Země krvavého slunce

Into the Sun

Zem krvavého slnka

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2005, 97 min

Je to dosť dobrý akčný krimi film so Stevenom Seagalom, ktorý patrí medzi jeho priemerné filmy. Má celkom dobrý príbeh o agentovi tajnej služby, odborníkovi na východné mafie, ktorý dostane za úlohu vyšetriť vraždu guvernéra Tokia a čoskoro si uvedomuje, že stojí proti mladej generácii Yakuzy, ktorá sa už nedrží pravidiel a navyše sa chystá spojiť s čínskymi Tongami. Spracovanie sa mi páči, po zaujímavom vojensky ladenom úvode sa už dej presunie do Tokia, kde síce tempo filmu je väčšinu času pomerne pomalé, prakticky sa len striedajú rôzne viac alebo menej dôležité dialógy s občasnými zábermi na činnosť mafiánov, ale aj tak je to dostatočne zaujímavé, za čo môže hlavne slušná atmosféra a prezentácia tamojšej kultúry. Ale aj tak vrcholom filmu je rozhodne záverečná tretina, kedy sa to už naplno rozbehne. A navyše to celé osvieži aj prekvapivo príjemná romantika, ktorá ale samozrejme nemá moc priestoru a to je aj dobre, práve takto mi to prišlo ideálne. Akcie síce mohlo byť aj viac, ale s touto som nadmieru spokojný. Strih samozrejme opäť nie je úplne ideálny a občas vidno aj dabléra, ale inak má akcia slušnú choreografiu, či už osobné súboje alebo aj s mečmi, je aj príjemne drsná a veľkým plusom je aj skvelý výber prostredí. Najviac sa mi páči akcia zo záverečnej fázi, či už súboj s vodcom Tongov alebo aj vyčistenie sídla Yakuzy. Herecké obsadenie je na tom dobre, Steven Seagal už samozrejme nie je v najlepšej forme, ale charizma mu aj tak nechýba, v akcii je stále výborný a do tohto prostredia kvôli svojej minulosti a znalostiam sadol skvelo a poteší aj plno známych vedľajších a záporných postáv, ktoré vždy rád vidím, len Takao Osawa sa ako hlavný záporák vôbec nehodí, iné svoje úlohy zvládal omnoho lepšie. Réžia a technická stránka sú v rámci svojej kategórie až prekvapivo kvalitné, dobrá vizuálna stránka, darí sa využívať možnosti prostredia, tu nemám väčší problém. A páči sa mi aj hudba. V rámci Seagalovej novej tvorby patrí Krajina Krvavého slnka bezpochyby medzi to najlepšie, či už kvôli lepšej akcii, obsadeniu a hlavne prostrediu Japonska. Rád si tento film občas pozriem. 77%(13.5.2007)

• becki_tu

Špatný film po všech stránkách, kde místo toho, aby se režisér snažil zakrývat nedostatky ve scénáři dynamickou a nápaditou režií, tak dělá spíše pravý opak. Stevene, tohle bylo i pod tvojí úroveň.(19.4.2009)

• Superpero

Nepamatuju si, že bych se takhle někdy u filmu nudil. Stevena Seagala mám rád, ale takhle by to teda nešlo. Pořád tam jen sedí ve tmě a šeptá ještě tišeji než obvykle a jeho akční scény stojej za kulový. Jinak tam pořád běhaj nesympatický asiati a fakt je to nuda nudoucí.(2.7.2006)

Nevím, co nového by mohl film se STEVENEM SEAGALEM přinést. Jsou to stále jeho vynikající bojová umění, které on jako mistr světa perfektně ovládá. Film je velmi dobře natočen, mám někdy dojem, že ty mrtvoly jsou tam doopravdy nikoliv jenom jako. Ale jako odpad bych to neviděla. Znám horší šunty s úžasnými herci.(10.5.2008)

Po druhém shlédnutí tohoto filmu jsem došel k závěru, že tento film patří k těm lepším filmům co Seagal natočil po roce 2000, film má celkem dobrý příběh a odehrává se v Japonsku což mu hodně pomáhá, krásné města, chrámy, gejši atd. A Seagal tu dokonce předvede pár slušných soubojů s meči, dokonce jednou spadne na zem, takže tu není takový neporazitelný hrdina.Kvalita filmu 50% se zavřenýma očima.(11.7.2010)

• - Natáčeno od 15.března do května 2004 v japonském Tokiu a thajském Bangkoku. (Stocki)

• - Některé skladby, které jsou na soundtracku k filmu, složil, nahrál a nazpíval sám Steven Seagal. (Stocki)

• - Pracovní název filmu: Yakuza. (Stocki)