poster

Shutter

 • anglický

  Shutter: They Are Around Us

 • anglický

  Shutter: The Original

Horor / Mysteriózní / Thriller

Thajsko, 2004, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • AngelAngie
  ****

  Jeden z nejlepších a zároveň nejstrašidelnějších hororů, který jsem kdy viděla. Samo o sobě téma nikou připadnout strašidelné ani nemusí, snad ani samo zpracování a tempo filmu, já si jej ale pustila v pravý čas na pravém místě a opravdu jsem se málem zbláznila, závěr pro mě byl šokující, ptž jsem ani na vteřinu nechtěla cokoli předvídat. A co jiného od hororu čekat, když jsou všechny založeny především na banálním strachu, než opravdovou dávku půlnoční deprese, abyste zalezli pod peřinu a v nejlepším si u toho ještě zhasli...(17.5.2007)

 • liborek_
  ***

  Slušná duchařina "made in taiwan" o pomstychtivé dívence s očima jaké bylo možné naposled vidět u Bosany z Tří veteránů... Zpočátku pomalinký rozjezd, hodně se mluvilo a člověk nechápal, která bije. Z dopravní nehody, která všechno spustila zbyl jen mrak nejistot a pochybností a divák na tom byl stejně, jako ti chudáci ve filmu. Vše se točilo kolem rozmazaných fotografií, nevysvětlitelných situací a temných stínů. Netrvalo to ale dlouho a věci se začaly vyjasňovat, kadence lekaček stoupala, QRS kmity kardiogramů šílely a u citlivějších jedinců hrozilo nebezpečí infarktů; výkřiky drásající uši sousedů byly samozřejmostí... Nezapírám, jsem též citlivější povaha a u každé lekačky (třebaže hudba naznačovala, že se něco blíží) jsem přece jen poskočil a cukl sebou. Také patřím mezi vděčné diváky hororů..:-) Když se to však uleží v hlavě, najdou se i mušky: Film se velmi pomalu rozbíhal a některé dialogy trpěly přílišnou doslovností. Pak už to bylo lepší, ale postavit horor jen a jen na lekačkách také není terno, zvlášť když originalitou příliš neoplývají. Škoda, že hutná atmosféra z posledních minut neprosycovala celý film. Nicméně závěr byl famózní! 3 a 1/2*(4.8.2008)

 • sniper18
  ****

  Je to dosť dobrý horor z thajskej produkcie. Má zaujímavý príbeh, ktorý má takú istú schému ako prakticky všetky ázijské duchárske horory, takže o originalite sa tu moc hovoriť nedá, ale všetky tieto filmy majú jeden charakteristický prvok, ktorý ich od ostatných odlišuje a v tomto prípade je to fotenie. Podľa mňa je to výborný nápad, pretože fotografie a všetky činnosti súvisiace s ich výrobou majú v tomto žánri veľký potenciál, ktorý je tu využitý maximálne. Atmosféra a napätie sú na tom veľmi dobre, tu nemám čo vytknúť. A pochváliť musím aj jednolivé hororové scény, na ktoré sa veľmi dobre pozerá, hlavne fotenie v školskom sklade alebo vypnutie svetla v ateliéri. A za zmienku stojí aj veľmi dobrý záver. Herecké obsadenie je pomerne slušné, hlavný mužský predstaviteľ mi síce až tak nesadol, ale ani neprekáža a zvyšné postavy sú už úplne bez problémov. A réžia a technická stránka je už samozrejme kvalitná. Rád pozerávam ázijské duchariny ako Nenávisť, Zmeškaný hovor, Oko a podobne a Shutter rozhodne patrí medzi tie najlepšie. Príbehovo, atmosféricky aj hororovými scénami je to nadštandard a je na omnoho vyššej úrovni ako jeho americký remake. Objektívna kvalita filmu- 75%, film sa páči mne na 77%.(22.6.2009)

 • Le_Chuck
  ***

  Námetom nič nové. Vidím ducha a zisťujem prečo. Lakačky funguju, tak všeliak a film sa celkom vleče. Ale drtivý finiš a mocná pointa mi skoro dali zabudnúť na to, že som sa po väčšinu filmu nudil. 70%(29.10.2005)

 • tron
  ****

  „Viete... niekedy mŕtvi zostávajú s tými, ktorých milovali.“ K thajskému SHUTTERU (2004) som sa dostal až po všetkých „základných“ ázijských šokoch hororoch (OKO, RINGU, ZMEŠKANÝ HOVOR, séria JU-ON) i menej základných (TEMNÁ VODA, INFEKCIA, PREDTUCHA), nevraviac o amerických remake (NENÁVISŤ, KRUH 1-2, PULSE), no napriek tomu je to mrazivé, znepokojivé a psychologicky vtieravé a neodporúčam to pozerať v noci ani ak máte dávno po osemnástke. Je zvláštne, že stále rovnaký scenár už toľkokrát fungoval. Impozantne nepríjemné. P.S. V roku 2008 ako americký remake CLONA. Viac na mojom blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/191557/Shutter-80.html(1.2.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace