Kleopatra (divadelní záznam)

Muzikál / Drama

Česko, 2003, 106 min

Scénická stránka věci velice dobrá, to se musí nechat. Rozhodně tedy na to, jak "omezeně" inovuje Broadway své inscenace.(28.2.2009)

• salahadin

Viděno v TV, hodnotit nebudu, protože mi to nedovolí mé svědomí. Totiž díky svým antipatiím k tomu umečenému stvoření, co dělalo hudbu (myslím tím M. Davida), bych musel dát záporné mínus hvězdičky..a to není fér, i když by se mi muzikál nelíbil ani s hudbou Rolling Stones...přijde mi, že Renč umí točit jen klipy Nemyslíš - zaplatíš.(17.12.2009)

• viperblade

Za Csákovou...(18.1.2009)

• woody

A teď tu moji pane diskžokej: Krásný úděl máte dnes, kráčet zítřku, žít a kvést, krásný úděl před očima růst, vzhůru k výškám, každou chvíli kus. Když se podaří, co se dařit má, když rozkvete růže z poupěte, když se podaří, co se dařit má, tak je přece krásně na světě, když se podaří, co se dařit má, když je slunce jako ze zlata, když se podaří, co podařit se má, podaří se také poupata. Jo, že to není vono? A nevyjde vám to nastejno? Bestiální otcův kolega z práce nám to pustil do auta... A kdybych to ještě viděl, tak přibude do Bohnic nový pacient, který by si neustále prozpěvoval: Céčka, sbírá céčka, v tom je ta léčka nebo tuhle Chci královnou se stát a zem svou k slunci vést. Ty Isis jedenkrát snad spolu s trůnem dáš mi záři hvězd. Chci Egypt pozvednout a vyrvat z Římských pout. Míšo - ty zrůdná parodie na zpěváka a už vůbec na skladatele.Bych tě do toho Nilu hodil i s Renčem...(12.3.2006)

Tento muzikál jsem viděl v obnovené premiéře divadla Broadway. V roli Kleopatry zazářila Monika Absolonová. Atmosféra divadla, ohnivé a světelné efekty, nádherná choreografie a hlavně jímavé písně dělají z tohoto muzikálu něco, co ohromí snad jakéhokoliv muzikálového odpůrce.(30.5.2007)

• - Kleopatra je posledním, nedokončeným dílem textaře a libretisty Zdeňka Borovce. Před svou smrtí napsal asi třetinu textů, na jeho práci potom navázala jeho dcera Lucie Stropnická a Lou Fanánek Hagen. (HappySmile)

• - V inscenaci se využívala i počítačová grafika. Původně se počítalo i s dotáčkami v Egyptě, ale od těchto plánů produkce vzhledem k vývoji mezinárodní situace nakonec upustila. (HappySmile)

• - V hlavních rolích Kleopatry se střídaly 3 zpěvačky: Monika Absolonová, Ilona Csáková a Bára Basiková. (HappySmile)