Čtyři bratři

Štyria bratia

Four Brothers

Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2005, 109 min

Výživná drsňácká nakládačka, která potěší zejména ústředním kvartetem hrdinů, jimž střelba ani zapálená cigareta vedle otevřeného kanystru s benzínem není cizí, a jednoduchou, ale údernou akcí. Scénář s hladinou originality na minimu nevadí, mnohem více to získává divácké sympatie díky nekompromisnosti hrdinů a frajerským hláškám. Mark Wahlberg je borec, který si svého času musel jít pro samolibou drsnost snad 3x, jelikož z nasraného výrazu povolí jenom párkrát a pořád nemám problém mu celou dobu věřit. Ideální relax na nudný večer, jemuž k dokonalosti chybí jenom Singletonův cit pro postavy, který zvláště v úvodním „vyšetřování“ vyrobí spoustu zbytečných figur, které sice většinou končí s kulkou v hlavě, ale i tak by zasloužili protřídit už na papíře. Jinak gut.(17.1.2008)

Sehnala domov stovkám dětí. Narazila jen na čtyři ztracený případy, čtyři delikventy, které nikdo nechtěl. Tak je adoptovala…. Je to (překvapivě) o bratrech a tak rozhodne, jak si Vás právě ONI získají. Jsou drsní a nesmlouvaví a M.Wahlberg není tahounem, ale jedním ze čtyř. Taková kriminálka s velmi dobrou akcí na konci.(22.6.2008)

Solidní filmařina, skvělé akční scény a čtyři drsní, hláškující týpci. Příběh sice pár překvapení skrývá, ale není nijak zvlášť originální (až na to, že se shoduje s tím, co bych udělal kdyby mámu zabili mě). Taková trochu jiná detektivka, kde je vyšetřování vedeno dost netradičním způsobem :). Herecké kvarteto ničím neurazí a Singleton odvádí parádní práci. Sečteno a podtrženo jsou to ČTYŘI pěkné hvězdičky.(27.4.2007)

Svižné, vtipné, dostatečně dlouhé. Škoda, že ke konci to ztrácí tempo. Ale i tak je to podařený film o jedný pomstě.(26.10.2008)

Průměrný akční film. Velmi oddychový. V poslední době něco takového chybělo. A navíc i zábavný! :) "Call me an ambulance. What? For my dog bites? Nah, I'll be fine."(15.8.2006)

• - Režisér John Singleton si zahrál brankáře ve scéně hokejového utkání na Den díkuvzdání. (mi-ib)

• - ¨Slovo "fuck" je ve filmu použito 62krát. (mi-ib)

• - Ve scéně v baru, v němž bratři pijí whiskey, ve skutečnosti pijí koncentrovaný jablečný džus. (mi-ib)