Malá Miss Sunshine

Malá Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

Komedie / Drama / Road movie

USA, 2006, 101 min

"Na světě jsou jen dva druhy lidí - vítězové a poražení." Každý člen z netradiční rodiny Hooverových by se automaticky dal zařadit mezi poražené, ale jedna dlouhá cesta archaickou dodávkou za snem obrýlené nezletilé adeptky na misstičku udělala z celé rodiny jednoznačné vítěze. Ta síla kolektivu, která z něj čišela při závěrečné parodii na vystoupení, mne skutečně pobavila. A možná i způsobila menší závist, protože takto soudržnou rodinu nemám, takže si zkusím koupit žlutý Volkswagen Type 2 a upevnit vztahy cestou do Hliníkária v Humpolci.(29.11.2016)

V průběhu filmu jsem si pořád říkala, jak moc se copatá Olive s rozkošně kulaťoučkým bříškem, buclatými nožičkami, mezerou mezi předními zuby a ošklivými brýlemi podobá mému o 14 let mladšímu Já, ovšem její vystoupení na soutěži bylo natolik rebelské, že se pro mé rebelské Já stává absolutním vzorem! Na soutěži sedmiletých Miss už tohle číslo pravděpodobně nedám, ale nikdy nevíte, kdy se bude hodit... ;-)(17.11.2007)

Nepřišlo mi to jako komedie i když pár vtipných scén by se tu našlo, ale jako tak trochu pofidérní drama s jednoduchým příběhem a debilním koncem. Členové rodiny jsou svým způsobem velice zvláštní a oné zvláštní atmosféře v rodině přispívají hlavně velice slušné herecké výkony i mimo jiné pro mě stále zajímavějšího herce Steva Carella, který zahrál post-traumatizovaného sebervraha vcelku originálně. Dalo by se říct, že celý film se staví jenom na dialozích, které zato nenudí, ale jsou brány s vážností a docela by se hodilo je okořenit trochou humoru. Krom toho mě ještě zaujala hudba, ale to musela být zřejmost jelikož oba režiséři filmu s ní mají mnoho společného a celkově film vyzdvihuje o stupeň výše.(1.1.2007)

Rozpočet $8miliónovTržby USA $59,891,098Tržby Celosvetovo $100,523,181Tržby za predaj DVD v USA $55,654,806 //počet predaných kusov 3,388,747║ Mne sa tento počin podarilo vidieť až na záver festivalu Cinematik 2007 v Piešťanoch a stálo to za to, film získal najväčšie možné ovácie za celý priebeh festivalu ... príbeh rodinky putujúcej na dodávke Wolfswagen prepletení mnohými zaujímavými komickými vsuvkami je to naj čo je možné vidieť v tomto čierno-humornom rangu. Zo začiatku to až tak výnimočne nevypadá ale ako spoznávame unudenú rodinku a jej každodennú všednosť, spriaznenú s nemocničného návratu strýka "samovraha" v podobe Steve Carella, ďalej dobre zabývaného uleteného strýka Alana Arkina učiaceho malú vnučku Abigail Breslin tancovať a pripravovať sa na súťaž Little Miss Sunshine, ... a ostatných členov rodiny, to naberie taký spád že takmer celú druhú polovicu filmu sa neprestanete smiať, aj keď je to miestamy fakt s čiernym humorom vyplnené. "A samozrejme že to najlepšie príde až na koniec v podobe tančeka malej slečinky." /videl v kine: 95%/(31.12.2007)

Příjemný filmeček, celkově ale mírné zklamání. Očekávání byla vysoká a jak to většinou dopadá, výsledek není až tak vysoké kvality, aby očekávání splnil. Malá Miss Sunshine předvádí hodně muziky a sofistikovaných slovních přestřelek za málo peněz, což jej vlastně dělá tak osobitým dílem. Levné, tragikomické road movie s bezchybným Stevem Carellem a Alanem Arkinem, držící pohromadě díky životně hrajícímu Gregu Kinnearovi. Suma sumárum jde o originálně pojatý a výborně zpracovaný film, který však nesplnil veškerá má očekávání a tak mu čtvrtou hvězdičku musel vybojovat zaseknutý klakson.(28.9.2008)

• - Film je věnován Rebecce Annitto, 14 leté neteři produkčního Petera Sarafa, která byla zabita při autonehodě. Ve filmu se objevila jako komparz v restauraci. (HellFire)

• - Výroba filmu trvala pět let, přičemž nejvýraznější podíl na zdržení měl nedostatek financí. (imro)

• - 65 mikrobusů značky Volkswagen se sjelo na premiéru této road movie. Ve filmu samotném si zahrálo pět zcela identických mikrobusů, v nichž se tísní outsiderská rodinka Hooverových, konkrétně se jednalo o Ve karavan Volswagen, typ 2 Microbus. (Pumiiix)