Odpočinková komedie, která je mírně nad průměrem. Je zde velké množství všelijakých vychytávek. Např. Bill Murray jako agent ve stromě nemá chybu. Steve Carell jako herec toho nemá moc co říct. Trošku nerozumím jeho současné popularitě, ale budiž. Peter Segal jako režisér nezklamal. Přestože jeho poslední 3 komedie s Adamem Sandlerem se mi líbili o dost více. S blížícím se závěrem film ztrácí na vtipu. 55%(24.11.2008)

Je to tak trochu jako pilot k televiznímu seriálu, ale jinak to funguje, jak má. Segal moc nezvládá akci v interiérech (podivné nasvícení a možná i zbytečně rychlé střihy), zato akce ve venkovním prostoru, tam se cítí doma. U hlavní postavy mi je sympatický fakt, že na rozdíl od typově podobných postav není Smart naprostý idiot (naopak umí lámat ruce stejně dobře, jako kdokoli jiný), jen prostě čas od času není úplně ortodoxní a nemůže chybět pověstná smůla. Ke čtyřem hvězdičkám mi tam chyběl lepší záporák, tři mi zase připadají málo, protože jsem se skutečně ani jednou nenudil. Jdu na 70% s tím, že by mi vůbec nevadil za rok nějaký ten sequel…(1.7.2008)

Dostatočné zadosťučinenie za trápneho Ružového pantera, ktoré nestrápňuje tentoraz seba ale všetko možné od Bonda po amerického prezidenta. A to spočiatku na bohvieakú show ani nevyzeralo. Z letargii ma však vytrhla prvá akčná scéna ktorá tak ako aj ostatné sú na komédiu prekvapivo dobré. Napriek obohratým komediálnym scénkam, však vyčnievajú aj veľmi podarené. Hneď prvá výborná je keď Smart vyzve do tanca nadmerne tučnú ženu. To čo potom predvedie Anne Hathaway obchádzaním laserového systému predčí i slávnu scénu z Pasci s Catherine Zeta Jones. The Rock konečne v poriadnej úlohe a navzájom sa doberajúci agenti tiež boli dobrý. A ešte niečo dôležité, Max Smart nie je žiadny šašo ale naozaj „smart“, ktorému proste len niektoré veci nevyjdú tak ako majú.(1.9.2008)

Veľmi dobrá zábava (pripomenulo mi to sériu o agentovi Austinovi Powersovi), ktorá trvá počas celého filmu. Nechýba tu potrebný nadhľad. Steve Carell a Alan Arkin sú skvelí. Milé a vtipné prekvapenie. Keď ma naserieš, pošlem Ťa hľadať míny! A s kladivom! 75%(13.9.2008)

Bavila mě ta podivuhodná politická korektnost, kdy Smart šije nejen do postkomunistického Ruska, ale na mušku si bere i amerického prezidenta, který svou tupostí naprosto jasně odkazuje na Bushe a jeho administrativu. Jinak nečekaně chytré a vtipné (rozhovory s chlapci z KAOSU!) a i to dějové vzduchoprázdno tentokrát prominu, protože Smart jako jeden z mála nepůsobí jako tuctový letní výrobek. 70%(18.2.2009)

• - Don Adams, který hrál agenta Smarta v seriálu, se narodil jako Donald James Yarmy. Filmaři mu vzdali hold tím, že po něm pojmenovali aerolinky, jimiž letí filmoví Max Smart a Agentka 99 do Ruska. Konkrétně - Yarmy International Airlines. (jandomi10)

• - Maxwell Smart byl agentem číslo 86. (Rodriguez)

• - Film, který sledují dva lidé v televizi v bytě, do kterého agent Smart a agentka 99 proletí oknem a pochvalují si výborný zvuk na domácí kino sestavě, je Batman začíná. (ing.Frosty)