Nevěrná

Untreu

Neverná

Drama / Thriller

USA / Německo, 2002, 124 min

Napoprvé se mi to líbilo, podruhé už jsem to ani nedokoukala. Ale jako psychologická studie všech těch zmatků a špatného svědomí, co cítí nevěrná žena, která je vlastně jen znuděná svým vlastním životem, to je dobré.(14.2.2006)

Diane Lane je opravdu kočka a moc jí to tam slušelo, takže erotické sceny byly snad tim jedinym, proc jsem se na to dival. Ale její tzv. oscarovy vykon jsem nevidel... Pro zacatek to vypadalo dobre, ale jak se do toho oprel Gere, slo to pryc. Je to jiste vynikajici herec, ale tahle rola mu proste nesedla, neumi hrat usedle tatiky, starajici se o klid rodiny. Adrianovu tvorbu nepovazuji za nejlepsi, ale erotika mu opravdu jde.(27.1.2008)

Naprosto vynikjaící snímek..kamera, režie, herci...Souhlas že ta scéna s flashbacky je super, ale i závěr je vynikající-dokonce jsem v něm našel i myšlenku...(19.7.2002)

• Skip

Nebýt toho hrozně protahovaného závěru, mohlo to být mnohem lepší. Ale aby nedošlo k mýlce! Je to tak i tak jen průměrné drama, které prakticky ničím nezaujme. Aspoň to ale nenudilo.(8.12.2008)

Ja si nemôžem pomôcť, ale po vlažných ohlasoch som čakal nejakú klasickú, zabudnuteľnú tuctovku. Naopak Neverná ma chytila od začiatku až do konca a priznávam, že som v priebehu deja niekedy vôbec nevedel, kam bude príbeh smerovať. Na rozdiel trebárs od Fattal atraction. Neverná má dusnú a konzistentnú atmosféru a Gere s Lane tu sú dostatočne vierohodní. Chabrolov originál som videl až neskôr a je to úplne iný film, takže spätne má Neverná u mňa aj za tento fakt body navyše.(10.8.2012)