Shake Hands with the Devil

Miroslaw Baszak

Michel Arcand

Scénografie:

Lindsey Hermer-Bell

Silný film a to lepšie od Roger Spottiswooda. Roy Dupuis (Screamers) je neskutočne dobrý.(2.4.2010)

Snímek, kterému by pomohlo, kdyby byl ještě o malý ždibíček méně melodramatický (a to už takhle si odpouští podobné citové výlevy, které mi v Hotelu Rwanda vadily) a kdyby Roy Dupius, jinak zajímavý a velmi charismatický herec, zvládal šok tak dobře, jako ostatní emoce. Jinak ale nemám, co vytknout. Civilně a věcně pojatý příběh muže, který měl obě ruce svázané (a k tomu prázdný zásobník) a přesto dokázal mnohé. Jen ne se s celou věcí smířit.(8.2.2017)

Stále pro mě zůstává nepředstavitelné, že když mi byly 4 roky, nikoho tu nezajímala smrt Kurta Cobaina a genocida ve Rwandě. Především nad tím druhým zůstává opravdu rozum stát. Silný film. Ono ostatně k tomuto tématu není potřeba tolik filmového umu, aby se vám dostalo silného zážitku. 9/10(20.9.2012)

pre mňa ešte lepšie ako Hotel Rwanda ... výborný film a výborný Dupuis(4.9.2013)

Romeo Dallaire na začátku filmu konstatuje, že Rwanda je krásná země. Souhlas. Bohužel, to uvnitř ní ale vřelo a zemřelo přes milion lidí. Jen v tomto příběhu více než pravdivém.(23.11.2010)

• - Uniforma, vrátane medailí, ktorú má herec Roy Dupuis vo filme, je tá istá ktorú nosil Romeo Dallaire v Rwande v roku 1994. Dupuis sa o tom dozvedel v deň premiéry filmu v Kanade od samotného Dallaira, ktorého vo filme stvárnil. Obaja sa spriatelili už počas príprav filmovania. (DöN)

• - Film se natáčel na autentických místech genocidy v hlavním městě Rwandy v Kigali. Dále se filmovalo v Kanadě. (Yardak)

• - Autobiografická kniha Roméa Dallaire, která byla předlohou pro film, vyšla v češtině v roce 2014 pod názvem "Podat ruku ďáblovi". (bl.e.cha)