Mnoo jakože hodně vpoho komedie. Carell dokazuje, že mu takové role opravdu sedí. V dnešní době asi nejlepší komik Hollywoodu:) Celkově je tam neuvěřitelný počet nových nápadů jak diváka rozesmát, to se mě velmi líbilo. Plno scén při kterých jsem se za břicho popadal, film je opravdu plný chytrého humoru. I když je to chvilkama jako obvykle hodně "Americké", tak se to dá překousnout i s tou love story. Uřčitě povedená komedie.(14.9.2008)

• Le_Chuck

Ani ryba, ani rak a pár príjemných fórikov ešte kvlalitu nerobí. Rozmaznaný Zohanom, Zoolanderom a partičkou okolo Thuga Speedmana som mal pocit, že ten film vyplul rovnaký automat ako I Spy. Počet memorable genialít = NULA. Škoda (koli Rockovi a aj Anne). 50%(3.1.2009)

Anne Hathaway je skvělá, ale do akčního filmu mi opravdu vůbec nesedí. Děj nebyl až tak špatný, pointa docela v pořádku. Jen hlavní dvojce, coby blbec a žena s nadhledem, mi nesedly. Hathaway to nezvládla bo na to není dělaná a Carella jako herce neuznávám. Možná to měli pojmenovat Dostaňtě Hathaway a Carella. Hodně slabé 3*.(12.2.2011)

Kdo by to řekl, že režisér přinejhorším naprosto příšerných a přinejlepším nadprůměrných komedií dovede přivést na svět film, v němž bude Steve Carell snesitelný a občas i vtipný? Já tedy rozhodně ne, zvlášť po zhlédnutí traileru poskládaného z doslova nejtřeskutějších gagů. Ale stalo se, a i když Travor Rabin buď nestydatě vykrádá sám sebe (Remember The Titans, Armageddon) nebo si občas vypůjčí něco od někoho jiného (třeba od Powella, aneb kdo si neždíbne do Bournea, nemůže dělat špionážní film, včetně komedií), scénář je prostě velmi lahodnou kombinací parafrází scén ze stařičkého seriálu o Maxwellu Smartovi, sexuálních výpadů Johnyho Brava, trošky starého dobrého groteskového ultranásilí, konverzačního humoru, a taky naprosto nemístných trapností a debilit velmi podměrečného kalibru na big hit, kterým by Smart s ohledem na velmi kvalitní technické provedení, osmdesátimegový rozpočet a obsazení vedlejších rolí chtěl být. Herci vůbec zachraňují ty méně vydařené atributy filmu - no řekněte, nevyměnili byste dost uhozený příběh za luxusní rozhovor s prezidentem sportovně nenávidějícím svého "vajse" anebo za potrestaný strom podezřele podobný Billu Murrayovi? Nevyměnili, že, a dobře děláte, protože třeba na takové taneční číslo s dvousetkilovou matronou, navíc oživené trochou těch zvláštních efektů, je to pořád málo (a přece, ten fakáč na závěr...:)) Jsou zkrátka věci, které ani kamenný ksicht Terence Stampa a jeho padoušské deklamace na úrovni Limonádového Joea nezachrání. "Ale co tělo a vůbec šarm šestadvacetileté Anne Hathaway, jsi snad na blondýny?" ptáte se? Ne, nejsem (Alexis Texas je výjimka;)) a ano, moc hezky se tu na ni dívalo, ale aby to ovlivnilo shora uvedenou konstelaci vlivů na kvalitu filmu, musel by Smart dosáhnout vizuálně adoračních kvalit After The Sunset (Salma Hayek), Aféry Thomase Crowna (Rene Russo) nebo Hitche (Eva Mendes), a to se nestalo. Takže nakonec to bude šedesátka s tím, že bych byl ochoten podívat se ještě jednou a ujistit se, jestli jsem se náhodou nespletl. 60%(18.4.2011)

Ach bože. Další parodie na špionážní filmy. Další příběh o agentu - idiotovi, který se nedopatřením stane důležitým. To jsem si říkal, když jsem o Smartovi slyšel prvně. Nicméně výsledek jepřeci jen o dost lepší. Povedené gagy, na žánr chytrý humor a Steve Carell v první roli, která mi není nesympatická. Příběh je sice docela obyčejný, ale potěší, že agent Smart tentokrát není naprostý idiot, ale jen obyčejný chlápek, který chce být agent a ne vždy se mu to daří. Tento rozdíl se může zdát nepatrný, ale ve skutečnosti zařídil mnohé. Z obyčejného námětu udělal zábavnou, ale ne hloupou podívanou, kterou si možná ještě někdy rád připomenu. 70%(13.12.2009)