Doba ledová

Ice Age

Doba ľadová

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2002, 78 min

Každý bude srovnávat Dobu ledovou se Shrekem, na kterého opravdu nemá, ale i tak jde o skvělou zábavu určenou sice mladšímu publiku, ale se spoustou narážek i pro starší (viz.lenochod v bahenní lázni :-). Mimochodem - stojí za to pustit si vystřižené scény na DVD, kde mi u některých přišlo dost škoda, že se do filmu nedostaly. Rozhodně cíl je splněn - děti se baví královsky, dospělí dobře.(8.12.2003)

smečka složená z mamuta, lenochoda a tygra, kteří se snaží vrátit prcka jeho tátovi... každý má své vnitřní úmysl.. :) a co z toho vznikne??? no zkuste hádat... k tomu když se připlete veverka a její žalud.. no animák velkých rozměrů :)(31.3.2009)

Nemôžem si pomôcť, ale podľa mňa sa to na dvojku len doťahuje, akési zahrievacie kolo. No, skvelá grafika, príbeh, hlody a zápoty, no v dvojke je toto všetko na druhú. Možno jej pomohla väčšie množstvo postavičiek, ktoré jednotka nevyužila. Ale inak super! 80%.(30.4.2006)

„To je naša súkromná rezerva na Dobu ľadovú. Subarktické teploty nás zavedú na miliardy rokov pod zem.“ – „Takže máte tri melóny?“ - "...Áno." Neuveriteľne smoliarska veverica Scrat medzičasom skultovela (a dostala vlastný krátkometrážny film) a prvá DOBA ĽADOVÁ ponúka skvelú rodinnú zábavu s rozumnou dávkou morálneho poučenia („To sa v stáde robí - dávate pozor jeden na druhého.“) a akceptovateľným, hoci stále troška podrazáckym, klišé (SPOILER na konci "ožije" zdanlivo mŕtva postava XYZ SPOILER). Ľadová road movie ponúka pre oko príjemnú a rozkošne "jednoduchú" animáciu, vtipné postavičky a situácie, ktoré sú humorné, nebezpečné (útok na osadu) i dojemné (nástenné maľby). A vôbec - bude vám na nej dobre. Dvojka sa takto ani omylom nevydarila. Kino Považan 2002(15.12.2004)

Toho sentimentu v závěru je příliš- Přesto dávám čtyři*, hlavně za geniální scénku s hejnem Blbounů nejapných a skeče s veverkou. Jestli si chcete veverky užít více, zkoukněte s ní DVD bonus GONE NUTTY, ten je lepší, než celý film dohromady.(18.5.2003)