Železný orel

Iron Eagle

Akční / Thriller / Válečný

USA / Izrael / Kanada, 1986, 117 min

No tak tohle je film mého mládí...statečný mladý kluk zachrání americkou stíhačkou svého otce z vězení na střednim východě...skvělá akce a i zábava...Podle mě tak 3,5*(28.9.2005)

• Legas

Naivní akční hloupost, kterou jsem jako malý klučina měl celkem rád. Top Gun je o hvězdičku lepší.(23.5.2003)

Kdyby Scott nenatočil Top Gun, tenhle snímek by možná ani nevznikl. Nesmím mu upřít celkem dobrou kameru a povedenou hudbu.(6.4.2013)

• - James Spader byl zvažován do role Knotchera. (Cheeker)

• - Americká armáda odmítla spolupracovat na filmu, který se týká krádeže letadla. Filmaři tak požádali o spolupráci izraelskou armádu, letouny F-16 z filmu tedy patří Izraeli. Lze to poznat podle kamufláže letounů, kterou USAF nikdy nepoužívalo. (Foxhound#1)

• - Postava plukovníka Charlese "Chappyho" Sinclaira (Louis Gossett Jr.) byla inspirována skutečným generálem USAF Generálem Danielem "Chappie" James Jr., který byl členem slavné černošské letky z Tuskegee ve 2. světové válce. Dále létal na stíhacích letounech ve válce v Koreji a válce ve Vietnamu. Později se stal prvním černošským čtyřhvězdičkovým generálem v americké historii. (Cheeker)