poster

Malaton

 • Jižní Korea

  말아톤

 • Velká Británie

  Marathon

Drama / Sportovní

Jižní Korea, 2005, 117 min

Hudba:

Jun-seong Kim

Producenti:

Myeong-hong Seok
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • misterz
  *****

  Silný životný príbeh predostretý divákovi veľmi peknou kamerou a emotívne zvýraznený krásnou hudbou. Postavu Cho-wona - autistického bežca, si skrátka musíte zamilovať. Krehké, krásne, krištáľovo čisté a napĺňajúce. Je to dráma o cieľavedomosti, o peripetiách tejto choroby (hlavne v kontexte s najbližšími a okolím) a s pozitívnym záverom, ktorý zahreje pri srdci. Inak, to sa mu ale bežalo, keď mal na čísle sponzora SK Telecom :). Náhoda?(3.6.2015)

 • d.beseda
  *****

  Mé hodnocení: 85%. --- Viděno: (16.09.2009 - Městská knihovna v Praze/Malý sál, Akce: Dny Soulu v Praze).(20.10.2011)

 • molotov
  *****

  Nádherný film, kdybych srovnával s Rainmanem, tak Rainman 90% a Marathon 100%.(4.2.2006)

 • golfista
  *****

  Korejský "Rain man" je dalším důkazem toho, že kinematografie téhle země zažívá vynikající období. Krásná muzika, skvělá kamera a vynikající výkon Seung-woo Cho (kterého bych si po jeho roli v Keulraesik jako autistu ani nedokázal představit :) ... Film se sportovní tématikou, u kterého je závěrečný sportovní výkon v podstatě nepodstatný .....(20.7.2005)

 • Rakosnicek77
  *****

  "Přeji si, aby můj syn zemřel den před mojí smrtí, proto se musím dožít sta let" Velmi silný a emotivní příběh, který dává možnost nahlédnou, do leckdy nepochopených autistických duší a jejich nositelech. Jak složitá je cesta k jejich srdcím a porozumnění i sebe sama, nám tenhle film poskytne vrchovatě. Autismus není choroba, je to stav mysli. Člověk dokáže zvládnout i nemožné, když tomu bude dostatečně silně věřit!(28.3.2015)

 • - V autobuse si Cho-won (Seung-woo Cho) kreslí na predlaktie číslo 42195. 42,195 kilometra bola dĺžka maratónu. (Sticks)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace