poster

Pět lupičů a stará dáma

 • anglický

  The Ladykillers

Komedie / Krimi

Velká Británie, 1955, 97 min

Scénář:

William Rose

Kamera:

Otto Heller

Hudba:

Tristram Cary

Producenti:

Michael Balcon

Střih:

Jack Harris

Kostýmy:

Anthony Mendleson
(další profese)
 • Oskar
  *****

  Typicky anglická komedie o rozdílu mezi lupičem a vrahem. Improvizovaný gang Aleca Guinnesse spřádá plány na milionovou loupež pod záminkou zkoušení hudebního kvinteta a trpělivě čelí vyrušování stařičké bytné. Výstřelky pošetilých stařenek angličtí gentlemani shovívavě snášejí, vůči takovým maličkostem jsou imunní. Ale v okamžiku, kdy se jejich loupež provalí a stařenku coby svědka je třeba diskrétně oddělat, zpanikaří tito muži činu jako hejno slepic. ;o) Studio Ealing bylo podobnými filmy proslulé. Točilo téměř výhradně komedie a pokud se nemýlím, vždy černobíle. V roce 1955 musely být jeho ateliéry z ekonomických důvodů uzavřeny a Ealing se rozloučil s plnou parádou - a v barvě! Myslím, že teprve na DVD tato složka filmu náležitě vynikla. A protože trocha patriotismu nezaškodí, připomínám, že autorem toho krásného obrazového aranžmá je český kameraman Otto Heller, který předtím snímal filmy jako Hej rup! nebo Ducháček to zařídí. 100%(15.8.2007)

 • Disk
  ***

  Bombové obsazení, ale film se dost vleče. A to mám obecně tyhle staré filmy hodně rád. Škoda.(3.11.2010)

 • EdaS
  ***

  Trošku zklamání. Čekal jsem mnohem větší legraci, už jen kvůli velmi silnému obsazení. Ta babča neměla chybu, ale pánové jako by neměli moc co hrát.(3.2.2007)

 • Deschain
  **

  Ťahákom bol pre mňa Sellers, ale nakoniec to u mňa vyhral Lom. Ale aj tak som sa veľmi nebavila, najviac som sa tešila zo scén s papagájmi pani Wiberforceovej. (Lumiere - 19.4.2014)(10.5.2014)

 • Chrustyn
  ***

  Jinak pojaté než tomu bylo v případě remaku bratří Coenů ale přesto docela zábavná krimi komedie o partě zlodějů, kteří se usídlí v domě staré dámy, která jim zatopí vcíe než celý policejní oddíl. Škoda pomalého tempa, které film zbytečně brzdí. A překvapivě mi i cyničtější přístup v Coenovic verzi seděl o něco více.(20.2.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace