Lovecká sezóna

Lovecká sezóna

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2006, 82 min

• Dudek

Příšerný animák bez jednoho jediného byť úplně maličkého nápadu. Celou dobu jsem nadával na trapný humor a plno několikrát viděných situací, dokonce i charaktery jednotlivých postav jsou pouze kopií hrdinů z jiných - a mnohem zábavnějších - snímků. Ohromná nuda, nesympatičtí hrdinové, dementní zápletka od odpadu tenhle snímek dělí jen chloupek, neboť pár situací se mi celkem líbilo, ale k dalšímu zhlédnutí mě asi už nikdo nedonutí.(5.4.2007)

Na tento animák som si pred jeho vzhliadnutím najprv prečítal množstvo nepriaznivých recenzií, ktoré vyzdvihovali jeho nudnosť a neoriginalitu. Napriek tomu som pod celkom príjemne prekvapený, keď som si náhodou tento film pozrel. Iste, nebolo to nič mimoriadne, v podstate iba ďaľší animák, avšak miestami som sa naozaj slušne pobavil, čomu dopomohla hlavne milá animácia. Najviac pozornosti na seba strhavá jelenček Eliott s množstvom jeho vtipných hlášok, vďaka čomu hodina a pol utečie vcelku solídnom tempe. Veľmi milá my potom prišia banda nepriateľských veveričiek a kačací párik. Dej celého filmu je veľmi predvdateľný, začiatok je mierne uťahaný boj s lovcami v závere, kde sa zvieracím kamarátom podarí vyhrať my prišiel naozaj sprostý a naivný. Film sa však na nič extra nehrá, takže toto by sa dalo odpustiť, veď má vlastne slúžiť najmä na pobavenie detí. Mne osobne sa to páčilo viacej ako Madagaskar.(5.12.2007)

• MM_Ramone

Na "Loveckej sezóne" ma zaujali predovšetkým progameové animácie štúdia Sony Pictures Animation. Trocha mi pripomenuli časy, keď som celé hodiny presedel pri Play Station. Ale ako film to nie je nijak výnimočné dielo. Príbeh o v meste odchovanom, rozmaznanom medveďovi, ktorý je vypustený do divočiny. Tam spozná agresívne veverice, disciplinovaných bobrov, arogantných jeleňov, hlúpych zajacov, teplého dikobraza a dotieravého, zakrpateného jeleňa Elliota. **(2.12.2009)

Pohodový animovaný rodinný film, který pobaví a potěší. To je zhruba tak hodnocení tohoto filmu. Zvířátka mám rád, a tak se na jakýkoliv film s nimi rád podívám. A tohle byla docela zábava. Co se týče animace, tak ta se mi velmi líbila, a jakmile mi sedne u animovaného filmu animace, tak už mne pak od takového filmu jen těžko něco vyruší. Tady byl navíc velmi zajímavý a vtipný děj, některé scénky či hlášky byly velmi vtipné a docela jsem byl i zvědavý, jak celý příběh dopadne. Prostě pohodová záležitost pro chvilky odpočinku. Navíc jsem si hlavní protagonisty zamiloval, medvěd Boog a jelen Elliot byla opravdu milá a roztomilá zvířátka a kdybych mohl, tak bych si je možná i pořídil domů. Takže za sebe říkám, že jsem docela spokojený a tenhle animák mi sednul a líbil se mi. Ale nijak to nepřeceňuji, protože ač to považuji za dobrý animák, tak není o mnoho lepší než jiné animáky, takže hodnotím průměrnými třemi hvězdičkami, ale svou kvalitu tenhle film jistě má a své diváky si určitě najde.(27.10.2008)

Úvodní medvědí stepování dává tušit těžký průser, výsledek je ale nakonec relativně stravitelná jednohubka, ve které zvířátka občas zahláškují tak geniálně, až budete ochotni skousnout i fakt, že Lawrence intonuje jako Will Smith a Ashton Kutcher zas jak po kastraci. Sériový produkt současné animace no. X, kterému budiž nakonec k solidnímu průměru přičteno i to, že diváka netrápí a bez titulků se to sfoukne za hoďku a čtvrt.(5.6.2008)