O bojácném Floriánkovi (TV film)

Pohádka / Komedie

Česko, 1999, 70 min

• blackrain

Tato pohádka skutečně za mnoho nestojí. Stanislav Zindulka byl jako vodník Pantlička velmi příjemný. Já mám ale raději jiného vodníka. Toho, co hraje Josef Dvořák. Ten se pro role vodníků přímo narodil.(9.5.2012)

• Tommassi3

"Já přece nejsem žádnej podvodník !! Ále vodník !!" Že není utopenec jako utopenec a není Filip jako Filip, jednoho dokonale přesvědčí tahle ušmudlaná pohádková šmíra.. Jistě, jeden snadno odhalí, že Kozákův scénář s překvapivě opravdu hodně slušnými dialogy vychází z divadelní "hry", čemuž režisér uzpůsobuje celou mizansénu, a tak by snad i trocha té shovívavosti či odlišné optiky vůči té cílené lacinosti byla na místě, ovšem tradiční Filipova neschopnost pohybovat se v žánru ryze komickém - Skutečně myslím, že ten svůj smysl pro humor nemůže chápat ani on sám.. - a naprosto tragické herecké kreace, byť kupodivu takřka bez přehrávek, většiny zúčastněných veškeré snahy snadno utopí.. O Olšaníkově hudební složce se raději ani vyjadřovat nebudu..(27.12.2015)

• honajz

Zcela zbytečně natahovaná pohádka (tam, kde by stačilo, aby si to rovnou vyříkali, nebo si dali pěstí, se to roztáhne div ne na roční období a spoustu opakovaných vět), kde vrcholem amatérismu jsou oba andělé a všechna jejich zjevení, bezděky vyvolávající smích. Jinak být Vojtkem, tak do holky, která mi nevěřila, zavrhla mne a šla za lepším, už příště nejdu, protože kdoví, kdy mne zas podrazí. Měla si vzít starostova syna a byl by klid.(27.12.2015)

• villon17

Naprosto příšernej, studiovej propadák. Nebudu se zbytečně vyjadřovat o něčem takovym...(20.1.2009)

• duklak2

Večerníček tak suchý a děsný, že bych ho nedoporučil svým budoucím dětem:) Je zcela na místě hodnotit těžce při zemi:)(9.1.2012)