Rozpočet $80miliónovTržby USA $130,319,208Tržby Celosvetovo $230,685,208Tržby za predaj DVD v USA $35,807,791 //počet predaných kusov 1,971,536║ V súboji filmov kde sa paroduje tajný agent ako James Bond, u mňa viac zavážil aj keď tak isto priemerný Johnny English. Jednoducho režisér Peter Segal nemá nato aby niektoré dobre rozbehnuté scénky zavŕšil tak aby nepôsobili v konečnom vyznení kŕčovito, on proste nedokáže správne udrieť na srandu, vždy v niečom rozbehnutá komická scénka zlyhá a nenavodí tu správnu náladu aby mohla do sýtosti vyznieť a pobaviť, tento problém je citeľný u jeho všetkých filmoch čo som videl. A je na škodu že celom slušný potenciál filmu potápa v nevýraznosti v akejsi neochote sa trošku viac pohrať s príbehom, lebo základ a niektoré úseky boli fakt dobré. Taktiež Steve Carell mi tu príde rovnako tak stratený, nevýrazný ako bol v Evan Všemohúci. /45%/(6.2.2009)

Tento film naprosto skvěle ukazuje, že komedie stojí na hlavním hrdinovi. Steve Carell, jenž pronáší super hlášky s ledovým klidem je naprosto k popukání. Anne Hathaway je kost jak sviň (naprosto mne dostala vynechaná scéna, kdy leží 86 na 99 a ona se ptá "Maxi! Já myslela že jsi zbraň ztratil!") a skvěle Carella doplňuje. Dwayne Johnson, tak pro toho já mám slabost a velmi mi pasoval do role "playboy s dobrým srdcem". Dvojka Štarker a Siegfried je povětšinu času vtipná (vrcholná scéna "Nikdo z nás není mrtvý, takže nejsem pravděpodobně z ŘÁDu.") a zábavná dvojice. Proč tedy 4 hvězdy, když jsem se polovinu filmu prosmál ? Snad proto, že i když to je naprosto špičková komedie v porovnání se vším ostatním, tak ten pocit nebyl zas tak dokonalý. Ale komedie je to výborná.(23.11.2008)

Maxwell Smart rozšiřuje elitní klub filmových agentů s povolením zabíjet, na rozdíl od chvalně známých profíků u něj ale nikdy nevíte, nebude-li sám svou příští obětí. Jinými slovy, je to stejně nebezpečný magor jako poručík Drebin a inspektor Clouseau… a je skoro stejně zábavné jej sledovat (nabízí se ovšem také smířlivější interpretace, že Smart coby analytik zkrátka není vhodnou osobou do terénu). Get Smart je krom jiného parodií a krom jiného v něm Bill Murray hraje strom a James Caan dementa (krycí jméno tehdejšího prezidenta Spojených států). Do filmu toho bylo napěchováno opravdu hodně a proto má opravdu daleko k tomu, aby byl nějakým způsobem konzistentní. Vymezuje se vůči jiným špiónským filmům i vůči reálné politické situaci, ačkoliv k obojímu odkazuje. Narážky na Hitchcockovy filmy a bondovky si v klidu hoví vedle politické satiry a hodně fyzických gagů. Osobně mi vůbec nevadilo, že to moc nedrží při sobě a že poslední třetina představuje zoufalé tápání, jakým smysluplným způsobem takto bezdějový film zakončit. Ze všech možných adjektiv se „hloupý“ hodí ke Smartovi (k filmu, u postavy je to relativní) nejméně, jeho absurdní humor totiž má svou logiku a několikrát mne překvapilo, jak chytré jsou hlášky a jak srozumitelné je chování hrdinů. Zábavně nekompatibilní dvojka Steve Carell a Anne Hathaway pak dovršují veskrze pozitivní dojem z tohoto návratu k seriálu, jehož neznalost zas až takovou újmu na humoru není. 80% Zajímavé komentáře: Gemini, Nathalie, tron, castor, kikuka, grogodil(30.8.2011)

Ach bože. Další parodie na špionážní filmy. Další příběh o agentu - idiotovi, který se nedopatřením stane důležitým. To jsem si říkal, když jsem o Smartovi slyšel prvně. Nicméně výsledek jepřeci jen o dost lepší. Povedené gagy, na žánr chytrý humor a Steve Carell v první roli, která mi není nesympatická. Příběh je sice docela obyčejný, ale potěší, že agent Smart tentokrát není naprostý idiot, ale jen obyčejný chlápek, který chce být agent a ne vždy se mu to daří. Tento rozdíl se může zdát nepatrný, ale ve skutečnosti zařídil mnohé. Z obyčejného námětu udělal zábavnou, ale ne hloupou podívanou, kterou si možná ještě někdy rád připomenu. 70%(13.12.2009)

Trochu dlhší a akčnejší Johnny English. Carell musel "veľa" cvičiť, aby sa naučil také xsichty ako Atkinson, no zvyčajne si vystačil s jedným. Nebolo to však na škodu, lebo film pôsobil nenásilne smiešne. Dwayne Johnson sa celkom podaril a Arkin podal priemerný výkon. Konečne to je komédia, ktorá v tomto ruku dala aj viac ako v som videl v trailery. Až na tú minutáž a niekedy znásilnené romanticko-dramatické scény. Naopak však musím pochváliť hudbu, ktorá bola určite lepšia ako pri ostatných komédiách, a aj pri akčných scénach, za ktoré by sa nemusel hambiť ani Bond, bolo vidno pot kuslisárov a kaskadérov. Carrel a jeho film sa tak môže úspešne zaradiť k Zohanovi od Sandlera, Love guru od Myersa a Big Stan o Schneidera, aj keď tam k úplnému vyrovnaniu chýba myšací vlas.(10.9.2008)