Odpočinková komedie, která je mírně nad průměrem. Je zde velké množství všelijakých vychytávek. Např. Bill Murray jako agent ve stromě nemá chybu. Steve Carell jako herec toho nemá moc co říct. Trošku nerozumím jeho současné popularitě, ale budiž. Peter Segal jako režisér nezklamal. Přestože jeho poslední 3 komedie s Adamem Sandlerem se mi líbili o dost více. S blížícím se závěrem film ztrácí na vtipu. 55%(24.11.2008)

Podařená komedie, dokonce ani Carell mi nevadil a to ho nemám moc rád. Některé situace vypadaly jako doslova okopírované z Bonda (pochopitelně), Johnny Englishe nebo Austina Powerse. Třeba Zohan se mi líbil víc, Smart se držel při zemi, mohlo to být bláznivější a obsahovat míň klišé. Ale dobře se na to koukalo, to určitě. 70%(21.10.2008)

Začalo to vo veľkolepom drsnom štýle, po všetkých stránkach skopírovaným zo starých známych cool comedy, grandióznym klišé totožným záverom sa to celé aj končí. A to je najväčším obmedzením agenta Smarta, inak som sa slušne a odviazane bavila.(29.9.2008)

Je fakt, že nad tímhle filmem se člověk od začátku hodně usmívá .. ať už pro jednoduchý děj, sem tam směšné rekvizity a nebo pro spoustu chyb, které mě osobně přímo byly do očí .. tohle ale rád opomene a to z toho důvodu, že i když je Carell naprosto anti-typ muže snů, tak má obří charisma, které táhne film takovým způsobem, že i ty chyby atd. se mu odpouští. Anne nikdy mé sympatie nezískala, ale tady hned v prvním záběru, ve kterém se objevila, mě tak nějak okouzlila .. a tak se to neslo celým filmem. Johnson to se mnou taky nemá lehký a moc mu neholduju, ale stejně tak jako Anne - už v prvním záběru jsem se z něj mohla potrhat smíchy. Ať už je tenhle film jakákoli hloupost, je zatraceně vtipná a já se božsky bavila ..(21.11.2008)

Smart. Maxwell Smart. Několikátá a určitě ne poslední exhumace agenta číslo 86 mi někdy před půlkou přišla, jako bych byl zrovna u jeho předmluvy k osmi set stránkové analýze věnované nadýmání severokorejského vůdce Kim Čong-ila pekařskými výrobky s vyšším obsahem kmínu, ale směrem k blížícímu se konci jsem tomu přišel alespoň částečně na chuť. Současná oblíbenost S.Carella je mi záhadou, už jen proto, že jako muž jednoho výrazu recitující repliky ze scénáře jen kopíruje herecký projev L.Nielsena, jenž se taky spoléhal na seriózní tvář za každých okolností (i kdyby za ním na pozadí rostl atomový hříbeček, kterému před chvíli skončila Beethovenova Óda na radost), ale byl přitom tak nějak zábavnější. Vzhledem k opakovaně preciznímu výkonu představitele padoucha Siegfrieda je nejvyšší čas vytáhnout ze šuplíku zaprášený scénář k obskurnímu filmu o sourozeneckém triu nepolapitelných krvelačných nacistických upírů ve službách Třetí říše, jenž po nocích vysává spojenecké armádní špičky. Takové Stmíváni určené pro podzim středního věku a s o něco více homosexuálním podtextem. V hlavních rolích Terence Stamp, Udo Kier a Christopher Walken, pracovní název: “Die Vampire Brüder - Ziel: Churchills Arterie“.(18.4.2011)

• - Don Adams, který hrál agenta Smarta v seriálu, se narodil jako Donald James Yarmy. Filmaři mu vzdali hold tím, že po něm pojmenovali aerolinky, jimiž letí filmoví Max Smart a Agentka 99 do Ruska. Konkrétně - Yarmy International Airlines. (jandomi10)

• - Role „Agentky 99“ byla nabídnuta také herečkám Jennifer Love Hewitt a Rachel McAdams. (POMO)

• - Maxwell Smart byl agentem číslo 86. (Rodriguez)