Je to tak trochu jako pilot k televiznímu seriálu, ale jinak to funguje, jak má. Segal moc nezvládá akci v interiérech (podivné nasvícení a možná i zbytečně rychlé střihy), zato akce ve venkovním prostoru, tam se cítí doma. U hlavní postavy mi je sympatický fakt, že na rozdíl od typově podobných postav není Smart naprostý idiot (naopak umí lámat ruce stejně dobře, jako kdokoli jiný), jen prostě čas od času není úplně ortodoxní a nemůže chybět pověstná smůla. Ke čtyřem hvězdičkám mi tam chyběl lepší záporák, tři mi zase připadají málo, protože jsem se skutečně ani jednou nenudil. Jdu na 70% s tím, že by mi vůbec nevadil za rok nějaký ten sequel…(1.7.2008)

rozpočet : $80 million tržby celosvetovo : $228,819,857(22.10.2008)

• EdaS

Tak nevím, jestli jsem staromódní suchar, ale pod slovním spojením špionská akční komedie si představuju něco opravdu akčního a vtipného - třeba Pravdivé lži. Mimoňský, nudný, nevtipný a velmi televizní Agent Smart mě opravdu nedostal (a to Carella můžu a Hathaway je k sežrání).(5.10.2008)

Dostaňte agenta Smarta. To se lehce řekne. No, řekne, ale spíš se obávejte o to, aby náhodou agent Smart nedostal vás. Ne, to se nebojte, tohle vás nedostane... Ani omylem. A jako že jich tam je. Těch omylů. Smál jsem se jednou, ale to s filmem ani moc nesouviselo. No, schválně, posuďte sami. Koukám takhle na film Dostaňte agenta Smarta a najednou koutkem oka zpozoruji Římana na plotě. Starší typ, hubený, oblečený v zánovním anoraku. Na chodníku zaparkoval starý dvoukolák s kusy sousedova vlnitého plechu, jeho sporákem a dvěma disky z jeho auta. Otevírám okno a volám na toho vetřelce: "Co je, vole? Slez z toho plotu, kurva!" Ale to kurva jsem neřekl, nechtěl jsem riskovat, že mi ten plot v noci odnese kohorta Římanů. Řekl jsem: "Co si přejete, pane?" Od jisté chvíle jim v naší čtvrti říkáme pane. Nikomu to za ten risk nestojí. Život menšiny, nás, Čechů v naší čtvrti, není procházka růžovým sadem. Ale k věci. On mi odpověděl: "Nemáš ve sklepě kotel, more?" Odpověděl jsem raději nepravdivě, že nemám. A pak jsem se právě při filmu Dostaňte agenta Smarta chechtal představě, jak si ten pán odnáší z mého sklepa 236 kilový kotel s příslušenstvím. To mě dostalo. Tenhle smart agent fakt jo, přátelé.(11.6.2013)

Slušný komediální počin. Úvodní část filmu, jež se odehrávala po scény v letadle, mi dopřála několik silných záchvatů smíchu, jejímž vrcholem byla právě cesta letadlem. Představila jsem, jak bych byla nesmírně vyčerpána, pokud by tímto zničujícím tempem probíhal děj i nadále. Naštěstí se poté neúnosně komické gagy a dialogy začaly postupně rozmělňovat ve stále stejně účinné, avšak již ne tolik odrovnávací pasáže. Bylo by snadné, agenta Smarta "dostat" a udělat z něj průměrnou komedii. Jenže díky nadmíru fungující dvojici Anne Hathaway a Steveu Carellovi, spoustě ostatních zábavných postav a úměrně adrenalinově zábavnému zpracování, se tato "akce" vydařila více než průměrně. Potěšila mě Lucie Vondráčková coby hlas Anne, která se mi zalíbila, už když ji mluvila v Deníku princezny.(17.4.2011)