poster

Nae meori sokeui jiwoogae

 • Jižní Korea

  내 머리 속의 지우개

 • Velká Británie

  A Moment to Remember

Romantický / Drama

Jižní Korea, 2004, 117 min (Director's cut: 145 min)

 • Zíza
  *****

  S lehkým srdcem a čistým svědomím můžu dát 5*, protože se hora pohnula. Nejkrásnější scéna je, když spolu ti dva sedí u toho stolečku, on jí naleje skleničku a povídá: "Jestli to vypiješ celý, tak spolu budeme chodit." A když to do sebe opravdu "kopne", dá jí takový krásný polibek! Romantický, dojemný příběh, který mě opravdu nutil ronit slzičky, a já mu to vůbec nezazlívám. Možná je jen dobře, že tam nebyl konec, protože takhle jim člověk může vysnít chvilku společného štěstí, štěstí, kde vzpomínky mají označení jsoucno. Jsem ráda, že jsem monitoru mohla darovat nenucený - snad šťastný - úsměv.(18.6.2009)

 • H34D
  *****

  Jedinečné, citlivé a jemné melodrama s obrovským emocionálním dopadem, aneb A Movie to Remember! Něco tak srdceryvného, láskyplného, v něčem zoufale úsměvného a v něčem zdrcujícího se jen tak nevidí. Vystavění emocionálního prožitku kousek po kousku je impozantní (kvalitní režie), zejména během druhé projekce jsem si všiml a ocenil pár detailů, které u diváka už od počátku, takřka nevědomně, budují onu potřebnou atmosféru. Je to síla charakterů (jako muž přiznávám, že Cheol-su je úžasný chlap), situací a vět, které teprve později dostanou další rozměr a také věrohodné zpracování Alzheimerovy nemoci. Žádné klišé, žádný patos, jen ten Director's cut mohl být buď kratší, nebo variabilnější. 9/10(1.6.2009)

 • Cherish
  *****

  Uf, dalo mi dost času tohle rozdýchat. Brečela jsem jak malá holka a vůbec se za to nestydím. Protože pokud mě film dokáže dojmout k slzám, rozhodně takový film jen tak nezapomenu. Jeden z vůbec nejkrásnějších filmů o lásce, který ve mně definitivně vypěstoval lásku k jihokorejským filmům.(21.8.2011)

 • bestlama
  odpad!

  50x a stále šikmooce. Tohle je ten případ, kdy nikdy bambusu neměly vyrůst končetiny. Mělo to zůstat v zemi a nechat se okusovat pandou. 144 minut emoční nudy. A když jsem tedy došel k těm posledním 30 minutám, tak jsem zjistil tak akorát, že korejci pouští slzy jinak než my. Chci tím říct pod jiným úhlem. (Jsem kurva vadný nebo co?!) Alzheimer je kurevstvo, ale nikdy jsem neslyšel o tom, že výhonek by něco takového mohl dostat. BRAVO!! Jižní Korea opět ukázala, že má krásné písmo. A aby se neřeklo, že jsem necitelný zmrd, tak proč mě Hačiko dokázal dojmout? Asi protože je mi víc líto psa než člověka? No co, tak mě jebněte třeba do plynu.(11.10.2013)

 • larelay
  *****

  Branila som sa, co to slo. Urputne, zubami nechtami, rukami, nohami, myslou. Hodinu a pol som si myslela, ze sa aj ubranim, ale poslednu tristvrte hodinu som sa poddala, prehrala som na plnej ciare. Uplne som sa zlozila. A to doslova. Zo sedacky na zem, v predtuche, ze ma caka nieco emocionalne neznesitelne. Ano, je to sladke, ano, je to sentimentalne, ano, je to dlhe, ale ja vravim... Cert to vem! Ku koncu som citila az fyzicku bolest z toho, ako som vnimala tu bezmocnost a zaroven tu ohromnu lasku. Momentalne mi dosli vsetky vyrazove prostriedky, ktorymi by som mohla vyjadrit svoj dojem z tohto umeleckeho zazitku, a preto sa radsej poberiem do svojej ulitky...(16.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace