Soundtrack Trevor Rabin: 1. Smart Dreams ,2. Get Smart Theme ,3. Cake Factory ,4. Theme (look one) ,5. Max Denied ,6. Max Takes A Bow ,7. Get Smart, film score: Dropping Like Flies - Trevor Rabin ,8. Theme (look two) ,9. Agent 23 ,10. Max Ejects ,11. Skydiving ,12. Laser Hallway ,13. Entering Moscow ,14. Rooftop Fight ,15. Max Calls 99 ,16. Theme (look three) ,17. The Big Chase ,18. Wish We Had More Time ,19. Smart Exit ,20. Theme (look four) ,(8.6.2011)

Po nic moc Dan in real life a Bozsky Evan konecne zase paradni komedie s Carellem. Pribeh sice neni z nejoriginalnejsich, ale na druhou stranu by obstal i jako seriozni zapletka do bondovky, takze tady problem neni. Prvnich asi 70 minut, kdyz se odehrava mise v rusku, tak je film skvele vtipnej a obcas pride i s originalnim forem. Bohuzel pak dalsich 35 minut uz to je spis jen sem tam neco vtipnyho a trosku to film srazi, ale zase to vynahradi slusna zaverecna akce. Coz je dalsi plus, na komedii ma film i dobry akcni sceny a triky. A co se tyce hercu, Carell predvadi svy typicky toporny hrani, ale agent mu skvele sedne a velky plus je, ze neni za zadnyho retarda, ale je docela schopnej, jen ma obcas smulu. Jeho partak Hathaway je tady super sexy a doby Deniku princezny jsou uz nastesti davno pryc. No a co se tyce Rocka, ten tu je silene nevyuzitej.(29.12.2008)

Scénář: Tom J. Astle, Matt Ember .. Vlažné. Steve Carell je pouhý panák, který převážně stojí, sype ze sebe text ze scénáře a sem tam se dostane do mírně akční scénky. Naopak se zde podařilo hodně vytěžit z Anne Hathaway, která konečně opět vypadá jako přitažlivá sexy žena (naposledy v Brokeback Mountain). Svižné dění vyšle pár chytrých střel, které koutky úst potahuje tu více tu méně nahoru a tu a tam bohužel i směrem dolů k nechápavé grimase. Pár odkazů a nápadů vyloženě potěšilo, ale i tak se ty tři hvězdy povážlivě třesou a další zhlédnutí (nebo případný další díl) bych radši neriskoval ani s Chuckem Norrisem v záloze. 50%.(18.9.2008)

Překvapivě zábavná komedie. Steve Carell s kamennym ksichtem je super a jeho komický scény mě fakt bavily. Anne Hathaway má zatím nejlepší roli a slušelo jí to moc. Rock je standartně mega a Alan Arkin mě taky bavil. Nejvíc mě ale dostával ten arabskej hromotluk. Člověk by nevěřil, že někdo vůbec může bejt taková korba.(23.12.2008)

Podařená komedie, dokonce ani Carell mi nevadil a to ho nemám moc rád. Některé situace vypadaly jako doslova okopírované z Bonda (pochopitelně), Johnny Englishe nebo Austina Powerse. Třeba Zohan se mi líbil víc, Smart se držel při zemi, mohlo to být bláznivější a obsahovat míň klišé. Ale dobře se na to koukalo, to určitě. 70%(21.10.2008)

• - V úvodních titulkách můžete vidět snímky padouchů z původního seriálu, mj. Pana Velkého (Mr. Big) a Drápa (Draw). (JayCZ)

• - Ve filmu se vyskytuje několik odkazů na původní seriál. Jedním takovým je, že se ve filmu objeví auta, která jsme mohli vidět i v seriálu. Mezi tato auta patří Sunbeam Tiger, Volkswagen Karman Ghia nebo Opel GT. (Džejkop)

• - Seriál se pokoušeli restartovat v polovině devadesátých let, ale bez úspěchu. Vzniklo pouze 7 epizod. (Rodriguez)