Pět lupičů a stará dáma

The Ladykillers

Komedie / Krimi

Velká Británie, 1955, 97 min

Bombové obsazení, ale film se dost vleče. A to mám obecně tyhle staré filmy hodně rád. Škoda.(3.11.2010)

Příjemně černohumorný morytát o pětici lupičů a staré dámě s nádherně barevnou kamerou a vynikajícím Alecem Guinnessem. Tyhle filmy mohu vždycky. 85%.(11.12.2011)

Coenovský remake Lupiči paní domácí považuju za uměleckou prohru a jediný coenovský film, který se mi vyloženě nelíbil. Po zhlédnutí původní klasiky musím konstatovat, že anglická verze je opravdu lepší, pochopitelně s výjimkou hvězdného obsazení, protože herce věhlasu Toma Hankse stará verze pochopitelně nemá. Mnozí ze zúčastněných se sice hvězdami stali, ale tehdy šlo ještě o jejich počátky a byly to relativně neznámé tváře. Odstup 55 let je pochopitelně znát a takový pocit komplexního žánrového dílka, jako jsou Zlaté věže, jsem u Lupičů přece jen neměl, navíc je to film, kde divák na některých místech cítí, jak jsou gagy nedotažené, a napadá ho, jak by to šlo udělat líp. Přesto Lupiči hravě překonávají většinu dnešní komediální produkce. Oproti původnímu scénáristovu záměru, který bezpochyby předpokládal, že sympatie budou na straně stařenky, jsem fandil kterémukoli z těch pěti nebohých lotrů vystavených její užvaněnosti a dotěrnosti. Celkový dojem: 75 %.(26.11.2010)

86 % - Jakkoli se mi líbil Tom Hanks v remaku bratří Coenů, musím uznat, že zubatý a úlisný Alec Guinness ho utřel jako nudli pod nosem :-)(22.1.2007)

• mat.ilda

Další z filmů, jež čas převálcoval... Ač jsem měla výhrady k remaku s Tomem Hanksem, stále mi vychází o třídu výš - díky jižanskému prostředí, hrubším karikaturám, směšnějším gagům i povedené hudbě - tady jsem se opravdu nebavila.(3.11.2010)

• - Ve scéně, kdy lupiči odjíždějí od staré dámy, se omylem otevře futrál s penězi, které se vysypou na ulici. Lupiči se nezdržují jejich sběrem. Přesto v dalších záběrech není po bankovkách na ulici ani památky. (Amper01)

• - Jedná se o poslední slavnou komedii studia Ealing. (Pavlínka9)

• - Peter Sellers mimo jiné namluvil také hlasy papoušků paní Wilberforceové. (venus)