Čtyři bratři

Four Brothers

Štyria bratia

Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2005, 109 min

rozpočet : $45 million tržby celosvetovo : $92,374,674(27.5.2007)

Pokud se všichni šmejdi světa rozhodnou vzájemně postřílet, tak jsem ochoten vynaložit úsilí ke zprostředkování finanční sbírky na uhrazení jejich kremace. A pokud na tu palbu seženu lístky se slušným výhledem, tak budu fandit těm neorganizovaným, mezi které patří černobílí bratři Mercerové. Jejich cesta za pomstou je totiž krásně přímočará a kdyby se jednalo o spravedlivě rozhořčené občany platící řádně daně, tak bych jim ještě jednu hvězdu přihodil.(28.5.2014)

Soundtrack David Arnold: 1. Dancing Machine - Jackson 5 ,2. T Plays It Cool - Marvin Gaye ,3. Shake Me, Wake Me (When It's Over) - Four Tops ,4. Papa Was A Rollin' Stone - The Temptations ,5. Inner City Blues (Make Me Wanna Holler) - Marvin Gaye ,6. I Wish It Would Rain - The Temptations ,7. Smiling Faces Sometimes - The Undisputed Truth ,8. Cloud Nine - The Temptations ,9. Cleo's Apartment - Marvin Gaye ,10. Take A Look Around - The Temptations ,11. Knucklehead - Grover Washington, Jr. ,12. Do It Baby - The Miracles ,13. Trouble Man - Marvin Gaye ,(9.6.2011)

Akční krimi, které má i vážnější momenty. Nic stupidního, ani žádný zázrak. Kouká se na to dobře, žádné zklamání. Ale nemůžu být štědrý na každý film, který mě něčím zaujme. Lepší 3*. Pustil jsem si to víceméně kvůli Wahlberkovi (a Sofíi Vergara), ale není tu až tak zásadní. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 6 | hudba 7 | humor 1 | akce 6 | napětí 2 | pustil bych si znovu 6(28.1.2013)

Scény s tou jejich matkou jsou fakt utrpení, ale matka se tam naštěstí vyskytuje tak asi 3 minuty. Jinak musím ocenit, že konečně přišel film, kdy hlavní hrdinnové v pohodě zabíjej a nedělaj si s tim hlavu. Herci hrajou slušně a je správná atmosféra. Ještě mi utkvěl hlavní hajzl, kterej si libuje v ponižování svejch poskoků. Svěží film.(28.1.2006)