Kdyby mi někdo před zhlédnutím téhle komedie řekl, že mi to příjemně uteče a dokonce se budu i docela dobře bavit, tak bych mu to asi nevěřil. Ale na mě kupodivu ta zvláštní kombinace špionážního filmu s komediálním žánrem fungovala maximálně perfektně, takže s výsledkem mohu být jen a jen spokojený. Možná někoho napadne, proč jsem vlastně na tenhle film koukal, když jsem mu zase až tak úplně nevěřil a bál jsem se nudy a neatraktivnosti. Rád na to odpovím, samozřejmě jsme totiž v Česku a já stejně jako mnoho ostatních obyvatel této země jsem hodně zvědavý, a v tomto případě byla má zvědavost tím hlavním hnacím motorem, abych se na film podíval. A jak vidno z předchozích řádků, dobře jsem udělal, tomuto filmu totiž z mého pohledu absolutně nic nechybělo, napětí jsem uvítal, odlehčení v podobě mnoha vtipných scének přišlo vhod a nějaký ten nečekaný zvrat tu taky byl, takže z mého pohledu naprostá a neutuchající spokojenost. Pokud se zaměřím na herecké výkony, tak Steve Carell je v roli agenta Smarta opravdu vynikající, zvládl to perfektně a bezchybně. Anne Hathaway, Dwayne "The Rock" Johnson, i ostatní herci ve větších rolích byli perfektní a takový Bill Murray jako "mluvící strom" byl prostě nepřekonatelný. Výsledkem je tedy solidní mix akce, komedie a napětí a já neváhám udělit naprůměrné hodnocení, film ode mne získává zasloužené čtyři hvězdy.(19.6.2010)

Soundtrack Trevor Rabin: 1. Smart Dreams ,2. Get Smart Theme ,3. Cake Factory ,4. Theme (look one) ,5. Max Denied ,6. Max Takes A Bow ,7. Get Smart, film score: Dropping Like Flies - Trevor Rabin ,8. Theme (look two) ,9. Agent 23 ,10. Max Ejects ,11. Skydiving ,12. Laser Hallway ,13. Entering Moscow ,14. Rooftop Fight ,15. Max Calls 99 ,16. Theme (look three) ,17. The Big Chase ,18. Wish We Had More Time ,19. Smart Exit ,20. Theme (look four) ,(8.6.2011)

Ze začátku velmi svižná špionážní taškařice ve finále graduje do absolutně ultimátního nátřesku, jaký tady nebyl už... hodně dlouho??(21.7.2008)

Ach bože. Další parodie na špionážní filmy. Další příběh o agentu - idiotovi, který se nedopatřením stane důležitým. To jsem si říkal, když jsem o Smartovi slyšel prvně. Nicméně výsledek jepřeci jen o dost lepší. Povedené gagy, na žánr chytrý humor a Steve Carell v první roli, která mi není nesympatická. Příběh je sice docela obyčejný, ale potěší, že agent Smart tentokrát není naprostý idiot, ale jen obyčejný chlápek, který chce být agent a ne vždy se mu to daří. Tento rozdíl se může zdát nepatrný, ale ve skutečnosti zařídil mnohé. Z obyčejného námětu udělal zábavnou, ale ne hloupou podívanou, kterou si možná ještě někdy rád připomenu. 70%(13.12.2009)

• EdaS

Tak nevím, jestli jsem staromódní suchar, ale pod slovním spojením špionská akční komedie si představuju něco opravdu akčního a vtipného - třeba Pravdivé lži. Mimoňský, nudný, nevtipný a velmi televizní Agent Smart mě opravdu nedostal (a to Carella můžu a Hathaway je k sežrání).(5.10.2008)