Nevěrná

Untreu

Neverná

Drama / Thriller

USA / Německo, 2002, 124 min

Přiznávám, že takových námětů jako je tento už tu bylo několik. Ale tenhle film je hodně dobrý. Vtáhlo mě to rychle do děje a uteklo hrozně rychle. Herecké výkony a hudba na jedničku. Dávám 70%. Pořád mi tam ještě něco chybělo.(27.1.2008)

Lyneovi vždycky náramně šlo vykreslení intimity a citové vazby ať už rodiny, či milenecké dvojice. Zde opět potvrdil v čem je jeho síla a v čem je opět jeho slabost - a to jest režie jako taková. Snímek je velmi nevýrazný a Herci ne vždy úplně přesvědčiví. Fantastická je klavírní hudba, která dodává mnoha scénám patřičnou sílu a osobitost. Erotika se sem zas až tak nehodí, ale to by nebyl Lyne aby to nějak patřičně neopepřil. Stejně tak motiv Connie (Diane Lane) je tak nějak mimo, protože v reálu by se tohle mohlo stát asi jen těžko přetěžko vzhledem k zázemí a finanční situaci, ve které se nacházela. Nicméně ve filmu je možné všechno. V tomhle případě je však výsledek jen okolo průměru.(29.5.2007)

Naprosto vynikjaící snímek..kamera, režie, herci...Souhlas že ta scéna s flashbacky je super, ale i závěr je vynikající-dokonce jsem v něm našel i myšlenku...(19.7.2002)

Jak už bylo řečeno, o nevěře byla natočena spousta lepších filmů. V žádném z nich (z těch co jsem dosud viděla) ale nebyly lépe popsány pocity nevěrné ženy. První hodinu jsem to s ní opravdu šíleně prožívala. A i kdybych neměla pochválit nic jiného, herecký výkon Diane Lane pochválit musím. Je obrovská škoda, že druhá polovina ztratila smysl a dopadla tak, jak dopadla. Je to téměř jako dva rozdílné filmy. 3*(24.8.2012)

Jeden z mála filmů s erotickými prvky, který mě skutečně zaujal, zvláště v první polovině.(3.5.2006)