Malaton

Drama / Sportovní

Jižní Korea, 2005, 117 min

Jun-seong Kim

Myeong-hong Seok

Sen každého amatérskeho bežca je zabehnúť maraton pod tri hodiny. Tuna si ho borec dá a ešte si medzitým stihne posedieť na zemi na riti a trochu pokontemplovať. No nemám slov...(16.3.2016)

Tvoje nohy? - Milion dollarů. - A tvé tělo? - Zabiják.(26.11.2006)

8/10 Korejci prostě holt umějí a dokazují to pořád. Sice hodnocení na devadesát procent se mi zdá trošičku nadsazené, ale musím uznat, že se jedná o velice citlivě natočené drama, kde všechno a všechny zastiňuje herecké umění hlavního představitele.(10.9.2007)

Ano, jsem dojatá.. Silné téma, které místy připomíná Forresta Gumpa a místy Rain mana. Přesto si zachoval svoji originalitu a půvab. Seung-u Jo předvedl jeden z nejlepších hereckých výkonů vůbec. Ikdyž scénář není nijak složitý, člověka upoutá. A tak téměř z ničeho tu máme nádherný film, který je kvalitní po všech stránkách. Některé (zejména běžecké) záběry jsou doslova pastvou pro oči. Krásné.(25.7.2011)

Nádherný film, kdybych srovnával s Rainmanem, tak Rainman 90% a Marathon 100%.(4.2.2006)

• - V autobuse si Cho-won (Seung-woo Cho) kreslí na predlaktie číslo 42195. 42,195 kilometra bola dĺžka maratónu. (Sticks)