Země krvavého slunce

Zem krvavého slnka

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2005, 97 min

• Marsik

NOVA HD - Stevenovi fandím a shlédnul jsem většinu jeho filmů, ale toto byl opravdu jeden z jeho nejhorších filmových počinů. Akce v podstatě žádná - jenom závěrečná vyvražďovačka meči. Iritovala mě neuvěřitelně hloupě se chovající mladá odnož japonské mafie. Když si člověk přečte recenzi a vidí tam slova jako Yakuza nebo Tongy, tak si řekne, že to bude asi dobrá akčňárna. Ale tohle bohužel nebylo ani průměrné. Z úcty k Seagalovi a díky kvalitnímu dabingu pana Štěpničky dávám 2 hvězdičky. 40%(10.11.2012)

• matestlust

Jeden z těch pitomých,ale koukatelných filmů pozdní kariéry Stevena Seagala..Oproti Patriotovi,či Poslední mise,je to nádhera...Ale v porovnání s filmy typu Přepadení vv Pacifiku,Nemilosrdné spravedlnosti,či Nica je to ubohost.(12.2.2008)

• Wacoslav1

No já nevím. Dřív mě tenhle film z video Seagalovek přišel jako nejlepší, ale teď mě na opakované shlédnutí až tak nebral. Pořád je určitě o třídu výš než většina ostatních skvostů velkého sádla z té doby o té dnešní ani nemluvě. Nicméně film mě místy dost nudil. Mimo úvodní přestřelky se Seagal v první půlce filmu předvede jenom v jedný krátký bitce. Akce tu opravdu moc není. Za zmínku stojí finále kde Seagal a jeho meč rozsekají Yakuzu na hadry. Takže budiž. Nakonec lepší 2* i záporáci mě tu celkem bavili.40%(18.9.2012)

• Jacinda

nechutná podívaná plná šílených Tongů vraždících všechno a všechny bez důvodu. Uráží to podle mě Japonsko, dokonce i tu Čínu. Děj nechápu, zápletku taky ne. Nuda a nechutno(9.11.2012)

• Superpero

Nepamatuju si, že bych se takhle někdy u filmu nudil. Stevena Seagala mám rád, ale takhle by to teda nešlo. Pořád tam jen sedí ve tmě a šeptá ještě tišeji než obvykle a jeho akční scény stojej za kulový. Jinak tam pořád běhaj nesympatický asiati a fakt je to nuda nudoucí.(2.7.2006)

• - Když Steven Seagal vtrhne do bytu stoupenců Kurodi a povraždí je mečem, v televizi běží ukázky z japonského filmu Gamera daikaijû kuchu kessen (1995), ve kterém si zahrála Seagalova dcera Ayako Fujitani. (Stocki)

• - Pracovní název filmu: Yakuza. (Stocki)

• - Některé skladby, které jsou na soundtracku k filmu, složil, nahrál a nazpíval sám Steven Seagal. (Stocki)