poster

Nebohá paní Pomsta

 • Jižní Korea

  Chinjeolhan Geum-ja ssi

 • Jižní Korea

  친절한 금자씨

 • anglický

  Sympathy for Lady Vengeance

 • anglický

  Lady Vengeance

 • Slovensko

  Pani pomsta

Drama / Krimi

Jižní Korea, 2005, 110 min

 • Flipnic
  ****

  Velice zdařilý film, který pro trochu "rozkoukaného" diváka v tématu "ženských mstitelek" není natolik originální a spíš evidentně čerpá ze zaběhlých klišé. Vzorů by se daly najít desítky, zejména v 70. letech tyto filmy hodně frčely v Japonsku (explotační asijské období s herečkami-zpěvačkami jako byla Reiko Ike či Meiko Kaji) a nebo už ultrabrutální depresivní počin šílence Vibeniuse Thriller - en grym film (1974) s Christinou Lindberg. Každopádně asijské "pomstichtivé období zneuctěných žen" probíhalo někdy v letech 1970 - 1974. Vsázelo jednak na násilí a brutalitu, tak ale i na neuvěřitelně propracované příběhy, scénáře pomsty a vyjebávky se všemi, kteří se nějaké křivdy dopustily... Takže ač je tento film od Chan-wook Parka velice zdařilý, spíše opakuje témata dávno v Asii zaběhlá a znovu je oživuje v neuvěřitelně působivém podání ...a předkládá s celou parádou nezvyklému evropskému divákovi ...(27.2.2009)

 • Shit
  *****

  Další film o pomstě z dílny Chan-wook Parka a znovu brilantní. Jako obvykle se nekonají žadný jatka, ale pomalá promyšlená pomsta, tentokrát v ženský formě. Bohužel, já nejsem ten úplně správnej prototyp, kterej by se vyžíval ve zdlouhavých, vleklých a všemožně vysvětlujících scénách, takže se musim přiznat, že mě to tu a tam nudilo, to se dělo převážně ze začátku, kde sem si nebyl jistej kdo co kde a jak provedl, protože všechno to do sebe zapadne asi až po půl hodině, ale nešlo nevidět, že to je nádherně natočenej a kousek po kousku skládanej dokonale promyšlenej příběh, kterej vyvrcholí opravdu nádherně propracovanou pomstou. Tohle všechno se děje po většinou doby ještě s perfektní hudbou, která většině scén dává ten správnej emocionální šmrnc. A tak i když jsem se při pár scénách mírně nudil, tak nemůžu jinak, než za 5*(6.8.2006)

 • Adrian
  *****

  Tazko sa mi hladaju slova, ako vyjadrit to filmovo bezchybne a mnohovrstevne Parkove uzavretie svojej volnej "vengeance trilogy". Od hereckeho ansamblu (plneho epizodnych uloh hercov, stvarnujucich hlavne postavy v predchadzajucich castiach - Sympathy for Mr. Vengeance, Oldboy), cez dokonale formalne prevedenie (aj napriek tomu, že s filmu cítiť inšpiráciu od Seijun Suzukiho je Parkov audiovizualny rukopis jasne badatelny od nadhernej titulkovej sekvencie, az po bezchybnu kompoziciu obrazu -> striedanie dlhych zaberov, zname jazdy, ako i na milimeter presna montaz so zvukom - prudko navykovy soundtrack pozostavajuci vyhradne z klasickej hudby) az po samotny pribeh, ktory jednak rozsiruje ponatie samotnej pomsty a na druhej strane doslova filtruje situacie, ktore by vasu pozornost od pomsty odvadzali a umoznovali vyraznejsie stotoznenie sa s hociktorou postavou. Navyse vdaka nazeraniu na pomstu skrz zensku postavu je k nam prvykrat v trilogii prisuvana aj velka davka skutocnych citov - materskych a zenskych. Ich emocna sila v ocistujucom zavere je zdrvujuca.(28.7.2005)

 • Faye
  *****

  Vizuálně překrásný film s opět nádhernou hudbou, ale tentokrát, alespoň pro mě, mnohem působivější než byl předchozí Oldboy. Všechny možné emoce ženy (nenávist, mateřská láska, muka možné spoluviny) roky zkrocené do jediné myšlenky a to - pomstít se! Nekompromisní, do detailů promyšlená pomsta ženy, plánovaná ve vězení po dobu 13 dlouhých let, kde jí předstíraná laskavost a „dobré“ srdce dokázalo získat spoustu pomocníků. A konečně nastal její čas..„využila ostatních lidí, aby udělali to, co chtěla ona, ale stále nenašla vysvobození, po kterém prahla.“(15.1.2006)

 • Cervenak
  ****

  "Melancholická" záverečná polhodina je vzhľadom na ostré úvodné tempo už trošku rozťahaná a únavná... ale aj tak je to celkovo parádna, precízna filmárčina, aká sa v západných kinematografiách často nevidí. Najviac ma potešilo, že to aj napriek ťažkotonážnemu námetu nestráca nadhľad a zmysel pre humor (muž so skladacou sekerou).(26.4.2009)

 • - Pekařství, kde Geum-ja pracuje se jmenuje Naruse, což je odkaz na japonského režiséra Mikio Naruse. (TomikZlesa)

 • - Sníh na konci filmu není skutečný. Byly přivezeny dva nákladní vozy soli, ta se rozsypala po okolí a zbytek byl dodělán počítačovými efekty. (TomikZlesa)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace