Afrika aneb Češi mezi lidožravci (divadelní záznam)

• Česko

Afrika

Komedie

Česko, 2004, 96 min

Zdeněk Svěrák (divadelní hra), Ladislav Smoljak (divadelní hra)

Jediná hra, na které jsem byla osobně přítomna a měla jsem to štěstí vidět pana Mistra Ladislava Smoljaka na vlastní oči včetně celého cimrmanovského divadelního souboru. Nádherný zážitek(18.5.2012)

nemůžu si pomoct, ale 5 dát nemůžu, mám cimrmonovce rád, ale není to taková bomba jako zbylé hry. Ovšem vtípky se jmelím jsou opravdu povedené.(18.9.2005)

S Afrikou mám dilema, některé momenty jsou vybroušené a některé lehce za hranicí trapnosti. Ale jako obvykle to zachraňuje Zdeněk Svěrák. A pořád to je Cimrman, takže rozhodně vysoký nadprůměr.(9.8.2011)

Moje první zkušenost s divadlem Járy Cimrmana, která nedopadla úplně podle mých představ. A podle toho, jak to na mě působilo, si myslím, že vidět představení naživo a zažít to masové vzrušení publika přináší úplně jiný pohled na věc, než z gauče v obýváku.(7.8.2011)

For ME 93%(23.1.2008)

• - Hlas muže, který se během úvodního semináře ptá, zda je možné, aby se porouchalo všech dvanáct válců vzducholodi, patří režiséru Smoljakovi. (M.u.t.t.t.y)

• - Nejedá se o první hru z repertoáru DJC, kde z úst Jaroslava Weigela zazní slavná otázka ohledně příbuzenstva pánů Žáby a Pulce. (M.u.t.t.t.y)