poster

O bojácném Floriánkovi (TV film)

Pohádka / Komedie

Česko, 1999, 70 min

 • Karlos80
  **

  No zase takový odpad to nebyl, i kdy samozřejmě dnes se točí ledasco, hlavně že herci hrají-:)). Ale pořád jen vyloženě dobré tv-pohádky s dobrou produkcí se točit nemůžou, to je snad všem jasné.. Místy to sice zavánělo jistým amatérismem, naivitou a především téměř nepřirozeností u mladých herců a vedené dialogy tu byly opravdu místy nešťastné. Ale třeba kreslené ateliéry vystřižené jak z televizních Zpívánek nebo s filmu alá Hrátky s čertem špatné nebyli. Zkušení herci jako Zindulka, Pecha nebo na začátku ta stará jarmareční bába hrály v rámci svých možností a v duchu nízkorozpočtového televizního filmu se špatnou produkcí. Určitě se ale jedná o slabší počin ve Filipově filmografii i co se týče Kozákova né příliš scénáře. 1,5/5*.(17.6.2007)

 • Ded@M@tes
  **

  Až na ten zpěv byla pohádka celkem snesitelná. Trochu se přikláním k lepšímu hodnocení za roli starostava syna: Franta ( Václav Svoboda ) ( Hodnocení: 4/10 )(12.5.2012)

 • lekr
  odpad!

  Něco takovéhleho se jen tak nevydí. České pohádky ztrácí úroveň a nestojí ani za jednu hvězdičky. Studiové a rádoby vtipné předělávky klasických pohádek jsou zkrátka absolutní katastrofou. Na zblití....(7.12.2009)

 • Tommassi3
  **

  "Já přece nejsem žádnej podvodník !! Ále vodník !!" Že není utopenec jako utopenec a není Filip jako Filip, jednoho dokonale přesvědčí tahle ušmudlaná pohádková šmíra.. Jistě, jeden snadno odhalí, že Kozákův scénář s překvapivě opravdu hodně slušnými dialogy vychází z divadelní "hry", čemuž režisér uzpůsobuje celou mizansénu, a tak by snad i trocha té shovívavosti či odlišné optiky vůči té cílené lacinosti byla na místě, ovšem tradiční Filipova neschopnost pohybovat se v žánru ryze komickém - Skutečně myslím, že ten svůj smysl pro humor nemůže chápat ani on sám.. - a naprosto tragické herecké kreace, byť kupodivu takřka bez přehrávek, většiny zúčastněných veškeré snahy snadno utopí.. O Olšaníkově hudební složce se raději ani vyjadřovat nebudu..(27.12.2015)

 • villon17
  *

  Naprosto příšernej, studiovej propadák. Nebudu se zbytečně vyjadřovat o něčem takovym...(20.1.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace