Spláchnutej

Flushed Away

Spláchnutý

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA, 2006, 86 min

Těžko říct, který ze dvou Dreamworsovských animáků, které šli v roce 2006 do kina je lepší. Oba dva nabízejí hodinu a půl neuvěřitelně nabité srandy, kkterá nespoléhá na několik hlášek ale je zábavná celá, od začátku do konce. Spousta nápadů, destrukčního humoru, i několik narážek (dvakrát se ve filmu mihne Gromit a jednou Wallacův světřík ;) to vše v rozkošném animovaném balení... a ty slimáci.. ti sou geniální!!!(7.1.2007)

80% - Krysák Roddy, žijící si svůj poklidný život ve "zlaté kleci", jednoho dne nedobrovolně zavítá do krysího světa pod Londýnem. Tento svět zprvu nemusí, chce se vrátit domů, ale později ho pomůže zachránit a zamiluje si ho (kdybych moc spoileroval, zaražte mě). Příběh je to sice stokrát provařený, ale s animovanýma krysama, žábama a slimákama byla legrace a krásně jsem si odpočinul...(13.10.2008)

Kamarád prohlásil, že až na podprahový feminismus to bylo docela dobrý. Já, že nebýt vlezlého feminismu, dal bych i 4 fíky. Docela dobré, ale od Aardmanů jsem čekal víc. P.S. Chápete ten obří rozpočet?(21.12.2006)

Spláchnutej je po nějaké době animák, o kterém můžu říct, že si ho pustím znovu a rád. Spousta nápadů, fórů, zábavné postavy a doopravdy ďábelsky vymyšlený plán ropušího bosse... K tomu přičtěte zpívající slimáky, ropuší ninji + mima, odkazy na klasické aardmanovky s Wallacem (jeho sako mezi obleky na začátku) a Gromittem (chudák tu má vidět jen hlavu) i Slepičí útěk, mrknutí směrem k Pixaru a další všemožnosti (šváb, který si čte Kafkovu Proměnu - no to mě podrž)... Díky tomu všemu mi ani nevadilo, že příběh je docela obyčejná báchorka "Jak se opuštěný myšák stal neopuštěným". Čtyři hvězdy a kus zaokrouhluji nahoru i za "Toma Jonese".(4.9.2010)

rozpočet : $149 million otvárací víkend : $18,814,323 tržby celosvetovo : $177,148,501(12.12.2006)