• RHK

Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(24.7.2010)

Judd Apatow točí "velkolepé" (nebo spíše přerostlé) komedie, jsou pekelně dlouhé, mají originální námět, sprosté jsou jak to jen jde, hrají v nich hvězdy nejtěžšího kalibru a vždycky se utopí ve vlastní štávě! Čím to může být? Režii ne, ta je pohodová a klidná, nikam diváka netlačí. Scénáristicky zvládnuto průměrně, nění to nijak vtipné, ale trapných scén je jako šafránu. Herecky taktéž ne, Steve Carell se narodil pro vtipné role a jeho kolegové z práce na trojku. Na jedničku to totiž umí bůh, na dvojku ti nejlepší z nejlepších a na trojku ta většina, co hraje v podobných "béčko-céčkách". Takže teda, kde je ta ona chyba? Netroufám si tvrdit, ale možná by bylo dobré se zamyslet, pane režisére, a nesnažit se do svého debutu vtlačit úplně všechno, co vás napadne. Máte na to ještě spoustu času. Přesto Virgina hodnotím velkem vysoko, stačí se podívat, jak to mohlo dopadnout - český ekvivalent panic je nanic je totální sux!(20.6.2008)

Mě je 20 a jsem pořád ještě panic, mám se začít bát? ,-)(15.4.2011)

"Vieš, sex nie je len špikovanie buchty a lízanie pekáča. To je aj láska." Ďalšia skvelá Frat Pack (no, vlastne skôr inšpirovaná Frat Packom, nikto z Frat Pack tu nehrá, Carella som do združenia nikdy nerátal, veď "pôvodné jadro" predsa tvoria len bratia Wilsonovci, Ben Stiller, Vince Vaughn a Will Ferrell) bláznivá komédia, ktorá poriadne preslávila Stevea Carella. Ak vezmeme do úvahy štipľavý názov a kontroverzný scenár, je výsledok krotký, milý a dokonca hrejivo ľudský. Na scény, ako je tá s voskom, nezabudnete, ale ono je to v jadre naozaj v prvom rade krehký film o smutných ľuďoch. Ale mohol/mal byť troška kratší. Mňa to chytilo/oslovilo.(6.11.2006)

To nebylo vůbec tak blbý, jak jsme doufali. Nařehtala jsem se, ačkoli se nehádám, že chytrý a vtipný momentíky neměly proti těm stupidním až takovou převahu, ale prostě mi to sedlo a to o chlup víc než Zbouchnutá, tý jsem dala onehdy ounly za 3* (a půl, ale tady se na půlky nehraje) - asi záleží, v jakym to člověk vidí pořadí. A nebo v jakym "pořadí" je sám divák. Každopádně, co mě ještě hodně bavilo, byly songy, který do epizodek pásly jak prdýlka na hrneček.(4.8.2008)

• - Poradkyni na klinice, kam zavede Andy Marlu, hraje žena Steve Carella, Nancy Carell. (don corleone)

• - Celá scéna "You Know How I Know You´re Gay" byla improvizací Paula Rudda a Seth Rogena. (don corleone)

• - Andy Stizer (Steve Carell) nosí hodinky značky Casio DW560E. (dyfur)