Kult Harryho Pottera mě vždy zcela míjel, nezajímal mě, protože jsem měla pocit, že se jedná jen o další velkolepou Hollywoodskou ságu, která je cíleně vytvořena pro mladé, řadové publikum. Vizuálně ohromující, ale jinak však jen další komerční sága, u níž se vždy zapáleně mluví o tom, kolik jednotlivý díl vydělal. Takže, když pak jednou na Nově měli odvysílat téměř všechny díly, rozhodla jsem se na ně, čistě z povinnosti, "že už bych toho Pottera měla vidět," podívat. Až do Fénixova řádu šlo vše podle plánu, podívala jsem se a hotovo. Jenže pak jsem tento díl zhlédla a zjistila jsem, že mě to začíná jaksi hodně zajímat. Již ve Vězni z Azkabanu mě v jedné scéně pohled na Daniela Radcliffa skoro dojal (jedná se o moment, kdy mu Remus Lupin vypráví o jeho matce) a jeho výkon ve scéně v tomto díle, kdy Helena Bonham Carter alias Bellatrix zabije Vy-víte-koho mě zkrátka dostal. Úplně jsem cítila tu bolest a beznaděj, která s ním v tu chvíli zmítala, kdy se snažil Remusovi vytrhnout ze sevření. Ten moment, kdy jsem Harrymu Potterovi zcela propadla, začal nejspíš ve chvíli, kdy mě upoutalo jeho silné pouto se Siriusem Blackem a parádní chemie mezi Danielem a Garym. Jejich druhé společné objetí mě vždy dojme k slzám a považuji jej za jeden z nejkrásnějších filmových momentů vůbec. Zvláště, když víte, co je čeká a jak silný vztah je spojuje. Tím se dostávám ke Garymu Oldmanovi. Když jsem s ním viděla nějaký film, vždy jsem věděla, že je to skvělý herec, ale až touto postavou si mě totálně získal a má obliba k němu prorostla až do citových sfér:) Začala jsem si zjišťovat vše o celém příběhu, postavách, vztazích, kouzlech a nakonec jsem celý týden strávila naprosto "Potterována." Zjistila jsem, že Harry je úplně jiný, než jsem si myslela. Fenomenální, zcela kompletní britské herecké obsazení, s geniálním castingem, díky němuž jsem měla pocit, že sleduji čistě anglický film, který nemá s Hollywoodem nic společného. Postavy skvělé, od těch hlavních, až po ty vedlejší. Ústřední trojka, Severus Snape se svým úchvatným "slowly... speaking... voice," Sirius Black, Voldemort, Remus Lupin, Rubeus Hagrid, Draco Malfoy, Neville, Lenka Láskorádová, úžasná "The Weasley Twins," šílená čůza Bellatrix Lestrange (zřejmě jediný film, kde jsem Helenu Bonham skutečně nesnášela:) a spousta dalších. Skvělý scénář, inteligentní humor a luxusní hlášky. Věci, které jsem až v takové míře (jestli vůbec) v Harrym rozhodně nečekala. Očekávala jsem, že se jedná o hloupou a jednoduchou zábavu pro mladé, kde se nějaká větší míra chytrého humoru očekávat nedá. Také musím vyzdvihnout skvělý český dabing. A Danielu Radcliffovi tleskám, jeho vývoj od toho malého, herecky nezkušeného klučíka, až po dospělého "čaroděje," kde jeho postupné dospívání a nabyté herecké zkušenosti skvěle kompenzují s rostoucí důležitostí, nebezpečím a temnotou každého dílu. Zkrátka, Harry mě kompletně dostal. Vůbec první, čemu jsem takto propadla, byl Sherlock BBC. A v tomto ohledu rozhodně nepomáhá Youtube a třeba Tumblr. Když Vás něco začne silně "dostávat," tak to nejhorší, co můžete udělat, je dívat se na videa a zcela propadnout "Fandomu." Nemáte šanci, abyste několik následujících dnů/týdnů/měsíců měli prostor na myšlení o něčem jiném:)(29.10.2012)

S každým novějším Harrym mám s touto sérií čím dál menší problém, každý díl je svižnější, smysluplnější, dospělejší a zábavnější. Jen tak dál.(11.8.2008)

• Shit

Už sem viděl 5 dílů a stále sem nepochopil, co je na tom tak vyjimečnýho. Podle mě se jedná o průměrnou fantasy pohádku, ze který se udělalo něco víc jen proto ,že malý dětičky se můžou zbláznit z kokotských brýlí, pláště a hůlky a hrajou si na kouzelníky. Nicméně k filmu, předchozí díly byly sice kravina, ale dalo se na to celkem koukat, ale tohle? Nuda k uzoufání, 2 hodiny nekonečných stupidní a ubohých dialogů, špatnej rozkouskovanej děj + neskutečný přehrávání Radcliffea, kdy celej film prohekal a profuněl a dělal, že skvěle hraje a když už sem byl těsně před koncem úplně na dně sil, tak mě dorazila nejstupidnější věta filmu o přátelství a lásce. Mimochodem romantická vsuvka Harryho Pottera s Katie Leung byla taky vskutku "gigantická" a propracovaná, hlavně, že vybrání Leungový byla skoro zpráva roku. No jediný za co se dá tenhle film tak trochu pochválit jsou triky, ale jakmile přišla řada na nějakou těžší trikovou sekvenci, tak bylo zase po prdeli a za moc to nestálo. Je to brak(21.9.2007)

Pro mě druhý nejlepší díl celé série. David Yates je velkým příslibem do budoucna a jeho kvalitní režie je ze snímku přímo cítit. Výsledný dojem u mě trochu kazí vyšší stopáž, tak jako to bylo i u předchozích. Chápu, že knižní námět by vydal až na 4 hodinový film ale myslím si, že pár zbytečných scén by se i v tomto díle našlo. Stopáž je ale asi jediná výtka tohoto dílu. Film mě bavil a závěrečný souboj s Harrym a Brumbálem je skutečně excelentně natočen. 90%(29.11.2008)

Mít mladšího sourozence má velkou výhodu - naučí vás věcem, které byste normálně možná i odsuzovali ..(30.5.2008)

• - Na detskom ihrisku na začiatku filmu má na sebe Dudley (Harry Melling) nohavice značky G-unit. Príbeh sa podľa knihy odohráva v rokoch 1995-1996, značka však vznikla v roku 2003. (SheinaK)

• - Během celého filmu je možné si všimnout, že Harry (Daniel Radcliffe) nemá na čele svou jizvu. Až závěru filmu, kdy je Harry ve svými přáteli na ministerstvu a bojuje se smrtijedy, se mu jizva na čele objeví, avšak ne zcela přesně na místě, kde ji měl v ostatních filmech série. (Kroup4)

• - Protože se ve filmu objevuje souboj hůlek mezi ostřílenými kouzelníky, byl najmut profesionální taneční choreograf Paul Harris, aby navrhl styl a techniku pro tento souboj hůlek. Výsledek se skládá z 5 základních pohybů, které měli herci povoleno lehce přizpůsobit svojí postavě. Takže např. Lucius Malfoy používá poněkud formální a strnulý styl, zatímco Sirius Black spíše kousavější a spontánější pouliční styl boje. (HappySmile)