Doba ledová

Ice Age

Doba ľadová

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2002, 78 min

VV! (vtipná veverka) + sjíždění po ledu je bomba, kam se hrabe tobogán! Byť nerada, ale musím uznat, že tentokrát se vskutku povedl český dabing.(23.7.2006)

Ice Age je možná víc pro menší děti, ale jde stále o slušnou zábavu. Veverka rulez!(3.11.2005)

Můj nejoblíbenější animák, který mě, nevím jak, vždycky dokáže dostat. To prapodivné trio pravěkých tvorů doplněné o roztomilého prcka má v sobě takovou tuze zvláštní poetiku, humor, laskavost i napětí, které často funguje na animák až neuvěřitelně náznakově – třeba bezeslovná Mannyho vzpomínka v ledové jeskyni... Oční hra těch počítačem stvořených tvorečků je bezchybná a člověk se je naučí milovat. Dokonce tak, že jim promine i ten řidší děj, který je nastavován výbornými (ale stále jen) odbočkami. Hovořit o tragické postavě veverky Scrat je zřejmě zbytečné, nad tou by i bezvěký a bloudící Ahasver slzu uronil.(26.12.2006)

Narozdíl od Shreka,nebo jiných animovaných snímků jsem si Dobu ledovou velice oblíbil a veverku dokonce zamiloval :)(24.2.2009)

Ta praveverka měla za svou roli dostat Oscara! To mi nikdo nevymluví! :)))(23.12.2003)

• - Původně se mělo objevit před začátkem filmu logo 20th Century Fox, jak se zmrazí. Nakonec se od nápadu upustilo, úvod takový zůstal jen u traileru. (don corleone)

• - Film měl být původně žánrově spíš drama, ale Fox chtěli komedii pro děti. (don corleone)

• - První kresby v jeskyni vycházely ze skutečných, které byly nalezené na jihu Francie před nějakými 16 tisíci lety. (don corleone)