poster

Shake Hands with the Devil

Drama / Historický / Válečný

Kanada, 2007, 112 min

Kamera:

Miroslaw Baszak

Střih:

Michel Arcand
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • prome
  *****

  Must see movie! Dělo se to, děje se to a dít se bude. Nikdy nepochopím, proč.(25.11.2010)

 • PinokKio
  ****

  Hotel Rwanda jinýma bezmocnýma očima. Tentokrát už nejde jen o hrstku místních ukrývajících se v hotelu, ale i o ty zbylé nevinné po všech koutech města / země. Díváme se na krutý svět bez kompromisů, bez emocí, bez pomoci.(19.11.2012)

 • lamps
  *****

  Na to, že i za málo peněz bývá hodně muziky, musí být filmový fanoušek vždy připraven, lhostejno jde-li o horor, dobrodružnou fantasy nebo autobiografické drama se sociálním podtextem. Shake Hands with the Devil je rekordmanem v dané společnosti- strhující rekonstrukce fatálního selhání lidského faktoru, byť takřka neznámá a neopěvovaná, přesto paradoxně ještě o něco autentičtější a emocionálně pestřejší než hollywoodský Hotel Rwanda. Všechny hrůzy jsou předkládány z pohledu postavy samotného generála Dallaira, který brzy získá svým přístupem veškeré sympatie, takže pokud nemá divák srdce z kamene, bude trpět a přemáhat smutek společně s ním. Je potřeba takových filmů, ukazujících zvrácenou tvář lidské rasy bez patosu a bez příkras. Je jich potřeba pro poučení, pro porozumnění a samozřejmě také trochu pro filmové fandy, kteří si váží silných, emocemi napěchovaných příběhů. 90%(18.10.2013)

 • 6thSun
  *****

  Stejně jako u Hotelu Rwanda - strhující, avšak také hodně zahanbující prožitek.(20.11.2010)

 • PauloZ
  *****

  Ten pocit absolutní bezmocnoti, kdy chcete alespoň něco udělat, ale prostě nemůžete. Stísněnost, psychycký nátlak a nepochopitelné zvěrstva jdoucí ruku v ruce s lidským selháním. To zobrazuje Shake Hands with the Devil silně, jako jeden z velmi mála filmů. Podle skutečnosti, autentická místa, a "bohužel" výborné a přesně zmapované zpracování. Je dobře, že se tohle točí, protože to považuju za to minimum, co lze udělat pro to, aby se to v budoucnu už možná nedělo.(13.8.2014)

 • - Film se natáčel na autentických místech genocidy v hlavním městě Rwandy v Kigali. Dále se filmovalo v Kanadě. (Yardak)

 • - Roméo Dallaire se skutečně po návratu z Rwandy pokusil o sebevraždu, ovšem přežil a znovu se "postavil na nohy." Poté se dal na dráhu politika a roce 2005 se stal senátorem. (walmezak)

 • - Uniforma, vrátane medailí, ktorú má herec Roy Dupuis vo filme, je tá istá ktorú nosil Romeo Dallaire v Rwande v roku 1994. Dupuis sa o tom dozvedel v deň premiéry filmu v Kanade od samotného Dallaira, ktorého vo filme stvárnil. Obaja sa spriatelili už počas príprav filmovania. (DöN)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace