Komentovat film o přestárlým panicovi v mece paniců - na csfd je fakt legrační, protože někteří zdejší uživatelé překonají sexem nedotčení hranici čtyřiceti let levou zádní a nebude jim činit problém atakovat se svým panictvím hranici důchodu. Pokud jde o příběh, tak je to typická odlehčená romantika s tím, že ani v sektoru pro humor, ani v sektoru pro romantiku se to nějak extremně nehrotí což filmu jen a jen prospívá. Oba žánrové tábory tady po celý film celkem vydařeně spolupracují, takže můj výsledný pocit se dá označit za vítězství filmu nad diváckým očekáváním.(7.8.2014)

Jak vidno, Judd Apatow se neobává pustit do kterékoliv látky, a ani poskakování na hranici vkusu mu není cizí. A ani divákovi. Směs hrubozrnné a romantické komedie je namíchaná přesně podle toho, co praví název. Nic víc nehledejte, tedy pokud nejste ve čtyřiceti panic/panna a jest třeba návod. Jenže Apatow je jiný než drtivá většina režisérů, kteří útočí na jiné/pubertální publikum. Jakmile se totiž hned v úvodu potácí rozespalý hlavní hrdina, čistá duše Andy, pokojem na toaletu, vybavený solidní ranní erekcí, budou se smát i ti, kterým je od dvaceti nahoru. Andy se pak při alkoholovém setkání s kamarády z práce snaží blufovat o sexu, je přistižen, ponížen a vzápětí vyzván k tomu, aby stav věcí změnil, přičemž každý z kolegů předkládá svůj zaručený recept. Škoda, že předlouhá stopáž trpí vatou. I když je to mnohdy citlivá vata. Přesto už na konci ztrácí tak trochu dech. Leccos ale vynahradí naprosto výborně napsané postavy, režisérovo pochopení pro ně, závěrečné hudební číslo, koncentrace popkulturních odkazů a nespočet povedených gagů. A ten lidsky hřejivý humor.. Andy je totiž starý dobrák, kterému jeho „handicap“ nijak nevadí, svůj volný čas tráví barvením cínových vojáčků a hraním videoher a jeho cesta k té pravé je nesmírně příjemná, inteligentní a lidská. Komik Steve Carell se navíc vyhýbá šklebivým grimasám, když je vážný, tak není k smíchu, když chce být k smíchu, tak prostě je. A to i ve chvílích, když mu tvůrci ve scénáři (prý bylo hodně improvizace) tu a tam zrovna dvakrát nepomáhají. Navíc má skvělý komediální timing a s taktéž výbornou, nezávislou dámou Catherine Keener mu to skvěle sluší. 64% hodnocení je OSTUDA!!(17.11.2010)

Hoj, to byly časy, když jsem se díval na tenhle film poprvé. Bylo to asi pár dní po premiéře a protože jsem byl v té době ještě –světem nepropleskaný dítě- a nejsprostší slovo, které obsahoval můj slovník vulgarizmů byl vůl, byl pro mě zhruba v těch 13 letech film 40 let panic docela pálivou omáčkou. Ale protože jsem už velkej kluk a umím seřvat i kdejakého hip-hopovýho maníka, který mě předběhne v kilometrové frontě v Kauflandu, a to že pořádně, chtěl jsem si zopakovat doby, kdy jsem se před slovem píčus utíkal jako zběsilej. Největší šok pro mě byl, že jsem si vlastně nepamatoval hlavní dějovou linku. Jasně, vše se otáčí okolo chlapíka -panice, ale prostě jsem měl nějak zafixováno, že TEN muž bude sexuální dynamo, který prostě jenom neví, jak na to. Něco jako Hitch-lék pro moderního muže. Appatow se ale naštěstí neopírá o ostatní polo-vtipné filmy a špulí svůj zadek na všechny světové strany a je mu jedno jestli ho budou chtít lidé ukřižovat nebo ne. I když je konec trochu natahovaný, musím uznat, že tenhle film je, co se týče originálních situací, hodně nadprůměrný. A holky si nestavím na nějakej posranej piedestal!!!!!!(4.10.2008)

Nevěřil jsem, že to řeknu, ale Carell VLÁDNE! A to i ve chvílích, kdy se mu za vlasy přitažený scénář snaží podrazit nohy a Apatow přitvrzuje na místech, kde to není vůbec třeba.(21.7.2008)

Judd Apatow točí "velkolepé" (nebo spíše přerostlé) komedie, jsou pekelně dlouhé, mají originální námět, sprosté jsou jak to jen jde, hrají v nich hvězdy nejtěžšího kalibru a vždycky se utopí ve vlastní štávě! Čím to může být? Režii ne, ta je pohodová a klidná, nikam diváka netlačí. Scénáristicky zvládnuto průměrně, nění to nijak vtipné, ale trapných scén je jako šafránu. Herecky taktéž ne, Steve Carell se narodil pro vtipné role a jeho kolegové z práce na trojku. Na jedničku to totiž umí bůh, na dvojku ti nejlepší z nejlepších a na trojku ta většina, co hraje v podobných "béčko-céčkách". Takže teda, kde je ta ona chyba? Netroufám si tvrdit, ale možná by bylo dobré se zamyslet, pane režisére, a nesnažit se do svého debutu vtlačit úplně všechno, co vás napadne. Máte na to ještě spoustu času. Přesto Virgina hodnotím velkem vysoko, stačí se podívat, jak to mohlo dopadnout - český ekvivalent panic je nanic je totální sux!(20.6.2008)

• - Režisér Judd Apatow prozradil recept na nečekaný úspěch filmu. Při preview filmu si nahrál reakce publika na magnetofon a pak podle nich film upravil ve střižně. Scény, které měly chladnější odezvu buď zkrátil nebo úplně vypustil. (don corleone)

• - Filmový debut Mindy Kaling (postava Amy). (don corleone)

• - Poradkyni na klinice, kam zavede Andy Marlu, hraje žena Steve Carella, Nancy Carell. (don corleone)