poster

Malá Miss Sunshine

 • USA

  Little Miss Sunshine

 • Slovensko

  Malá Miss Sunshine

Komedie / Drama / Road movie

USA, 2006, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radek99
  *****

  Další z podob Americké krásy, tentokráte nezávislá a až nezvykle rozverná, úžasně očisťující sebereflexe současné Ameriky a západního světa vyprávějící mnohé o životech, jaké ve skutečnosti žijeme - pod maskou úspěchu a zhmotňujícího se amerického snu jsou jen obyčejní smrtelníci, uvědomující si, že pocit štěstí je v jejich případě jen pouhá fikce a přetvářka... Velmi silný typizovaný příběh rodiny ztroskotanců, kde se dá jen těžko určit, kdo z nich by si odnesl cenu pro největšího losera (homosexuální vysokoškolský profesor coby intelektuál v depresích a sebevrah; otec, jehož rodina i podnikání je silně nefunkční; děda narkoman, jehož syn se nepovedl a nedává příliš důvodů k hrdosti; manželka, která s hrůzou zjistí, že žije s kreténem, pubertální synek se sklony k nihilismu řešící stěží sotva své krizové období, natož tlak disharmonické rodiny a ,,osobitého" otce) a jejímž jediným pojítkem a zprvu latentní nadějí je malá dcerka toužící stát se velkou miss. Celá tahle cesta (jde vlastně svého druhu o road-movie) až k ohromujícímu a sémanticky nosnému finále je tak svěží a uhrančivá, že ve svém existenciálním tápání a reflexi deziluze nese silné pozitivní motto - Buď sám sebou a ve své přirozenosti hledej svůj pocit štěstí! Vynikající film...(1.3.2008)

 • tron
  *****

  „Kura? ZASA to posraté kura? Celé dni nežerieme nič iné, len zasraté kura, všade samé kura, doriti s kurami!“ – „Tak si var sám.“ – „Len som sa pýtal.“ Občas sa taký film zjaví a niekedy je dokonca z Ameriky, zaklope vám na dvere a zrazu s ním jete čokoládové špice a od smiechu sa dusíte pomarančovým džúsom. Toto je prvý film po takmer tridsiatich rokoch, ktorý sa môže sebavedomo postaviť po bok Griswoldovcov. Pritom sú to oba úplne iné (aj žánrové) kategórie. Ale trvám si na tom. Pred koncom, vysilený smiechom i dojatím, som si hovoril, že by som musel byť riadna sviňa, aby som nedal 100%. Ale povedal som si, že aby chalanom zbytočne nenarástol kohútik, dám len 80%. 100% iba pod podmienkou, že sa k hrdinom na konci s potleskom pridá ten drsný rocker v rifľovej bunde. Pridal. Veci sú to detailoch. A aj ja mám najradšej čokoládovú. „Dobre, že si sa rozhodol zasa hovoriť.“(28.5.2011)

 • Enšpígl
  *****

  Pompézní záležitost. S touhle rodinkou bych z fleku nastoupil do toho jejich žlutýho vehyklu a jel třeba až do hajzlu a zpátky. Něco mi říká, že s tím dědou bych si skvěle rozuměl. Vlastně s každým z nich, protože co člen rodiny, to lidská perla. Asi po patnácti letech jsem viděl další soutěž Miss a propadnul jsem v nadšení, hlavně ze závěrečné volné disciplíny té malá holčiny - no úlet jak když šoustá tygr s opicí. Já tý malý holčině fandil víc než našim hokejistům na mistráku. Mimochodem pěkně satirickej zářez na adresu všech tech sraček , které se nazývají Miss. Jo a jedna scéna mě tam fakt dojala, jak tam sedí bráška a už nechce dal ject a nikdo ho nemůže přesvědčit a pak k němu přicupitá jeho malinka sestřička a za 10 sekund ho přesvědčí, to bylo fakt hezký, ale především mi Malá Miss Sunshine zaměstnala držku smíchem na hodně dlouho dobu.(3.12.2007)

 • Morien
  ***

  (1001) Tentokrát se zcela zdržím komentáře co se týká filmu, ale ulevím si co se týče zobrazeného. Fuj, fuj, fuj, ty holky na tom mole jako cvičený opice, fuj, fuj, fuj. A ještě si neodpustím poznámku, tahle holka že má být "obtloustlá"? Jen proto, že má trochu vypouklý břicho? Zajímalo by mě, v jakým světě ti filmoví tvůrci a autoři popisků k filmům žijí, to by bylo peprný vědět, jak by potom klasifikovali někoho skutečně macatýho. Heh.(16.8.2009)

 • Renton
  ***

  Scénář: Michael Arndt .. Kapku načernalá tragikomedie o přáních, touhách, snech, vítězích a poražených. Herecky skvělé, zábavné, přesto prosté nějaké geniální zápletky, plné podivných charakterů aka jedné obyčejné rodiny, která se vydá na cestu autem přes půlku Států na finále Little Miss, kde se během jízdy katalizují všemožné rodinné problémy (místy až křečovitě gradované). Samotná soutěž Miss Sunshine pak vypadá jako přehlídka plastických dětských prostitutek a naproti tomu když jedna ze soutěžících ve volné disciplíně předvede jemný striptýz, je z toho hotové pobouření... 70%.(27.11.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace