poster

Spláchnutej

 • Velká Británie

  Flushed Away

 • Slovensko

  Spláchnutý

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA, 2006, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ainy
  ****

  Skutečně svěží animovaná záležitost, díky které mi uběhlo necelých devadesát minut cesty na vodu z plánovaných čtyř hodin. Už jsem ho kdysi viděla, ale bylo příjemné si ho díky škemrání dětí v zájezdovém busu připomenout. Film svižně odsýpal, člověk se nenudil a od všech mláďat byl taky na chvíli klid. Pobavilo množství hlášek včetně zpívajících slimáků, kteří zkroušenému myšákovi zazpívali Dont worry, be happy ve čtyřhlase.(3.8.2015)

 • flanker.27
  ***

  Kamarád prohlásil, že až na podprahový feminismus to bylo docela dobrý. Já, že nebýt vlezlého feminismu, dal bych i 4 fíky. Docela dobré, ale od Aardmanů jsem čekal víc. P.S. Chápete ten obří rozpočet?(21.12.2006)

 • DaViD´82
  ****

  Když člověk odpustí novému výtvoru od kultovních Aardmanů jistou infantilnost, tak jde o docela příjemné překvapení. Spláchnutej má tempo, vtip i solidní zpracování. Určitě se nestane stejně zásadním dílem jako jiné animáky a není ani tak vypiplaný a proklatě vtipný jako jeho plastelínoví bratříčci, ale má nezpochynitelné kouzlo. Pohodovka s pár vydařenými gagy, provařeným scénářem a spoustou skvělých zpívajících červíků. Ač spíše pro menší publikum, tak jde o záležitost, kterou není třeba protrpět, ale jde si ji krásně užít - již jen díky docela podařeným odkazům na jiné snímky i knihy.(5.12.2006)

 • bestlama
  ***

  Typický animák u kterého jsem se občas pousmál, ale jinak nic ...(18.5.2009)

 • Matty
  ****

  Nejvtipnější film z londýnského podsvětí! Přesněji z Londýna pod Londýnem, kde autonomně existuje početné krysí společenství a kde domácí krysa Roddy prožije největší dobrodružství svého života. Jeho zprvu nedobrovolnou společnicí bude sexy krysa Rita se sexy hlasem Kate Winslet (což je nejen sexistické, ale i zoofilní, ale nemůžu si pomoct). Stranu zla zastupuje Žabák s natvrdlými komplici a francouzsky slizským bratrem (nic proti Jeanu Renovi). Jako společný potomek Aardmanů a Dreamworks nedopadl Spláchnutej nejslavněji, z řady animáků, rojících se v poslední době jako slimáci po dešti, přesto vyčnívá. Má hlavně úžasný spád. Sotva jsem se rozkoukal, zjistil, co je hlavní hrdina zač, uběhlo dobrých třicet minut. Rychlost střídání akce, dialogů a humoru během následujících padesáti minut připomínalo to jízdu rourou. Nikoliv odpadní. Animace není z nejúžasnějších, postavy vypadají jednoduše, ale potěší množství detailů, často nepostřehnutelných a pouze svědčících o zápalu, s jakým byl film tvořen. Hned během prvních pár minut si ti bystřejší mohou všimnou plyšového Gromita, DVD s peckami jako Deat is Venice 2: Zombi a ta rybka hledající svého otce vám jistě taky něco připomene :-). Těchto vtípků pro odrostlejší není mnoho, rozhodně méně než v průměrném (existuje vůbec takový?) filmu od Pixaru. Převažují legrační pády, škleby, nárazy… prostě budete rádi, když občas zazní i nějaká ta vydařená hláška (moje nejoblíbenější: „Scrabble!“), když nějaký šváb pronese do kamery s kamennou tváří smrtelně vážně míněnou větu, když slimáci začnou zpívat „Don’t Worry Be Happy“ apod. Jsou to střípky, nu, bída nás naučila vážit si jich. Spláchnutej nezapře svůj britský původ – kromě hlasů převážně britských herců, stylovým prostředím, dokonce i oblečením (britské džíny Kate, vlastně Rity, byly neodolatelné) a třeba i implementováním odvěké francouzsko-britské rivality (dialog francouzských žabáků: -vyrazíme hned... -a co bude s večeří? -...vyrazíme za pět hodin). Nakonec toho není až tak málo, no, čtvrtá hvězdička je stejně jenom za Kate (sakra, tohle už začíná zavánět obsesí). 75% Zajímavé komentáře: castor, MeGaBiTe(26.4.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace