Železný orel

Iron Eagle

Akční / Thriller / Válečný

USA / Izrael / Kanada, 1986, 117 min

• Gemini

Blbý A Blbější sice přišli nějakých osm let po téhle podívané, ale přesně takové pocity budete mít z trilogie o železných ptácích. Ne snad v rámci vztahů mezi jednotlivými díly, ale z každého jednotlivého kusance tohohle steaku, který by potřeboval pořádně rozbušit, ochutit a tepelně upravit, aby z něj bylo něco víc než jakási ubohá verze Top Gunu pro teenagery, nepokrytě zvoucí chlapce ledva dokončivší střední školu (čili v porovnání kvalit amerického a českého vzdělání zhruba na úrovni druháku) do řad armády, letectva či podobné šlechetné instituce bránící demkoracii, rodinné hodnoty a víru v toho jediného pravého boha ve všech koutech světa.(31.10.2006)

• Djkoma

Jednička za 2*, dvojka za 1* a trojak je odpad. Tahle trilogie je naprosto zbytečná a radši se budu dívat na nějaký reklamy na Nově.(11.8.2005)

Ale jo, jako puberťák se tento film miloval, s odstupem času se nad nim sice musím je pousmát, ale je to pořád slušná zábava.(9.9.2002)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $24,159,872Tržby Celosvetovo $26,955,202/35%/(19.8.2009)

Tenhle film se neda brat moc vazne, ale jakmile clovek pristoupi na to, ze to je spis takova pohadka, bude se dobre bavit. A jelikoz jsem vedel, do ceho jdu, protoze jsem film uz kdysi videl, tak jsem se dobre bavil. Herci jsou totiz v pohode, potesi hlavne Suchet, kterej Poirota nepripomina ani v nejmensim. Dalsi klad je docela sviznej dej, slusna zaverecna bojova pulhodinka a chytlava svizna hudba. Proste nenarocna zabava, za slusny 4*.(15.3.2008)

"NE, TOHLE JE NĚCO JINÝHO NEŽ BYL ÍRÁN. TEĎ MÁME V OVÁLNÉ PRACOVNĚ CHLAPA, CO SE NEPODĚLÁ Z NĚJAKEJCH MRZÁCKEJCH ZEMIČEK..." Ať žije ultra zelený rok amerického filmu, rok 1986, kdy vznikly parádní armádní agitky a reaganovské akčňáky BOJOVÉ NASAZENÍ (s Clintem Eastwoodem a hláškou:"UTRHNU TI HLAVU A NASERU DO KRKU."), TOP GUN či jeho starší, levnější bratříček ŽELEZNÝ OREL (a kdy jedni vesmírní mariňáci vykydlili jednu planetu od vetřelců). Zatímco TOP GUN mě ani po opakovaném shlédnutí nijak neoslovil, ŽELEZNÉHO ORLA (uvedeného půl roku před ním, aby si nekonkurovali) jsem si hned na poprvé zamiloval. Zlatá mládež, která si vesele půjčuje F-16 z letecké základny a za doprovodu brutálního popíku 80. let a za hlášek jako "TADY ŽELEZNÝ OREL. JSEM VELITEL AMERICKÉ PŘEPADOVÉ JEDNOTKY." nebo "PRÁVĚ JSTE PŘIŠLI O RAFINÉRII. LETOS BUDOU NAFTU DOVÁŽET." zdemoluje půlku Blízkého východu, to jsem tedy v pubertě mohl a pobaví mě to i dnes. I když se to pro mě postupem času proměnilo z akčního filmu ve výbornou nechtěnou komedii, v níž obzvlášť excelují zuřivě přehrávající Louis Gossett Jr. (který ustál všechny díly série) a David Suchet jako ten zlý turban. Nekažte si ale dobrý dojem nevýraznými pokračováními, i když ten bizarní souboj starožitných letadel s moderními stíhačkami ve trojce se hned tak nevidí. Mrkněte na tuhle geniální recenzi http://www.ruthlessreviews.com/reviews.cfm/id/809/page/iron_eagle.html, která vám mj. vtipně prozradí, proč je tohle jeden z nejteploušštějších filmů všech dob.(1.7.2006)

• flanker.27

Byl to hit, je to shit. Ani jako klukovi se mi to nelíbilo, nikdy jsem neměl rád F-16.(31.10.2006)

Kult mého dětství (o tom jak středoškolák v F-16ce vymlátí půl armády nejmenované arabské země) je sice naivňoučký a hloupý, je však zrovna tak vtipný, zábavný a má své kouzlo(30.8.2007)

• Legas

Naivní akční hloupost, kterou jsem jako malý klučina měl celkem rád. Top Gun je o hvězdičku lepší.(23.5.2003)

Kdyby Scott nenatočil Top Gun, tenhle snímek by možná ani nevznikl. Nesmím mu upřít celkem dobrou kameru a povedenou hudbu.(6.4.2013)

TOP GUN pro mladší publikum. Smrdí to 80tkama i po letech a víc než milé retro to nevykouzlí.(10.11.2012)

• MartinezZ

Druhý a třetí díl byly prostě jen Béčka, sice poměrně špatné a s úděsným dabingem (i když na dobu, kdy to u nás šlo, to byl asi zázrak), ale oproti tomuto prvnímu filmu to byla mistrovská díla. Považovat tohle za béčko by byla urážka špatných filmů. Parta fakanů, zosnovujících s jedním pošahaným černochem bitevní vřavu ve stíhačkách, je už příliš. ~~~ V titulcích mi tak akorát chybí informace: Film byl testován na zvířatech. Všech deset retardovaných šimpanzů spáchalo sebevraždu.(21.5.2011)

V Amerike celkom slušný úspech, u nás video hit. Popri TOP GUN, ďalší príspevok do žánru akčných leteckých trhákov, so slušnými akčnými scénami.(1.3.2011)

• Werichowka

Americký pubescent, který zastoupí 10 profi pilotů ...tohle nezachrání ani Suchet...:-/(22.4.2010)

No tak tohle je film mého mládí...statečný mladý kluk zachrání americkou stíhačkou svého otce z vězení na střednim východě...skvělá akce a i zábava...Podle mě tak 3,5*(28.9.2005)

• kurcatovium

Tak tohle je pravá amerika hodná sledování osmiletými kluky na nekvalitně nahrané videokazetě... Ve své době mňamózní, dnes se musím smát. Hodně smát.(5.11.2006)

Pro mě osobně to byla klasika, kterou nešlo nesledovat. U dědečka na videu každý měsíc jak šílený. Nezapomenutelné, jak mě to táhlo k vojenské technice, nablýskaným stíhačkám křižující blankytnou oblohu, raketám vzduch-vzduch připravených na odpal stisknutím FIRE, vystřelovacím sedačkám...(4.6.2011)

"Znám každej jejich pohyb a kdy ho dělaj. Kdy mají cvičení, každý pohyb na jejich letištích. A kdyby si to chtěl vědět, řeknu ti i kdo kdy jde do vany." -Doug Masters-(17.11.2012)

• MadChick

Když mi bylo 10, tak jsem tuto sérii miloval, ale 10 už mi nějaký ten pátek není a vše, co krom pěkných vzpomínek zbylo, je hodně špatný film, v tomto případě však nejlepší z celé trilogie...Zde nemůžu dát více ani z nostalgie, 40%(23.1.2009)

• thunnus

Průměrný, spíš podprůměrný akční film o rebelovi, který to všem na konci natře. Plno klišé, několik vyložených chyb, potěší snad jen záporák David Suchet.(11.1.2007)

<< předchozí 1 2 3