Překvapivě zábavná komedie. Steve Carell s kamennym ksichtem je super a jeho komický scény mě fakt bavily. Anne Hathaway má zatím nejlepší roli a slušelo jí to moc. Rock je standartně mega a Alan Arkin mě taky bavil. Nejvíc mě ale dostával ten arabskej hromotluk. Člověk by nevěřil, že někdo vůbec může bejt taková korba.(23.12.2008)

• Pumiiix

Nuda nudoucí, Steve Carell je zlo a to jsem se ho dlouhou dobu zastával. V jeho nepříliš povedených filmech mě bavil hlavně on sám, ale tady mě po celou dobu iritoval. Stejně jako těžce přepálený nehumorný humor. Něco zachrání samotná kamera a celková režijní práce, při akcích je vše přehledné a jde poznat, že to bylo pevně uchopeno ve schopných rukou. Rovněž vše vtipné je snad jen okolo Rocka, který má charisma více než celé herecké obsazení a v každé scéně doslova září. Masi Oka těžce nebaví, stejně jako v posledních dílech Heroes a moc nechápu proč dostalo duo pomocníků vlastní film, možná pochopím při jeho shlédnutí. Celkově velké zklamání 4+/10*(20.12.2008)

Vkusná parodie na špiónské filmy je nedostatkovým žánrem – tahle vznikla na základě populárního seriálu z 60.let (prsty v něm měl mimo jiné i Mel Brooks), který se v našich končinách nikdy moc neuchytil, ale za oceánem platí za kultovní televizní záležitost. Jistý upozaďovaný agent-analytik sice nebyl až takový debil, ale jeho špionážní schopnosti stály za starou belu, takže jeho úspěchy byly spíše zásluhou štěstí a umu ostatních agentů (především krásné agentky 99 – tady v podání regulérní kočky Anne Hathaway). Zábava to je, ale je jí pohříchu málo. Respektive pouze v situacích, kdy kolem figurují vedlejší postavy nebo když je Maxwell Smart nablízku sličné kolegyni 99, s kterou se vzájemně špičkují a jejich hašteřivost prosluňuje celý film. Děj je slepencem všelijakých nápadů ve standardním balení (Amíci jsou ti hodní, Rusáci ti špatní), které příliš nedávají smysl. A právě proto, jak je děj prostý, tak o to větší nároky by měly být kladeny na scénář, režii a herce. Poslední dvě složky jsou v normě (u herců o to víc), jen scénář toho moc nenabízí. Párkrát se objeví originální vsuvka nebo slušivá improvizace, nicméně občas postavy jednají hodně zvláštně a nějaký ten smysl chování by tu s ohledem na samotnou historii agenta Smarta měl být. A ač se toho na plátně děje neustále hodně, jednotlivé miniepizodky začnou po čase nudit. A zákonitě musí být škoda, kolik potenciálu tu proteče kanálem. Každopádně řada jiných tvůrců by Smarta posunula do nesnesitelných hranic, plných trapných gagů, tady je několik náběhů do vyšší komediální společnosti. Navíc s výbornými herci i v těch nejniternějších rolích. Celovečerní Smart si na sebe navíc velmi slušně vydělal, takže kdo ví, jestli to nebylo první z řady setkání..(18.9.2009)

Kdyby mi někdo před zhlédnutím téhle komedie řekl, že mi to příjemně uteče a dokonce se budu i docela dobře bavit, tak bych mu to asi nevěřil. Ale na mě kupodivu ta zvláštní kombinace špionážního filmu s komediálním žánrem fungovala maximálně perfektně, takže s výsledkem mohu být jen a jen spokojený. Možná někoho napadne, proč jsem vlastně na tenhle film koukal, když jsem mu zase až tak úplně nevěřil a bál jsem se nudy a neatraktivnosti. Rád na to odpovím, samozřejmě jsme totiž v Česku a já stejně jako mnoho ostatních obyvatel této země jsem hodně zvědavý, a v tomto případě byla má zvědavost tím hlavním hnacím motorem, abych se na film podíval. A jak vidno z předchozích řádků, dobře jsem udělal, tomuto filmu totiž z mého pohledu absolutně nic nechybělo, napětí jsem uvítal, odlehčení v podobě mnoha vtipných scének přišlo vhod a nějaký ten nečekaný zvrat tu taky byl, takže z mého pohledu naprostá a neutuchající spokojenost. Pokud se zaměřím na herecké výkony, tak Steve Carell je v roli agenta Smarta opravdu vynikající, zvládl to perfektně a bezchybně. Anne Hathaway, Dwayne "The Rock" Johnson, i ostatní herci ve větších rolích byli perfektní a takový Bill Murray jako "mluvící strom" byl prostě nepřekonatelný. Výsledkem je tedy solidní mix akce, komedie a napětí a já neváhám udělit naprůměrné hodnocení, film ode mne získává zasloužené čtyři hvězdy.(19.6.2010)

Dostaňte agenta Smarta. To se lehce řekne. No, řekne, ale spíš se obávejte o to, aby náhodou agent Smart nedostal vás. Ne, to se nebojte, tohle vás nedostane... Ani omylem. A jako že jich tam je. Těch omylů. Smál jsem se jednou, ale to s filmem ani moc nesouviselo. No, schválně, posuďte sami. Koukám takhle na film Dostaňte agenta Smarta a najednou koutkem oka zpozoruji Římana na plotě. Starší typ, hubený, oblečený v zánovním anoraku. Na chodníku zaparkoval starý dvoukolák s kusy sousedova vlnitého plechu, jeho sporákem a dvěma disky z jeho auta. Otevírám okno a volám na toho vetřelce: "Co je, vole? Slez z toho plotu, kurva!" Ale to kurva jsem neřekl, nechtěl jsem riskovat, že mi ten plot v noci odnese kohorta Římanů. Řekl jsem: "Co si přejete, pane?" Od jisté chvíle jim v naší čtvrti říkáme pane. Nikomu to za ten risk nestojí. Život menšiny, nás, Čechů v naší čtvrti, není procházka růžovým sadem. Ale k věci. On mi odpověděl: "Nemáš ve sklepě kotel, more?" Odpověděl jsem raději nepravdivě, že nemám. A pak jsem se právě při filmu Dostaňte agenta Smarta chechtal představě, jak si ten pán odnáší z mého sklepa 236 kilový kotel s příslušenstvím. To mě dostalo. Tenhle smart agent fakt jo, přátelé.(11.6.2013)