Odpočinková komedie, která je mírně nad průměrem. Je zde velké množství všelijakých vychytávek. Např. Bill Murray jako agent ve stromě nemá chybu. Steve Carell jako herec toho nemá moc co říct. Trošku nerozumím jeho současné popularitě, ale budiž. Peter Segal jako režisér nezklamal. Přestože jeho poslední 3 komedie s Adamem Sandlerem se mi líbili o dost více. S blížícím se závěrem film ztrácí na vtipu. 55%(24.11.2008)

Anne Hathaway je skvělá, ale do akčního filmu mi opravdu vůbec nesedí. Děj nebyl až tak špatný, pointa docela v pořádku. Jen hlavní dvojce, coby blbec a žena s nadhledem, mi nesedly. Hathaway to nezvládla bo na to není dělaná a Carella jako herce neuznávám. Možná to měli pojmenovat Dostaňtě Hathaway a Carella. Hodně slabé 3*.(12.2.2011)

Příjemná komediální jednohubka, kde komicky vládne Steve Carell(dobrý tanec) a Dwayne Johnson(cool nástup na scénu), hlavně prvně jmenovaný mě svým herectvím baví více a více. Krásná Anne Hathaway(snad první film, kde se mě dost líbila) a docela nevýrazní záporáci což je škoda. Sice jsem dostal dávku oddychového filmu, který bohužel z hlavy rychle vyprchává, místy dost nudí, má docela zmatenou akci a s tolika kvalitními gagy přichází i slabší místa a tak z toho vychází jen průměrný film, který hodnotím 3 hvězdičky…(12.7.2008)

rozpočet : $80 million tržby celosvetovo : $228,819,857(22.10.2008)

Kdo by to řekl, že režisér přinejhorším naprosto příšerných a přinejlepším nadprůměrných komedií dovede přivést na svět film, v němž bude Steve Carell snesitelný a občas i vtipný? Já tedy rozhodně ne, zvlášť po zhlédnutí traileru poskládaného z doslova nejtřeskutějších gagů. Ale stalo se, a i když Travor Rabin buď nestydatě vykrádá sám sebe (Remember The Titans, Armageddon) nebo si občas vypůjčí něco od někoho jiného (třeba od Powella, aneb kdo si neždíbne do Bournea, nemůže dělat špionážní film, včetně komedií), scénář je prostě velmi lahodnou kombinací parafrází scén ze stařičkého seriálu o Maxwellu Smartovi, sexuálních výpadů Johnyho Brava, trošky starého dobrého groteskového ultranásilí, konverzačního humoru, a taky naprosto nemístných trapností a debilit velmi podměrečného kalibru na big hit, kterým by Smart s ohledem na velmi kvalitní technické provedení, osmdesátimegový rozpočet a obsazení vedlejších rolí chtěl být. Herci vůbec zachraňují ty méně vydařené atributy filmu - no řekněte, nevyměnili byste dost uhozený příběh za luxusní rozhovor s prezidentem sportovně nenávidějícím svého "vajse" anebo za potrestaný strom podezřele podobný Billu Murrayovi? Nevyměnili, že, a dobře děláte, protože třeba na takové taneční číslo s dvousetkilovou matronou, navíc oživené trochou těch zvláštních efektů, je to pořád málo (a přece, ten fakáč na závěr...:)) Jsou zkrátka věci, které ani kamenný ksicht Terence Stampa a jeho padoušské deklamace na úrovni Limonádového Joea nezachrání. "Ale co tělo a vůbec šarm šestadvacetileté Anne Hathaway, jsi snad na blondýny?" ptáte se? Ne, nejsem (Alexis Texas je výjimka;)) a ano, moc hezky se tu na ni dívalo, ale aby to ovlivnilo shora uvedenou konstelaci vlivů na kvalitu filmu, musel by Smart dosáhnout vizuálně adoračních kvalit After The Sunset (Salma Hayek), Aféry Thomase Crowna (Rene Russo) nebo Hitche (Eva Mendes), a to se nestalo. Takže nakonec to bude šedesátka s tím, že bych byl ochoten podívat se ještě jednou a ujistit se, jestli jsem se náhodou nespletl. 60%(18.4.2011)

• - V úvodních titulkách můžete vidět snímky padouchů z původního seriálu, mj. Pana Velkého (Mr. Big) a Drápa (Draw). (JayCZ)

• - Role „Agentky 99“ byla nabídnuta také herečkám Jennifer Love Hewitt a Rachel McAdams. (POMO)

• - Don Adams, který hrál agenta Smarta v seriálu, se narodil jako Donald James Yarmy. Filmaři mu vzdali hold tím, že po něm pojmenovali aerolinky, jimiž letí filmoví Max Smart a Agentka 99 do Ruska. Konkrétně - Yarmy International Airlines. (jandomi10)