Afrika aneb Češi mezi lidožravci (divadelní záznam)

• Česko

Afrika

Komedie

Česko, 2004, 96 min

Zdeněk Svěrák (divadelní hra), Ladislav Smoljak (divadelní hra)

Je fakt, ze tohle je drobet slabsi, ale jen misty. Uvodni prednaska je tradicne perfektni, obzvlast ukazka ze hry pro indiany a zachrana v podobe Jmeli. Co se tyce hry, tak nez se dostanou do Afriky, je to skvely. Jenze pak je bohuzel prilis velka pozornost na kanibaly, ktery delaj kraval a vyrvavaj a misty je to spis otravny. Nicmene i tady se sem tam najde nakej skvelej vtip. Dost mozna nejslabsi hra DJC ale o fous to na tech 5* precejen bude.(22.2.2008)

Jeden z těch slabších Cimrmanů, bhužel. Jistě, pořád je to jedno z toho nej, co u nás máme, ale tak nějak tomu chybí napětí děl z doby protikomoušských jinotajů a meziřádkových významů. Bohužel, ač je dnešní doba už stejně debilní a nuzná, tento rozměr postrádá.(28.7.2011)

Copak jmelí, ale ten hurónský smích jistého diváka po "Cyrile, ty nejsi brífinkový typ"... (Chyba ve filmu: Řekl-li ing. Holý „Jaryne, to si ňa nakrkl´, musel přednášející dr. Brukner zaměnit Malé Velké Meziříčí za Malé Valašské Meziříčí.)(6.8.2011)

Něco na tom bude, že je zde takový zjednodušený humor, ale pořád je to Cimrman.(13.1.2006)

Mírné zklamání, ale některé vtipy jsou jednoznačně vydařené (pravda o původní verzi Křišťalové studánky mě doslova šokovala!". Bohužel mě hlavně vadili opakované vtipy ze starších her, jakoby autorům docházela invence. Doufám, že nová hra České nebe bude důstojnější.(6.11.2007)