poster

O bojácném Floriánkovi (TV film)

Pohádka / Komedie

Česko, 1999, 70 min

 • Tommassi3
  **

  "Já přece nejsem žádnej podvodník !! Ále vodník !!" Že není utopenec jako utopenec a není Filip jako Filip, jednoho dokonale přesvědčí tahle ušmudlaná pohádková šmíra.. Jistě, jeden snadno odhalí, že Kozákův scénář s překvapivě opravdu hodně slušnými dialogy vychází z divadelní "hry", čemuž režisér uzpůsobuje celou mizansénu, a tak by snad i trocha té shovívavosti či odlišné optiky vůči té cílené lacinosti byla na místě, ovšem tradiční Filipova neschopnost pohybovat se v žánru ryze komickém - Skutečně myslím, že ten svůj smysl pro humor nemůže chápat ani on sám.. - a naprosto tragické herecké kreace, byť kupodivu takřka bez přehrávek, většiny zúčastněných veškeré snahy snadno utopí.. O Olšaníkově hudební složce se raději ani vyjadřovat nebudu..(27.12.2015)

 • lekr
  odpad!

  Něco takovéhleho se jen tak nevydí. České pohádky ztrácí úroveň a nestojí ani za jednu hvězdičky. Studiové a rádoby vtipné předělávky klasických pohádek jsou zkrátka absolutní katastrofou. Na zblití....(7.12.2009)

 • villon17
  *

  Naprosto příšernej, studiovej propadák. Nebudu se zbytečně vyjadřovat o něčem takovym...(20.1.2009)

 • duklak2
  **

  Večerníček tak suchý a děsný, že bych ho nedoporučil svým budoucím dětem:) Je zcela na místě hodnotit těžce při zemi:)(9.1.2012)

 • blackrain
  **

  Tato pohádka skutečně za mnoho nestojí. Stanislav Zindulka byl jako vodník Pantlička velmi příjemný. Já mám ale raději jiného vodníka. Toho, co hraje Josef Dvořák. Ten se pro role vodníků přímo narodil.(9.5.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace