poster

Doba ledová

 • USA

  Ice Age

 • Slovensko

  Doba ľadová

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2002, 78 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Galadriel
  ****

  Každý bude srovnávat Dobu ledovou se Shrekem, na kterého opravdu nemá, ale i tak jde o skvělou zábavu určenou sice mladšímu publiku, ale se spoustou narážek i pro starší (viz.lenochod v bahenní lázni :-). Mimochodem - stojí za to pustit si vystřižené scény na DVD, kde mi u některých přišlo dost škoda, že se do filmu nedostaly. Rozhodně cíl je splněn - děti se baví královsky, dospělí dobře.(8.12.2003)

 • Marigold
  *****

  Můj nejoblíbenější animák, který mě, nevím jak, vždycky dokáže dostat. To prapodivné trio pravěkých tvorů doplněné o roztomilého prcka má v sobě takovou tuze zvláštní poetiku, humor, laskavost i napětí, které často funguje na animák až neuvěřitelně náznakově – třeba bezeslovná Mannyho vzpomínka v ledové jeskyni... Oční hra těch počítačem stvořených tvorečků je bezchybná a člověk se je naučí milovat. Dokonce tak, že jim promine i ten řidší děj, který je nastavován výbornými (ale stále jen) odbočkami. Hovořit o tragické postavě veverky Scrat je zřejmě zbytečné, nad tou by i bezvěký a bloudící Ahasver slzu uronil.(26.12.2006)

 • Enšpígl
  ****

  když se řekne Doba ledová, já už si vybavím navždy veverku s jejím milovaným žalludem to je něco co nemá v historii animačů obdoby, vážně!!(6.6.2006)

 • xxmartinxx
  ***

  Otravně průměrné ve všech ohledech. Zakázková roztomilost už mě nudí. Spolu s Madagaskarem nejzbytečnější animované série. Shreka jde aspoň nesnášet za to, co se z něj stalo - tohle je jen prázdné.(9.12.2009)

 • Viktooorka
  ****

  smečka složená z mamuta, lenochoda a tygra, kteří se snaží vrátit prcka jeho tátovi... každý má své vnitřní úmysl.. :) a co z toho vznikne??? no zkuste hádat... k tomu když se připlete veverka a její žalud.. no animák velkých rozměrů :)(31.3.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace