Pět lupičů a stará dáma

The Ladykillers

Komedie / Krimi

Velká Británie, 1955, 97 min

• Deschain

Ťahákom bol pre mňa Sellers, ale nakoniec to u mňa vyhral Lom. Ale aj tak som sa veľmi nebavila, najviac som sa tešila zo scén s papagájmi pani Wiberforceovej. (Lumiere - 19.4.2014)(10.5.2014)

Takřka vůdčí film anglické školy černého humoru -inteligentní, brilantně zrežírovaný, nápaditý a především s další skvělou rolí hereckého chameleona Aleca Guinnesse.(6.5.2005)

Milá komedie s klasiky humoru... nejlepší jistě poslední dvacetiminutová sekvence, kdy se pět recidivistů snaží zabít svou bytnou a neví, jak to udělat, takže se raději vyvraždí mezi sebou... :-)(19.2.2011)

Bombové obsazení, ale film se dost vleče. A to mám obecně tyhle staré filmy hodně rád. Škoda.(3.11.2010)

86 % - Jakkoli se mi líbil Tom Hanks v remaku bratří Coenů, musím uznat, že zubatý a úlisný Alec Guinness ho utřel jako nudli pod nosem :-)(22.1.2007)

• - Jedná se o první filmovou spolupráci Petera Sellerse a Aleca Guinesse, kterého Peter nesmírně obdivoval. (Pavlínka9)

• - Ve scéně, kdy lupiči odjíždějí od staré dámy, se omylem otevře futrál s penězi, které se vysypou na ulici. Lupiči se nezdržují jejich sběrem. Přesto v dalších záběrech není po bankovkách na ulici ani památky. (Amper01)

• - V roce 2004 natočili bratři Coenovi remake tohoto filmu. Avšak sám Ethan Coen přiznává: "Vzali jsme z něj pátěř příběhu a vše ostatní zcela přepracovali. Charakterové rysy postav i prostředí se od originálu docela liší." (venus)