Železný orel

Iron Eagle

Akční / Thriller / Válečný

USA / Izrael / Kanada, 1986, 117 min

• Werichowka

Americký pubescent, který zastoupí 10 profi pilotů ...tohle nezachrání ani Suchet...:-/(22.4.2010)

Tenhle film se neda brat moc vazne, ale jakmile clovek pristoupi na to, ze to je spis takova pohadka, bude se dobre bavit. A jelikoz jsem vedel, do ceho jdu, protoze jsem film uz kdysi videl, tak jsem se dobre bavil. Herci jsou totiz v pohode, potesi hlavne Suchet, kterej Poirota nepripomina ani v nejmensim. Dalsi klad je docela sviznej dej, slusna zaverecna bojova pulhodinka a chytlava svizna hudba. Proste nenarocna zabava, za slusny 4*.(15.3.2008)

• flanker.27

Byl to hit, je to shit. Ani jako klukovi se mi to nelíbilo, nikdy jsem neměl rád F-16. "My letci máme ocelové ptáky..."(31.10.2006)

• - Postava plukovníka Charlese "Chappyho" Sinclaira (Louis Gossett Jr.) byla inspirována skutečným generálem USAF Generálem Danielem "Chappie" James Jr., který byl členem slavné černošské letky z Tuskegee ve 2. světové válce. Dále létal na stíhacích letounech ve válce v Koreji a válce ve Vietnamu. Později se stal prvním černošským čtyřhvězdičkovým generálem v americké historii. (Cheeker)

• - Film měl být původně vydán v létě roku 1986, ale nakonec byla premiéra přesunuta už na leden, aby se zamezilo soupeření s filmem Top Gun (1986). (Cheeker)

• - Letouny F-16 mají na směrovce kód "BA". V roce 1986 používali tento kód letouny RF-4 ze základny Bergstrom v Austinu v Texasu, F-16 na této zakládně nosili označení "TX" a označení "BA" nikdy neměly. (Cheeker)