Nevěrná

Untreu

Neverná

Drama / Thriller

USA / Německo, 2002, 124 min

Jak už bylo řečeno, o nevěře byla natočena spousta lepších filmů. V žádném z nich (z těch co jsem dosud viděla) ale nebyly lépe popsány pocity nevěrné ženy. První hodinu jsem to s ní opravdu šíleně prožívala. A i kdybych neměla pochválit nic jiného, herecký výkon Diane Lane pochválit musím. Je obrovská škoda, že druhá polovina ztratila smysl a dopadla tak, jak dopadla. Je to téměř jako dva rozdílné filmy. 3*(24.8.2012)

Scénář: Alvin Sargent, William Broyles Jr. .. Slušně zpracovaný film o nevěře s očekávatelným zlomem. Sice nejsou tyto následky nevěry nijak ojedinělé, stejně jako samotné sexuální vzplanutí déle vdané ženy, ale klišé druhé poloviny, včetně „náhodného“ telefonátu na místo činu během klíčové scény je místy až moc banální - přesto je finále docela překvapivé, protože cest, jak mohl film skončit je více a mění se každou chvíli. Zato první polovina je co do propracování intimních pochodů velice věrná. Přitažlivá Diane Lane je v roli velice přirozená, oproti ní uplakaný Richard Gere ze svého standardu nikam dál neutíká.(27.9.2008)

Tak na tenhle film můžu koukat pořád dokola a baví mě pořád stejně. Je to zvláštní kombinace, která se přelívá od žánru k žánru. Každá žena by si tenhle film měla pustit před tím, než se vdá.. No a muži ať si raději pustí "Osudová přitažlivost" s Michaelem Douglasem v hlavní roli - to je kvalitní anti-milenkový film! :D(12.2.2013)

• halogenka

První půle je především díky Diane Lane dobrý psychologický kus, pomineme-li všechna ta klišé a trochu kýčovité záběry, ale druhá půlka už je fakt parodie...(22.10.2005)

Film mi přišel i po druhém zhlédnutí sice průměrný, ale celkem zajímavý. Teď musím říct, že je to hodně slabá kopie. Francouzsky dokonalá a téměř neznámá "Nevěrná žena" z roku 1969 přišla americkým filmařům asi hodně vhod! Richard Gere alias Michel Bouquet, Diane Lane alias Stéphane Audran a Oliver Martinez alias Maurice Ronet plus jejich malý syn a působivá hudba.(15.7.2012)

• - Zda to byl záměr, ví zřejmě jen režisér obou filmů Adrian Lyne, ale jak ve filmu Nevěrná, tak ve filmu Osudová přitažlivost (1987), nabízí Paul Martel (Olivier Martinez) v Nevěrné a Alex Forrest (Glenn Close) v Osudové přitažlivosti, kteří oba stojí za hrozbou rozpadu manželství, nápoje ve stejném pořadí. Nejdříve skotskou a pak vodku. A oba představitelé nabízejí tyto nápoje  v situaci, kdy se návštěva neobejde bez nepříjemných následků. (selfesteem)

• - Herečka Sarah Michelle Gellar bola oslovená, aby stvárnila postavu Connie. Odmietla všal kvôli seriálu Buffy, premožiteľka upírov (1997). (fandafilmov)