Scénář: Tom J. Astle, Matt Ember .. Vlažné. Steve Carell je pouhý panák, který převážně stojí, sype ze sebe text ze scénáře a sem tam se dostane do mírně akční scénky. Naopak se zde podařilo hodně vytěžit z Anne Hathaway, která konečně opět vypadá jako přitažlivá sexy žena (naposledy v Brokeback Mountain). Svižné dění vyšle pár chytrých střel, které koutky úst potahuje tu více tu méně nahoru a tu a tam bohužel i směrem dolů k nechápavé grimase. Pár odkazů a nápadů vyloženě potěšilo, ale i tak se ty tři hvězdy povážlivě třesou a další zhlédnutí (nebo případný další díl) bych radši neriskoval ani s Chuckem Norrisem v záloze. 50%.(18.9.2008)

• tron

„Neodsudzujem ťa. Jednoducho sa pýtam.“ V podstate to isté, čo JOHNNY ENGLISH: neveľmi dobrá paródia na bondovky s veľmi dobrým komikom bez dobrého scenára. Pokiaľ sa riešia zákulisné veci špionážnej organizácie (kto nechal v kopírke zaseknutý papier?), je to vtipné. Akonáhle sa rieši samotný „prípad“, ide to razantne dole. Ešte horšie sú „romantické“ pasáže medzi NÍM a ŇOU, čo nefunguje už kvôli tradične o ničom Anne Hathawayovej. Finálna akcia ma potom už len definitívne donudila k záverečným titulkom a bol som rád, že nevznikla dvojka. Každopádne zopár scén (prerušované močenie, chlap v strome, „Nabudúce si vezmi SVOJ mobil.“) malo niečo do seba. Nudu zlého scenára a často bezradného Carella (ktorý je vraj majster improvizácie, ale toto nemal šancu utiahnuť napriek tomu, že si sem dotiahol „dedka“ z MALEJ MISS SUNSHINE Alana Arkina, s ktorým vtedy boli takí fantastickí) dokáže zahnať len nabúchaný kasting (Nate Torrence, Terry Crews, David Koechner, The Rock) a vtipné dialógy („To je tvoj názor.“ – „To nie je môj názor, ale lekársky fakt.“) a hlášky („Nechcem, aby ste sa mi tu bili kvôli kopírke. To robia v CIA.“).(28.5.2011)

Na to že Carella vůbec nemusím se mi to líbilo až nějak moc. Opravdu mi do role Smarta sedl. Z Anne Hathaway je vážně kus a je radost na ni pohledět. Skvělý byl i president James Caan a The Rock už dlouho nebyl tak cool. Vtipy jsou vtipné, akce je svižná (Peter Segal s vyřádil) a vůbec je všechno tak jak má být. Vlastně ani nevím proč, ale mám z toho filmu příjemný pocit.(14.10.2008)

Téměř dokonalá komedie.....(17.4.2011)

Tento film naprosto skvěle ukazuje, že komedie stojí na hlavním hrdinovi. Steve Carell, jenž pronáší super hlášky s ledovým klidem je naprosto k popukání. Anne Hathaway je kost jak sviň (naprosto mne dostala vynechaná scéna, kdy leží 86 na 99 a ona se ptá "Maxi! Já myslela že jsi zbraň ztratil!") a skvěle Carella doplňuje. Dwayne Johnson, tak pro toho já mám slabost a velmi mi pasoval do role "playboy s dobrým srdcem". Dvojka Štarker a Siegfried je povětšinu času vtipná (vrcholná scéna "Nikdo z nás není mrtvý, takže nejsem pravděpodobně z ŘÁDu.") a zábavná dvojice. Proč tedy 4 hvězdy, když jsem se polovinu filmu prosmál ? Snad proto, že i když to je naprosto špičková komedie v porovnání se vším ostatním, tak ten pocit nebyl zas tak dokonalý. Ale komedie je to výborná.(23.11.2008)