• Slarque

Tak jsem seděl na gauči před televizí a to, co se v ní odehrávalo, mě nejdříve přimělo, abych si k tomu lehnul. O něco později jsem si uvědomil, že poloha na zádech je pohodlnější a díky vyprávění Viktora Preisse stejně o nic nepřijdu... Neříkám, že by si Vilma Cibulková, Viktor Preiss a pár dalších nezasložilo pochválit, ale musela to být taková nuda? A když to i postavu Vilmy Cibulkové unudilo k smrti, šel do hajzlu celý zbytek – stejně už to bylo o ničem.(24.4.2005)

• Tominecek

Ocenění ELSA 2005 v kategorii "Původní domací televizní dramatická tvorba – herečka (Vilma Cibulková)", udělená Českou filmovou a televizní akademií.(29.1.2009)

Vilma Cibulková přehrává, ale je při tom moc sexy. Viktor Preiss mi připadá docela přirozený. Ondřej Pavelka je slizký. Mě se to celé líbilo - klidné, hezké, uvěřitelné, smutné.(4.11.2007)

• Slípka

Když člověk přečtě skvělou knížku Emila Vachka a pak se podívá na tenhle film, tak nemůže dát jinak než odpad.(25.8.2006)

Vynikající psychologický román Emila Vachka je připomenutím té části tvorby, ve které se autor nevěnoval pouze svému detektivu Klubíčkovi. V mnoha rysech připomíná některé z moderních próz Havlíčka. V Kleinově přepisu pak je dodržena drobnokresba postav a situací fatálních pro iluzi spokojeného středostavovského života. Vždy se ráda nechám provést prvorepublikovým melodramatem s Viktorem Preissem v hlavní roli, ocením Vilmu Cibulkovou i drama, které má počátek v konfliktu ztracené generace. Malá televizní radost. Ocenila bych na DVD.(16.10.2016)