Nae meori sokeui jiwoogae

• Jižní Korea

내 머리 속의 지우개

A Moment to Remember

Romantický / Drama

Jižní Korea, 2004, 117 min (Director's cut: 145 min)

Skvostne natočená tragická telenovela. Prvoplánový príbeh plný citového vydierania so scenárom pre filmy dopoludnia pre gazdinky na Hallmarku. V prvej polovici vidíme nekonečné štastie dvojice, zhatené tragikou polovice druhej. Bohužiaľ tento stokrát prevarený postup nie je ničím oživený a nehrá sa tu ani hra s divákom (ako napr. ,,,,ing).Našťastie film natočený s vkusom Kórejcom vlastným a po formálnej stránke veľmi dobre odvedený. Dávam 7/10 najmä kvôli hercom, pretože Ye-jin son je nielen krásna, ale jej výkon je tým hlavným, prečo si MTR pozrieť.(9.2.2006)

Kórejská romantika má u mňa vysokú reputáciu a to vďaka neopísateľným pocitom, kedy mi chodia zimomriavky po chrbte a stačia na to iba pohľady zamilovaných, prípadne nápad. To je kumšt a rád sa nechávam unášať. Dobrých vecí sa človek tažko presýti a v záplave pochvalných komentárov a vysokých hodnotení, aj ťažko zachová chadnú hlavu. Moment to Remeber je pekný, citlivý film, ale onoho kýženého pocitu "opravdovosti" som sa žiaľ nedočkal. S mamutiou stopážou som sa nedokázal dostať "in" a postavy mi boli cudzie, pozeral som na hodinky. Hlavne v prvej časti filmu, než došiel "zvrat" a konečne sa niečo začalo diať. Na rozdiel od My Sassy Girl ľutujem, že som nevidel skrátenú verziu. Ono niekedy je menej viac a ani s tými slzami to netreba preháňať.(14.11.2005)

|| Scenár: Lee Jae-Han, Kim Yeong-ha | Hudba: Kim Tae-won | Produkcia: Cha Seoung-jae | Distribúcia: CJ Entertainment || Najdlhšia (director´s cut), a najkrajšia reklama na Coca-Colu. Primárne z dôvodu, že je mentalitou a ľuďskými hodnotami úplne iná, ako všetky ostatné. Je ozajstná.(16.4.2011)

Hodně slušný a hlavně efektivní romantický film, plný všelijakých zajímavých akčních i nervy drásajících prvků. Jenže stejně jsem tomu dal tři hvězdičky. Je to natočený hodně dobře, ale podle mě si to víc jak tři hvězdičky nezaslouží. Film má přes dvě a půl hodiny a představuje životní příběh dvou lidí, kteří se setkali a v životě to nemají jednoduché. Sledovalo se to se zaujetím, ale ten konec ohledně tý ženský byl už přehnaně dlouhej. Každopádně herci byli slušní. Napsal jsem vlastně to samý co lesumir, akorát jinými slovami. A pokud bude mít problém z důvodu kopírování, tak si to s ním vyřídím :-). Mně je to jedno, cejtil jsem to stejně. Film slušný, ale být z toho na prášky?(10.2.2010)

Krásný, přesto srdce rvoucí příběh o lásce dvou mladých lidí, kterým osud nepřeje jejich vzájemnou lásku. Film u kterého jsem probrečel celou poslední hodinu, ... emočně náročný, přesto krásný. Výkony obou herců byly na tolik přesvědčivé, že mi hned přirostli k srdci a hudba jen podbarvovala, již tak silný zážitek. I přes celkovou délku filmu, která je neskutečných 144min, je film i přes smutný příběh neuvěřitelně jemný a netlačí na pilu, takže divák může naplno prožívat emoce spolu s herci. Od režie, až po hudbu nevím co bych vytknul. Silný zážitek s překrásným koncem, ale po druhé bych to asi, už emočně nezvládnul. 95 %(9.2.2010)