Dvaja rómski bratia - najdúsi slúžia u bohatého gazdu, ktorý má dve krásne dcéry. Kým mladšia je nielen krásna, ale i dobrá, staršia je pýcha a závisť sama. A tak keď sa bratia pri pasení stretnú s vlčicou, ktorá im dá zázračné dary, staršia sestra robí všetko možné, aby ich o ne i o šťastie, ktoré im môžu priniesť, obrala. Netuší, že vlčica je zakliata rómska princezná, ktorá si nielen vezme jedného z bratov za muža, ale aj spravodlivo potrestá jej zlobu. (oficiální text distributora)

tron

"Prečo ste mi zakliali dcérenku?" - "Lebo ste si ju zle vychovali." Nuž, slabšie. Televízna inscenácia v tej horšej pdoobe s nie príliš dobrými dialógmi, čudným jednaním postáv a s nie príliš presvedčivými hereckými výkonmi. Snímka stojí skôr na príjemnej atmosére (hudba: Ján Melkovič) a peknej vidieckej výprave. Skôr 40%, ale na nedeľnajší kurací obed... ()

MM_Ramone odpad!

Túto rozprávkovú inscenáciu som si pozrel na druhom programe verejno-právnej televízie. To je jediný kanál, ktorý si môže dovoliť odvysielať dielo takto mizernej kvality. Silne pochybujem o tom, že Jozef Banyák je absolventom nejakej umeleckej školy. Pretože jeho réžia je tak štrašne zlá, že prisám Bohu, by som to lepšie natočil aj ja (úplny laik). No a tak neprirodzené, úbohé herectvo ako je v tomto filme som nevidel hádam ani v tej najposlednejšej juhoamerickej telenovele. Odpad! ()

Desmi

Byť jsem pohádku neshlédl celou, neřekl bych, že je byla tak špatná, jak uvádí místní hodnocení. Dobrá ale rovněž nebyla, a to spíš kvůli technickým nedostatkům než kvůli obsahu. ()