Malá Miss Sunshine

Malá Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

Komedie / Drama / Road movie

USA, 2006, 101 min

Příjemný filmeček, celkově ale mírné zklamání. Očekávání byla vysoká a jak to většinou dopadá, výsledek není až tak vysoké kvality, aby očekávání splnil. Malá Miss Sunshine předvádí hodně muziky a sofistikovaných slovních přestřelek za málo peněz, což jej vlastně dělá tak osobitým dílem. Levné, tragikomické road movie s bezchybným Stevem Carellem a Alanem Arkinem, držící pohromadě díky životně hrajícímu Gregu Kinnearovi. Suma sumárum jde o originálně pojatý a výborně zpracovaný film, který však nesplnil veškerá má očekávání a tak mu čtvrtou hvězdičku musel vybojovat zaseknutý klakson.(28.9.2008)

Nudné, málo vtipné a bez zapamätateľných scén? Užívatelia, ktorí toto napísali, si zrejme pomýlili profil filmu a omylom sem dali komentár k nejakej českej komédii z poslednej doby ;-). Ja som si túto pohodovku vychutnal tak veľmi, že som uvažoval aj o 5*. Ale je pravda, že Bokovka alebo Americká krása to naozaj nie je, preto "iba" 4*. Z celého filmu sa mi najviac páčil Greg Kinnear. Divák si ho tak trochu "nevšimne" popri Carellovi, hláškujúcom Arkinovi a hlavne skvelej malej Abigail ("Naozaj veríš, že vyhráš, moja?"; "YES!!!" ;-)), ale ten chlap to vlastne celé herecky ťahal dopredu, bol motorom filmu. V skutočnosti by som toho Oscara dal radšej jemu.(9.8.2007)

Co na tom, že je to příběh lehce přitažený za vlasy a dovedený do absurdit, když se na to tak pěkné dívá a skvěle baví?(18.6.2007)

Tento film na mňa počas celého deja pôsobil veľmi pozitívne, ako také malé, nenápadné, ale poriadne živé striebro, ktoré síce nie je úplne hodnotné, no ako maličkosť vie nesmierne potešiť. Scenár ako ukľudňujúci balzam na duši v podaní všetkých výborných hercov a záver ako víťaz, ktorý zvládol úspešne prekonať všetkých Hooverovych deväť krokov k úspechu. A nakoniec ani neviem prečo nedávam plné hodnotenie, možno z dôvodu, že sme ako mierne opojená partia mylne očakávali bláznivú komédiu a niektorí jednotlivci mi ten nedostatok pri sledovaní dosť znepríjemňovali. 85%.(26.10.2008)

Rozpočet $8miliónovTržby USA $59,891,098Tržby Celosvetovo $100,523,181Tržby za predaj DVD v USA $55,654,806 //počet predaných kusov 3,388,747║ Mne sa tento počin podarilo vidieť až na záver festivalu Cinematik 2007 v Piešťanoch a stálo to za to, film získal najväčšie možné ovácie za celý priebeh festivalu ... príbeh rodinky putujúcej na dodávke Wolfswagen prepletení mnohými zaujímavými komickými vsuvkami je to naj čo je možné vidieť v tomto čierno-humornom rangu. Zo začiatku to až tak výnimočne nevypadá ale ako spoznávame unudenú rodinku a jej každodennú všednosť, spriaznenú s nemocničného návratu strýka "samovraha" v podobe Steve Carella, ďalej dobre zabývaného uleteného strýka Alana Arkina učiaceho malú vnučku Abigail Breslin tancovať a pripravovať sa na súťaž Little Miss Sunshine, ... a ostatných členov rodiny, to naberie taký spád že takmer celú druhú polovicu filmu sa neprestanete smiať, aj keď je to miestamy fakt s čiernym humorom vyplnené. "A samozrejme že to najlepšie príde až na koniec v podobe tančeka malej slečinky." /videl v kine: 95%/(31.12.2007)