poster

Shutter

 • anglický

  Shutter: They Are Around Us

 • anglický

  Shutter: The Original

Horor / Mysteriózní / Thriller

Thajsko, 2004, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • iamek
  ***

  Slušný horor se skvělou mrazivou atmosférou, dobrou pointou, skvělou hudbou a velkým množství slušných lekaček. Bohužel jsem první viděl americký remake, takže mi to trošku zkazilo zážitek a věděl jsem co čekat.(12.5.2012)

 • sniper18
  ****

  Je to dosť dobrý horor z thajskej produkcie. Má zaujímavý príbeh, ktorý má takú istú schému ako prakticky všetky ázijské duchárske horory, takže o originalite sa tu moc hovoriť nedá, ale všetky tieto filmy majú jeden charakteristický prvok, ktorý ich od ostatných odlišuje a v tomto prípade je to fotenie. Podľa mňa je to výborný nápad, pretože fotografie a všetky činnosti súvisiace s ich výrobou majú v tomto žánri veľký potenciál, ktorý je tu využitý maximálne. Atmosféra a napätie sú na tom veľmi dobre, tu nemám čo vytknúť. A pochváliť musím aj jednolivé hororové scény, na ktoré sa veľmi dobre pozerá, hlavne fotenie v školskom sklade alebo vypnutie svetla v ateliéri. A za zmienku stojí aj veľmi dobrý záver. Herecké obsadenie je pomerne slušné, hlavný mužský predstaviteľ mi síce až tak nesadol, ale ani neprekáža a zvyšné postavy sú už úplne bez problémov. A réžia a technická stránka je už samozrejme kvalitná. Rád pozerávam ázijské duchariny ako Nenávisť, Zmeškaný hovor, Oko a podobne a Shutter rozhodne patrí medzi tie najlepšie. Príbehovo, atmosféricky aj hororovými scénami je to nadštandard a je na omnoho vyššej úrovni ako jeho americký remake. Objektívna kvalita filmu- 75%, film sa páči mne na 77%.(22.6.2009)

 • H34D
  ****

  Velice povedený duchařský horror se skutečně hrozivým vyvrcholením. Snímek pracuje jak s atmosférou, tak s několika lekačkami. V průběhu nepůsobí zcela vyrovnaně a dá se říct, že místy sklouzává k béčku, ale pointa je dostatečně šokující na to, aby ten pocit přebila. Vzhledem ke konkurenci, scény jako např. vyvolávání fotek utváří rozhodně silnější a děsivější dojem než Oko, ale na takový Session 9 to nemá... Solidních 7/10(26.12.2007)

 • TheRaven
  ***

  Tak zase jedna japonská duchařina, která má, tuším ,už opět americký remake. Jelikož ani tímto snímkem jsem nebyl kdovíjak nadšen, tím americkým si snad ani nebudu kazit náladu. ohužel ani příliš strašidelné v klasickém slova smyslu, i když něklik opravdu solidních scén tam bylo. Nejhorší bylo to, že jsem se neleknul toho co jsem viděl, ale spíš zvukového efektu, který se na mě z nenadání vyvalil z repráčku, když jsem to zase ztlumil, nebylo slyšet slova (ne že bych tý hatmatilce rozuměl. Aspoň, že se daly skoro všechny lekačky předvídat, tak jsem všas ubral hlasitost. No nic, je to prostě jen takovej průměr, viděl jsem lepší :).(5.8.2008)

 • Hakha
  ****

  Dobrý horor, kdo má rád infarktové lekačky tak doporučuji. Čím se film blíží konci, tak nabírá na tempu a je to hororová podívaná od začátku do konce. Konec je "překvapivý" a dává smysl předchozím scénám...(18.8.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace