• hippyman

krásné kostýmy, snová imprese, to by bylo všechno moc hezké, kdyby to nebyla TAKOVÁ NUDA. Malkoviche už jsem viděl v lepších rolích... 40%. [Festival nad řekou, 2010](8.8.2010)

50%(28.10.2009)

• d-fens

ocenenia : MFF Moskva 2006 - Nominácia na 1. cenu(8.2.2012)

Jestli máte cit pro vídeňskou secesní modernu, pak můžete Klimta přijmout s otevřenou náručí. John Malkovich v hlavní roli sice není excelentní a po pravdě řečeno, jeho výrazové prostředky jsou už několik let stále stejné, takže za určitými maskami může být stejně tak Valmontem, Klimtem nebo Murnauem, ale to nic nebrání strhnutí všech smyslů v koláži modernistů, pláten a jemné dekadence světa v letech 1900-1918. Herecky za Malkoviche dorovnávají všechny jeho partnerky s Veronicou Ferres v čele. Irina Wanka, dcera Rolfa Wanky, tu pak jako Berta Zuckerkandl (1864-1945, která vedla většinu svého života pařížský kulturní salon) získala příjemnou možnost comebacku na velkém plátně. Debutovala sice jako dítě u Viscontiho už v roce 1969, ale jinak je její kariéra lemována pouze televizními seriály a její doménou se stal dabing. Proto je její zdejší vystoupení tak cenné, že vybočuje.(14.6.2011)

• Jimmy15

Tento film mě opravdu nenadchnul. Myslím si, že v problematice secesního malířství se orientuji obstojně, ale tento film jsem absolutně nepochopil. Neustálé prolínání dějů, halucinogenní představy z něho činily film značně rozházený. Takže za mě takto slabé hodnocení.(2.11.2014)