Afrika aneb Češi mezi lidožravci (divadelní záznam)

• Česko

Afrika

Komedie

Česko, 2004, 96 min

Zdeněk Svěrák (divadelní hra), Ladislav Smoljak (divadelní hra)

Další skvělá hra z této známé dílny. Tentokrát se výprava vydá do Afriky za místními lidojedy. Samozřejmě se to nakonec stočí úplně jiným směrem. "Copak Zlatovláska, ale jmelí." :D(20.3.2014)

"Jaryne, to si ňa teda nakrkl!"(12.5.2005)

Copak jmelí, ale jmelí! A hlavně Jozef Václav Sládek, CH!(11.7.2005)

Nemohu souhlasit, že duo S&S s Afrikou kvalitativně nestačí. Divadlo Járy Cimrmana mám velmi rád, hry znám skoro zpaměti (viz - http://txeco.euweb.cz/cimrman.htm ), ale v žádném případě nemohu říct, že Afrika je nejslabší. Naopak mi připadá, že S&S stále drží laťku humoru velmi vysoko. Zkuste se na to podívat znovu a možná odhalíte prvky, kterých jste si při prvním či druhém sledování nevšimli. Viděl jsem 2x live pokaždé v jiném obsazení a mám na DVD a nemohu než konstatovat, že je to velmi povedená hra. Hodnocení líbí/nelíbí záleží na tom, co má kdo radši, mně se třeba ze všech Cimrmanů nejmíň líbí Vražda v salonním coupé, ale to neznamená, že je to špatná hra.(11.11.2005)

Pro mě osobně je toto nejslabší hra DJC. Seminář standartně kvalitní, ale hra samotná těží převážně z jednoduchých vtipů, které opakují to, co už tu jednou bylo (např. Znal jsem jednoho Pulce, nebyl to váš syn?), děj je docela divný a ti černoši albíni mě tam nehorázně štvali.(24.7.2008)