Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Galadriel
  *****

  Zatím nejdelší kniha série získala ten zatím nejkraší film a, světe div se, spolu s Vězněm z Azkabanu taky nejlepší. Přestože logicky muselo dojít k největšímu krácení děje oproti předloze i škrtání postav, stalo se tak víc než citlivě a uctivě. Navíc film má od prvního obrázku po konec takový spád, že vás ani nenechá vůbec přemýšlet o tom, že tohle pece bylo v knize jinak a kam se poděla vaše oblíbená epizodní postava. Fénixův řád opravdu pořádně potemněl, jak příběhově, tak vizuálně a ze série více či méně rodinných filmůi udělal definitivně regulerní fantasy thriller. David Yates nejenže dokázal určitě nový směr (tohle už opravdu není pro malé děti) a styl celé kouzelnické říše, ale navíc pod jeho vedením všichni mladí herci podávají nejpřesvědčivější výkony, přestože zejména u Harryho šlo určitě i o zatím nejěžší part. Přes dvě hodiny dlouhý, nabitý a velmi silný film.(30.11.2007)

 • Shit
  **

  Už sem viděl 5 dílů a stále sem nepochopil, co je na tom tak vyjimečnýho. Podle mě se jedná o průměrnou fantasy pohádku, ze který se udělalo něco víc jen proto ,že malý dětičky se můžou zbláznit z kokotských brýlí, pláště a hůlky a hrajou si na kouzelníky. Nicméně k filmu, předchozí díly byly sice kravina, ale dalo se na to celkem koukat, ale tohle? Nuda k uzoufání, 2 hodiny nekonečných stupidní a ubohých dialogů, špatnej rozkouskovanej děj + neskutečný přehrávání Radcliffea, kdy celej film prohekal a profuněl a dělal, že skvěle hraje a když už sem byl těsně před koncem úplně na dně sil, tak mě dorazila nejstupidnější věta filmu o přátelství a lásce. Mimochodem romantická vsuvka Harryho Pottera s Katie Leung byla taky vskutku "gigantická" a propracovaná, hlavně, že vybrání Leungový byla skoro zpráva roku. No jediný za co se dá tenhle film tak trochu pochválit jsou triky, ale jakmile přišla řada na nějakou těžší trikovou sekvenci, tak bylo zase po prdeli a za moc to nestálo. Je to brak(21.9.2007)

 • KarelR
  *****

  David Yates přivádí na scénu i hláškující černochy... haleluja :)(21.7.2007)

 • Radyo
  ****

  Když pominu nějaké ty nelogičnosti, tak musím uznat, že si Harry Potter jako série drží laťku i po tomto dílu docela vysoko. "Pětce" dodala správnou záporáckou ingredienci Imelda Staunton, která si roli profesorky Umbridgeové luxusně užila. Hlavní postavy už mohou fanoušky překvapovat maximálně snad jen čím dál dospělejším zjevem, což zejména u děvčat není na škodu. :-) Btw. Mozkomory bych klidně nominoval do soutěže o nejpovedenější filmovou příšeru. Nejen Brumbál (jak je ve filmu řečeno), ale i oni mají styl. ;-)(28.9.2010)

 • Djkoma
  ****

  Kdo je David Yates? Na to se budu ptát i po tomto snímku, protože nejsem tak 100% spokojen a ukojen jeho umem jako jiní uživatelé. Jeho Bradavice jsou jiné než jsme byli zvyklí, ale ne o tolik. Nevyhrává si s celkovým výtvarným vyzněním filmu jako Alonso Cuaron ve trojce, ale sází na detaily, kterých když si všimnete působí velmi věrohodně a skvěle do Bradavic pasují. Jsem neznalý knihy, ale ve filmu jsem se pohodlně orientoval a vzhledem k celkové délce filmu mě jen lehce zklamala jeho neakčnost. Psychologie postav tu dostává větší prostor a to je jedině dobře, bohužel pak chvílemi spíše sledujeme konverzační film nějakých náctiletých čarodějů než film s velkým f. Hlavní postavy už podle mě vyrostly ze svých předloh a chvílemi je to příliš znát. Celá hlavní trojice je, ale vzhledem k výkonů výborná. Citelně se však prohlubuje rozdíl mezí hlavní postavou Harryho Pottera a "hlavních" postav Hermioni a Rona, kteří jsou čím dál méně důležití a "nepodstatní"(čerpám z filmu, věřím, že v knize je to trochu jinak...). Konečně se u pátého dílu projevila tajná zbraň série Harryho Pottera a to je casting. V tomto díle se opravdu prokazuje, jak úžasně citlivě byli některé postavy voleny do jednotlivých dílů, ale i do budoucna. Hodnotit Imeldu Staunton je nemožné, protože každou vteřinu na plátně si pro mě krade pouze pro sebe a její Dolores Umbridge je dokonalá. Gay Oldman, Jason Isaacs, Michael Gambon, Alan Rickman... je jich hodně a kvalita všech se projevuje do vyznění filmu, kterému nelze po hereckých výkonech naprosto nic vytknout. Dokonce i Ralph Fiennes začíná být "tím, o kterém se nemluví". Bohužel v česku jde film s dabingem a kvůli němu je zabito hodně postav hlavně Bellatrix Lestrange, na kterou jsem se těšil. Snad pro příště někdo pochopí, že když už děti čtou Harryho doma, tak by také zvládly přečíst titulky u filmu... Film je dobře zvládnutý včetně závěrečné akce, kde se maličko projevuje Yatesova akční nezkušenost. Změna hudebního skladatele podle mě ubrala údernosti a nádheře hudby, která zatím provázela celou sérii. Hudba je prostě průměrná a až příliš obyčejná. Docela mě překvapilo množství digitálních efektů, kterých je tu podle mě zatím ze všech dílů nejvíc, ale jsou odvedeny velmi dobře a dodávají ještě kouzelnější nádech Bradavicím. Pro mě druhý nejlepší díl z 5ti, které jsme zatím viděl a už se těším na další díl,ale jsem smutný, že Yates už svojí "trilogii" dodělá sám...(22.7.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace