Doba ledová

Ice Age

Doba ľadová

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2002, 78 min

"Jo doba ledová je doba ledová..." jak by pravděpodobně pravil pan Huml. Zřejmě by však byl překvapen jaká zábava to tehdy mohla být. Praveverka Scratch i její bonusové dobrodružství na DVD jsou něco nadčasového, kultovního a v nejlepší tradici klasických animovaných grotesek. za čistých 5 hvězdiček. Ovšem film jako celek je nemastný, neslaný rodinný průměr.(29.3.2005)

U mě možná o krapítek lepší než Shrek...nevím přesně proč, možná je to tím, že Ice Age má možná o něco hodnotnější příběh...a možná i proto, že jsem v jedné části nefalšovaně zaslzel (což ale musím okamžitě dementovat, jinak by ste se mi vyšichni smáli :)(31.10.2002)

Otravně průměrné ve všech ohledech. Zakázková roztomilost už mě nudí. Spolu s Madagaskarem nejzbytečnější animované série. Shreka jde aspoň nesnášet za to, co se z něj stalo - tohle je jen prázdné.(9.12.2009)

Můj nejoblíbenější animák, který mě, nevím jak, vždycky dokáže dostat. To prapodivné trio pravěkých tvorů doplněné o roztomilého prcka má v sobě takovou tuze zvláštní poetiku, humor, laskavost i napětí, které často funguje na animák až neuvěřitelně náznakově – třeba bezeslovná Mannyho vzpomínka v ledové jeskyni... Oční hra těch počítačem stvořených tvorečků je bezchybná a člověk se je naučí milovat. Dokonce tak, že jim promine i ten řidší děj, který je nastavován výbornými (ale stále jen) odbočkami. Hovořit o tragické postavě veverky Scrat je zřejmě zbytečné, nad tou by i bezvěký a bloudící Ahasver slzu uronil.(26.12.2006)

• May

Grafika mě hodně zklamala, ale říkala jsem si, že když bude hezkej příběh, nemám nárok autorům cokoli vyčítat, jenomže on i děj trochu pokulhává... roadmovie bez jakýkoli odbočky. Přímočará zábava.(1.2.2004)

• - Jedná sa o najkratší film štúdia Blue Sky. (Kejo)

• - První kresby v jeskyni vycházely ze skutečných, které byly nalezené na jihu Francie před nějakými 16 tisíci lety. (don corleone)

• - Úvodní scéna s Kryserkou byla vložena, když si tvůrci uvědomili, že bez ní by ve filmu poprvé sněžilo až po více než půl hodině, což se jim, vzhledem k názvu, zdálo nevhodné. (cariada)