Zathura: Vesmírné dobrodružství

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2005, 97 min

Jon Favreau

Předloha:

Chris Van Allsburg (kniha)

David Koepp, John Kamps

John Debney

Srovnání s Jumanji bych se stejně nevyhnul, takže jím rovnou začnu. Jumanji fungovalo jako ukázka možností digitálních trikových technologií obohacená o účast Robina Williamse. Zathura vsadila na vizuální retrostyl a podle všeho to k tomuhle typu předlohy sedí lépe. Minimální herecké obsazení (celkem pět lidí), vesmír s vlastními fyzikálními zákony... ve výsledku je to celkem slušný rodinný film, u kterého by se neměli nudit ani dospělí diváci.(18.3.2006)

U téhle nenáročné rodinné podívané (být mi tak o patnáct let méně, tak držím pěsti a ani nedutám) jsem si uvědomil, že mi ke spokojenosti stačí vidět Kristen Stewart rochnící se v posteli a tu a tam přeběhnuvší ve spodním prádle po pokojíku.. uff.. (jo jo, vím, kolik jí tady bylo let). A jasně, i snaha jít do retro stylizace mi byla blízká..(6.11.2010)

Tak trochu jiné Jumanji, o hře, která své hráče přenese do vesmíru. Pro děti hodně zajímavá podívaná, pro mě už méně, ale tím nechci říci, že jde o špatný film. Pár scének mě dobře pobavilo, těžko říci, zda v tom byl úmysl autora, ale celkově to jde tak za 55%.(25.11.2012)

Je to vlastně takové Jumanji ve vesmíru s pokročilejší digitální technikou. Pár dobrých nápadů to mělo, rozhodně se na to dá dobře koukat a né jenom jednou.(13.7.2013)

Pohodovej film, na kterej muze cumet cela rodina, ale jsou tu dva problemy. Za prve, existuje Jumanji. Nechci tvrdit, ze to je nejakej ultra super film, ale rozhodne pobavi vic. Navic tady je to furt dokola jen o Zorgonech, takze to zacne bejt po chvily krapet stereotypni a nudny. A za druhy, detsti herci. S tim neustalym rvanim mi lezli na nervy a ani herecky to nebylo nic poradnyho. Ale jinak jsem se u filmu vcelku bavil, film je ze zacatku sviznej, obcas je nejakej dobrej for a triky jsou na slusny urovni. Ale i tak to na vic jak 3* neni.(22.4.2007)

• - Při natáčení filmu ztratil Jonah Bobo, představitel Dannyho, tři zuby, a tak mu musely být vytvořeny umělé. (Listeroman)

• - 65 milionů vložili producenti do adaptace novodobé povídkové klasiky, a během prvního víkendu (11. – 13. 11.) v amerických kinech vydělali 14,4 milionu dolarů. Celkový obrat se do konce roku vyšplhal na 28 milionů. (imro)

• - Na začiatku i na konci filmu si v pracovni otca (Tim Robbins) môžeme všimnúť plagát k snímke Bullittov prípad (1968), na ktorom je zobrazený Steve McQueen. (fefee)