hloupý a nesympatický paňáři běhají po domě bez jakéhokoliv smyslu, kdy se něco stane a místo toho, aby to řešili a posunulo je to ve filmu někam dál, pořád jen zmateně pobíhají, vaří si makaróny se sýrem nebo se hádají koho má tatík raději a to zrovna ve chvíli, kdy jim barák rotuje vesmírem a chtějí je zabít ještěří obludy. Děti jsou zlo a ve filmu obzvlášť plus absolutní nesmysl s jakousi časovou smyčkou nebo úplně blbou hrou. Srovnání s Jumanji chápu, vždyť je tam hra, hůůůů! Zatímco Jumanji je fajn film s postavami, které dělají smysluplné věci a posunují se stále dál, aby měl film spád a rozuzlení, tady se furt bincáme na jednom místě a pak bác (ne, autobus ne) konec. Ani ta Kristen se mi tam nelíbila. Kravina to je a ty já nerada.(7.4.2014)

 • - 65 milionů vložili producenti do adaptace novodobé povídkové klasiky, a během prvního víkendu (11. – 13. 11.) v amerických kinech vydělali 14,4 milionu dolarů. Celkový obrat se do konce roku vyšplhal na 28 milionů. (imro)

 • - Podle knih Chrise Van Allsburga už vznikl kromě Jumanji také Polární expres (r. Robert Zemeckis, 2004). (imro)

 • - Původně měla být Zathura přímým sequelem k Jumanji (r. Joe Johnston, 1995), ale produkce nakonec zvolila nové ústřední hrdiny. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace