Vítězný pochod

Kamera:

Hudba:

Jiří Šust

Antonín Zíb

Dlouhý český barevný film o naši vítězné cestě k socialismu a komunismu. Ukazuje, jak pod rukama pracujících lidí rostou u nás nová města, nové hutě a přehrady a jak se také mění život naší vesnice. Tento snímek, vrcholící radostnou oslavou 1. máje o velkolepou vojenskou přehlídkou v Den osvobození, je neklamným svědecívím naší práce i naší síly. Film byl na VII. MFF v Karlových Varech 1952 odměněn cenou Československého výboru obránců míru. (Filmový přehled)

ripo

Právem jsme hrdí na úspěchy, jichž dosahuje náš pracující lid v plnění velkých úkolů Gottwaldovy pětiletky. Zrovna tak máme proč být hrdí na naši armádu. Ale tato oprávněná hrdost nesmí nás uspat v přesvědčení, že už není kde co zlepšit, napravit a zdokonalit. Sovětské vzory nám ukazují cestu. Podle nich zdokonalují naši dělníci své pracovní methody, podle nich zdokonaluje naše armáda svou bojovou připravenost. Aby podle slov, našeho presidenta soudruha Klementa Gottwalda tábor míru, k němuž patří i naše lidově demokratické Československo, byl stále silnější, mocnější a připravenější na všechny možnosti. Filmový přehled 2/1953 ()