Doba ledová

Ice Age

Doba ľadová

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2002, 78 min

"Jo doba ledová je doba ledová..." jak by pravděpodobně pravil pan Huml. Zřejmě by však byl překvapen jaká zábava to tehdy mohla být. Praveverka Scratch i její bonusové dobrodružství na DVD jsou něco nadčasového, kultovního a v nejlepší tradici klasických animovaných grotesek. za čistých 5 hvězdiček. Ovšem film jako celek je nemastný, neslaný rodinný průměr.(29.3.2005)

Ta praveverka měla za svou roli dostat Oscara! To mi nikdo nevymluví! :)))(23.12.2003)

Narozdíl od Shreka,nebo jiných animovaných snímků jsem si Dobu ledovou velice oblíbil a veverku dokonce zamiloval :)(24.2.2009)

Tohle je ten typ filmu, kterej sice v nicem nak vyrazne nevynika, ale zkratka se na nej prijemne kouka, takze se da videt treba i po paty. Ale tolikrat sem ho jeste nevidel, mozna tak trikrat. Animace je na dnesni pomery vcelku jednoducha a nejaky velkolepejsi zabery pusobi jak nakresleny a cely to ma takovej komiksovej vzhled, ale je to svym zpusobem roztomily. Pribeh je jednoduchej, ale nevadi to, aspon tu neni zadny poucovani nebo tak, jen vtipna cesta jedny takovy divny particky za lidma. Film je misty napinavej, vtipnej a ma sympaticky hrdiny, ale na 5* to nebude.(5.10.2007)

Je to neuvěřitelná zábava a počítačová animace je lepší a realističtější než v jiných CGI filmech jako Shrek. Vyrovnává se Příšerkám s.r.o. ale Doba Ledová je ještě o kousek zábavnější a nemá ten sladký a krotký Disney styl. Samotný příběh určitě není překvapením roku, ale charaktery jsou tak roztomilé - obzvláště nešťastná veverka, která je tak zvláštní, že si zaslouží hlavní roli ve svém vlastním celovečerním animáku.(10.9.2005)