poster

Malá Miss Sunshine

 • USA

  Little Miss Sunshine

 • Slovensko

  Malá Miss Sunshine

 • Velká Británie

  Little Miss Sunshine

Komedie / Drama / Road movie

USA, 2006, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Houdini
  ****

  Oscar 2 : Herec VR - Alan Arkin, Scénář + 2 nominace: Nejlepší film, Herečka VR - Abigail Breslin(23.1.2007)

 • Lima
  ***

  Jednou za pár let se stane, že nějaký nenápadný filmík zcela nečekaně narazí na "zlatou žílu" v podobě velkého diváckého zájmu a příznivého kritického ohlasu, ale přitom šuškanda a aureola "báječné komedie" vzniklá kolem něj daleko převyšuje jeho skutečnou hodnotu. Příkladem z poslední doby budiž třeba taková ´Moje tlustá řecká svatba´a právě nyní Malá Miss Sunshine - nejpřeceňovanější komedie posledních let. Příjemně pronuděných 97 minut, se zcela banálním humorem, s několika do očí bijícími konstrukty (poněkud opožděný objev barvoslepectví) a s jednou z nejNEpochopitelnějších oscarových nominací pro Alana Arkina coby párkrát hláškujícího dědy. Vyhypeovaná záležitost, která se do budoucna klasikou zcela určitě nestane. Taneček roztomilé Abigail Breslin to nezachrání.....(26.2.2007)

 • Pethushka
  ****

  Rozhodně jedno z nejpovedenějších road movies všech dob. Je jen málo filmových scén, u kterých se nemohu a nemohu přestat smát. Jednou z nich je "ta pódiová" z Little Miss Sunshine. Abigail Breslin je neuvěřitelná! Kromě této scény je tu ale bohužel dost suchých míst na to, aby byl film 100%.(20.7.2011)

 • mysicka
  *****

  panečku!! tak tohle to byl nářez!! co na tom, že film se může někomu zdát lehce přitažený za vlasy.. co na tom, že je místy vyhnán do absurdit.. tohle je opravdovej příběh! upřímnej, dojemnej, vtipnej.. tu malou, obtloustlou, obrýlenou holčičku si musí každý zamilovat.. není nad to mít homosexuálního strýčka, co vám dá pár dobrých rad do života.. není nad to mít tak nechutně pozitivního tatínka, co bere jen vítězství.. není nad to mít dědečka, co šňupe heroin.. může se projevit jako vynikající choreograf..;-) není nad to mít takhle bláznivou rodinu.. není nad to mít rodinu..:)(27.2.2008)

 • arachneuss
  ****

  Otec kariérista, matka náladová nervačka, strýc homosexuál se sklony k sebevraždě, syn drží bobříka mlčení, dcera sní o korunce královny krásy a dědeček bere heroin. Brilantně napsané a zahrané postavy v road movie plné vtipu, přátelství a snů bortících se jak domečky z karet, u kterého vám po chvilce dojde, že tentokrát se hollywoodský kýč opravdu nekoná.(17.9.2009)

 • - Film je věnován Rebecce Annitto, 14 leté neteři produkčního Petera Sarafa, která byla zabita při autonehodě. Ve filmu se objevila jako komparz v restauraci. (HellFire)

 • - Fox Searchlight koupil snímek do distribuce na festivalu v Sundance za 10,5 milionu, což je jeden z největších obchodů v historii podniku. (imro)

 • - Výroba filmu trvala pět let, přičemž nejvýraznější podíl na zdržení měl nedostatek financí. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace