Kancl (TV seriál)

(neoficiální název)

Komedie

USA, 2005, 188x21 min

Peter Smokler

Steve Carell, Rainn Wilson, John Krasinski, Jenna Fischer, Leslie David Baker, Brian Baumgartner, Angela Kinsey, Phyllis Smith, Kate Flannery, Creed Bratton, Oscar Nuñez, B. J. Novak, Mindy Kaling, Ed Helms, Paul Lieberstein, Craig Robinson, Ellie Kemper, Zach Woods, Melora Hardin, Andy Buckley, Catherine Tate, David Denman, Rashida Jones, James Spader, Robert R. Shafer, Jake Lacy, Trish Gates, Matt DeCaro, Nikki McCauley, Amy Adams, Kelen Coleman, Alina Andrei, Scott Adsit, David Koechner, Michael Naughton, Damani Roberts, Cassie Fliegel, Matt Prokop, Christopher T. Wood, Emerson Brooks, Jack Black, Andrew Daly, Tim Meadows, Kevin McHale, Ken Jeong, Nicholas D'Agosto, Jessica Alba, Adam Jamal Craig, Amy Ryan, Michael August, Tim Kang, Linda Purl, David Costabile, Charlie McDermott, Melissa Rauch, Conan O'Brien, Jeff Witzke, Rob Riggle, Erica Tazel, Ricky Gervais, Will Ferrell, Steve Little, Anna Camp, Wendi McLendon-Covey, Jim Carrey, Charlotte Stewart, Gary Weeks, Griffin Gluck, Katie Aselton, Josh Groban, Lee Kirk, Sarah Baker, Yvette Nicole Brown, Rob Huebel, Chelsey Crisp, Kathy Bates, Timothy Olyphant, Brittany Ishibashi, Ray Romano, Ranjit Chowdhry, Sarah Baldwin, Evan Peters, Jason Rogel, Kyle Bornheimer, Kamala Jones, Keili Lefkovitz, Skyler Caleb, Lisa Darr, Majandra Delfino, Drew Powell, Maura Tierney, Georgia Engel, Bruno Gunn, Ed Lauter, Scott Beehner, Jady Bodenhamer, Matt Jones, Spencer Daniels, Max Carver, Barak Hardley, Robin Lynch, Jackie Debatin, Nick Armstrong, Andrew Santino, Amanda Warren, Eric Zuckerman, Nelson Franklin, Tina Huang, Rae Latt, Julia Cho, Carrie Kemper, Randall Park, Sue Redman, Bob Odenkirk, Dan Bakkedahl, Cody Horn, Alan Fudge, Sam Richardson, Taji Coleman, Shira Scott Astrof, Dan Levy, Connie Sawyer, Larry Wilmore, Clifford Bañagale, Steve Zissis, Amy Pietz, Emily Evan Rae, Thomas Middleditch, Jerome Bettis, Lance Krall, Nicholas Strong, Neil Fitzmaurice, Tucker Albrizzi, Rene Gube, James Urbaniak, Tom Virtue, David Grant Wright, Carter Hastings, Peggy Stewart, Tig Notaro, Scott Sheppard, Alec Gray, Kevin Carlson, Frank Maharajh, Austin Michael Scott, Gene Stupnitsky, Lee Eisenberg, Rachel Crow, Amy Cale Peterson, Charles Esten, Jera Sky, Robert Foreman, Tony Pasqualini, Craig Anton, Lindsey Stoddart, Mark Proksch, Omi Vaidya, Charles C. Stevenson Jr., Tate Hanyok, Malcolm Barrett, Nancy Carell, Mark Heidelberger, Alison Martin, Wayne Wilderson, Blaise Godbe Lipman, Brett Gelman, Rodney J. Hobbs, Daniel J. Goor, Michael Schur, Robbie Kaller, Sam Daly, Dan Sterling, Virginia Newcomb

Michael Schur

Kostýmy:

Alysia Raycraft
  • yakoob

Díval jsem se jenom na první dva díly a vnímám, že další by už byly pro mne ztrátou času...Nedokázal mě ani jednou pořádně rozesmát...Dvě hvězdičky dávám za zvláštní pojetí kamery, odlišné od jiných seriálů...(27.10.2008)

Osobně je mi sympatičtější britská originální verze, už kvůli mnohem menšímu počtu dílu a uzavřenější formě. Ale americký Kancl je taky skvělý, líbí se mi, že se nevytratilo to balancování na hraně trapnosti a směšnosti. Steve Carell je úplně jiný typ než Ricky Gervais, ale postavu netrapnějšího šéfa na západní polokouli zvládají s přehledem oba (Ricky byl možná o trochu lidštější). Johna Krasinskiho zbožňuju, hraje tu chytrého, vtipného, pohledného mladíka, kterého by si domů vzala každá (v britské verzi ho hraje Martin Freeman, který má sice větší charisma, ale zase vypadá o trošku hůř než Krasinski). Líbí se mi, že americký Kancl si jde vlastní cestou a nejen trapně kopíruje originál. Určitě palec nahoru.(31.1.2013)

Bytostně nesnáším remaky a jejich tvůrce bych nejradši připravil o genitálie. Přesto tentokrát poprvé v životě hodnotím kopii lépe než originál. Určitě mám radši anglický humor, ale v případě tématu trapnosti je pro mě trapnost v americkém balení daleko zábavnější. Pravděpodobně to bude proto, že se všeobecně při trapných scénách stydím za jejich stvořitele, ale tady jsem se přes smích stydět nestačil.(17.4.2009)

Začal som na troch, zvýšil na štyri a nakoniec som skončil pri piatich hviezdičkách. A najradšej by som dal viac. Dokonalý casting, dokonalá kamera, neuveriteľná autenticita a úžasná znelka. To všetko je The Office.(12.10.2008)

• hrona

Zlatý Ricky Gervais a Martin Freeman, to co předvádí herecké obsazení v tomto rádoby sitcomu je příšernost. Slovo od slova, naprosto totožné scény na chlup přesně dle originálu. Jedna hvězda, za to, že tvůrci alespoň po vyčerpání zásob britského originálu, začali konečně psát sami(13.11.2010)

• - Mnoho protagonistů seriálů napsalo k některým epizodám scénář. Úlohu scenáristy si tak vyzkoušeli B.J. Novak, Mindy Kaling, Paul Lieberstein a Steve Carell. Podobně se režie některých epizod ujali Steve Carell, Rainn Wilson, John Krasinski, Ed Helms, Mindy Kaling a B.J. Novak. (Brousitch)

• - Na zdi v Michaelově kanceláři je vyvěšený certifikát pravosti. Jde o označení hrdého majitele Seyko hodinek. (don corleone)

• - Tvorcovia zapracovali tehotenstvo herečky Janny Fisher do 8. série seriálu, a tak sme na obrazovkách videli Pam so skutočným bruškom. (Darkslayer)