poster

Nevěrná

 • USA

  Unfaithful

 • Německo

  Untreu

 • Slovensko

  Neverná

Drama / Thriller

USA / Německo, 2002, 124 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ivoshek
  **

  Romanticko-dramaticko-psychologicko-kriminálně-skoroerotický film s docela příjemným klavírním soundtrackem, moc pěknou Dianou Laneovou a kopulačními scénami na neobvyklých lokacích (v kině na dnech francouzského filmu, na chodbě činžáku, na toaletách v kavárně). Co se týče Richarda Gerea a toho druhého fešáka, kdyby tam místo nich hráli takoví ti dřevění panáci, co se používají při fotbalových tréninzích jako zeď, asi bych to ani nezaregistroval.(27.9.2008)

 • tron
  ***

  Filmy Adriana Lynea nemusím. Mnohé z nich (ŠKANDALÓZNE ODHALENIE, 9 ½ TÝŽDŇA, LOLITA) majú silné herecké obsadenie (Douglas, Closeová, Basingerová, Rourke, Irons), krásu obrazu (diametrálne odlišnú od „agresívneho“ Baya či bratov Scottovcov) a sexualitu. Zároveň sa ale nedokážu zbaviť „akademickej nudy“. Nevraviac o tom, že v príbehoch, plných sexu, je málo sexu. Ani NEVERNÁ, hoci sa možno jedná o jeden z Lyneových najvydarenejších filmov, sa nedokázala ubrániť týmto mínusom, čo je škoda. Hoci jej nemožno uprieť krásu obrazu ani hudby, podmanivú atmosféru či výborné herecké výkony (okrem skvelej Diane Laneovej prekvapivo i krásavci Gere a Martinez). Nevraviac o nečakanom zvrate, keď sa v polovičke drasticky zmenia žánre. Paradoxne, možno práve absencia otvorenej erotiky je vzrušujúcejšia, než porno... možno ale aj nie. Pocit, ktorý sa po dobrom rozjazde dostaví, však nemá ďaleko k stagnácii. Napriek tomu stojí NEVERNÁ za aspoň jedno pozretie. Je decentná, noblesná, aristokratická, elegantná - a priemerná.(30.10.2004)

 • flanker.27
  ****

  Jeden z mála filmů s erotickými prvky, který mě skutečně zaujal, zvláště v první polovině.(3.5.2006)

 • Viktooorka
  ***

  Zapamatovat! Nikdy se nevdát za Richarda Gera!(14.9.2009)

 • k212
  ***

  Ač nejsem Lyneova fanynka (může vůbec nějaké mít?!), ani nefandím erotickým thrillerům (stopáž tohohle dílka opravdu vzrušující není), tak mě tento film zaujal. Už jen z toho důvodu, že se v něm víc děje než tlachá ve stylu "Miluju tě!", "Miluješ mě?". Nic vlastně není komentováno, jak se často stává u daleko horších snímků, mimo jiné hlavní hrdinka působí dost přesvědčivě (o to horší je to u Gera, ten je až příliš kladně uťápnutý). Co už tak moc přesvědčivé není, je vyhrocení celého jakoby trojúhelníku. Škoda, mám za to, že se film slibně rozjížděl a skončil v předvídaných klišé.(17.1.2004)

 • - Zda to byl záměr, ví zřejmě jen režisér obou filmů Adrian Lyne, ale jak ve filmu Nevěrná, tak ve filmu Osudová přitažlivost (1987), nabízí Paul Martel (Olivier Martinez) v Nevěrné a Alex Forrest (Glenn Close) v Osudové přitažlivosti, kteří oba stojí za hrozbou rozpadu manželství, nápoje ve stejném pořadí. Nejdříve skotskou a pak vodku. A oba představitelé nabízejí tyto nápoje  v situaci, kdy se návštěva neobejde bez nepříjemných následků. (selfesteem)

 • - Herečka Sarah Michelle Gellar bola oslovená, aby stvárnila postavu Connie. Odmietla všal kvôli seriálu Buffy, premožiteľka upírov (1997). (fandafilmov)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace