Spláchnutej

Flushed Away

Spláchnutý

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA, 2006, 86 min

Dobrá komedie, při které se nebudete nudit ani při vícero shlédnutí (alespoň myslím - doufám). Má to švih, celkem dost vtipných gagů a veselé krátké písničky, které se dost možná líbili víc mě než dětem.(4.1.2008)

Zo začiatku som mal menší problém s nie práve najkrajšou animáciou, ale ani to nezabránilo mojej celkovej spokojnosti. Veď napokon animácia nie je taká dôležitá. Keď to má dobre napísané postavy, nejaký ten príbeh a hlavne veľké množstvo vtipných momentov, tak sa nemáme o čom baviť (veď aj taká Futurama a ostatné jej podobné seriály majú animáciu jednoduchú, ale vtipnosť je obrovská). Vôbec som sa počas filmu nenudil, skôr som sa divil ako ma to celé tak veľmi baví. Podarené kanálové dobrodružstvo a mňa najviac bavili žabiaci z Francúzska.(22.7.2011)

Spláchnutej je po nějaké době animák, o kterém můžu říct, že si ho pustím znovu a rád. Spousta nápadů, fórů, zábavné postavy a doopravdy ďábelsky vymyšlený plán ropušího bosse... K tomu přičtěte zpívající slimáky, ropuší ninji + mima, odkazy na klasické aardmanovky s Wallacem (jeho sako mezi obleky na začátku) a Gromittem (chudák tu má vidět jen hlavu) i Slepičí útěk, mrknutí směrem k Pixaru a další všemožnosti (šváb, který si čte Kafkovu Proměnu - no to mě podrž)... Díky tomu všemu mi ani nevadilo, že příběh je docela obyčejná báchorka "Jak se opuštěný myšák stal neopuštěným". Čtyři hvězdy a kus zaokrouhluji nahoru i za "Toma Jonese".(4.9.2010)

asi mám pro porůzné tvorstvo obývající kanály slabost už od dob Futuramy, ale to rozhodně není jediná dobrá věc na tomhle snímku s až podezřele sexy myší, neboť je tu vlastně cokoli, co by si člověk uměl představit u klasického animáku namixována s až podezřele zábavnou přesností, která si drží svůj standart i po několikeré shlédnutí(11.2.2013)

Soundtrack Harry Gregson-Williams: 1. Be Seeing You My Friend - Flushed Away ,2. Dancing With Myself - Billy Idol ,3. Are You Gonna Be My Girl? - Jet ,4. She's a Lady - Tom Jones ,5. Ice Cold Rita - Hugh Jackman/The Slugs ,6. Bohemian Like You - The Dandy Warhols ,7. Marcel/That's Not Rice You're Eating - Harry Gregson-Williams/The Slugs ,8. What's New Pussycat? - Tom Jones ,9. Yakety Sax - Boots Randolph ,10. Mr. Lonely - The Slugs ,11. Don't Worry Be Happy - Bobby McFerrin ,12. Proud Mary - Tina Turner ,13. Wonderful Night - Fatboy Slim ,14. Life in the Sewer - Harry Gregson-Williams ,15. Beware... Beware - The Slugs ,(14.5.2011)

• - Při večeři Roddyho a Rity je možné na pozadí vidět dva slimáky, kteří společně jedí špagety. Jde o parodovaný odkaz na Disneyho film Lady a Tramp (1955). Oranžová ryba, která se Roddyho zeptá, jestli neviděl jejího tátu, zase odkazuje na dřívější film Hledá se Nemo (2003). (Lorge)

• - Podle jednoho ze zakladatelů Aardmanu, Petra Lorda, původní koncept filmu obsahoval také piráty. Jelikož smlouvu na film podepsali v roce 2000, vedení studia DreamWorks prohlásilo, že na trhu není místo pro film s mořskými vlky. To však bylo ještě několik let před mega úspěchem série Piráti z Karibiku a s rozpracovaným projektem se uz téměř nedalo hýbat. (imro)

• - V domě Rity si lebedí za sporákem brouk a čte si Kafkovu Proměnu - v této povídce se hrdina jednoho rána probudí jako brouk. (xjane)