Nebohá paní Pomsta

Sympathy for Lady Vengeance

Lady Vengeance

Thriller / Drama / Krimi / Akční

Jižní Korea, 2005, 110 min

Velice zdařilý film, který pro trochu "rozkoukaného" diváka v tématu "ženských mstitelek" není natolik originální a spíš evidentně čerpá ze zaběhlých klišé. Vzorů by se daly najít desítky, zejména v 70. letech tyto filmy hodně frčely v Japonsku (explotační asijské období s herečkami-zpěvačkami jako byla Reiko Ike či Meiko Kaji) a nebo už ultrabrutální depresivní počin šílence Vibeniuse Thriller - en grym film (1974) s Christinou Lindberg. Každopádně asijské "pomstichtivé období zneuctěných žen" probíhalo někdy v letech 1970 - 1974. Vsázelo jednak na násilí a brutalitu, tak ale i na neuvěřitelně propracované příběhy, scénáře pomsty a vyjebávky se všemi, kteří se nějaké křivdy dopustily... Takže ač je tento film od Chan-wook Parka velice zdařilý, spíše opakuje témata dávno v Asii zaběhlá a znovu je oživuje v neuvěřitelně působivém podání ...a předkládá s celou parádou nezvyklému evropskému divákovi ...(27.2.2009)

Zdánlivě jednoduchý příběh pomsty vyprávěný rafinovaně a složitě, aniž by na chvíli působil křečovitě či překombinovaně (není možné nevzpomenout si na Kill Bill). Emocionální vztah k hlavní hrdince se vyvíjí postupně a občas nečekaně, hlavně však s každou další minutou nabírá na síle. Vizuální podoba je úchvatná, Chan-wook Park je génius. Film roku.(5.9.2006)

Aby člověk tyhle snímky miloval a patřičně je i hodnotil, musí jim přijít opravdu na chuť .. a mě se to podařilo hned!(19.2.2007)

Závěrečná část Parkovy trilogie je mírným krokem zpět. Je tu ale pár momentů, které se vám vryjí do paměti.(2.8.2006)

Jeden z nejzvláštnějších filmů, jaké jsem kdy viděla. Příběh pomsty s neobyčejně drsnými scénami, plný černého humoru s výbornými hereckými výkony a tak spletitým dějem, že ještě dlouho po filmu řešíte, co se vlastně stalo a víte, že tenhle film chcete vidět znovu a znovu a znovu.(5.12.2005)