poster

Afrika aneb Češi mezi lidožravci (divadelní záznam)

 • Česko

  Afrika

Komedie

Česko, 2004, 96 min

Scénář:

Zdeněk Svěrák (divadelní hra), Ladislav Smoljak (divadelní hra)
 • Jonash87
  ****

  Nejlepší scéna je tak se jmelím. Ta je už takřka legendární. Zbytek rozhodně nebyl špatný, jsou zde vtipné hlášky a různé slovní hříčky, ale vzhledem k tomu, co pánové Smoljak, Svěrák a spol. předvedli dříve, to patří k těm lehce slabším dílům. Ale pro příznivce slušného humoru to je stále dobrá volba.(28.4.2011)

 • jajinka
  *****

  Super, navíc jsem to viděla naživo, což je ještě lepší..(24.2.2006)

 • Sandiego
  ***

  Mírné zklamání, ale některé vtipy jsou jednoznačně vydařené (pravda o původní verzi Křišťalové studánky mě doslova šokovala!". Bohužel mě hlavně vadili opakované vtipy ze starších her, jakoby autorům docházela invence. Doufám, že nová hra České nebe bude důstojnější.(6.11.2007)

 • liquido26
  ***

  Pro mě osobně je toto nejslabší hra DJC. Seminář standartně kvalitní, ale hra samotná těží převážně z jednoduchých vtipů, které opakují to, co už tu jednou bylo (např. Znal jsem jednoho Pulce, nebyl to váš syn?), děj je docela divný a ti černoši albíni mě tam nehorázně štvali.(24.7.2008)

 • Ištván87
  ****

  Tak uvidíme, jak dopadlo České nebe. Afrika totiž naznačila, že se trošku (ale vážně jen nepatrně) ztrácí invence. Ale i tak je zde plno kvalitnícho humoru, i na naše poměry dosti ojedinělého.(17.3.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace