Malá Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

Malá Miss Sunshine

Komedie / Drama / Road movie

USA, 2006, 101 min

Ako tu už mnohí napísali, typológia hrdinov vskutku skvelá a „indie“. Veľmi rýchlo si k nim vytvoríte vzťah, otca som mal chuť umlátiť jeho deväťkrokovou príručkou a s dedom pošňupať čo-to sniežiku a pokecať. Bohužiaľ tento „nezávislý“ film je nezávislým len naoko. V podstate je to klasická šablóna rodinnej komédie našraubovaná na pre žáner neobvyklé a zaujímavé charaktery . Preto môže pôsobiť sviežo na tých, ktorí túto vec buď neprekukli alebo odmietajú prekuknúť. Celkový dojem z filmu nie je zlý, avšak po chválach čo som naň počul som mierne sklamaný. Určite to nie je komédia, pri ktorej sa budete smiať na plné kolo ani vypointovaná dráma, ktorá vás naučí čo to o živote. Je to len malý maskovaný príklad filmu o tom, že nech je akokoľvek, rodina musí držať vždy pokope . A práve toto maskovanie dodržiavania pravidiel žánru podľa mňa vynieslo vo výsledku mierne nadpriemernej LMS toľko ocenení a Oscarovských nominácií. 7/10(24.2.2007)

Tak tohle byla neuveritelna jizda. Ukazkovej priklad vtipne uchylnyho filmu. Zhruba behem deseti minut je danej pribeh a zacina neuveritelna smrst vetsinou hodne vtipnejch scen a dialogu. Sice tempo misty polevi a odehraje se nejaka dramatictejsi scena a v tehle momentech film vyjimecne krapet nudi, ale diky naprosto masakralnimu zaveru si na to za chvily ani nevzpomenete a budete se jeste dlouho po skonceni filmu smat jak idioti. Herecka sestava byla vybrana perfektne, vsichni sou ve svejch rolich prirozeny, ale nejhustsi je asi deda v podani Alana Arkina a Steve Carell, kterej se tvari desne vypraskane. A jak tu nekdo zminuje, ze se jedna o napraveni rodiny, tak to bych teda nerek, podle me se nijak zvlast neudobrili. Taky stoji za zminku hudba, ktera sice pusobila, jako bych ji uz nekde slysel, ale k filmu se skvele hodila. Vynikajici komedie.(12.11.2006)

„Kura? ZASA to posraté kura? Celé dni nežerieme nič iné, len zasraté kura, všade samé kura, doriti s kurami!“ – „Tak si var sám.“ – „Len som sa pýtal.“ Občas sa taký film zjaví a niekedy je dokonca z Ameriky, zaklope vám na dvere a zrazu s ním jete čokoládové špice a od smiechu sa dusíte pomarančovým džúsom. Toto je prvý film po takmer tridsiatich rokoch, ktorý sa môže sebavedomo postaviť po bok Griswoldovcov. Pritom sú to oba úplne iné (aj žánrové) kategórie. Ale trvám si na tom. Pred koncom, vysilený smiechom i dojatím, som si hovoril, že by som musel byť riadna sviňa, aby som nedal 100%. Ale povedal som si, že aby chalanom zbytočne nenarástol kohútik, dám len 80%. 100% iba pod podmienkou, že sa k hrdinom na konci s potleskom pridá ten drsný rocker v rifľovej bunde. Pridal. Veci sú to detailoch. A aj ja mám najradšej čokoládovú. „Dobre, že si sa rozhodol zasa hovoriť.“(28.5.2011)

Film plný takových hvězd jako je Steve Carell, Toni Collette, Greg Kinnear, Abigail Breslin atd., nemohl dopadnout špatně, krásné a hlavně velmi milé!(25.1.2007)

Nebýt podařeného konce, jednalo by se spíše o průměrnou road movie rodinného typu, která se od ostatních liší jen v tom, že nemá blbé manýry mající zapůsobit na většinového diváka.(11.5.2009)