Shutter

Shutter: They Are Around Us

Shutter: The Original

Horor / Mysteriózní / Thriller

Thajsko, 2004, 97 min

Slušný horor se skvělou mrazivou atmosférou, dobrou pointou, skvělou hudbou a velkým množství slušných lekaček. Bohužel jsem první viděl americký remake, takže mi to trošku zkazilo zážitek a věděl jsem co čekat.(12.5.2012)

Perfektní duchařina, která se navíc může pochlubit chytrým a promyšlených příběhem, jenž se pomaloučku rozplétá a připravuje diváka na překvapivé a děsivé finále. Jak Asii moc nemusím, tak toto ano. Pro konzumenty duchařin povinnost! 90%(3.1.2014)

Mal som chuť na nejaký dobrý horor, ale po dlhšom čase strávenom pri pátraní v rebríčku hororov som zistil, že to najlepšie som už videl. Musel som vyberať z tých slabšie hodnotených, ale Shutter má v stále pomerne vysoké honotenie a príbeh sa zdal byť zaujímavý. Film na mňa spočiatku pôsobil strašne amatérskym dojmom, ani herecké výkony neboli bohviečo a veľmi ma to nebavilo až som mal nutkanie to vypnúť. Ľakačky vôbec nefungovali, všetko ostatné bolo také skratkovité, akoby nedokončené a nedomyslené. Až posledná tretina zabrala a dalo sa to sledovať. Nápady s foťákom tu už boli, ale je aj moja chyba, že som remake tohto filmu videl skôr než toto. Ako horor je to fajn, hlavne príbeh a nápad, ale režisérske prevedenie malo veľké rezervy. Škoda, že divák musí väčšinu času pretrpieť alebo stráviť čakaním na nejaký lepší alebo strašidelnejší moment. Záver super, ale celkovo iba zlepšil počiatočný zlý dojem. Kurva čo by s týmto námetom spravil taký James Wan? 60%.(13.11.2016)

Hrozně uspávací! U hororu je něco takového vždycky průser, co si budeme povídat... Pro třetí rudou hvězdu jsem se nakonec rozhodnul díky bezvadnému konci - kdo by tvrdil, že ho nezamrazilo, bude si jen lhát do kapsy. Dále určitě stojí za zmínku perfektní herecké výkony mladého páru a solidní začátek včetně expozice vybraných duchařských fotografií. Zde ale veškeré kvality snímku, zdá se, končí, protože od té chvíle jsem již pravidelně každých pět minut sledoval hodinky. A docela mě štve, že mě nenapadá nic, čím by se dala ta druhá půlka vylepšit, aby to tolik nedrhlo...(10.7.2010)

Hurá, konečně jsem se zas jednou u hororu trošičku bál. Asijské duchařiny dělím do dvou skupin - u první skupiny mám při sledování strach (Nenávist, Shutter), u té druhé se nudím (všechny ostatní). Za to, že mě Shutter takhle dostal, může množství vydařených lekaček a hrůzyplných momentů, při kterých mě nejednou pořádně zamrazilo. Ba co víc, zaujal mě i příběh, jenž není vůbec špatný, má dobrou pointu a ani evropskému divákovi nehrozí, že se do něj zaplete a nepochopí jej. Nezbývá mi tedy jiná možnost, než hodnotit tohoto zástupce mého nejméně oblíbeného subžánru velmi vysoko. PS: Jsem zvědavý jak moc horší bude brzký americký remake... Horror movie of the year(13.3.2008)

• - Když si Tuna a Jane prohlížejí fotografie připevněné na zdi, můžete si všimnout zvětšené fotografie ducha stojícího u regálů s knihami a stoly v popředí. Jedná se o fotografii pořízenou v Knihovně Willard ve státě Indiana v USA. (TomikZlesa)