Spláchnutej

Flushed Away

Spláchnutý

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA, 2006, 86 min

80% - Krysák Roddy, žijící si svůj poklidný život ve "zlaté kleci", jednoho dne nedobrovolně zavítá do krysího světa pod Londýnem. Tento svět zprvu nemusí, chce se vrátit domů, ale později ho pomůže zachránit a zamiluje si ho (kdybych moc spoileroval, zaražte mě). Příběh je to sice stokrát provařený, ale s animovanýma krysama, žábama a slimákama byla legrace a krásně jsem si odpočinul...(13.10.2008)

Soundtrack Harry Gregson-Williams: 1. Be Seeing You My Friend - Flushed Away ,2. Dancing With Myself - Billy Idol ,3. Are You Gonna Be My Girl? - Jet ,4. She's a Lady - Tom Jones ,5. Ice Cold Rita - Hugh Jackman/The Slugs ,6. Bohemian Like You - The Dandy Warhols ,7. Marcel/That's Not Rice You're Eating - Harry Gregson-Williams/The Slugs ,8. What's New Pussycat? - Tom Jones ,9. Yakety Sax - Boots Randolph ,10. Mr. Lonely - The Slugs ,11. Don't Worry Be Happy - Bobby McFerrin ,12. Proud Mary - Tina Turner ,13. Wonderful Night - Fatboy Slim ,14. Life in the Sewer - Harry Gregson-Williams ,15. Beware... Beware - The Slugs ,(14.5.2011)

Ale áno, čím ďalej, tým viac na mňa začína zaberať animácia podľa štúdia Aardman. Niektoré rozkošné postavičky svojim šarmom niekedy predčia dokonca aj pár miliónových figúriek Pixaru a spol., čo už začína byť podozrivé. Ale je to tak, veď už som z tých prečačkaných fajnoviek začal byť aj otrávený. Keď sa vydarí aj dabing, tak už naozaj nie je o čom, tantokrát ten slovenský, Le Frog bol bezchybný. Príbeh je ale prostučký, ale stačí to, hlavne keď sa dá zasmiať. 80%.(23.3.2008)

dámy a pánové, tohle byla prostě prdel jako japonská vlajka... žádný infantilní humor, žádný prvoplánový doják, jednoduše nápady, nápady, nápady a lepidlem mezi nimi skvělá hudba a vtip. už se těším, až si spláchnu podruhý! 90%(29.8.2010)

Bavil som sa excelentne. Iste, v podstate to nemá žiadny príbeh, len akúsi spleť základných motívov, okolo ktorých sa točí celé to šialenstvo (preto jedna hviezda dole), ale tá smršť gagov, hlášok, filmových a dokonca aj literárnych narážok je neskutočná. Slimáci sú super, ale šváb, ktorý si za chladničkou číta Kafkovu Premenu, je GENIÁLNY!(25.1.2008)