Nevěrná

Neverná

Drama / Thriller

USA / Německo, 2002, 124 min

• mandes

rozpočet : $50 million tržby celosvetovo : $119,137,784(20.12.2006)

po všetkých stránkach priemerný film.Teda až na dve - tou prvou je Kaczmarekova hudba a tou druhou výborné herectvo Diane Lane(17.10.2004)

Prvá polovica je výborná. Lyne je brilantný psychológ a fantasticky zachycuje pochody vydatej ženy, zmietanej nespútanou sexuálnu vášňou a výčitkami svedomia kvôli podvádzaniu a "ubližovaniu tým, ktorých má rada". Z tohto hľadiska je úplne fantastická scéna vo vlaku s milostnými flashbackmi. A v scéne vo vani Lyne výborne zachycuje odcudzenie, ktoré hrdinka pociťuje k svojmu manželovi. Celú túto vynikajúcu prvú časť filmu, nakrútenú v typicky Lyneovskom, hypnotickom štýle, som hltal so zatajeným dychom. Ale v tej druhej scenár začal prechádzať do thrillerových klišé, ktoré boli za prvé strašne otrepané a predvídateľné a za druhé tak kŕčovito nedomyslené a lacné, až sa stávali nechcenou paródiou seba samých. Veľká škoda!(10.7.2002)

Zapamatovat! Nikdy se nevdát za Richarda Gera!(14.9.2009)

Přiznávám, že takových námětů jako je tento už tu bylo několik. Ale tenhle film je hodně dobrý. Vtáhlo mě to rychle do děje a uteklo hrozně rychle. Herecké výkony a hudba na jedničku. Dávám 70%. Pořád mi tam ještě něco chybělo.(27.1.2008)

• - Zda to byl záměr, ví zřejmě jen režisér obou filmů Adrian Lyne, ale jak ve filmu Nevěrná, tak ve filmu Osudová přitažlivost (1987), nabízí Paul Martel (Olivier Martinez) v Nevěrné a Alex Forrest (Glenn Close) v Osudové přitažlivosti, kteří oba stojí za hrozbou rozpadu manželství, nápoje ve stejném pořadí. Nejdříve skotskou a pak vodku. A oba představitelé nabízejí tyto nápoje  v situaci, kdy se návštěva neobejde bez nepříjemných následků. (selfesteem)

• - Herečka Sarah Michelle Gellar bola oslovená, aby stvárnila postavu Connie. Odmietla všal kvôli seriálu Buffy, premožiteľka upírov (1997). (fandafilmov)