Obsluha dávkovadla

všechny plakáty
? %
Dokumentární / Krátkometrážní
Československo, 1951, 20 min

Krátký český instrukční film o obsluze hlavní části sklářského automatu - dávkovadla. Seznamuje nás se složitou funkcí tohoto stroje, který znamená mnohonásobné zvýšení produktivity práce a odstranění dřiny jeho jednotlivými součástmi, jejich funkcí i obsluhou. - Film "Obsluha dávkovadla" náleží mezi instrukční filmy které zaujmou nejen odborníka, ale i prostého diváka. (FILMOVÝ PŘEHLED 25 / 1952) (oficiální text distributora)

ripo

Naše sklářství má skvělé jméno v celém světě. Skláři se snaží ještě zvýšit kvalitu výrobku a produktivitu své práce. Stroje jim v tom pomáhají. Automaty pracují kvalitně, znají-li dělníci dokonale funkci každé součástky, ovládají-li jeho obsluhu i seřizování. V opačném případě může dojít při výrobní kapacitě stroje, ze kterého vychází jeden výrobek za jednu vteřinu, k velkým škodám. A zmetky by rozhodně pověsti našeho sklářství neposloužily. Proto si režisér Vošahlík vzal za úkol pomocí instrukčního filmu dokonale seznámit naše skláře s funkcí všech součástí dávkovadla, jeho obsluhou, seřizováním i opravami. Podařilo se mu to vynikajícím způsobem. Film zaujme i neodborníky. Filmový přehled 25/1952 ()