Doba ledová

Ice Age

Doba ľadová

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2002, 78 min

Tu prichádza asi najlepšia animovano - komediálna séria aká kedy vyšla. Zaručene zakaždým pobaví...........Soundtrack David Newman: 1. Opening Travel Music [1:17] ,2. Angered Rhinos [2:14] ,3. Humans/Diego [1:43] ,4. Tigers Going for Baby [3:12] ,5. Dodos [0:42] ,6. Fighting Over the Melons [2:01] ,7. Walking Through [1:25] ,8. Baby's Wild Ride [1:56] ,9. Checking Out the Cave [3:43] ,10. Running from the Lava [2:27] ,11. Baby Walks [1:34] ,12. Tigers Try to Get Baby [5:41] ,13. Giving Back the Baby [6:26],(11.1.2011)

Film bol nominovany na Oscara za najlepsi animovany film, avsak zvitazil japonsky animovany film CESTA DO FANTAZIE (2002) od rezisera Hayao Miyazaki. _________ Ray Romano - (Manfred) +++ John Leguizamo - (Sid) +++ Denis Leary - (Diego) +++ Goran Visnjic - (Soto) +++ Jack Black - (Zeke) +++ Lorri Bagley - (Jennifer) +++ Jane Krakowski - (Rachel) +++ Chris Wedge - (Dodo / Scrat) +++ Produkcia: Lori Forte +++(26.3.2013)

Scénář: Michael Berg, Michael J. Wilson, Peter Ackerman .. Zajímavá animace, jak je jednoduchá, tak je dokonale pohledná. Plejáda nejrůznějších zvířátek na útěku před nadcházející dobou ledovou srší vtipem a jejich společná road movie je opravdu velice zábavná, alespoň já jsem se solidně nasmál. Zaměření zejména ne dětské publikum je evidentní, ale Ice Age skutečně potěší celou rodinu. Hodně povedený je i český dabing.(29.4.2006)

smečka složená z mamuta, lenochoda a tygra, kteří se snaží vrátit prcka jeho tátovi... každý má své vnitřní úmysl.. :) a co z toho vznikne??? no zkuste hádat... k tomu když se připlete veverka a její žalud.. no animák velkých rozměrů :)(31.3.2009)

Jednička ještě ujde, milý, roztomilý příběh na pozadí Doby ledové ... Mamut celkem zatrpklý životem, lenochod, který je opravdu blbec a pomáhá jen svým štěstím a šavlozubý tygr, který se nechá konvertovat od své smečky dvojkou cestovatelů :) A to mimi? ...ťuťu(18.5.2009)