poster

Velká červená jednička

  • USA

    Big Red One, The

Akční / Drama / Válečný

USA, 1980, 113 min (SE: 156 min)

Režie:

Samuel Fuller

Komentáře uživatelů k filmu (50)

  • RajAthen
    ****

    Čekal jsem variaci na Apokalypsu, dostal jsem asi nejvtipnější válečný film, který jsem kdy viděl. Ani remasterovaná edice svou délkou vůbec neunudí, protože tu a tam na vás režisér vesele pomrkne, jakkoli nezapomene ukázat i surovější tvář války. Obě roviny funugují, což jen dokazuje, že dobře je tento koktail umíchán. Ano, než o vnitřně provázaný film jde z mého pohledu spíše o řadu jednotlivých epizod, které dohromady dávají takovou malou encyklopedii války na všechna možná témata. Nápis "zákaz koupání" pak napoví, kde hláškující četař a jeho "čtyři jezdci" svou pouť zakončují.(5.7.2011)

  • drankeryth
    ***

    Taky cisty priemer, ktory troska vytrca nad priemerom. Film je na moj vkus prijatelny, ale obcas mi to prislo take na rychlo spichnute, aby to mali co najskor za sebou. Skoda, ze boje neboli viac do podrobnosti natocene, ako bolo to vylodenie spojeneckych vojakov v Normandii. Aj ostatne boje mi prisli nejake skratene, akoby chceli viac bojov z rozlicnych frontov zakomponovat do jedineho filmu, ktore mi ukratili cas z tuhych bojov o dobijanie o kazdy meter zeme:) Takto to vyzera dost rozpacito a nekompletne, co tomuto filmu ani v najmensom nesvedci:( Zhruba to nie je zly film, ale kompletny vzhlad filmu mi nesedi a mohol z toho byt skvely vojnovy film bez tych chyb, ktore som napisal.(24.12.2011)

  • Barak
    **

    Moc dlouhý film, ve kterém se střídají nudné a méně nudné pasáže. I přes spoustu kladných hlasů si myslím, že se moc nepovedl....(2.6.2007)

  • Humprt Pum
    *

    Průměrnej válečnej film.(18.10.2008)

  • Mikino00
    **

    Nuda, neprovázanost scén, mizerné herecké výkony, postavy se nijak nevyvíjí, Němci umírají jak na běžícím páse zatím co Amíci neohroženě běží, prostě tomu chybí jakákoliv realističnost. Potěší snad jen "účast" Československa.(13.7.2011)

  • dealer
    *

    Nízkotučná válečná podívaná. Podprůměrný scénář + nedotažené příběhy hlavních postav = zbytečných 156min(22.6.2009)

  • badajajuak
    ***

    Nejvíc mě dostaly ty správně napsané české nápisy. Jinak ale opravdu mnoho hluchých míst. No a ten konec? Trapas.(28.6.2008)

  • ironivan
    ****

    První válečnej film který sem viděl a hodně me bavil.(11.1.2010)

  • CiTrus007
    ****

    Tenhle film by na ČSFD měl být červený. Na motivy Remarquova díla spojuje Fuller obraz války s hořkosladkým kontrastem až oplzlého humoru a až přílišného zabíjení. Viděl jsem kompletní, zrekonstruovanou verzi - stojí za to... [KVIFF 11](5.7.2011)

  • Zabriskie
    ****

    Válečný film o prakticky nesmrtelné jednotce amerických vojáků, kteří se účastní mnoha bitev 2. sv. v. zaujme nádhernými exteriéry a drsnou poetikou vyprávění.(22.5.2003)

1 2 3 následující >>