Lovecká sezóna

Open Season

Lovecká sezóna

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2006, 82 min

Kdybych býval šel na Loveckou sezónu 3D do kina, asi bych se dobrovolně nechal ulovit a stáhnout z kůže. Že jsem se však soukromou projekcí vyhnul zbytečným brýlím a ještě zbytečnějšímu Kutcherovi, uznávám méďovi Boogovi průměrnou zásluhu na zpříjemnění nepříjemných časů. (Filmfest Hurghada 2012, 7/67)(29.12.2012)

• Djkoma

Velká nuda, která dokazuje, že se začíná točit opravdu všechno v 3D animaci a je jen na divácích jestli konečně začnou chodit na to kvalitní nebo na vše barevné co jim rodinný multiplex nabídne za zvýhodněné ceny. Lovecká sezona dokazuje, že bez větších hvězd prostě nepřilákáte tolik rodinek a bez pořádného příběhu se rodinky nevrátí pro další porci.(23.3.2007)

rozpočet : $85 million otvárací víkend : $23,624,548 tržby celosvetovo : $188,819,848(5.1.2007)

Další z řady animáků, který je docela zábavný. Má dobrý příběh. Jen mě občas nudí. Hodnocení: 60%(23.3.2008)

Na tento animák som si pred jeho vzhliadnutím najprv prečítal množstvo nepriaznivých recenzií, ktoré vyzdvihovali jeho nudnosť a neoriginalitu. Napriek tomu som pod celkom príjemne prekvapený, keď som si náhodou tento film pozrel. Iste, nebolo to nič mimoriadne, v podstate iba ďaľší animák, avšak miestami som sa naozaj slušne pobavil, čomu dopomohla hlavne milá animácia. Najviac pozornosti na seba strhavá jelenček Eliott s množstvom jeho vtipných hlášok, vďaka čomu hodina a pol utečie vcelku solídnom tempe. Veľmi milá my potom prišia banda nepriateľských veveričiek a kačací párik. Dej celého filmu je veľmi predvdateľný, začiatok je mierne uťahaný boj s lovcami v závere, kde sa zvieracím kamarátom podarí vyhrať my prišiel naozaj sprostý a naivný. Film sa však na nič extra nehrá, takže toto by sa dalo odpustiť, veď má vlastne slúžiť najmä na pobavenie detí. Mne osobne sa to páčilo viacej ako Madagaskar.(5.12.2007)

• - První počítačem animovaný počin studia Sony stál 85 milionů a během prvního víkendu (29. – 1. 10. 2006) promítání v USA utržil 23,6 mil. dolarů. Pro studio byla Lovecká sezóna rekordní jedenáctý film, který v roce 2006 debutoval na prvním místě. Na to, že snímek nepochází od známého animačního studia Pixar či DreamWorks Animation, je to solidní úspěch. Zajímavostí je, že při debutu Lovecké sezóny se na druhé příčce žebříčku návštěvnosti ocitla další novinka s Ashtonem Kutcherem, Záchranáři (r. Andrew Dawis). (imro)

• - Film je zlehka inspirován komiksem "In the Bleachers". (D3VIL)

• - Oba herci, kteří propůjčili hlasy hlavním postavám, účinkovali v minulosti v úspěšných sitcomech televize Fox. Martin Lawrence měl show nazvanou jednoduše – Martin, a Ashton Kutcher hrál ve známém seriálu That '70s Show, který je známý i na Slovensku. (imro)