Železný orel

Iron Eagle

Akční / Thriller / Válečný

USA / Izrael / Kanada, 1986, 117 min

• MadChick

Když mi bylo 10, tak jsem tuto sérii miloval, ale 10 už mi nějaký ten pátek není a vše, co krom pěkných vzpomínek zbylo, je hodně špatný film, v tomto případě však nejlepší z celé trilogie...Zde nemůžu dát více ani z nostalgie, 40%(23.1.2009)

• MartinezZ

Druhý a třetí díl byly prostě jen Béčka, sice poměrně špatné a s úděsným dabingem (i když na dobu, kdy to u nás šlo, to byl asi zázrak), ale oproti tomuto prvnímu filmu to byla mistrovská díla. Považovat tohle za béčko by byla urážka špatných filmů. Parta fakanů, zosnovujících s jedním pošahaným černochem bitevní vřavu ve stíhačkách, je už příliš. ~~~ V titulcích mi tak akorát chybí informace: Film byl testován na zvířatech. Všech deset retardovaných šimpanzů spáchalo sebevraždu.(21.5.2011)

V Amerike celkom slušný úspech, u nás video hit. Popri TOP GUN, ďalší príspevok do žánru akčných leteckých trhákov, so slušnými akčnými scénami.(1.3.2011)

• - Postava plukovníka Charlese "Chappyho" Sinclaira (Louis Gossett Jr.) byla inspirována skutečným generálem USAF Generálem Danielem "Chappie" James Jr., který byl členem slavné černošské letky z Tuskegee ve 2. světové válce. Dále létal na stíhacích letounech ve válce v Koreji a válce ve Vietnamu. Později se stal prvním černošským čtyřhvězdičkovým generálem v americké historii. (Cheeker)

• - Bomba Hades, kterou Doug (Jason Gedrick) shodí na runway, která celá začne hořet, je zcela fiktivní. Stejně jako není možné odpálit střelu AGM-65 Maverick ze země, jelikož to zbraňovému systému zabraňují snímače tlaku umístěné v pitotově trubici. (Cheeker)

• - Do role Douga Masterse byl zvažován Emilio Estevez. (Cheeker)