Doba ledová

Ice Age

Doba ľadová

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2002, 78 min

Zábava, kterou pro sebe celou ukradla malá veverka. Je zvláštní, že nejvtipnější ze všech postav je zrovna veverka, která je ve filmu nejméně, ale určitě do ní autoři dali hodně svých ujetých nápadů :-)(7.5.2005)

Z celé té populární vlny animovaných filmů (která mi občas lezla pěkně na nervy) mám tento snímek nejradši. Archetypální putování několika zábavných charakterů mi připomnělo Společenstvo prstenu. Jen místo prstenu moci tady poutníci nesou mimino. A nehodlají jej zničit (i když jak kdo), nýbrž odevzdat do správných rukou. Líbil se mi důraz na dramatické situace; moc pěkné byly také některé dialogy. Sledovat postupný přerod Diega z drsné krvežíznivé bestie v neotesaného kamaráda, kterému přece jen není cizí nějaký ten cit, bylo také docela výživné. Samotář Manny a woodyallenovský lenochod byli správně nesourodá komická dvojka. Jen ta otravná veverka občas trochu kazila dobrý dojem z celku. :-) Naštěstí jen občas. Dobrý, na animovaný snímek až nadprůměrný film.(30.6.2007)

Doba ledová se s odstupem času může tvářit jako vtipná animovaná komedie pro celou rodinu. S odstupem času si totiž většina lidí pamatuje jenom tu malou a zatraceně vtipnou mršku s majetnickými sklony – veverku. Ta je dnes přímo kultovním stvořením, avšak 99% filmu za jejími kousky znatelně zaostává, což je celkem nefér podvrh. Na dospěláky. Děcka budou nudou zívat minimálně. 60% Zajímavé komentáře: Amarcord_1, numi, Aiax, wipeout(10.10.2005)

Jo je to vtipný svižný atd. Ten gag uplně na konci je geniální.(3.4.2005)

Krásné ..(30.5.2008)

• - Když prochází Sid, Manny a Diego kolem zamrzlé jeskyně, jdou kolem UFO talíře. Pozdrav, který udělá malé dítě je ze seriálu Star Trek (don corleone)

• - Chris Wedge, který film režíroval zároveň namluvil i postavu Scrata. Tedy spíš ty zvuky. (don corleone)

• - Keď Scrat spadne z ľadovca dole na zem, môžeme vidieť, ako ho zašliapávajú zvieracie nohy, medzi nimi i mamutia. Pri ďalšom pohľade z vyššej pozície mamut ale v zábere nie je. (Kejo)