Kancl (TV seriál)

(neoficiální název)

Komedie

USA, 2005, 188x21 min

Peter Smokler

Steve Carell, Rainn Wilson, John Krasinski, Jenna Fischer, Leslie David Baker, Brian Baumgartner, Angela Kinsey, Phyllis Smith, Kate Flannery, Creed Bratton, Oscar Nuñez, B. J. Novak, Mindy Kaling, Ed Helms, Paul Lieberstein, Craig Robinson, Ellie Kemper, Zach Woods, Melora Hardin, Andy Buckley, Catherine Tate, David Denman, Rashida Jones, James Spader, Robert R. Shafer, Jake Lacy, Trish Gates, Matt DeCaro, Nikki McCauley, Amy Adams, Kelen Coleman, Alina Andrei, Scott Adsit, David Koechner, Michael Naughton, Damani Roberts, Cassie Fliegel, Matt Prokop, Christopher T. Wood, Emerson Brooks, Jack Black, Andrew Daly, Tim Meadows, Kevin McHale, Ken Jeong, Nicholas D'Agosto, Jessica Alba, Adam Jamal Craig, Amy Ryan, Michael August, Tim Kang, Linda Purl, David Costabile, Charlie McDermott, Melissa Rauch, Conan O'Brien, Jeff Witzke, Rob Riggle, Erica Tazel, Ricky Gervais, Will Ferrell, Steve Little, Anna Camp, Wendi McLendon-Covey, Jim Carrey, Charlotte Stewart, Gary Weeks, Griffin Gluck, Katie Aselton, Josh Groban, Lee Kirk, Sarah Baker, Yvette Nicole Brown, Rob Huebel, Chelsey Crisp, Kathy Bates, Timothy Olyphant, Brittany Ishibashi, Ray Romano, Ranjit Chowdhry, Sarah Baldwin, Evan Peters, Jason Rogel, Kyle Bornheimer, Kamala Jones, Keili Lefkovitz, Skyler Caleb, Lisa Darr, Majandra Delfino, Drew Powell, Maura Tierney, Georgia Engel, Bruno Gunn, Ed Lauter, Scott Beehner, Jady Bodenhamer, Matt Jones, Spencer Daniels, Max Carver, Barak Hardley, Robin Lynch, Jackie Debatin, Nick Armstrong, Andrew Santino, Amanda Warren, Eric Zuckerman, Nelson Franklin, Tina Huang, Rae Latt, Julia Cho, Carrie Kemper, Randall Park, Sue Redman, Bob Odenkirk, Dan Bakkedahl, Cody Horn, Alan Fudge, Sam Richardson, Taji Coleman, Shira Scott Astrof, Dan Levy, Connie Sawyer, Larry Wilmore, Clifford Bañagale, Steve Zissis, Amy Pietz, Emily Evan Rae, Thomas Middleditch, Jerome Bettis, Lance Krall, Nicholas Strong, Neil Fitzmaurice, Tucker Albrizzi, Rene Gube, James Urbaniak, Tom Virtue, David Grant Wright, Carter Hastings, Peggy Stewart, Tig Notaro, Scott Sheppard, Alec Gray, Kevin Carlson, Frank Maharajh, Austin Michael Scott, Gene Stupnitsky, Lee Eisenberg, Rachel Crow, Amy Cale Peterson, Charles Esten, Jera Sky, Robert Foreman, Tony Pasqualini, Craig Anton, Lindsey Stoddart, Mark Proksch, Omi Vaidya, Charles C. Stevenson Jr., Tate Hanyok, Malcolm Barrett, Nancy Carell, Mark Heidelberger, Alison Martin, Wayne Wilderson, Blaise Godbe Lipman

jedna z nemnoha kopií, která je v mých očích lepší než-li originál(5.9.2012)

Britská i americká verze jsou o tomtéž: netradiční seriál, těžící z (ne)humorné "trapnosti". Je o bandě blbů v kanceláři, kteří tráví většinu pracovního dne, tím, že tam jsou a jsou -prostě- trapní. Někdo je trapnej tak trochu, někdo trapnej zase o něco víc a někdo je megatrapnej... Z čehož pak vyplývá obrovská škála trapných situací, které jsou na stupnici trapnosti rozloženy spíše v té horní polovině. --- Teď si mě představte, že sedím na židli čelem ke kameře a povídám: "Dobrá, už nebudu používat slovo ´trapný´. Protože to po mě chcete. Ale jak jinak to nazvat, když to slovo stoprocentně vystihuje moje pocity? Ale dobře. Nebudu ho používat. Nebudu používat slovo ´trapný´." To opravdu nebylo moc vtipné, že? Spíš to šlo tak jako trošku do trapna... A přesně o tom je "Kancl". Přičemž americká verze je mi o maličko sympatičejší. Asi díky roztomile trapnýmu Carellovi.(30.8.2010)

Důkaz, že remake dokonalého seriálu může být ještě lepší než originál. Americká verze je vtipnější (i když někdy za cenu uvěřitelnosti) a hlavně v ní hrají lepší herci (Rainn Wilson!!!). Nenechte se zmást prvními díly, které jsou prakticky identickou kopií britské verze; postupem času se začne ubírat trochu jiným, vlastním směrem.(16.11.2008)

Povedený seriál plný vtipných situací. Někdy jsou epizody skutečně geniální, že se směju od začátku do konce, jindy je díl tak nudný, že nestojí ani za podívání. Kvůli této kolísavosti pro mě 3,5.(22.6.2009)

• Sonnery

Asi jako kdyby se Amíci snažili udělat svoji vlastní poameričtělou Monu Lisu. A že ty časy přijdou(11.7.2013)

• - Steve Carell se na anglický originál nechtěl vůbec dívat, aby nebyl ovlivněn hereckým výkonem Rickyho Gervaise, který hraje stejnou postavu. Viděl pouze několik minut. Naopak John Krasinski viděl všechny díly britského Kanclu. (don corleone)

• - Ve městě se nachází reklama na veřejném osvětlení, která propaguje neexistující firmu Dunder Mifflin, jako pocta seriálu, který se zde odehrává. Několikrát byla ukradena, vždy však byla znovu vyvěšena. (don corleone)

• - Tvorcovia zapracovali tehotenstvo herečky Janny Fisher do 8. série seriálu, a tak sme na obrazovkách videli Pam so skutočným bruškom. (Darkslayer)