Země krvavého slunce

Zem krvavého slnka

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2005, 97 min

• Xmilden

Překvapivě elegantně kvalitnější Seagal. O tragédii na filmovém plátně se nemá cenu bavit, tímto filmem se nekoná. Steven tentokrát překvapivě účinkuje v soubojích a není to pouze tak že se někde krčí v rohu s pistolí. Prostě pár Japončíků škaredě zmaluje. Z tohoto pohledu jednoznačná spokojenost. Na konec ještě přidává své mistrovství meče a naporcuje záporáky. PS: Trošku se divím že se Stevenem šla Yakuza do křížku, když věděla jaká nesmrtelná pověst mu předchází. Také nerozumím tomu jak se na SS lepí pořád ty rajcovní buchty, tentokráte se jedná o Japonku.(5.1.2010)

• korbitch22

Opravdu ne Stevne za tohle OSCARA nedostaneš.Ani malinu bych ti nedal.Dal bych ti kopačku aby ses probral.(5.1.2007)

• Bauer

Nuda, nuda a nuda!! Ze začátku jsem si myslel, že půjde o nějakou pecku, přeci jen Seagal tam vypadá s brýlemi a s kulemetem docela i cool, ale smůla, zmýlil jsem se .Steven Seagal vůbec nic nehraje, sem tam předvede nějaké to bojové umění a to mu stale jde, i přes jeho tloušťku ale prostě už by těch filmu měl nechat a jít třeba učit děti bojové umění!! Film je opravdu katastrofa, ovšem má to jistě lepší scénář než takový Černý úsvit. Já jsem u toho filmu téměř usínal. Neříkám, že konec s mečem nebyl špatný ale když ve filmu byli nějaké akční scény, tak byli příšerně natočené. Jedna * s hodně odeřenýma ušima!!(19.3.2007)

Je to dosť dobrý akčný krimi film so Stevenom Seagalom, ktorý patrí medzi jeho priemerné filmy. Má celkom dobrý príbeh o agentovi tajnej služby, odborníkovi na východné mafie, ktorý dostane za úlohu vyšetriť vraždu guvernéra Tokia a čoskoro si uvedomuje, že stojí proti mladej generácii Yakuzy, ktorá sa už nedrží pravidiel a navyše sa chystá spojiť s čínskymi Tongami. Spracovanie sa mi páči, po zaujímavom vojensky ladenom úvode sa už dej presunie do Tokia, kde síce tempo filmu je väčšinu času pomerne pomalé, prakticky sa len striedajú rôzne viac alebo menej dôležité dialógy s občasnými zábermi na činnosť mafiánov, ale aj tak je to dostatočne zaujímavé, za čo môže hlavne slušná atmosféra a prezentácia tamojšej kultúry. Ale aj tak vrcholom filmu je rozhodne záverečná tretina, kedy sa to už naplno rozbehne. A navyše to celé osvieži aj prekvapivo príjemná romantika, ktorá ale samozrejme nemá moc priestoru a to je aj dobre, práve takto mi to prišlo ideálne. Akcie síce mohlo byť aj viac, ale s touto som nadmieru spokojný. Strih samozrejme opäť nie je úplne ideálny a občas vidno aj dabléra, ale inak má akcia slušnú choreografiu, či už osobné súboje alebo aj s mečmi, je aj príjemne drsná a veľkým plusom je aj skvelý výber prostredí. Najviac sa mi páči akcia zo záverečnej fázi, či už súboj s vodcom Tongov alebo aj vyčistenie sídla Yakuzy. Herecké obsadenie je na tom dobre, Steven Seagal už samozrejme nie je v najlepšej forme, ale charizma mu aj tak nechýba, v akcii je stále výborný a do tohto prostredia kvôli svojej minulosti a znalostiam sadol skvelo a poteší aj plno známych vedľajších a záporných postáv, ktoré vždy rád vidím, len Takao Osawa sa ako hlavný záporák vôbec nehodí, iné svoje úlohy zvládal omnoho lepšie. Réžia a technická stránka sú v rámci svojej kategórie až prekvapivo kvalitné, dobrá vizuálna stránka, darí sa využívať možnosti prostredia, tu nemám väčší problém. A páči sa mi aj hudba. V rámci Seagalovej novej tvorby patrí Krajina Krvavého slnka bezpochyby medzi to najlepšie, či už kvôli lepšej akcii, obsadeniu a hlavne prostrediu Japonska. Rád si tento film občas pozriem. 77%(13.5.2007)

• Tommassi3

"Tak co bonsaje, dědku ??" ;)(6.3.2015)