Doba ledová

Ice Age

Doba ľadová

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2002, 78 min

Jednička ještě ujde, milý, roztomilý příběh na pozadí Doby ledové ... Mamut celkem zatrpklý životem, lenochod, který je opravdu blbec a pomáhá jen svým štěstím a šavlozubý tygr, který se nechá konvertovat od své smečky dvojkou cestovatelů :) A to mimi? ...ťuťu(18.5.2009)

Můj nejoblíbenější animák, který mě, nevím jak, vždycky dokáže dostat. To prapodivné trio pravěkých tvorů doplněné o roztomilého prcka má v sobě takovou tuze zvláštní poetiku, humor, laskavost i napětí, které často funguje na animák až neuvěřitelně náznakově – třeba bezeslovná Mannyho vzpomínka v ledové jeskyni... Oční hra těch počítačem stvořených tvorečků je bezchybná a člověk se je naučí milovat. Dokonce tak, že jim promine i ten řidší děj, který je nastavován výbornými (ale stále jen) odbočkami. Hovořit o tragické postavě veverky Scrat je zřejmě zbytečné, nad tou by i bezvěký a bloudící Ahasver slzu uronil.(26.12.2006)

„To je naša súkromná rezerva na Dobu ľadovú. Subarktické teploty nás zavedú na miliardy rokov pod zem.“ – „Takže máte tri melóny?“ - "...Áno." Neuveriteľne smoliarska veverica Scrat medzičasom skultovela (a dostala vlastný krátkometrážny film) a prvá DOBA ĽADOVÁ ponúka skvelú rodinnú zábavu s rozumnou dávkou morálneho poučenia („To sa v stáde robí - dávate pozor jeden na druhého.“) a akceptovateľným, hoci stále troška podrazáckym, klišé (SPOILER na konci "ožije" zdanlivo mŕtva postava XYZ SPOILER). Ľadová road movie ponúka pre oko príjemnú a rozkošne "jednoduchú" animáciu, vtipné postavičky a situácie, ktoré sú humorné, nebezpečné (útok na osadu) i dojemné (nástenné maľby). A vôbec - bude vám na nej dobre. Dvojka sa takto ani omylom nevydarila. Kino Považan 2002(15.12.2004)

U mě možná o krapítek lepší než Shrek...nevím přesně proč, možná je to tím, že Ice Age má možná o něco hodnotnější příběh...a možná i proto, že jsem v jedné části nefalšovaně zaslzel (což ale musím okamžitě dementovat, jinak by ste se mi vyšichni smáli :)(31.10.2002)

Tu prichádza asi najlepšia animovano - komediálna séria aká kedy vyšla. Zaručene zakaždým pobaví...........Soundtrack David Newman: 1. Opening Travel Music [1:17] ,2. Angered Rhinos [2:14] ,3. Humans/Diego [1:43] ,4. Tigers Going for Baby [3:12] ,5. Dodos [0:42] ,6. Fighting Over the Melons [2:01] ,7. Walking Through [1:25] ,8. Baby's Wild Ride [1:56] ,9. Checking Out the Cave [3:43] ,10. Running from the Lava [2:27] ,11. Baby Walks [1:34] ,12. Tigers Try to Get Baby [5:41] ,13. Giving Back the Baby [6:26],(11.1.2011)

• - Původně se mělo objevit před začátkem filmu logo 20th Century Fox, jak se zmrazí. Nakonec se od nápadu upustilo, úvod takový zůstal jen u traileru. (don corleone)

• - První kresby v jeskyni vycházely ze skutečných, které byly nalezené na jihu Francie před nějakými 16 tisíci lety. (don corleone)

• - Přípravy na film trvaly celý rok, než se nakreslila první animace. (don corleone)