Shutter

Shutter: They Are Around Us

Shutter: The Original

Horor / Mysteriózní / Thriller

Thajsko, 2004, 97 min

Po dlouhé době jsem si zase pochutnal na nějakém hororu (myšleno horor a ne nějaký thriller s jednou lekačkou). Na tomto faktu nic nezmění ani skutečnost že jsem jako první viděl americkou předělávku. Ta mě sice ničím neoslnila a jako největší slabinu jsem spatřoval velice slabé herce. Tady je to úplně jiné kafe a hodně lituju že zápletku jsem dopředu znal. Thajská Clona má správnou duchařskou atmosféru, kterou se snad může pochlubit jen Kruh.(14.7.2010)

Perfektní duchařina, která se navíc může pochlubit chytrým a promyšlených příběhem, jenž se pomaloučku rozplétá a připravuje diváka na překvapivé a děsivé finále. Jak Asii moc nemusím, tak toto ano. Pro konzumenty duchařin povinnost! 90%(3.1.2014)

Na to, že se jedná o miliontouprvní variaci na duchařinu s děvčetem s "bílou tváří" jde o vynikající záležitost, která má atmosféru, dobré nápady a k tomu šikovně recykluje i ty jinde již využité. Lekačky jsou kde čekáte a přesto se leknete, atmosféra je slušná, bizarní pointa také ujde. Celkově se jedná o sympatický thajský snímek, který kazí jen to, že přeci jen podobných snímků je spousta a že zde není úplně naplno využita hudba.(16.8.2005)

Shutter je film, který přibližně 2/3 stopáže diváka trošičku nudí, hudba ve filmu je minimální, objeví se i pár momentů, kdy na obrazovce člověk nevidí vůbec nic (a to já nesnáším) + sem tam se objeví nějaká lekačka, ale každopádně vše má ve filmu smysl, protože na řadu přichází POSLEDNÍ TŘETINA FILMU a tam se konečně začnou dít věci. Zrychlí se kamera, nabudou dialogy, přibude i hudba, atmosféra zhoustne, počet lekaček se znásobí a konec s nečekanou pointou vám vyrazí dech. Thajsko dokázalo, že v rámci hororu může vytvořit nejen dobrý snímek ba přímo výborný a díky excelentnímu závěru + s malinko přimhouřeným okem jsem se rozhodl dát 5 hvězdiček !!! Poznámka: po Shutterovi jsem viděl ještě několik jiných asijských hororů (Nenávist, Bakjwi, A tale of two sisters, Zmeškaný hovor...) a dnes můžu s klidným svědomím říci, že Shutter je nejen nejlepší, ale nad ostatními vyčnívá asi tak jako by někdo posadil Mt. Everest do Krkonoš.(3.12.2009)

Opravdu výborný horor, asiati to prostě umí a tahle duchařina je jedna z nejlepších co jsem poslední dobou viděl, myslim si že je lepší než kruh a to i když Shutter pár scén z Krurhu vykrad.Sice se tady žádnej originální příběh neodehrává, ale je tak pozměněn aby to nevadilo a aby scény, který už byly jinde, vypadaly jinak, takže to ani moc nevadí. Ale to co tenhle film dělá opravdu dobrým je dokonalá mrazivá atmosféra a naprosto užasný lekačky a hned několik jich je nadmíru povedných a konečná pointa je originální a dost překvapivá.(3.12.2005)

• - Když si Tuna a Jane prohlížejí fotografie připevněné na zdi, můžete si všimnout zvětšené fotografie ducha stojícího u regálů s knihami a stoly v popředí. Jedná se o fotografii pořízenou v Knihovně Willard ve státě Indiana v USA. (TomikZlesa)