Yates byl rozhodně dobrá volba - pětka je skutečně temná, skoro depresivní, režisér výborně zvládá akční scény i herecké emoce. Slabinou všech potterovských filmů je logicky scénář - 800 stránek do dvou hodin nenacpete, zejména první polovina si žádala delší stopáž, víc "filmových" scén, na diváka se valí moc informací. Taky se mi zdála trochu dramaticky nevyužitá smrt jedné důležité postavy. Naopak potěšila Lenka Láskorádová, i na minimálním prostoru báječně úchylná Helen Bonham Carter jako Bellatrix Lestrangeová (jsem jediný, kdo si vzpomněl na Fight Club při její kreaci?) a především překvapil sám Daniel Radcliffe, který Harrymu konečně dal vše, co potřeboval - bolest, zoufalství i odvahu. Těším se na šestku a doufám, že Yates už u série zůstane. A že další díly budou mít po 180 minutách.(25.7.2007)

Konečne diel, ktorý mi dokonale sadol - od skvelo budovanej a udržovanej depresívnej atmosféry, cez umne adaptovaný knižný kolos a hlavne precízna psychológia postáv ruka v ruke s presvedčivými výkonmi v rade mladých hercov. Prvý krát som veril Harrymu a zúčasteným všetko, čo prežívali.(15.7.2007)

Tenhle díl jsem vždy měla z celé knižní série o Harrym Potterovi ráda nejméně a filmová podoba mu bohužel kouzlo nepřidala. Možná spíš naopak... Harry Potter dospěl, tento díl je temnější než předchozí, bla bla bla. Pořád si říkám, že celá série měla skončit někde u třetího dílu, protože se stejně v žádném novějším díle nestane nic víc, než že se Voldemort vrátí, na konci školního roku se střetne s Harrym a pak zase zmizí do pozadí. Stejně tak tenhle díl nemá v konečném důsledku, až na skonání jedné důležité postavy, žádný význam do budoucna. A co si budu nalhávat, je místy taky pěkně nudný. Yates se to sice občas snaží zachránit dobře namíchanou atmosférou, profesora Snapa v podání Alana Rickmana žeru, ale když polovinu filmu sledujete konverzaci několika náctiletých čarodějů na téma "Voldemort se vrátil," získávám pocit, že tohle téma už bylo řešený tolikrát, že bych ho mohla být ušetřena. No, uvidíme, jak dopadne šestý díl.(8.4.2008)

Kult Harryho Pottera mě vždy zcela míjel, nezajímal mě, protože jsem měla pocit, že se jedná jen o další velkolepou Hollywoodskou ságu, která je cíleně vytvořena pro mladé, řadové publikum. Vizuálně ohromující, ale jinak však jen další komerční sága, u níž se vždy zapáleně mluví o tom, kolik jednotlivý díl vydělal. Takže, když pak jednou na Nově měli odvysílat téměř všechny díly, rozhodla jsem se na ně, čistě z povinnosti, "že už bych toho Pottera měla vidět," podívat. Až do Fénixova řádu šlo vše podle plánu, podívala jsem se a hotovo. Jenže pak jsem tento díl zhlédla a zjistila jsem, že mě to začíná jaksi hodně zajímat. Již ve Vězni z Azkabanu mě v jedné scéně pohled na Daniela Radcliffa skoro dojal (jedná se o moment, kdy mu Remus Lupin vypráví o jeho matce) a jeho výkon ve scéně v tomto díle, kdy Helena Bonham Carter alias Bellatrix zabije Vy-víte-koho mě zkrátka dostal. Úplně jsem cítila tu bolest a beznaděj, která s ním v tu chvíli zmítala, kdy se snažil Remusovi vytrhnout ze sevření. Ten moment, kdy jsem Harrymu Potterovi zcela propadla, začal nejspíš ve chvíli, kdy mě upoutalo jeho silné pouto se Siriusem Blackem a parádní chemie mezi Danielem a Garym. Jejich druhé společné objetí mě vždy dojme k slzám a považuji jej za jeden z nejkrásnějších filmových momentů vůbec. Zvláště, když víte, co je čeká a jak silný vztah je spojuje. Tím se dostávám ke Garymu Oldmanovi. Když jsem s ním viděla nějaký film, vždy jsem věděla, že je to skvělý herec, ale až touto postavou si mě totálně získal a má obliba k němu prorostla až do citových sfér:) Začala jsem si zjišťovat vše o celém příběhu, postavách, vztazích, kouzlech a nakonec jsem celý týden strávila naprosto "Potterována." Zjistila jsem, že Harry je úplně jiný, než jsem si myslela. Fenomenální, zcela kompletní britské herecké obsazení, s geniálním castingem, díky němuž jsem měla pocit, že sleduji čistě anglický film, který nemá s Hollywoodem nic společného. Postavy skvělé, od těch hlavních, až po ty vedlejší. Ústřední trojka, Severus Snape se svým úchvatným "slowly... speaking... voice," Sirius Black, Voldemort, Remus Lupin, Rubeus Hagrid, Draco Malfoy, Neville, Lenka Láskorádová, úžasná "The Weasley Twins," šílená čůza Bellatrix Lestrange (zřejmě jediný film, kde jsem Helenu Bonham skutečně nesnášela:) a spousta dalších. Skvělý scénář, inteligentní humor a luxusní hlášky. Věci, které jsem až v takové míře (jestli vůbec) v Harrym rozhodně nečekala. Očekávala jsem, že se jedná o hloupou a jednoduchou zábavu pro mladé, kde se nějaká větší míra chytrého humoru očekávat nedá. Také musím vyzdvihnout skvělý český dabing. A Danielu Radcliffovi tleskám, jeho vývoj od toho malého, herecky nezkušeného klučíka, až po dospělého "čaroděje," kde jeho postupné dospívání a nabyté herecké zkušenosti skvěle kompenzují s rostoucí důležitostí, nebezpečím a temnotou každého dílu. Zkrátka, Harry mě kompletně dostal. Vůbec první, čemu jsem takto propadla, byl Sherlock BBC. A v tomto ohledu rozhodně nepomáhá Youtube a třeba Tumblr. Když Vás něco začne silně "dostávat," tak to nejhorší, co můžete udělat, je dívat se na videa a zcela propadnout "Fandomu." Nemáte šanci, abyste několik následujících dnů/týdnů/měsíců měli prostor na myšlení o něčem jiném:)(29.10.2012)

Tak tu mame opet novyho rezisera a vysledek? Zatim asi nejukecanejsi potterovka, kde se hraje spis na politikareni, ruzny dohody a podfuky a cely je to hozeny vic civilnejc a do dramatu. Sice se sem tam nejakej trikovej zaber objevi a zaverecna dvacetiminutovka je radne epic, ale celkove tenhle dil pusobi tak trochu zbytecnym dojmem, kdy se dej vlastne nikam moc neposune. Nicmene stopaz ma prijemnejch 130 minut, herci jak detsky, tak dospely hrajou solidne, i kdyz Harrymu a spol. bych teda nakejch 14, 15 let fakt nehadal a z Harryho je tady cholerik, takze se Radcliffe neustale tvari desne dramaticky. Do pribehu pribude par novejch postav, ale pusobi to lehce nucene, doted tam nebyly a najednou je nutny tam nekoho dalsiho hodit, protoze bude vyuzitej v jedny scene za hodinu a pul. Knizku jsem zkratka jako v pripade vsech dalsich dilu necet a tudiz to je proste misty lehce zmateny. Celkove to sice na pet hvezdicek neni, ale ani se nejedna o nejakej propadak.(31.12.2011)

• - Při natáčení scén s testrály se herci vznášeli pomocí jeřábu. (Janzic999)

• - O dva roky dříve si Imelda Staunton a Emma Thompson společně zahráli již ve filmu Kouzelná chůva Nanny McPhee (2005). (Elbarto08)

• - K nejrůznějším trikům a efektům Dolores Umbridgeové (Imelda Staunton) bylo použito 40 koček. (Clarie)