Bratři

(Švédsko)

Brothers

Válečný / Drama

Dánsko / Velká Británie / Švédsko / Norsko, 2004, 117 min

Zdárný a nezdárný bratr, krásná žena...téměř klasický trojúhelník ozvláštněný ( opravdu ?) změnou zdárného bratra ( díky kruté válce) v zlého a nezdárného ( díky smrti bratra) v dobrého -- vlastně mnohokrát viděná šablona, ale celý mě to nějak chytlo za srdce či co nebo se mi jen líbila Connie Nielsen a jsem tudíž pozitivně subjektivní:), nevím. Ten příběh nebyl ničím originální, ale to pojetí mělo šťávu, herecky taky dobré ( hlavně Connie:), hudebně skvělé, vizuálně vytříbené a ..za Connie:) za 4.(19.2.2012)

Tak s odstupom pár dní mažem "horúcohlavý" komentár útočiaci na komentár KevSpa (z ktorého sa mi, ale aj tak ešte stále chce grcať). Je to krásny film. Connie Nielsen ma odrovnala svojim prirodzeným hereckým výkonom a zvodnosťou - zahrala to proste vynikajúco a ešte stihla byť aj moc sexy. Aj tak ale absolutórium pre Nikolaja Lie Kaasa - výkon ešte o triedu strhujúcejší, ako ten Nielsenovej. K tomu silná látka, u mňa obrovská spokojnosť, dojatie a plnohodnotný zážitok. 100%(12.10.2008)

Silné a opravdu skvělé, syrové a pravdivě působící drama, zdá se mi ještě opravdovější než americký remake z roku 2009. Jednoduše vyprávěný příběh bez komplikací lineárně sděluje všechno, co má být sděleno, aniž je třeba vysvětlovat něco navíc. Hlavní protagonisté jsou výteční a všechno je posíleno tím, že i dětské role jsou dobře zvládnuté.(14.4.2012)

Je lepší bejt živej, nebo umřít? Sakra, odpovědět na tuhle otázku někdy není tak jednoduchý, jak by se mohlo zdát.(7.12.2006)

Ač mám dánskou kinematografii rád, tak nemůžu říct, že bych v tomto případě byl spokojen. Příběh není příliš zajímavý, ani nápaditý. Navíc se tempo filmu neskutečně vleče, aby dospělo k závěru, který tedy za vyvrcholení rozhodně nepovažuji. Zajímavé herecké výkony a pár vydařených scén film zachraňují, ale jinak nic moc.(15.11.2006)