Doba ledová

Ice Age

Doba ľadová

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2002, 78 min

Komická veverka, moudrý mamut, starostlivý lenochod a podrazák tygr s malým milým ditětem vytvořili v prostředí klouzajícího a praskajícího ledu partičku, na kterou se podívám rád i jako dospělý. Nejlepší byli blbouni... Trailer: http://www.csfd.cz/film/19838-doba-ledova-ice-age/videa/(20.2.2010)

Je to neuvěřitelná zábava a počítačová animace je lepší a realističtější než v jiných CGI filmech jako Shrek. Vyrovnává se Příšerkám s.r.o. ale Doba Ledová je ještě o kousek zábavnější a nemá ten sladký a krotký Disney styl. Samotný příběh určitě není překvapením roku, ale charaktery jsou tak roztomilé - obzvláště nešťastná veverka, která je tak zvláštní, že si zaslouží hlavní roli ve svém vlastním celovečerním animáku.(10.9.2005)

Oscar 1 nominace: Animovaný film(8.3.2004)

• May

Grafika mě hodně zklamala, ale říkala jsem si, že když bude hezkej příběh, nemám nárok autorům cokoli vyčítat, jenomže on i děj trochu pokulhává... roadmovie bez jakýkoli odbočky. Přímočará zábava.(1.2.2004)

Po vizuální stránce naprosto bez výhrad, skvělé postavičky a roztodivná stvoření (Scrat rulez) jsou však bohužel zasazeny do naprosto přímočaré scénářové kostry a ve výsledku tedy Doba ledová působí spíše jako slepený videoklip...což rozhodně neznamená, že není naprosto nehorázně zábavný!!!(19.10.2002)

• - Scrat se měl objevit původně jenom na začátku filmu, ale při testovacích promítání byla reakce publika tak veliká, že se rozhodli tvůrci, aby se ve filmu objevil častěji. (don corleone)

• - Keď Scrat spadne z ľadovca dole na zem, môžeme vidieť, ako ho zašliapávajú zvieracie nohy, medzi nimi i mamutia. Pri ďalšom pohľade z vyššej pozície mamut ale v zábere nie je. (Kejo)

• - Film měl premiéru v březnu 2002, během tří týdnů vydělal 100 milionů na tržbách. Stal se tak nejúspěšnějším filmem toho roku do té doby. (don corleone)