poster

Shake Hands with the Devil

Drama / Historický / Válečný

Kanada, 2007, 112 min

Kamera:

Miroslaw Baszak

Střih:

Michel Arcand

Scénografie:

Lindsey Hermer-Bell
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • petero
  ****

  Silný film a to lepšie od Roger Spottiswooda. Roy Dupuis (Screamers) je neskutočne dobrý.(2.4.2010)

 • Laxik
  *****

  Snímek, kterému by pomohlo, kdyby byl ještě o malý ždibíček méně melodramatický (a to už takhle si odpouští podobné citové výlevy, které mi v Hotelu Rwanda vadily) a kdyby Roy Dupius, jinak zajímavý a velmi charismatický herec, zvládal šok tak dobře, jako ostatní emoce. Jinak ale nemám, co vytknout. Civilně a věcně pojatý příběh muže, který měl obě ruce svázané (a k tomu prázdný zásobník) a přesto dokázal mnohé. Jen ne se s celou věcí smířit.(8.2.2017)

 • poz3n
  *****

  Stále pro mě zůstává nepředstavitelné, že když mi byly 4 roky, nikoho tu nezajímala smrt Kurta Cobaina a genocida ve Rwandě. Především nad tím druhým zůstává opravdu rozum stát. Silný film. Ono ostatně k tomuto tématu není potřeba tolik filmového umu, aby se vám dostalo silného zážitku. 9/10(20.9.2012)

 • eLeR
  *****

  pre mňa ešte lepšie ako Hotel Rwanda ... výborný film a výborný Dupuis(4.9.2013)

 • Kulmon
  ****

  Romeo Dallaire na začátku filmu konstatuje, že Rwanda je krásná země. Souhlas. Bohužel, to uvnitř ní ale vřelo a zemřelo přes milion lidí. Jen v tomto příběhu více než pravdivém.(23.11.2010)

 • - Uniforma, vrátane medailí, ktorú má herec Roy Dupuis vo filme, je tá istá ktorú nosil Romeo Dallaire v Rwande v roku 1994. Dupuis sa o tom dozvedel v deň premiéry filmu v Kanade od samotného Dallaira, ktorého vo filme stvárnil. Obaja sa spriatelili už počas príprav filmovania. (DöN)

 • - Film se natáčel na autentických místech genocidy v hlavním městě Rwandy v Kigali. Dále se filmovalo v Kanadě. (Yardak)

 • - Autobiografická kniha Roméa Dallaire, která byla předlohou pro film, vyšla v češtině v roce 2014 pod názvem "Podat ruku ďáblovi". (bl.e.cha)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace