Pět lupičů a stará dáma

Michael Balcon

Jack Harris

Kostýmy:

Anthony Mendleson

Takřka vůdčí film anglické školy černého humoru -inteligentní, brilantně zrežírovaný, nápaditý a především s další skvělou rolí hereckého chameleona Aleca Guinnesse.(6.5.2005)

Bombové obsazení, ale film se dost vleče. A to mám obecně tyhle staré filmy hodně rád. Škoda.(3.11.2010)

Coenovský remake Lupiči paní domácí považuju za uměleckou prohru a jediný coenovský film, který se mi vyloženě nelíbil. Po zhlédnutí původní klasiky musím konstatovat, že anglická verze je opravdu lepší, pochopitelně s výjimkou hvězdného obsazení, protože herce věhlasu Toma Hankse stará verze pochopitelně nemá. Mnozí ze zúčastněných se sice hvězdami stali, ale tehdy šlo ještě o jejich počátky a byly to relativně neznámé tváře. Odstup 55 let je pochopitelně znát a takový pocit komplexního žánrového dílka, jako jsou Zlaté věže, jsem u Lupičů přece jen neměl, navíc je to film, kde divák na některých místech cítí, jak jsou gagy nedotažené, a napadá ho, jak by to šlo udělat líp. Přesto Lupiči hravě překonávají většinu dnešní komediální produkce. Oproti původnímu scénáristovu záměru, který bezpochyby předpokládal, že sympatie budou na straně stařenky, jsem fandil kterémukoli z těch pěti nebohých lotrů vystavených její užvaněnosti a dotěrnosti. Celkový dojem: 75 %.(26.11.2010)

Klasická černá krimi ze staré školy, s jemným anglickým situačním humorem a parádními hereckými výkony. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=EoPaqgKWWv0(26.11.2014)

• Hejtmy

{290/1001} Špatná a nudná komedie(?), která může být zajímavá snad jen výkony mladého Petera Sellerse a jako vždy výborného Aleca Guinesse. Na ně se ale člověk může podívat v daleko lepších filmech než je toto nerovné soupeření pěti dementních lupičů s otravnou starou dámou. 20 %(3.11.2010)