poster

Železný orel

 • USA

  Iron Eagle

Akční / Thriller / Válečný

USA / Izrael / Kanada, 1986, 117 min

 • Djkoma
  **

  Jednička za 2*, dvojka za 1* a trojak je odpad. Tahle trilogie je naprosto zbytečná a radši se budu dívat na nějaký reklamy na Nově.(11.8.2005)

 • Linkyc
  ***

  Pro mě osobně to byla klasika, kterou nešlo nesledovat. U dědečka na videu každý měsíc jak šílený. Nezapomenutelné, jak mě to táhlo k vojenské technice, nablýskaným stíhačkám křižující blankytnou oblohu, raketám vzduch-vzduch připravených na odpal stisknutím FIRE, vystřelovacím sedačkám...(4.6.2011)

 • Niktorius
  ***

  Kult mého dětství (o tom jak středoškolák v F-16ce vymlátí půl armády nejmenované arabské země) je sice naivňoučký a hloupý, je však zrovna tak vtipný, zábavný a má své kouzlo(30.8.2007)

 • - Nepřátelské MiGy si rovněž zahrály izraelské letouny - IAI Kfir. Americké letectvo několik těchto letounů používalo při výcviku na elitní škole Top Gun, kde hráli roli agresorů. (Foxhound#1)

 • - Letouny F-16 mají na směrovce kód "BA". V roce 1986 používali tento kód letouny RF-4 ze základny Bergstrom v Austinu v Texasu, F-16 na této zakládně nosili označení "TX" a označení "BA" nikdy neměly. (Cheeker)

 • - Postava plukovníka Charlese "Chappyho" Sinclaira (Louis Gossett Jr.) byla inspirována skutečným generálem USAF Generálem Danielem "Chappie" James Jr., který byl členem slavné černošské letky z Tuskegee ve 2. světové válce. Dále létal na stíhacích letounech ve válce v Koreji a válce ve Vietnamu. Později se stal prvním černošským čtyřhvězdičkovým generálem v americké historii. (Cheeker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace