S Pydlou v zádech (divadelní záznam)

Komedie

Československo, 1985, 105 min

Pavel Fiala

Jiří Lebeda

Milan Svoboda

Komentáře uživatelů k divadelní záznamu (45)

Přiznám se ! Tenhle legendární záznam stejnojmenné divadelní hry Josefa Dvořáka jsem sem "protlačil" já :) .... Mám nahraných pár divadelních her, které se v televizní podobě objevily na obrazovkách ČT a i když jsou mezi nimi takové skvosty jako "Cimrmani", "Činoherák" apod., tak tahle mezi nimi stojí na prvním místě ! Pro ty, kteří si celý děj a texty nedají do souvislostí s dobou vzniku hry to možná nebude AŽ TAK vtipné (stejně bude :). Ti co zažili, se pobaví královsky.... Škoda, že pan Dvořák postupem času sklouznul k levnější zábavě, ale tady je v absolutní formě .... P.S. v hledišti jsou vidět známé osobnosti kulturního i sportovního života - např. Zátopkovi.(9.4.2005)

Tak tak, je to úžasný zážitek sledovat Josefa Dvořáka v akci, třeba když proloží hru přednáškou o umírání na jevišti - "levá noha basuje, pravá ruka čumí do prostoru". A těch odkazů, které mnohdy nabídla samozřejmá improvizace, a člověk si hned ochotně a rád dosazoval skryté významy.(13.4.2005)

Mistrovský kousek z doby, kdy se hledalo všude a všechno, přestože nic a nikde nebylo. Vzpomínám si na své nesmírné erotické vzrušení, když jsem seděl v lóži divadla a pověstná erotická scéna Dvořáka s Paulovou se mi odehrávala doslova před očima...:-))(25.10.2007)

Josef Dvořák to sice zase přehání, jednou během holičské scény přímo nesnesitelně, ale i tak je ze všech nejlepší.(26.4.2016)

• kingik

Tak tohle mně přišlo úplně nesměšné. Tomu se může zasmát pouze dementní jedinec!(5.3.2009)

Snad s každou větou vtipná divadelní hra, u které jsem se teď bavil stejně jako kdysi. Excelentní Josef Dvořák si svou životní roli užívá na maximum, pere to do diváků s neuvěřitelnou energií a pokrývá prostor takovým množstvím humoru, že člověku téměř nedovoluje vydechnout (a tak dík za těch pár pěveckých čísel). Vždy když se na tuto jednu ze svých nejoblíbenějších her dívám, napadá mě, jaktože tenkrát, když se nesmělo nic, bylo všechno a dnes, kdy se může všechno, nic podobného nevzniká? Proč, když se člověk chce pobavit, musí sáhnout po dílech, které vznikaly za dob tvůrčí nesvobody? A vůbec, jak je možné, že něco takového v osmdesátých letech prošlo? Vždyť narážky a dvojsmysly trefující se do tehdejší reality padají do publika jedna za druhou a jsou víc než jen pikantním kořením, doslova celé představení povyšují na druhou. Zábava, ve které jsou dokonce i všechny ty ve skutečnosti hořké okamžiky neskutečně zábavné. Koukám, že tenhle komentář je tak trochu samý superlativ. No možná ze mě mluví tak trochu pamětník, který se s Pepou a Pydlou poprvé bavil už v těch osmdesátkách.(20.10.2013)

Sranda, sranda, sranda. Mistr Dvořák mě opravdu dostal. Jen ta hudební čísla bych vystříhal.(16.5.2007)

Neviděl jsem obnovené představení Divadelní společnosti Josefa Dvořáka, viděl jsem tenhle televizní záznam. Na svou dobu hodně odvážné představení (části o Japonsku, o právu na práci), o jehož původu v Semaforu nemám žádné informace, ale napíšu jediné. S Pydlou v zádech jako divadelní hra je strašná blbost, ovšem jako podklad pro Dvořákovo laškování s publikem to stačí. U Jany Paulové se nemůžu rozhodnout, jestli ještě mile hraje, nebo už přehrává, coby stále nadržená královna je ale opravdu legrační a k nejlepšímu českému ponormalizačnímu komikovi (jehož pitvoření v tomhle kusu si bez hanby dovolím přirovnat k výkonům Vlasty Buriana) se hodí.(1.7.2012)

To se nedá komentovat, to se musí vidět! A nyní máte možnost, od podzimu 2008 byla hra obnovena a mj. zde hraje Markéta Hrubešová ad. A Josef Dvořák jede na plné obrátky, jeho výkon je maximální! Je to hra o ničem a přesto o všem! Hlavně se nasmějete, až vás bude břicho bolet!(2.2.2009)

Na Josefu Dvořákovi jsem byl v divadle dvakrát. Jednak na hře Jeppe z vršku a pak na Divotvorném hrnci. Ten mám radši ze zvukového záznamu s Janem Werichem, ale i tak jsem si to v divadle hodně užil. Ovšem nejlepší hra, jakou je možno vidět s Josefem Dvořákem (byť už jen v televizi) je jeho veleúspěšné a veleskvělé představení z osmdesátých let, hra S Pydlou v zádech. "Takový dva obrovský kopce to byly." "No to teda nevim, generále." "Tak, třeba maj lidi velkou vobrazovku."(17.3.2009)

...podívejte se na mě! Jsem támhle zastřelenej, jo? Král mi zakázal rozmachovat ruce... já už se můžu jenom klanět! Tím končí Josef Dvořák geniální představení. A já se musím poklonit jemu. Rozesmát lidi není jednoduchý úkol. Rozesmávat je v kuse 2 hodiny, je ale skoro nadlidský úkol...a tady to jde lidi, tady to JDE:-) geniální představení. 100%(13.3.2008)

Tak na téhle hře jsem byl osobně a musím uznat že je fakt supr !!(9.3.2012)

I když tam bylo spoustu odkazů na dobu, ve které jsem ještě byl na houbách a tudíž mi pointa unikala, královsky jsem se bavil. Pan Dvořák je veličina jak hrom. Škoda, že si pak kazil reputaci na nejmenované komerční televizi.(4.11.2009)

Perfektní práce s diváky. Josef Dvořák ten text nemele, ale opravdu si každý kousek užívá, improvizuje a tu roli si užívá každým slovem. Je tam tolik ironie, dvojsmyslů, lehké erotiky. Divím se, že něco takového v té době povolily - je tam i hodně narážek na režim :-) J. Dvořák ke konci už chrlí tolik vtipů, že se vám odpad ucpe a mozek nestíhá výtečná komedie. Jana Paulová je opravdu sexy a krásně zpívá.(16.5.2009)

Josef Dvořák byl vždy "pouze" lidový bavič, ale svou práci dělal dobře. Důkazem je tato hra, svědek jeho nejlepší formy. Místy je to trochu "uřvané", místy trochu vtíravé, ale většinou velmi dobré. I po letech jsem se na to znovu rád podíval...80%(18.6.2012)

Celkem jsem se těšil na tohle legendární dívadlo, a přestože musím uznat, že je tam hodně vtipu (možná až moc), zklamalo mě to z mnoha subjektivních důvodů. Předně nemám rád Dvořáka, přijde mi, že celý život se až příliš snaží ze sebe dělat klauna, aniž by k tomu měl talent. Nesnáším ten způsob komiky, kdy herec řekne něco košilatě-vtipného, sám se tomu zasměje a podívá se významně do publika... Taky moc nesnesu Paulovou, ta taky nehraje nic jinýho než nadržený paničky a to mě nebaví. V neposlední řadě nemusím druhově takové ty populární "postavičky prostého lidového chytráka", příliš mi to připomíná Donutilova Truffaldina a jeho laciný humor. Tenhle typ postav uměli ztvárnit třeba Ch. Chaplin nebo V. Burian, ale s těmi se Dvořák s nočníkem na hlavě nemůže měřit.(13.5.2011)

Fantastické divadelní představení. Pepa Dvořák mě mile překvapil a podal svůj nejlepší životní výkon.(28.11.2008)

Josef Dvořák v životní formě. Jakmile je na jevišti sám, je to neskutečná kanonáda vtipů a famózního improvizačního humoru. Ale jak dojde na dialog, kvalita představení stagnuje, protože mu ostatní nesahaj ani ke kotníkům. Proto nedávám plné hodnocení.(17.4.2011)

• easaque

zdejší hodnocení nabízelo vyjímečný zážitek, což mi přišlo hned divný, protože hlavní protagonisté Dvořák s Paulovou mi nepřijdou zvlášť dobří. Přesto proč to nezkusit a poučit se, že? ;-) V době svého vzniku to mohlo být vyjímečné představení, protože zábavu komerčních televizí neznali. Už na základě toho to má ke kvalitě hodně daleko. Chybí tomu příběh a humor je založen na urážkách, sexuálních narážkách a improvizaci. Výsledkem je povrchní zábava smíchaná s nesmyslnými písničkami a hvězdičku to u mě nemůže dostat ani z nostalgie. Sorry [ PŘÍBĚH: 0 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 0 /// CASTING: 0 (3*MAX) ](6.8.2012)

Na poprvé sem se bavil královsky...stojí to ale a padá s Dvořákem ...(21.2.2012)

<< předchozí 1 2 3