Nae meori sokeui jiwoogae

• Jižní Korea

내 머리 속의 지우개

A Moment to Remember

Romantický / Drama

Jižní Korea, 2004, 117 min (Director's cut: 145 min)

120 %(9.11.2008)

Branila som sa, co to slo. Urputne, zubami nechtami, rukami, nohami, myslou. Hodinu a pol som si myslela, ze sa aj ubranim, ale poslednu tristvrte hodinu som sa poddala, prehrala som na plnej ciare. Uplne som sa zlozila. A to doslova. Zo sedacky na zem, v predtuche, ze ma caka nieco emocionalne neznesitelne. Ano, je to sladke, ano, je to sentimentalne, ano, je to dlhe, ale ja vravim... Cert to vem! Ku koncu som citila az fyzicku bolest z toho, ako som vnimala tu bezmocnost a zaroven tu ohromnu lasku. Momentalne mi dosli vsetky vyrazove prostriedky, ktorymi by som mohla vyjadrit svoj dojem z tohto umeleckeho zazitku, a preto sa radsej poberiem do svojej ulitky...(16.8.2009)

Kterak podat smutný osud tak, že utahá a ubije nikoli emocionálním dopadem a tragičností, ale délkou a přepísklou hudbou. Bohužel jsem viděl director's cut, ty dvě a půl hodiny byly opravdu moc. Mně stačí naznačit a nastínit, nemusí se mi vše do zblbnutí "vysvětlit" :-( Vyšší hodnocení za to, co se přesto dalo přimyslet (a že o čem přemýšlet bylo!).(22.9.2012)

• bestlama

50x a stále šikmooce. Tohle je ten případ, kdy nikdy bambusu neměly vyrůst končetiny. Mělo to zůstat v zemi a nechat se okusovat pandou. 144 minut emoční nudy. A když jsem tedy došel k těm posledním 30 minutám, tak jsem zjistil tak akorát, že korejci pouští slzy jinak než my. Chci tím říct pod jiným úhlem. (Jsem kurva vadný nebo co?!) Alzheimer je kurevstvo, ale nikdy jsem neslyšel o tom, že výhonek by něco takového mohl dostat. BRAVO!! Jižní Korea opět ukázala, že má krásné písmo. A aby se neřeklo, že jsem necitelný zmrd, tak proč mě Hačiko dokázal dojmout? Asi protože je mi víc líto psa než člověka? No co, tak mě jebněte třeba do plynu.(11.10.2013)

Uf, dalo mi dost času tohle rozdýchat. Brečela jsem jak malá holka a vůbec se za to nestydím. Protože pokud mě film dokáže dojmout k slzám, rozhodně takový film jen tak nezapomenu. Jeden z vůbec nejkrásnějších filmů o lásce, který ve mně definitivně vypěstoval lásku k jihokorejským filmům.(21.8.2011)