Čtyři bratři

Štyria bratia

Four Brothers

Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2005, 109 min

Veľmi hustý snímok o pomste a odplate, láske a nenávisti, no predovšetkým láske. Dobrá pointa a príbeh štyroch bielo-farebných bratov, v pozadí ktorého je aj rasistická otázka. Rýchlo a pomerne jednoducho natočené, bez akýchkoľvek naťahovačiek a kecov okolo. Dostatok akčných scén, no záver mi nesedel. 75%.(29.3.2006)

• LiVentura

Klasicky tupá americká story s rádoby orginální zápletkou, která jen těžko před divákem skryje amatérskou naivnost autorů...!!!!! :-((25.10.2008)

Solidní filmařina, skvělé akční scény a čtyři drsní, hláškující týpci. Příběh sice pár překvapení skrývá, ale není nijak zvlášť originální (až na to, že se shoduje s tím, co bych udělal kdyby mámu zabili mě). Taková trochu jiná detektivka, kde je vyšetřování vedeno dost netradičním způsobem :). Herecké kvarteto ničím neurazí a Singleton odvádí parádní práci. Sečteno a podtrženo jsou to ČTYŘI pěkné hvězdičky.(27.4.2007)

Výživná drsňácká nakládačka, která potěší zejména ústředním kvartetem hrdinů, jimž střelba ani zapálená cigareta vedle otevřeného kanystru s benzínem není cizí, a jednoduchou, ale údernou akcí. Scénář s hladinou originality na minimu nevadí, mnohem více to získává divácké sympatie díky nekompromisnosti hrdinů a frajerským hláškám. Mark Wahlberg je borec, který si svého času musel jít pro samolibou drsnost snad 3x, jelikož z nasraného výrazu povolí jenom párkrát a pořád nemám problém mu celou dobu věřit. Ideální relax na nudný večer, jemuž k dokonalosti chybí jenom Singletonův cit pro postavy, který zvláště v úvodním „vyšetřování“ vyrobí spoustu zbytečných figur, které sice většinou končí s kulkou v hlavě, ale i tak by zasloužili protřídit už na papíře. Jinak gut.(17.1.2008)

Jo tak tohle me mile prekvapilo. Sice nazev filmu by moh bejt Tri bratri, protoze ten ctvrtej se do akci moc nezapojuje, nicmene nakonec se taky vyuzije. Ta herecka sestava se mi moc nezdala, ale nakonec to bylo fakt v pohode, pricemz nejvetsi drsnak tu je Mark Wahlberg . Jinak drsnejch scen, prestrelek a podobne tu je dostatecne a pribehove to taky neurazi. Misty mi to prislo jak detektivka, akorat, ze misto opatrnejch poldu tu byli drsnaci, co nemaj problem kohokoliv serezat nebo komukoliv vyhrozovat. Sice film do zanru neprinasi nic noveho, ale ja se slusne bavil a film si dobre uzil.(19.1.2008)

• - ¨Slovo "fuck" je ve filmu použito 62krát. (mi-ib)

• - Scéna na zamrzlém jezeře se natáčela na jezeře Lake Simcoe severně od Toronta. (mi-ib)

• - Role tří z bratrů jsou ztvárněny bývalými hudebníky: Mark Wahlberg (Marky Mark), Tyrese Gibson (Tyrese) a André Benjamin (Outkast). Ironií je, že Garrett Hedlund hraje ve filmu muzikanta. (mi-ib)